Ani to nezkoušejte. Odvetný manévr Ruska bude vyčerpávající

Manévr Ruské federace v případě útoku na Krym.

USA nasadily v Rumunsku 18 raketových systémů M142 HIMARS schopných zasáhnout cíle na Krymu. 

Viktor Baranec v rozhovoru vysvětlil, jak by pro Rumunsko a NATO skončila vojenská agrese proti Rusku.

Pentagon zvyšuje svou vojenskou přítomnost v Rumunsku a může z této země udělat odrazový můstek pro získání dominance v oblasti Černého moře. 

Publikace «Военное дело» o tom píše s odkazem na své zdroje. 

Podle známých informací bylo do Rumunska nedávno přesunuto 18 jednotek operačně-taktického raketového systému (OTRK) M142 HIMARS. Mnoho analytiků se domnívá, že takové zbraně představují pro Rusko hrozbu, protože dosah komplexů je 300 km. Z Rumunska M142 HIMARS může dosáhnout Krymu.

V rozhovoru vojenský pozorovatel «Комсомольской правды», člen Rady veřejnosti pod ministerstvem obrany Ruské federace, plukovník Viktor Baranec uvedl, že v případě zahraniční vojenské agrese je Rusko připraveno bojovat a bombardovat nepřítele. 

Odvetný manévr Ruské federace bude vyčerpávající.

„Zasáhneme body, odkud se bude střílet, a poté Rusko zničí velitelství, které rozhodlo,“ dodal plukovník.

Podle Viktora Barance, pokud bude agrese spojena s ministerstvem obrany Rumunska, pak „Iskander“, pravděpodobně s jadernou „náplní“, dopadne na jejich hlavu. 

„V případě útoku Moskva nebude ztrácet čas maličkostmi“, je jistý plukovník.

„Žádná ze zemí NATO by neměla mít ani vteřinu pochybností o tom, že pokud přeletí ze strany NATO do Ruska třeba i jenom jedna střela, Moskva bude reagovat několikrát silněji. A Krym budeme bránit stejným způsobem jako jakoukoli jinou část ruské země,“ – řekl Baranec.

Vojenský expert také připomněl, že Krym je nejvíce chráněnou oblastí Ruské federace. 

Podle jeho slov, pokud se v hlavách generálů NATO zrodí myšlenka, že je možné tam vtrhnout a „uškrtit“ krymskou skupinu ozbrojených sil RF, pak musí pochopit: v případě útoku na poloostrov, se budou muset vypořádat s milionovou ruskou armádou. Přičemž samotná krymská armádní skupina je sama o sobě zdatná.

„A nikde jsme nepodepsali, že budeme proti agresorům NATO bojovat pouze konvenčními zbraněmi. Nemáme žádné závazky,“ řekl plukovník.

Viktor Baranec poznamenal: Rusko ve své doktríně jasně definovalo, že pokud budou proti němu nebo jeho spojencům použity jaderné zbraně, reakce bude zrcadlová a mnohem silnější. 

Podle plukovníka musí Rusko tento dokument v blízké budoucnosti revidovat a udělat to, stejně jako Američané: v doktríně zakotvit své právo používat jaderné zbraně, pokud bude zjištěna hrozba od někoho nebo něčeho. Kreml má veškerá práva na stejnou formulaci, je si jistý Baranec.

„To ochladí hlavy generálů NATO. To by měli mít na paměti členové NATO: je lepší si s Rusy nic nezačínat,“ uvedl.

Účastník rozhovoru mimo jiné poznamenal, že Rumunsko se čím dál více mění na zemi – vějičky pro NATO. 
Bukurešť otevírá své území vojenským základnám a zařízením Severoatlantické aliance a nedávno Rumunsko provedlo cvičení s přesunem amerických vojsk z Německa a náznakem útoku na Krym.

Podle Viktora Barance Moskva považuje Rumunsko za plnohodnotného člena NATO a podle toho s ním bude také jednat. Nikdo v Rusku se nehodlá zdržovat, pokud jde o útok zvenčí.

Dodal, že na Rumunsko je třeba nahlížet jako na zemi, která je na mapě v generálním štábu ozbrojených sil Ruské federace označena dvěma červenými kruhy.

„Tato země je vojenským cílem, cílem prvního úderu,“ uzavřel Viktor Baranec.

https://bit.ly/38mZUN6

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
10. 3. 2021 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně!!!