nezařazenépolitika

Maďarsko doporučilo schválit ruskou vakcínu „Sputnik V“

Maďarská agentura pro kontrolu léčiv doporučila schválení ruské vakcíny “Sputnik V” proti koronaviru, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na místní sdělovací prostředky

Informuje РИА «Новости».

Na konci loňského roku dostalo Maďarsko 6 tisíc dávek ruské vakcíny proti koronaviru. 

Na začátku prosince navštívili specialisté z Maďarska Rusko, kde se seznámili s vývojem, výzkumem a výrobou vakcíny proti koronaviru “Sputnik V”. 

Maďarské orgány uvedly, že “Sputnik V” se vyrábí „nejnovější technologií a v souladu s protokoly WHO“. 

Evropská unie uvedla, že vedoucí představitelé EU nebudou požadovat od Maďarska vysvětlení ohledně jeho záměrů koupit ruskou vakcínu “Sputnik V”.

EU se rozhodla nezorganizovat „tribunál“ pro Maďarsko ohledně ruské vakcíny.

Během čtvrteční videokonference nebudou vedoucí představitelé Evropské unie požadovat od Maďarska vysvětlení ohledně jeho záměrů koupit ruskou vakcínu “Sputnik V” proti koronaviru, uvedl vysoký představitel EU před online summitem 21. ledna.

Dříve bylo oznámeno, že evropský regulátor (Evropská agentura pro léčivé přípravky, EMA) připraví vědecké stanovisko k ruské vakcíně proti koronaviru „Sputnik V“, odpovídající žádost již byla podána.

https://bit.ly/3sGf34t

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
21. 1. 2021 03:49

Pokud je to pravda (začínám být principielním skeptikem, pokud se pak mýlím, jsem překvapen příjemně), tak budeme jenom doufat, že se pak u nás nepředposereme jako normálně!