politika

Asharq Al-Awsat: Rusko – NATO a syndrom „vařené žáby“ 

Západ rozdmýchává plameny války s Ruskem, píše Asharq Al-Awsat. NATO pořádá velká cvičení a EU hovoří o vyslání vojáků na Ukrajinu. Rusko však není „evropská rosnička“, která bude nečinně sedět ve vodě, dokud se voda neuvaří.

Svět vypadá, jako by byl na pokraji globální konfrontace, zejména ve světle známek vojenské konfrontace na horkých místech. Rusko-ukrajinský konflikt není výjimkou.

Je jisté, že obavy den za dnem narůstají. Hrozba přímého střetu mezi Ruskem a NATO, který se dříve zdál nemožný, se stává reálnou.

Připravuje NATO přesun pozemních sil do ukrajinského konfliktu? 

Co přimělo někoho v Moskvě, aby řekl: “No… znamená to, že rakve poletí do Evropy”?

Odpověď nepochybně odráží postoj a záměry ruské reakce a dokonce i její motivaci, zvláště poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron nedávno navrhl vyslání pozemních sil, pokud car Putin překročí prahy Kyjeva nebo Oděsy.

Macronova prohlášení vrhají kámen do vod, které již brzy mohou být kontaminovány jaderným zářením, a to i přes ostrou kritiku, které se mu dostalo uvnitř Francie prostřednictvím politiků, kteří ho označili za „amatéra“, který chce ukázat jakousi maskulinitu, a to i od velitele armády. Washington také popřel úmysl provést tento krok, který provokuje ruského medvěda.

Bližší pohled však ve skutečnosti ukazuje francouzskou roli při rozdmýchávání plamenů války proti Rusům. Francouzský ministr ozbrojených sil Sébastien Lecornu učinil prohlášení, nikoli náznak, že tři francouzské společnosti budou vyrábět, resp. provádět údržbu zbraní na Ukrajině s ohledem na záměr Francie vycvičit ukrajinské vojáky.

Francie nebyla jediná, kdo začal mluvit o zvýšené vojenské podpoře Ukrajině. Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski, nejbližší soused a největší nepřítel Ruska včera, dnes i zítra, hovořil o svém uznání francouzského prezidenta Macrona za to, že nevyloučil vyslání armádní síly na Ukrajinu. Naznačil také, že na území této země již vojáci z jednotek NATO jsou.

Car ve své velkolepé červené budově bedlivě sleduje stav geostrategického obležení, které se kolem něj formuje, ​​z nichž posledním bylo přistoupení Švédska, země, která byla po mnoho desetiletí neutrální. Švédsko oficiálně vstoupilo do NATO a stalo se 32. členem Severoatlantické aliance. Podle slov generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, člověka, který je obzvláště velkým odpůrcem Putina, je blok díky tomu silnější a Švédsko se cítí bezpečné a stabilní.

Ruské rozvědce se zhruba před dvěma týdny podařilo získat cenný úlovek, který sestával ze zvukových nahrávek vysokých důstojníků německé armády, kteří tajně plánovali, jak vybombardovat Krymský most, největší v Evropě, smrtícími střelami „Taurus“ a jak je propašovat na Ukrajinu, aby to nikdo nevěděl. Takový je obrázek Německa.

Herr Scholz to nemohl popřít poté, co celý svět slyšel éterem vysílaný zločin, který z bývalého nacistického doupěte vykouzlil vzpomínky na slzy, krev a smrt milionů ruských vojáků v bitvě o Stalingrad, která znamenala konec Führerova dobrodružství během druhé světové války a jeho pokusu o invazi do Sovětského svazu.

Ruská armáda sleduje rachot tanků a obrněných vozidel a ohlušující zvuk děl na dalekém severu Evropy, kde probíhá největší vojenské cvičení od konce studené války „Steadfast Defender 2024“. Cvičení, kterého se účastní 20 000 vojáků ze 13 zemí a hypotetickým cílem je odrazit… útok na území aliance.

Bude se ruský medvěd chovat jako „vařená žába“, zvláště v osudových časech?

Je všeobecně známo, že žába po vložení do horké vody okamžitě vyskočí, aby si zachránila život. Pokud ji však vložíte do teplé vody a poté budete nádobu dále ohřívat, žába nevyskočí a zůstane ve vodě, dokud není pozdě.  Dokud nezemře, nebude se cítit ohrožena.

V očích potomků carů i bolševiků se postupné změny kolem Ruska jeví fatálně negativně a dospěli k přesvědčení, že NATO připravuje ozbrojený střet s Ruskem, který nevyhnutelně povede ke komplexní válce v Evropě.

Někteří politici na Západě manipulují tím, že říkají, že je možné poslat síly na „nebojové mise“, což je něco, co Rusové nemohou přijmout a nesmí se s tím smířit, protože tyto síly dávají kyjevským vojákům jedinečnou příležitost k nasazení na hranici, aby zaplnili mezery na frontě.

Největší a nejnebezpečnější je to, že síly NATO se sice nemusí zapojit do přímého konfliktu s ruskými silami, ale v určité chvíli v rozžhavených hlavách dozraje přesvědčení a mohou se rozhodnout, že střet je nevyhnutelný.

Pokud jde o katastrofu, bude to ta skutečnost, kdy vojáci NATO rozmístění u hranic Ukrajiny si budou užívat života daleko od bitev a provádět „nebojové mise“, ale až boje zesílí, budou vyzváni, aby zastavili postupy ruských sil a zakázané se stane skutečností.

Zdá se, že Rusko už nemá žádné “červené čáry”, a to nejen vůči Francii, jak zdůraznil Medveděv, ale ani vůči Evropě jako celku.

Ušlo snad NATO, že Rusko je lední medvěd a ne evropská rosnička?

Autor: Emil Amin, egyptský spisovatel

https://1url.cz/1ucf1

PŮVODNÍ ČLÁNEK

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
20. 3. 2024 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZu a její nenažranost nelze zachránit jinak, než úplným rozkladem a obnovou národních států,….kam se zhroutí Česká republika??? Vedena idioty z Brna,…… do Macochy!!!

Pavel
20. 3. 2024 20:21
Odpovědět  ijn

tam se toho vejde

zdendulka
20. 3. 2024 20:34
Odpovědět  ijn

Macocha vznikla propadnutím stropu krápníkové jeskyně…. co se stane s námi, až nám spadne na hlavy strop slibované evropské bezpečnosti……. ?

Frank1
21. 3. 2024 09:21
Odpovědět  zdendulka

Ta bezpecnost EUhnie je jen v hlavach idiotu. Je to naopak, podpora Ukrajiny penezi a zbranemi, zabijejicimi ruske civilisty a deti je velkym nebezpecim pro dodavatele zbrani. Cesko navic souhlasi s ostrelovanim Ruska skrze Vampiry, ktere dodava. To nebezpeci pro nasi zemi je takto velice akutni, Rusove si to nenechaji libit do nekonecna.
Chapete to, vy volove tady?

katango
21. 3. 2024 10:38
Odpovědět  Frank1

Ale jo, třeba to chápou, ale určitě si myslej, že se před tím schovaj na nějakým hezkým místě. Já bych tak bohorovná nebyla. Rusové si je najdou všude a KoZa se s jejich ochranou obtěžovat nebude.

Pavel z Moravy
21. 3. 2024 10:05
Odpovědět  ijn

Naše země- kolonie venku nikoho nezajímá, když nezajímá většinově dokonce ani lid vlastního národa, jež je v ohrožení sebedestrukce. Nikdo pro nás plakat nebude. Jsme jenom hračka pro kratochvíli mocných západních skřetů.

Gales
20. 3. 2024 20:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejraději bych řekl,zbohem ojropo.Vrátím se v lepších časech.

Albi
20. 3. 2024 22:01
Ohodnotit příspěvek :
     

No – nevím, jestli správnější závěry nepřicházejí z Ruska než “z vnějšku”, byť k Rusku přátelském.
Např. Michail Chazin dochází k poněkud jiným závěrům.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/03/michail-chazin-ukrajina-pripravovala.html
Jako ukázka jeho slova k aktivitám Macrona:

“Rád bych upozornil, že přípravy probíhaly několik týdnů před [ruskými volbami]. Macron začal hovořit o zavedení vojsk NATO na Ukrajinu, aniž by zašel do podrobností. A Scholz a další evropští lídři se ho snažili zastavit. Francouzský vůdce se na chvíli odmlčel a pak v těchto rozhovorech opět pokračoval. Z toho usuzuji, že za jeho zády stáli seriózní lidé, kteří zřejmě mohou vydávat rozkazy i v Kyjevě.

Albi
20. 3. 2024 22:02
Odpovědět  Albi

Na druhé straně před měsícem začala aktivně vystupovat ruská “mírová strana” (potvrzení o tom najdete na internetu, zejména na Telegramu), která vysvětluje, že je čas se dohodnout. Že Západ je připraven zvážit variantu, kdy si ponecháme, co jsme si vzali, a tak dále.
Je mi jasné, že tato “strana míru” není nezávislou politickou silou, ale součástí západní vojenské mašinérie namířené proti nám…..”

Je toho tam víc a možná i zajímavějšího, ale tak pesimisticky jako mnohé jiné komentáře to nevyznívá.

Frank1
21. 3. 2024 09:25
Odpovědět  Albi

To je jen snaha zachranit v prohrane valce uzemi. Balonek, ktery ma zmast Rusy.

Frank1
21. 3. 2024 09:24
Odpovědět  Albi

Macron ztraci suroviny z kolonii v Africe, odkud mel Uran skoro zadarmo. Msti se Rusku svou iniciativou, ktera je bezvyznamna ve srovnani s pocty vojsk na Ukrajine. Budou okamzite sezehnuti.

Jan
21. 3. 2024 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Češi budou muset provést svou vnitřní retrospektivu. Buď to dokážou a změní se, nebo to nedokážou a skončí. Jak prosté milý Watsone….

Frank1
21. 3. 2024 09:26
Odpovědět  Jan

Ja to vidim taky tak. Cesky Honza je chytry jen v pohadkach. Vetsina neprozrela, nevidi, kde a proc je jejich ohrozeni nasi vladou.

Frank1
21. 3. 2024 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO hleda jen cesty jak Rusku uskodit a nestat se ale oficielne stranou konfliktu. To pricmrdovani zbranemi a specialisty NATO, penezi a zvanenim v mediich se ukazalo jako smesne. Silacke reci o prevaze zbrani souhlasi pouze v jejich poctu.
Hrozba jaderneho utoku na NATO zeme jestlize Rusko usoudi, ze jeho bezpecnost je ohrozena ochromuje vedeni NATO a jeho loutkovodice. USA vehnaly EU do valky a uz z ni utekly anechavaji naklady EUhnii. Valka je prilis nakladna a navratnost investici je nulova, Zid si to spocital a vyslo mu, ze bude jen podporovat dal zabijeni, protoze mu to dal prinese zisky na dodavkach zbrani a munice… A neni sily, ktera by mu v tom zabranila, protoze ovlada KoZa politiky i media.

Markýza
21. 3. 2024 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ušlo snad NATO, že Rusko je lední medvěd a ne evropská rosnička?

Těm toho ušlo……………