nezařazené

The Cradle: Izraelská armáda přeměnila obsazenou nemocnici Al-Shifa na věznici a mučírnu

pacienti

Pět dní izraelská armáda obléhala největší zdravotnické zařízení v Gaze – nemocnici Al-Shifa. Na nemocniční budovy vojáci stříleli z tanků a z dronů shazovali bomby. Izraelští snipeři stříleli i po lékařích a zdravotních. Ve středu 15. 10. 2023 buldozery a tanky strhly obvodovou zeď nemocničního areálu a desítky izraelských vojáků vtrhli do nemocnice. Ani po dvoudenní razii však nenašli žádné velitelské centrum Hamásu ani zajaté Izraelce, které údajně přišli osvobodit.

„Největší lékařský komplex v Gaze, nemocnice Al-Shifa, spadl pod kontrolu izraelské armády 15. listopadu po nočním útoku, při kterém desítky vojáků zaútočily na nemocnici na základě informací izraelských a amerických zpravodajských služeb, které tvrdily, že v komplexu je „velící centrum Hamasu“, napsal web The Cradle.

„Hamas a Palestinský islámský džihád (PIJ) využívají některé nemocnice v pásmu Gazy, včetně Al-Shifa a tunelů pod nimi, k ukrytí a podpoře svých vojenských operací a k zadržování rukojmích,“ citoval Cradle mluvčího Rady národní bezpečnosti USA Johna Kirbyho. Podobná prohlášení se z amerických a izraleských nejvyšších míst šířila celé úterní odpoledne a večer. Zástupkyně tiskového mluvčího Pentagonu Sabrina Singhová se před náletem vyjádřila podobně, když tvrdila, že Washington získal „nově odtajněné zpravodajské informace“, které ukazují, že frakce odporu v Gaze používají nemocnice jako „způsob, jak skrývat a podporovat své vojenské operace a držet rukojmí“. Ani jeden z amerických představitelů neposkytl důkazy.

A důkazy nenašli ani izraelští vojáci, kteří do nemocnice v rozporu se Ženevskými úmluvami o pravidlech vedení války vtrhli ve středu a poté ještě jednou ve čtvrtek.

„Od včerejší noci je to noční můra, kterou si nelze představit. Než vtrhli do areálu, zaměřili palbu na všechna patra, generátory, komunikační jednotku a nyní nemůžeme mít žádný kontakt s vnějším světem.“, řekl ve středu ráno katarské TV Al-Jazeera palestinský novinář Jihad Abu Shanab, který je uvnitř komplexu Al-Shifa. Podle zdroje Cradlu v nemocnici „izraelské tanky obklopující nemocnici vyhodily do povětří sklad léků a lékařských přístrojů“.

Jihad Abu Shanab Al-Jazeeře sdělil, že izraelští vojáci rozdělili skupiny civilistů skrývajících se v nemocnici na muže a ženy s dětmi. Ženy s dětmi byly poslány do vyšších pater. V přízemí si izraelští vojáci z ambulancí a prostor pro lékařská vyšetření pacientů zřídili výslechové místnosti.

„Asi 30 lidí Izraelci svlékli do naha vyvedli z budovy. Jsou na dvoře nemocnice, se zavázanýma očima, obklopeni třemi tanky. Přímo v přední části pohotovostního oddělení je jeden tank, který míří na jakýkoli pohybující se objekt uvnitř těchto budov. Nepřinesli žádnou pomoc ani zásoby, přinesli pouze teror a smrt,” řekl Al-Jazeeře zdravotník Omar Zaqout, který pracuje na pohotovostním oddělení nemocnice. Vojáci IDF podle něj obklíčili každou budovu v areálu nemocnice.

Pro pár kalašnikovů a popsanou neprůstřelnou vestu

Ve čtvrtek večer izraelský deník Haaretz oznámil, že „vojáci v nemocnici našli zbraně a majetek Hamasu“. Na fotogtafiích, které IDF zveřejnila z nemocnice leží na dece několik samopalů „kalašnikov“ a neprůstřelná vesta popsaná arabským písmem. Podle The Jerusalem Post však ani po dvou dnech hledání vojáci IDF v nemocnici nenašli jedinou stopu po izraelských zajatcích.

udajne veliteske centrum Hamasu
Fotografie zveřejněná IDF jako údajné velitelské centrum Hamásu v nemocnici

Podle prohlášení organizace Euro-středomořský monitor lidských práv Izrael proměnil nemocnici Al-Shifa na centrum pro „zadržování a mučení“. Monitor také vyjádřil obavy, že pacienti, zdravotnický personál a uprchlíci budou popraveni, protože uvnitř komplexu je stále slyšet sporadická střelba.

„Izraelská obvinění z použití Al-Shifa Medical Complex pro vojenské účely nepotřebují všechny ty dlouhé hodiny hledání a útoků. Proto existují obavy, že armáda může vytvářet umělou scénu pro novou falešnou hru,“ řekl předseda Euro-středomořského monitoru lidských práv Rami Abdu. Zaměstnanci nemocnice hlásí, že izraelská armáda pokračuje v útocích proti nemocnici, bombarduje několik oddělení, zatímco uvnitř komplexu je slyšet palba. “Izraelské bezpilotní letouny střílí na cokoli, co se pohybuje uvnitř nemocnice,” řekl šéf ortopedického oddělení Radiu Al-Alam.

Při druhém čtvrtečním izraelském nájezdu na nemocnici se podle svědků, které cituje Al-Jazeera izraelští vojáci chovala brutálně a násilně vůči pacientům i zdravotnickému personálu a ponižovali vysídlené lidí.“

Chirurg Ahmed El Mokhallalati řekl Al-Džazíře zevnitř nemocnice, že okupační armáda vjela tanky do nemocnice po nepřetržitém bombardování a ostřelování. „Je to naprosto děsivá doba; je to hrozná doba pro rodiny, civilisty, kteří se s dětmi ukrývají v nemocnici. Je to hrozné pro personál, který se stará o své pacienty, i pro pacienty samotné,“ řekl doktor Mokhallalati.

„Představte si, že jste v nemocnici, kde není voda ani základní hygiena pro a lidi je problém jít na toaletu. Jídlo a pitná voda do nemocnice už šestý den nepřichází, v nemocnici není možné nic získat,“ dodal El Mokhallalati. Jeho informace vyvrací propagandistická videa podle níž se izraelská armáda údajně měla snažit doručit do nemocnice pohonné hmoty pro generátory a jídlo. Podle doktora Mokhallalatiho již kvůli výpadku elektřiny nefunguje ani kyslíková stanice a personál obecně není schopen se o své pacienty postarat. „Všichni jsme teď v budově. Nemůžeme ani zkontrolovat přes okno, co je venku, nemůžeme dostat nic k jídlu nebo pití, nemůžeme nic dostat k našim pacientům a už vůbec se nemůžeme pohybovat mezi budovami.“, řekl chirurg.

„Celý svět byl svědkem tohoto zločinu a viděl všechno, co se děje, a nikdo to nezastavil. Nikdo nahlas neřekl, že to není dovoleno. Kde je mezinárodní společenství? Kde je mezinárodní organizace, která má pomáhat a podporovat zdravotní systém ve válečných oblastech, aby zajistila, že humanitární potřeby jsou ve válečných oblastech v dobách války uspokojeny?“, zeptal se lékař v přímém vstupu z nemocnice do zpravodajství Al-Jazeery.

Ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya katarské TV řekl, že komunikoval s lékaři v celé nemocnici, aby se informoval o stavu pacientů. Nepodařilo se mu však zjisti, jaký je stav předčasně narozených dětí, které byly evakuovány z porodnice během hodinové přestávky v útocích vyjednané zástupci Mezinárodního výboru červeného kříže a červeného půlměsíce. Abu Salmiya Al-Jazeeře řekl, že ho nikdo z izraelské armády nekontaktoval od doby, kdy byla nemocnice napadena, a že voda, elektřina a kyslík byly uvnitř zcela odříznuty. “Rány pacientů začaly výrazně hnít poté, co všechny služby v nemocnici skončily. Všude se line pach smrti.”, řekl ředitel izraelci obsazené největší nemocnice v Gaze.

Po izraelské okupaci nemocnice Al-Shifa ve čtvrtek večer zůstala v celé Gaze funkční pouze jediná nemocnice. Je těžce přeplněna zraněnými pacienty, které lékaři a zdravotníci nestíhají ošetřovat.

Al shifa 1
Letecké pohled na nemocniční komplex Al-shifa. Izraelští vojáci do areálu vnikli vedle porodnice, kterou při probourání si cesty zničili.

OSN: Nemocnice nejsou bojiště

Mezinárodní humanitární organizace silně kritizovaly izraelský útok na nemocnici Al-Shifa. Po týdnu invazí napříč Gazou v tom, co někteří nazývají „válkou proti nemocnicím“, vlády, agentury OSN a další humanitární organizace včera vyjádřily své rozhořčení nad tím, jak izraelská armáda zaútočila na Al-Shifa v níž jsou v pasti tisíce pacientů, zdravotníků a vysídlených lidí.

„Nemocnice nejsou bojiště. Ochrana novorozenců, pacientů, zdravotnického personálu a všech civilistů musí převážit nad všemi ostatními zájmy,” řekl náměstek generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti a koordinátor nouzové pomoci Martin Griffiths.

Útoky na zdravotnická zařízení opětovně odsoudila i Světová zdravotnická organizace (WHO). Její šéf Tedros Adhanom Ghebreyesus prohlásil, že“ izraelské útoky na nemocnice jsou hluboce znepokojivé. Znovu jsme ztratili kontakt se zdravotnickým personálem v nemocnici. Extrémně se bojíme o ně a bezpečnost jejich pacientů.”, řekl Ghebreyesus agentuře Reuters.

Mezinárodní výbor Červeného kříže v prohlášení uvedl, že je „extrémně znepokojen dopadem na nemocné a zraněné lidi, zdravotnický personál a civilisty. Musí být přijata veškerá opatření k jejich ochraně”.

sdíletj na

42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
17. 11. 2023 05:30

Něco k věci.Je 17.11.23
Tak nyní Transgaz, Budvar, České lesy, Česká pošta, , České železnice, lesy, půda atd.! Proto se tento slepenec tak hnal k moci!Připadá mě to, jako vtip! Kubišová , Langerová atd. zpívali ( přímo řvaly) po náměstích 17.11.2021
,,Zloba, závist, zášt, strach a svár
Ty ať pominou, ať už pominou
Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých
Zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí….”
—————————————————————
Tento termín se letos blíží opět!
————————–
 Touží tedy po tomto?…Režimní pěnice…..Jaké věci se navrátí?. Chtějí tyto ženské znárodnění?
Věci, naše věci ,naše,spousty věcí – dolů, , bank, vody,domů, průmyslu, automobilek, půdy, lesů ,firem,např.Mochovská zelenina,Nelahozeves-Perla, flora, Rama, Hera,Jihlavanka, Zábřeh-Sunar, Sedlčanský hermelín, Želetava,Akuma, Koh-i-noor, Škoda, hutě , Praga., Poldi Kladno ,Orion….atd. I Znojemské okurky se vyrábí v Turecku

Standa
17. 11. 2023 05:37
Odpovědět  Standa

Kromě shora vyjmenovaných to jsou stovky, ne-li tisíce dalších strojních, sklářských, textilních, dřevařských, potravinářských (Fruta), cukrovary, mlýny, výroba mlýnských strojů Pardubice, hutních – metalurgických, sléváren, elektrotechnických, optických atd., dalších výrob, které byly prodány za záměrně devalvovanou korunu do zahraničí. Stroje demontovány a odvezeny, provozy zbourány a zplanýrovány viz. Praga, přesná výroba diferenciálů a další přesné součásti – Indie. Zápalky Solo Lipník – Indie……………..Ani už Pravčická brána..
https://email.seznam.cz/…166  
nepatří Čechům, nemluvě o tom, že ani Říp.
Navrátí se to?
Lze pokračovat donekonečna. Proto nás západ tak vítal s otevřenou náručí, aby si nás vzápětí rozebral jako domeček z karet. Pražská Havlova suita tomu velela, národ jásal a tancoval nad svou vlastní debilitou. Nejhorší je na tom to, že dobrá polovina národa i nadále pěje ódu a volá: pojďte, ještě tady tohle zbylo, ještě tohle si vemte!

Standa
17. 11. 2023 05:44
Odpovědět  Standa

Díky americkým sankcím, ze kterých se naše vláda podělala, jsme zabili další prosperující firmy, které dodávaly do Ruska výrobky. Přesné strojírenství pro ropný a plynový průmysl, atomové strojírenství, Vitana, Lakrum, Olma atd. Rovněž tisíce položek. Nechali jsme se zašlápnout jako červi. Tato vláda odmítla plyn z RF z politických důvodů a bude ho kupovat 4x dražší z USA.Vyvážíme svou nejlevnější energii v EU na Lipskou burzu a nakupujeme ji pro náš průmysl a občany 6x dražší.Čez zdražuje o cca 80% a přitom měl asi 8x větší zisk než loni…Sklárny, průmysl …všechny energeticky náročnější provozy..tedy krachuje od pekáren po cukrovary ( máme pouze 1 z 13 v r. 89.) a cukr je náhle dražší o 90% včetně mouky, po železárny atd.Prý bylo jakési zastropování-podívejme se na srovnání…
https://email.seznam.cz/…088

 Byli jsme druhý nejprůmyslovější stát v Evropě.EU zakazuje jatka- chovy -maso zdražuje,přejde se na červy a brouky ,vláda chce snižovat při této inflaci příspěvky v nezaměstnanosti , důchody, zvyšovat odchod do důchodu, ale poslanci, senátoři si vzvyšují platy( pro jistotu si jistí i soudce).Co doporučí vláda , netopit a uplést si svetry…a , co tato ostuda- pokr.

sergej
17. 11. 2023 05:54
Odpovědět  Standa

Možná nejlepší je voda co tu naprší zaplacená do zahraničí.

Standa
17. 11. 2023 06:06
Odpovědět  Standa

…ostuda -předsedkyně parlamentu?
 Cit: : nové předsedkyně TOP ,,Vláda není od toho , aby se starala o občany ČR….uplette si svetry!”
https://www.email.cz/download/k/3ywSf9Bhh_CIdW_uxt80I0KF7b3u0IqJ0nsPnHBdDPpWAlmo05frobxzhvXI_5KB5YueDcg/VID-20220830-WA0001.mp4
Věci, jaké věci se lidu navrátí a kdy se tyto věci navrátí? ????????????????Kdy budeme mít např. suverenitu? Referendum???O čem to pějí tyto …arizonské pěnice?
 JUDr Standa . dou.r..17.11.23
Už mě to po ránu nudí. Čau.
——————-
A ,Serži, tu vodu , co naprší platíme ve ,, stočném” i na chalupách , chatách, jakokoby jsme si ji objednali.

Slovan
17. 11. 2023 07:24
Odpovědět  Standa

Stando ty ses po ránu rozjel, ty máš po noční né, že jedeš jako brus. 😊 Jinak co ti mám na to napsat, když vidím jak se stresuješ hned poránu. Dobře nám tak kreténům, když nedokážeme vyjít do Generální stávky a vynést je z PS. Já se jen tomu všemu škodolibě usmívám. Stačilo mě středeční návštěva Kauflandu. Chtěl jsem vyjjebbatt s hamounama a místo zítra jsme tam s babčou vyrazili včera. Jsem se spletl, nebylo ani kde zaparkovat. Já jen abychom byli v obraze, že ta Gen. stávka asi nebude. 🤣🤣

Janaz
17. 11. 2023 07:37
Odpovědět  Slovan

Detto na Slovensku. Stačí, že je jeden deň nejaký sviatok, a čo sa robí v Kauflande v BB, je sila. Ľudia sú už úplne vymletí a posadnutí novodobým náboženstvom-nakupovaním. je jedno, akých sračiek, len nech je toho veľa a v akcii.

Slovan
17. 11. 2023 07:55
Odpovědět  Janaz

Zdravím,no a tuším že včera jsem si asi na PL přečetl článek, co dělají naši lidé za ostudu v Polsku. Být polákama, tak tam na přechodech rozložím ty zemědělské brány a podělejte se. Já bych se propadl hanbou. Ale u nás jsem měl taky dost. Tak pevné nervy. 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
17. 11. 2023 13:02
Odpovědět  Slovan

Poláci už tam Čehůnům propichují pneumatiky u marketů.
Zajímavé je , že český premier nakupuje v Německu! Prý kontroluje gramáž ( informace v tisku). Asi nemá nic jiného na práci….chicht.
Asi i ochutnává!

jsladin
17. 11. 2023 09:25
Odpovědět  Slovan

Nic nebude, jen holá řiť zbude a to se čumdomobilům bude také líbit.

Slovan
17. 11. 2023 12:59
Odpovědět  jsladin

No bude to zajímavé kam se to bude ubírat.

Pavel z Moravy
17. 11. 2023 10:14
Odpovědět  Slovan

Jmenovče, už se také vůbec nečílím, dnes jsem svůj názor napsal v delším příspěvku u článku Kandidát na amíckého presidenta. Život a svět půjde dál, i když tato naše koloniální zemička půjde ke dnu a třeba ani nebude. Když to většina chce a nevnímá co se děje, není pomoci. Jsem již dost starý na to, abych si ničil když to půjde dobře posledních pár let života. Třeba se ti současní mladí jednou porvou o volnou krabici pod mostem nebo o volně ležící šišku. S tím si musí poradit sami, se svým budoucím životem. Třeba se jednou vysmějí sami sobě jací byli hloupí naivové, třeba také ne, neb jim to nedocvakne. Jejich velký Globální vůdce jim napsal manuál a vložil do lebeně, že to co je je správné a tak to má být. Tak je nechme ať si s tím poradí sami. Nás také nikdo v dospělosti nevodil za ručičku, mne tedy určitě ne, já vypadl v 18 letech a uč se plavat. A tak plavu, někdy lépe, někdy hůře, ale ještě mne nezotročili a ani se jim to nepodaří. Ty globální i domácí grázly mám totiž v prd.eli.
.

Slovan
17. 11. 2023 10:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj kamaráde, dnes se mi narodilo dítě, jako by to bylo včera když jsem si ji nesl v zavinovačce domů. Pamatuji, že bylo na 40 cm sněhu. 😊Tak dnes budeme slavit. Napsal bych ti více, ale omlouvám se že už nebudu, když si tu jeden na mě ukládá do svazků kompro. Když píšeš o tom plavání, mám z dětství takovou hystorku. U místního rybníka bydlela rodina a matka byla vcelku svérázná. Nevím to přesně, ale ta učila ty svoje těti PLAVAT v hodně ranném děctví. zavezla ho do středu rybníka a hodila přes palubu. 🤣Já to neviděl on je o dva roky starší, znám to co říkali starší, kteří to zřejmě viděli. Dobrý nééé? 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
17. 11. 2023 11:10
Odpovědět  Slovan

Takže přeji i s manželkou tvé dcerce vše nejlepší a hodně zdraví. A také lásku, té není nikdy dost. Měj se.

Slovan
17. 11. 2023 11:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Děkuji. 🙋‍♂️

Standa
17. 11. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hodně štěstí!A hodné sudičky!

Slovan
17. 11. 2023 12:58
Odpovědět  Standa

Také děkuji a vyřídím. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
17. 11. 2023 15:46
Odpovědět  Standa

Stando, to přání platilo Slovanovi, ne mně. A tomu Slovanovi se nenarodila ta dcera dnes, ale dle mého odhadu před 40 roky, když si ji nesl ve 40 cm sněhu domů. Holt správný táta, co si tento obraz nese v srdci. I chlapi bývají šťastní při narození potomka. Ale on to Slovan určitě pochopil.

Slovan
17. 11. 2023 19:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 ❤ 😊

Joe Arp
17. 11. 2023 19:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

A pak jí dá ódeesákovi. Tak to má do správnýho táty daleko, ale dnes se pobratří a kouknou se na film “Trhala fijalu dynamitem”. Chechtací smajly neumím.

Pavel z Moravy
18. 11. 2023 16:53
Odpovědět  Joe Arp

No víš, Joe, láska je láska, co už s tím.

Joe Arp
18. 11. 2023 18:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

….inu mohl aspoň přiznat chybu ve výchově, ale vylepšil si to přijetím indiánského jména “Ten, kterého poplivali zajíci”. Tak legrace, já ho s tím modrým zeťákem štengruju už z PP, když si stěžoval, že ho zeťák politicky doškoluje. Jinak souhlas láska je, když to mlaská!

Slovan
18. 11. 2023 18:28
Odpovědět  Joe Arp

Tak bacha, já si nestěžuju ale konstatuju!!
Ano, láska je láska když……….
….a ještě jednou napíšeš příspěvek, “….inu” tak s tebou rozvážu pracovní poměr. Dávej si na to bacha, JU!! 💩💩🙄🤦‍♂️🤣🤣

Joe Arp
18. 11. 2023 18:38
Odpovědět  Slovan

….inu snad ti to nepřipomíná něco nepříjemného? ….no tak dobře už to nepoužiju, podvoluji se hrubému násilí a nebezpečným výhružkám. Dobrou moč antisystémová dvojko. Jo a na Parlam, listech je skvělý rozhovor s Novákem – Večerníčkem, poradou Okamury!

Slovan
18. 11. 2023 18:44
Odpovědět  Joe Arp

Moc dobře víš co tím myslím, všiml jsi se jiných detailů, tak bych se divil, že nevíš o čem je řeč.

Standa
17. 11. 2023 19:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Děkuji všem maminám…obecně!
Mimochodem,,, prý Havel řekl ,, že Česko udělalo velký krok v před”!Podívejte se před hlavní nádraží!

Jiří
17. 11. 2023 15:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dobrý den pane Pavle, nebuďme vůči mladým tak příkří. Na začátku jejich dnešních i zítřejších problémů stálo zvonění klíčema naší starší generace. Že jsme si ty ruce radši neurazili. Též jsme byli hloupí naivové. Žel Bohu. 🙁

Pavel z Moravy
17. 11. 2023 18:56
Odpovědět  Jiří

Já necinkal, ale ono je to jedno. Spíše mně vyhudovali, že s tím nesouzním. Ale nač se k tomu vracet.
.

Standa
17. 11. 2023 20:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Není to jedno!!!.
Pájo, to je cesta do pekel. Myslíte ..tak říkajíc ,, držet hubu a krok”?
A ,,, vracect” se “,že nemá smysl…resp?..mě se s toho Vašeho názoru se mě chce zvracet . My se musíme vracet k příčinám. a ne držet hu..ústa a …
,, Mladí nad Vámi cinkají klíči” včetně Honzou 66 , který si Vás namaže na chleba!
Spěte v klidu!

Pavel z Moravy
18. 11. 2023 17:07
Odpovědět  Standa

Nějaký Honza si mne nemůže namazat na chleba, to by musel víc zabrat, na to zatím nemá. Já toho v životě zažil tolik, že to se o tom takovým ani nezdá. A víte když jsem v práci v 89 varoval spolupracovníky, tak jsem byl téměř za vyvrhela. Jediný náš mistr se mnou v podstatě souznil. Dnes je již na druhém břehu. Víte, jestli většinový národ a to těch ve středních letech a omladina v tomto chtějí žít, my staří s tím nic nezmůžeme. Propánakrále, vždyť jde o jejich budoucnost, tedy těch mladých a mladších, ne o moji. Já jsem na konci cesty. Byly doby, kdy tito mladí chodili na rady ke stařešinům rodu a uctivě čekali co jim kmeti sdělí. To je pryč. Dnes dostali již do šišek jiný manuál, manuál globálního a jeho poskoků ve státních institucích. Bez jejich vlastního pochopení a chuti vybudovat si zdravou společnost my staří již nic neuděláme. Nespím, pouze reálně probírám vzniklou situaci.

Standa
17. 11. 2023 13:29
Odpovědět  Slovan

Já se nestresuji po ránu! Já se stresuji každý den v roce, každou hodinu v kanclu( když tam jsem) u zoufalých lidí . Stres je všudezdejší.U Kaufu skutečně není kde zaparkovat…v Michli.Kdy to skončí??? Asi , jak se říká ,, horší to už být nemůže”. Může a pracuje se na tom. Pokud je nevynesem v zubech!
Ale na Hradě ( Titaniku) se navzájem odměnují medajlama za úspěchy a hraje hudba až do podhradí s válečným zločincem včele.Nic proti včelkám!

Pavel z Moravy
17. 11. 2023 15:57
Odpovědět  Standa

Stando, nemohl bych tam s nimi na tom hradě být, i kdyby mi vyplatili 10 milionů na dřevo. Když si přehrávám nějaký svůj film, tak ten okamžik, kterým občas zřím tu chásku, která se na mne zašklebí z obrazovky mně rozhodí. Ať je tam kdokoliv. Takže já fakt nevím jak se odměňují, co jedí, s kým souloží a je mi to úplně šumafuk. A alespoň se méně nervuji. Tihle jsou již pro mne méně než zavanutí větru. To, že i mne odrbávají a zaprodávají vím, ale nemám klíč k tomu jim to zarazit.

Slovan
17. 11. 2023 19:20
Odpovědět  Standa

Stando tak se drž a když bude nejhůře dej si za korunu něco zkapalněnýho.🙋‍♂️

Standa
17. 11. 2023 20:23
Odpovědět  Slovan

Korunu na Václaváku nám zavřeli! Právě dávají na Jojce ,, Majora Zemana”. takže…klídek… na české to neuvidíš!

Slovan
18. 11. 2023 09:38
Odpovědět  Standa

Tak to je hroznej bordel, tak to si dovolili moc. V 91 jsme tam kalili, když jsme jeli na Stouny. Ale neměli tak Ferdu, tak jsme zapadli naproti do nějaké “cukrány” naproti, ale trochu výše k Václavovi a tak jsme se vytroubili, že ani nevím, jak jsem na ten Strahov vyjel. Ale kocert jsem stihnul, tenkrát ještě silný jedinec. 🤣

Slovan
17. 11. 2023 07:33

No nechtěl bych tam být přítomen, to musí být hroné tam pobývat a nevědět odkud to přiletí. Když to tam neumí skončit tak ať to zmáčknou a budeme mít klid všichni, doufejme i ti co o tom rozhodují.

Karel
17. 11. 2023 09:03

Židi se zhlédli v nacistickém vyhlazování, mučení a vraždění. Teď začnou budovat koncentráky (utečenecké tábory). Určitě nebude chybět obdoba plynových komor a pecí.

vladjan
17. 11. 2023 10:01
Odpovědět  Karel

jen tak mi kdesi na pozadí prolétla hlavou myšlenka, jestli ta druhá sv. válka neskončila příliš brzy……zdá se, že židé byli a jsou pilnými a vnímavými žáky……ovšem šóa je něco jako posvátná kráva…nemíním bagatelizovat to, co se tehdy dělo, byla to bezesporu zvěrstva, ale ta podobnost…

Frank
17. 11. 2023 11:54

Obřezancům nelze věřit ani pozdrav. Jsou to teroristé a to nikdo neokecá. Doufám, že za to velice brzy zaplatí.

Standa
17. 11. 2023 12:57
Odpovědět  Frank

No, nevím, jsem proti pogromům, ale ,jak říká můj vnuk,, Pojádek musí bejt”!
Židé vyvolali r. 1933 světovou válku prý,, Svatou” a dodnes si stěžují na(své) důsledky !
Až se Arabský svět zvedne v džihádu , tak se všichni budou divit.Tentokrát se Mahdí nedá zastavit. Už má zbraně odobné tehdejším kulometům Lewis,kterými bridští kolonizátoři povraždili tisíce lidí , kteří protestovali s kopíma. ….. Nyní mají Arabové jiné …Včetně jaderných.

Spam krpo
17. 11. 2023 15:02

Už nás zase balamutí a odvádějí naší pozornost!

Putinovec
18. 11. 2023 09:23

To nebyla náhoda , ale předem vykalkulovaný záměr , do kterého se kanibalská mafie pasoucí židovský národ , vrhla s plnou vervou .
Teď už stačí jen dát do souvislosti Izrael – židovství s Ukrajinou – benderstánem a plně to postavit , vedle symboliky Třetí fašistické říše .
Každý , kdo si vsadil na podporu fašismu , všichni ti užiteční idioti po celém světě , budou mít důvod k sebelítosti . A to se týká i fialové bandy a jejich kurátorů .