nezařazené

Putinův příkaz splněn: poslední teroristický gang zlikvidován v Čečensku

Čečenské speciální jednotky Ministerstva vnitra provedly úspěšnou speciální operaci na okraji vesnice Katar-Jurt, jejímž cílem bylo zničení 6členného gangu Aslana Bjutukaeva, který byl na seznamu federálně hledaných.

Oznámil to šéf Čečenska Ramzan Kadyrov.

“Skupině banditů se podařilo vyhnout se pronásledování a dvakrát uniknout. Potřetí se jim nepodařilo uprchnout před vojáky policejního pluku Achmata-Chadži Kadyrova. Všech šest ozbrojenců Bjutukaevova gangu bylo zabito na místě, nikomu se nepodařilo uprchnout. 

Již identifikovaní: Bjutukaev Aslan, Saraliev, Bazurkaev Isa, Daršaev. 

Splnili jsme úkol nejvyššího vrchního velitele obnovit řád a eliminovat teroristy v Čečenské republice. Byli zničeni všichni ozbrojenci vedeném Bjutukaevem na seznamu federálně hledaných,“ uvedl šéf republiky.

Upřesnil, že prezident Ruské federace Vladimir Putin poblahopřál k úspěšné speciální operaci.

“Byli poslední, kdo byli na seznamu federálně hledaných za teroristické aktivity na území Čečenské republiky. Nyní je seznam teroristů působících v našem regionu prázdný. Ano, existují ozbrojenci, kteří Čečenskou republiku opustili už dávno a jsou daleko za jejími hranicemi – na Středním východě. Pokud ale chtějí oni nebo někdo jiný narušit mír našich občanů, čeká je stejný osud!“ slíbil Kadyrov.

Podle zpráv byl Bjutukaev zapojen do teroristického útoku v “Domodedovo” v roce 2011. 

Byly zaznamenány záběry z místa, kde byl v Čečensku zlikvidován gang Aslana Bjutukaeva. Hlava republiky Ramzan Kadyrov dříve uvedl, že posledními teroristy v regionu bylo šest ozbrojenců, včetně jejich vůdce .

Video z místa likvidace Bjutukaevova gangu v Čečensku:

https://bit.ly/2LRquWj
https://bit.ly/2XZZs1u

sdílet na