Sergej Šojgu: „Je čas zastavit tento šílený závod konzumu“

Lidstvo se pohybuje „mílovými kroky“ k vlastnímu zničení.

V důsledku nadměrné spotřeby se v současné době lidstvo pohybuje „mílovými kroky“ k vlastnímu zničení. Oznámil to 18. srpna ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu v rozhovoru pro časopis «Вокруг света».

“Vyjádřím myšlenku, o které si myslím, že se mnohým nebude líbit. Zdá se mi, že lidstvo míří mílovými kroky k vlastní destrukci. A důvodem je nespoutaná touha konzumovat,“ řekl.

Šojgu také objasnil, že sní o tom, že celé lidstvo jednou pochopí, že je nutné ukončit „tento šílený závod konzumerismu“.

“Máš jednoho králíka a budeš sytý. Ale když máš deset králíků, už potřebuješ lednici, jinak se maso zkazí. Chladnička, aby fungovala potřebuje elektřinu. To vyžaduje spalování paliva. A to musíte nejprve nějak získat … Ale proč potřebuješ těch deset králíků?!! “, – dodal.

Jako příklad rozumného přístupu ke zdrojům Země a přírody uvedl svého dědečka, lovce.

„Takže on šel do tajgy, ulovil zvíře. Mohl ulovit víc, ale ne. Protože ví: tolik masa nesní a příští rok bude zvěře méně. To jsou pravidla, která nevytvořila byrokracie, ale způsob života,“ dodal Šojgu.

https://bit.ly/2W78Ra2

sdíletj na

2.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
20. 8. 2021 00:17

Naprostá pravda..Takto mluví inteligentní lidé !!!!!!!!!

Tartus
20. 8. 2021 07:26

Pekná myšlienka pre tých čo veľa nemyslia.

Kto sú najväčší konzumenti? Obyvatelia miest. Riešenie : zrušiť mestá. Rusko môže vysídliť milióny z miest. Iné krajiny nie. Teda pán Šojgu vidí riešenie rovnako ako Gates.

tatko
22. 8. 2021 08:03
Odpovědět  Tartus

,prepáčte,ale to čo je za blbinu?! “… Riešenie : zrušiť mestá…pán Šojgu vidí riešenie rovnako ako Gates…” – je váš konštrukt. V texte som nenašiel nič,čo by takéto tvrdenie podporilo..

Františe
20. 8. 2021 13:40

Tak vedou hloupí politici lidi na vlastní popravu.