nezařazené

Dejme míru šanci!

Aneb Ještě dvě poznámky k válce na Ukrajině

Marek ADAM

Zatímco prostý lid ve válce zpravidla krvácí a trpí, zbrojaři nemravně bohatnou a nadnárodní kapitálový zisk se rozrůstá do nebeských výšin.

A matky zabitých vojáků v zoufalství oplakávají mrtvé syny, které jejich pláčem zkrvavené oči už navždy uvidí jen jako nebohé malé chlapce s bezbrannou dětskou duší…  

MEMENTO MORI!

Poznámka první:

BRATROVRAŽEDNÁ VÁLKA SLOVANŮ NA UKRAJINĚ UŽ MÁ NA SVĚDOMÍ PŘES MILIÓN LIDSKÝCH ŽIVOTŮ! 

Konec proxy války na Ukrajině je zatím stále v nedohlednu…

A počet lidských obětí už přesáhl cifru jednoho miliónu!

          Ačkoli se zdá, že podpora Ukrajiny (resp. válčení na Ukrajině) ze strany Západu relativně opadla, válka pokračuje i nadále.

Ukrajina proto zvládá již jen jedno – útoky na Rusko, nezřídka i v hloubi jeho území, jak jinak, než pomocí dronů, protože ostatní zbraně proti Rusku jsou v zásadě neúčinné. Což je dáno jen díky tomu, že záškodnické oddíly působí přímo na území Ruska, aniž by překračovaly hranice.

Poslední aktuální údaje o ukrajinských ztrátách na živé síle činí 700-800 tisíc vojáků. Počet dezertérů a simulantů se pohybuje kolem 200 tisíc, takže celkové ztráty ukrajinské armády se již blíží k jednomu miliónu mužů.

Ztráty na ruské straně jsou asi 10x menší, což přiznává dokonce i samotný Západ. Podle posledních odhadů činí přibližně 86 tisíc vojáků.

Podle ukrajinských zdrojů činí celkové ztráty na ruské straně

278 000 vojáků.

Lidská utrpení, jež každá válka přináší, však zůstávají nevyčíslitelná.

DEJME MÍRU ŠANCI!  

Poznámka druhá:

PANE POSPÍŠILE, MY JSME V PŘEDVÁLEČNÉM POHRANIČÍ NĚMCE FAKT NEVRAŽDILI!!! 

     S politováním musím konstatovat, že pan europoslanec Pospíšil buď nezná historii, anebo záměrně vytváří falešné historické paralely.

     V našem pohraničí neprobíhala 8 let před “Mnichovem” žádná občanská válka ze strany Čechů proti německým rodákům. Nikdo v masarykovském Československu nediskriminoval, neostrakizoval ani neostřeloval německy mluvící obyvatelstvo. Nikdo z vládních představitelů tzv. První republiky nepronášel nenávistné projevy namířené vůči německým spoluobčanům žijícím dlouhá staletí v českém pohraničí. 

     Naopak! Masarykovo a Benešovo Československo se zvláště ve druhé polovině 30. let 20. století stalo do slova a do písmene “ostrovem demokracie a antifašismu ve střední Evropě”. Byla to právě naše země, která poskytla azyl německým antifašistům prchajícím z fašistické Hitlerovy Třetí říše. 

     Je od Vás projevem neúcty a neznalosti srovnávat situaci ukrajinských Rusů (obyvatel Ukrajiny) se situací Němců žijících u nás v První československé republice. Není možné srovnávat Rusko s nacistickým Německem! 

     Měl byste vědět, že na Ukrajině (zvláště na východní části Ukrajiny) již od roku 2014 zuřila krutá občanská válka spojená s genocidou tamějšího ruského obyvatelstva! My jsme vůči Němcům v předválečném pohraničí žádnou genocidu nepáchali. 

     Kyjevský režim adorující nacistické zločince se však těch 8 let (2014-2022) vůči ukrajinským Rusům (obyvatelům Ukrajiny) mírově nechoval!!! 

     Měl byste rovněž vědět, že oslavování fašistických válečných zločinců na Ukrajině, jakým byl např. Stepan Bandera, rozhodně nevykresluje situaci na Ukrajině před rokem 2022 v černobílé optice. Před rokem 2022 na Ukrajině zuřila již 8 let občanská válka. Nebyl tam klid a mír. O neonacistických skupinách na Ukrajině informovala mezi lety 2014 až 2022 západní i naše média. A informovala poměrně objektivně. Do té chvíle, než média právě Vaše vláda začala cenzurovat, a některé i přímo “vypínat”.  

     Už proto Vaše přesvědčení, že tlak na skutečné mírové řešení vleklého konfliktu či nepodpora kyjevského režimu = analogie Mnichovského diktátu, představuje naprostý NONSENS. Neztotožňujme prosím kyjevský režim s celou Ukrajinou! 

     Jsem bytostně přesvědčen o tom, že většina ukrajinského obyvatelstva ve svém nitru nedemokratický kyjevský režim nepodporuje a neuznává. 

     Buďte prosím empatický a mějte ohled na všechny oběti fašistické zvůle. Mějte ohled právě i na ty Ukrajince, kteří ve své domovině nechtějí adorovat nacismus a fašismus kyjevského režimu. 

     A už si prosím NIKDY nepleťte a nikdy nezaměňujte pojmy MÍR a APPEASEMENT, už kvůli památce všech obětí fašistické zvůle, u nás v pohraničí, ale i na Ukrajině. 

     Že na nešťastné a tragické válce na Ukrajině (jež přináší největší utrpení především samotnému ukrajinskému lidu) má svůj zištný podíl i Západ, je dnes již zcela zřejmé a dokazatelné. 

Předem děkuji za Vaši sebereflexi.

P.S. A že kontroverzní kyjevský režim je dnes podporován a vyzbrojován Západem, týmž Západem, jenž v Mnichově ustoupil Hitlerovi (aby nakonec MÍR nezajistil), to je zase moje historická paralela… 

A že historickou paralelu Mnichova pro obhajobu “humanitárního bombardování” použil v minulosti Václav Havel pro obhajobu agrese NATO v Srbsku, to už snad ani komentovat nelze…  

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
10. 10. 2023 10:23

Tady se nic od 2. světové války nezměnilo. Vládne totožná chamtivá, válkou posedlá a zdegenerovaná západní banda, která svoji degeneraci přenesla i do našich končin, aby nakazila i naše mírumilovné národy. Co myslíte pane Marku, že se stane, když se nyní uzavře mír? Co celá ta banderovská banda na Ukrajině i ta co ji tady podporuje asi udělá? Nu co, vyzbrojí se na boj příští. Vždyť je to přece tak prosté, vždyť této západní sebrance jde pouze o ruské zdroje. Čím jednodušeji se skutečnost jeví, tím je pravděpodobnější. Pokud vím, tak plevel se musí vytrhat i s kořínky, jinak se opět rozroste. Dle mne je mír, který akceptují všichni a bez postranních úmyslů a mír, který je pokrytecký. Minské dohody byl přece také mír a vidíte jak se k nim západní garanti stavěli. Vždyť všichni moc dobře víme, co jsou nynější západní vůdci zač. Vlci s různou barvou kůže, ale všichni krvelační. Naivita zde nemá místo.

sizok
10. 10. 2023 10:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš pravdu, Pavle. Zapálili doutnák, aniž ví, jak je dlouhý a k čemu vede.

Spam Janka
10. 10. 2023 14:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Minsk 1 a Minsk 2 to dokazali

Jura S
10. 10. 2023 10:37

Český trpasličí stát prostřednictvím pětikulčí vlády vyrazil již první den SVO v čelo “chciválků” a zcela ignoroval historické kořeny sahající do “aleje andělů”, ba profesorovi zcela jaksi unikly i monumentální 30 metrové sochy Bandery na každém rohu SSUkrajiny… a už se nakládaly tanky, granáty, děla, bomby na vlaky, letadla a šibovalo se to ke Kyjevu…. A pytle prachů, které fiala vykradl i důchodcům z kapes… 1 000 000 000 mrtvých proč ? Protože KOZA nemá témata pro své lidi, třeba pokrok, stabilitu, kulturu, soběstačnost, výstavbu….koza umí jen posílat zbraně a kontingenty aby si zdroje někde urvala pod hlavní kulometu… Milión mrtvých SLOVANŮ je cena za to, že KOZA si potřebovala otestovat válečné možnosti Ruska a podle toho posoudit sílu ČÍNY…aniž by ztratila větší množství svých válečníků. Nic víc za tím hledat netřeba, byl to “jen test bojem” … výsledky jsou, koza ví, co rusi mají a že styl “Kuvajt” s 2500 tanky po písečku proti chlapům v pyžamech a na oslech s AKčky taky upotřebit nepůjde…
Leč je třeba začít účtovat s “chcivákaři” a vystavit jim jasný reglement , jak za to budou pykat.

Pavel z Moravy
10. 10. 2023 13:20
Odpovědět  Jura S

Všechno co jste napsal je v pořádku, teď jde pouze o to, kdo ten účet těm škůdcům vystaví, když právo tady nefunguje.

Helena
10. 10. 2023 13:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jen se nebojte, jak se obrátí vítr, justice začne fofrem převlíkat kabáty.

Jaroslavem
10. 10. 2023 15:40
Odpovědět  Helena

A to přijde ten čas,kdy se to bude muset likvidovat do hloubky. Už aby to bylo.

Tupý hulvát
10. 10. 2023 18:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Takový účet může vystavit jen strach!

Gales
10. 10. 2023 10:40

Vychcánek Zelezub vládne blbejm ukrossákům.Ať sípnou.

Standa
10. 10. 2023 17:31
Odpovědět  Gales

Ovšem Fialenka dnes prohlásil, že musíme přizvat cca 20 000 dalších UkroFašounů. aby byl ten,, klid na práci” a byla plná zaměstnanost.
Myslím, že by bylo potřeba nejdříve udělat si klid doma.!!!!!!!!!!
Ještě otázka…..budou to jací lidé? Ti , co utíkají a nebojují nebo ti ,už cvičení, co budou ..v případě něčeho …dělat pořádek v českých ulicích ? Máme jich plnou Libavu a újezdy. Odvody ( třetí mobilizace) na UkroFaš přece mají neuvěřitelnou rasanci. Mám video, jak vytáhli mladého chlapa od volantu, aby ho odvedli na válku a protože se bránil, zastřelili ho na ulici před manželkou a dětmi.

Markýza
10. 10. 2023 14:03

Někdo prostě nutně potřebuje pořádně přes hubu, aby se zklidnil. Na Německo to fungovalo, jak se zdá – dnes jsem s hubou dokořán četla -a dokonce snad na Novinkách – že německé obce se brání výstavbě muničních továren tam, kde jsou momentálně naplánovány. Aby zásobovaly Ukrajinu, samozřejmě. Obce se ovšem bouří a jejich argumentem je – nechceme být potenciálním cílem ruských útoků.
To jsou paradoxy……….

Boomer
10. 10. 2023 16:34
Odpovědět  Markýza

..spíše nežli jako paradoxy to vnímám jako sociální atavismy. V v hlubinách našich myslí koluje dávná zkušenost z dob, kdy každá poražená skupina byla krutě ztrestána, byli pobiti všichni, kdož dokázali uzvednout zbraň, nebo byli vyšší než štít bojovníka. Někdy jim byly jen utínány prsty tak, aby mohli sevřít násadu motyky, ale ne už jílec meče.
Máme to i v Bibli.. “Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!“

Tak nějak předpokládám, že většina obcí, bránících se stavbě muničních továren, se nachází v oblasti, kde byly ve II. světové válce svedeny tvrdé boje s Rudou armádou. Není nad přímo sdílenou historickou zkušenost.
Můj slovenský strejda bojoval na východní frontě na straně Slovenského štátu.. do boja proti Rusom ma už nikto nikdy nedostane!!

Standa
10. 10. 2023 17:40
Odpovědět  Boomer

Rychlé divize. Utíkaly poté také velmi rychle.
Ono s těmi prsty. V , prsty není žádná Viktorie ( vítěství) , ale Francouzi sekali velšským lučistníkům, prsteníček a ukazováček , aby nemohli napnout luk. A velšanné jim v boji ukazovali , ty dva prsty, do V , ještě je máme…..to byli ti další….

Boomer
10. 10. 2023 18:39
Odpovědět  Standa

.. Rychlá divize byla pouze jedna. A vojensky povinní občané Slovenského štátu si nemohli vybírat, zda chtějí či nechtějí “sloužit vlasti”. personální složení bylo stejné jako i jinde, od fanatiků až po oběti války, které měly na vybranou mezi dvěma možnostmi.. jít na šturm, nebo se nechat odstřelit vlastními někde u polní latríny.

Standa
11. 10. 2023 07:54
Odpovědět  Boomer

Zlatá slova,,cit:. A vojensky povinní občané Slovenského štátu si nemohli vybírat, zda chtějí či nechtějí “sloužit vlasti”. personální složení bylo stejné jako i jinde, od fanatiků až po oběti války, které měly na vybranou mezi dvěma možnostmi.. jít na šturm, nebo se nechat odstřelit vlastními někde u polní latríny.
——————————————————-
Kdy se to vymění pouze za ,,vojensky povinní občanů Českého státu”!??????Všichni do 60 let…
Až Sauron z pražského Hradu zavelí?? Válečný zločinec z Jugoslávie!Obdivuje ,, balkánskou řeznici”,zakazuje demonstrace na Hradě , aby měl,,klid na vládnutí”? Kdy pošle Čechy do války ..on Černochová, Fiala,Vyssrčil,Adamová ( tato inteligentka)a tyto další zrůdy?
Brzy se objeví, ,,na Ukrajině fašisté bojují za Prahu”!
Nejdříve udělat pořádek doma!
SMRT UKRAJINĚ!

katango
11. 10. 2023 12:09
Odpovědět  Standa

Záleží na tom, jak máte natočené dlaně. Směrem dopředu znamená véčko tuším vítězství, ale opačně je to výsměch (kteréžto gesto povstalo právě u těch lučištníků). To je dlaň a předloktí natočeno úplně stejně, jako když signalizujete “hov.no”, což zdůrazníte úderem dlaně druhé ruky do loketní jamky (nebo blízko ní).

Markýza
10. 10. 2023 18:11
Odpovědět  Boomer

Tak. Akorát že někde a u někoho jsou ty atavismy nějak zasutý až v hadím mozku a třeba je odsud vypohlavkovat. Zdá se ovšem, že to pomáhá je kapánek oživit. Kde ovšem chtějí stavět ty fabriky a kde se tomu brání, to jsem bohužel už vypustila z hlavy – mám pocit, že to bylo Sasko, což by odpovídalo.

Standa
11. 10. 2023 08:57
Odpovědět  Markýza

,,Atavismus” je přirozená ochrana( obrana) všech živočichů i hadů.Včetně lidského malého mozečku, kde je zakotven..Výchova nás odnaučuje chovat se tak…
Jsme přece lidi, ale vraždíme se tak,že to nedokáží ani zvířata..
Ovšem ,, atavizmus ” mě popadá , kdy-koli slyším žvanění Fialy ,,atd.!
Tady pohlavek nepomůže!Atavismus je u mě naprosté zvířecké zdivočení.Nyní mě popadá , když vidím krtky na dvoře na chalupě..Říkám jim Fiala!

Tupý hulvát
10. 10. 2023 18:46

Pane Adame,měl byste komentovat obecně,obracet se na kreaturu jako je pospíšil je stejné,jako obracet se v minulosti třeba na Hitlera.

Pavel
11. 10. 2023 06:29

Tomuto exotovi jménem POSPÍIŠIL nemá cenu něco vysvětlovat a poučovat ho – je to ……….. (ať si každý doplní co chce).

Standa
11. 10. 2023 09:00
Odpovědět  Pavel

Je přece v ODS,že! A něco přez půl milionu platu v EU. . ,, Koho chleba jíš……

Standa
11. 10. 2023 10:49

Četl to vůbec Pospíšil, nebo je to pod jeho úroven jednat s občany.Poslal mu to někdo. ??PROSTĚ ODS! A falešná pětikolka!
Tato vláda je nelegální, …DEFENESTRACE..
Chcete vědět víc?
Napsal jsem o tom článek.

Standa
11. 10. 2023 10:50
Odpovědět  Standa

SMRT UKRAJINĚ!

Jura S
12. 10. 2023 16:58