nezařazené

Putin diskutoval o možných dodávkách “Sputniku V” s lucemburským předsedou vlády

Z iniciativy lucemburské strany proběhl telefonický rozhovor Vladimira Putina s předsedou vlády Lucemburského velkovévodství Xavierem Bettelem.

Během rozhovoru ruský prezident Vladimir Putin diskutoval s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem o možných dodávkách ruské vakcíny proti koronaviru “Sputnik V”, uvedla tisková služba Kremlu.

“Zvláštní pozornost je věnována otázkám navázání spolupráce v oblasti boje proti šíření koronavirové infekce, včetně možných vyhlídek na dodávku ruské vakcíny “Sputnik V” do Lucemburska,” uvádí se v prohlášení .

Podle tiskové služby Kremlu strany také diskutovaly o aktuálních otázkách bilaterální agendy. 

“Byla zaznamenána tradičně přátelská a konstruktivní povaha rusko-lucemburské interakce, a to i v kontextu 130. výročí navázání diplomatických vztahů, které bylo právě oslaveno. Potvrdila se vzájemná dispozice k rozvoji politických kontaktů, obchodních, hospodářských, kulturních a humanitárních vazeb,“
uvádí se ve sdělení.

Kromě toho, jak je uvedeno v prohlášení, v rozhovoru se také dotkli současné situace mezi Ruskou federací a Evropskou unií.

Připomeňme, že použití vakcíny “Sputnik V” je schváleno také v těchto zemích: Rusko, Bělorusko, Argentina, Bolívie, Srbsko, Alžírsko, Palestina, Venezuela, Paraguay, Turkmenistán, Maďarsko, Spojené arabské emiráty, Írán, Guinejská republika, Tunis, Arménie, Mexiko, Nikaragua, Republika srbská (subjekt Bosny a Hercegoviny), Libanon, Myanmar, Pákistán, Mongolsko, Bahrajn, Černá Hora, Svatý Vincenc a Grenadiny, Kazachstán, Uzbekistán, Gabon, San Marino, Ghana, Sýrie, Kyrgyzstán, Guyana, Egypt, Honduras, Guatemala, Moldavsko, Slovensko, Angola, Džibuti, Konžská republika, Srí Lanka, Laos, Irák a Makedonie.

“Sputnik V” se umístil na druhém místě mezi vakcínami proti koronaviru, pokud jde o počet států, které jej schválily.

https://bit.ly/30yx1ce

sdíletj na