Rána pro Pfizer

Vakcína společnosti Pfizer proti novému kmeni Covid-19 Omicron byla 32krát méně účinná než proti prvním kmenům.

1. „Nedávná studie provedená společně Lékařskou fakultou LKS Hongkongské univerzity (HKUMed) a Lékařskou fakultou Čínské univerzity v Hong Kongu (CU Medicine) ukázala, že omicron, nejnovější varianta COVID-19, by mohl významně snížit schopnost vakcíny Pfizer / BioNTech (BNT162b2) neutralizovat virus a to 32krát nebo vícekrát,” uvedla univerzita v prohlášení, uvádí RIA Novosti.

Uvádí se, že odborníci provádějí podobný test s další vakcínu používanou v Hongkongu – CoronaVac čínského farmaceutického gigantu Sinovac, jehož výsledky budou brzy zveřejněny. 

Očekává se, že výzkum vakcíny CoronaVac také prokáže pokles její účinnosti, protože hladina jí produkovaných neutralizačních protilátek byla nižší než u Pfizer / BioNTech, a to i proti předchozím variantám SARS-CoV-2.

2. Jihoafrická republika oznámila nízkou účinnost vakcíny Pfizer vůči omikronu.

Vědci z Jižní Afriky zjistili, že účinnost dvou dávek koronavirové vakcíny Pfizer proti kmenu omikron je 22,5 %, text výzkumu byl zveřejněn na portálu vědeckých článků z oblasti medicíny MedRxiv .

„Odhaduje se, že úroveň neutralizace omikronu odpovídá (úrovni) účinnosti vakcíny 22,5 % proti infekci se symptomy, a proto… je zpochybňována schopnost vakcíny chránit před infekcí,“ RIA Novosti.

Současně dochází k 41násobnému poklesu neutralizačních titrů proti kmeni omikron ve srovnání s původním kmenem. Vědci spekulují zda vakcína může chránit před závažným onemocněním

Na studii se podíleli vědci z African Health Research Institute of South Africa a dalších institucí v zemi.  Studovali vzorky krevní plazmy od 12 lidí.

3. Dřívější studie v izraelském lékařském centru Haim Sheba zjistila, že lidé, kteří dostali dvě dávky vakcíny Pfizer před pěti měsíci nebo déle, měli malou nebo žádnou ochranu proti kmenu omikron.

4. Data ze Spojených států: uvádí se, že ze 43 lidí nakažených novým kmenem bylo 34 plně očkováno.  Informovala o tom agentura Reuters.

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedlo, že většina nakažených měla pouze mírné příznaky, jako je kašel, ucpaný nos a únava. Mnohem méně často infikovaní pociťovali nevolnost, zvracení, dušnost, průjem, ztrátu chuti nebo čichu.

Americké centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) uvádí, že kmen omikron postihuje většinou plně očkované lidi. 

https: //insiderpaper.com/cdc-m …

CDC: Většina hlášených případů Omicron v USA zasáhla lidi, kteří jsou plně očkovaní.

Většina ze 43 případů COVID-19 způsobených variantou Omicron dosud identifikovaných ve Spojených státech byla u lidí, kteří byli plně očkovaní, a jedna třetina z nich dostala posilovací dávku, podle americké zprávy zveřejněné v pátek.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve Spojených státech podle agentury Reuters oznámilo, že 34 ze 43 případů spojených s variantou Omicron bylo plně očkováno. 

Čtrnáct z nich také dostalo posilující injekci, ačkoli pět z těchto případů se vyskytlo do 14 dnů od poslední injekce, t.j. než byla aktivována plná ochrana.

****

PS

Znamená to, že kdyby lidé nebyli očkováni, pak by omikron nedostali?

https://bit.ly/3pPpmCP

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
12. 12. 2021 23:06

Znamená to, že kdyby lidé nebyli očkováni, pak by omikron nedostali? No, možná by ho dostali a vůbec si ho nevšimli. Takto ho mají i s ADE.