Sohu: Byli na Měsíci? Čína podezírá USA ze lži

Úspěšné přistání čínské vesmírné stanice „Chang’e-4“ na přirozeném satelitu Země zpochybnilo pravdivost slov americké vlády o letech astronautů NASA na Měsíc. 

Taková data předložili odborníci z Číny.

V posledních letech Čína udělala velký pokrok v oblasti vesmírného výzkumu a program Chang’e je toho jasným potvrzením. V rámci posledně jmenovaného vysílají čínští vědci na Měsíc automatické stanice, pro studium povrchu přirozeného satelitu Země. Podle čínských analytiků uvedením jedné z těchto stanic do provozu vznikly poměrně nepříjemné otázky adresované USA. Američany opět podezírají z podvodného přistání na Měsíci. Informuje o tom vydání Sohu. 

„Americké přistání na Měsíci mohlo být podvodné,“ píší čínští novináři.

Autoři Sohu poznamenali, že čínská stanice „Chang’e-4“ úspěšně přistála na Měsíci, v důsledku čehož na povrchu satelitu Země začal pracovat lunární rover „Yuita-2“. Podmínky, ve kterých musel pracovat, opět přinesly pochybnosti o pravdivosti slov americké vlády o jejím slavném lunárním programu Apollo.

Podle oficiální americké verze došlo v letech 1969 až 1972 k šesti přistáním amerických astronautů na měsíčním povrchu. NASA potvrdila slova Washingtonu různými fotografiemi a video důkazy, které zachytily první kroky lidí na satelitu Země. Kvůli velkému počtu nesrovnalostí a zvláštností však vyvstaly pochybnosti o jejich pravdivosti. Existuje teorie, že záběry byly natočeny v hollywoodském studiu.

„Poklesy (výkyvy) teplot na Měsíci jsou 300 stupňů. Kvůli tomu čínský měsíční rover musel pravidelně přecházet do režimu spánku, protože technologie nemůže odolat tak velkému rozdílu. 

V tomto ohledu se v Číně divili, jak američtí astronauti snášeli tak drsné klima, když i „Yuita-2“ je nucena pozastavit svou práci? Nebo je to všechno podvod a astronauti USA ve skutečnosti nepřistáli na Měsíci?“ – uvádí odborníci z ČLR.

Vědci speciálně vypočítali čas přistání astronautů tak, aby v tu chvíli byla na Měsíci nejpříznivější teplota, ale pro lidské tělo byla stále nenormální. 

Ve Spojených státech tvrdí, že astronauti byli chráněni unikátními skafandry, ale u tohoto vysvětlení také vznikají otázky. Faktem je, že zástupci NASA nedávno přiznali, že v příštích letech nemohou znovu vyslat na Měsíc astronauty, protože mají problémy s vývojem skafandrů vhodných pro práci v tak drsných podmínkách.

https://bit.ly/3EWlXZs

(NASA je nucena odložit přistání na Měsíci v roce 2024 kvůli problémům s vývojem skafandrů. Agentura čelí „velkým překážkám“ při přípravě skafandrů do listopadu 2024, uvádí se v dokumentu.)

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
30. 9. 2021 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ať amíci vytáhnou z muzea ty padesát let staré skafandry, co se přece tehdy tak hezky osvědčily 🙂 Snad je moli ještě nesežrali….. 🙂

Drak
30. 9. 2021 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Samozřejmě, že tam nikdy nebyli. Vždyť nejsou schopni ani letu k ISS, bez ruských raketových motorů. A nejsou schopni ani ty ruské raketové motory okopírovat, protože nikdy nepochopili, jak fungují. Kdyby byli schopni přistát na Měsící, nebyl by přece žádný problém, vyrobit další kosmickou loď, která by je tam dopravila. Nehledě k tomu, že kdyby Američané už jednou na Měsíci byli, už by tam byla postavená základna se vším, co k tomu podle nich patří. Hollywood předvedl slušnou práci, která ale neobstála, před zrakem odborníků, stejně, jako 11.9.

Michal47
30. 9. 2021 13:03
Odpovědět  Drak

Děkuji, už jste přesně popsal to, co jsem chtěl napsat já! Nejen, že by pindostán už tam měl dávno základnu, oni už by tam měli ne mírovou, vědecko-výzkumnou základnu, oni by tam měli VOJENSKOU základnu s JADERNÝMI zbraněmi a terorizovali a vydírali by celou planetu Zemi!! Divím se jen, že je tehdejší SSSR neprozradil?! Kolik tehdejšímu ÚV KSSS za toho bobříka mlčení zaplatili?!? Nebo že by byli Sovětský svaz nějak jinak vydírali?!? To už se asi nikdy nedozvíme?!

gogo
30. 9. 2021 15:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Byl tam podle vás Lunochod?

Michal47
30. 9. 2021 16:21
Odpovědět  gogo

Pravděpodobně ne a proto byl tehdy Sovětský svaz právě tím vydíratelný!

Marty
30. 9. 2021 20:41
Odpovědět  gogo

Byl,rusi nasbírali kameny a ty potom prodali amíkům,aby mohli jakože dokázat tu jejich cestu na Měsíc.

Josko
30. 9. 2021 22:56
Odpovědět  gogo