Das Erste: Německé regiony se stále více zasazují o koupi „Sputniku V“

Bavorský premiér Markus Söder prosazuje co nejrychlejší rozhodnutí o použití „Sputniku V“, píše Das Erste: politik poznamenal, že EU by měla získat přístup k maximálnímu množství vakcín. 

Söderovo stanovisko podpořil jeho kolega z Durynska Bodo Ramelov, který uvedl, že předsudky týkající se ruské vakcíny jsou „směšné“.

V německých regionech se stále častěji ozývají výzvy k použití ruské vakcíny „Sputnik V“ v boji proti pandemii, píše Das Erste. Podle bavorského předsedy vlády Markuse Södera by rozhodnutí o licenci na ruskou vakcínu mělo být učiněno „co nejdříve“. Söder poznamenal, že EU musí udělat vše, co je nezbytné, aby získala přístup
k maximálnímu počtu vakcín.

Názor svého bavorského kolegy podpořil předseda vlády Durynska Bodo Ramelov. 

Jak píše deník, Ramelov odsoudil předsudky týkající se ruské vakcíny. 

Jsem pro „Sputnik V“ , ne proto, že by tato vakcína byla vyrobena v Rusku, ale proto, že věřím, že musíme koupit všechny dostupné vakcíny,“ cituje politika Das Erste. 

Ramelov také poznamenal, že v západní části Německa existují určité ideologické předsudky týkající se ruské vakcíny: politik tyto předsudky označil za „směšné“. 

Podle Ramelova lze výrobu „Sputniku V“ zahájit v jedné z bavorských továren nedaleko Augsburgu. 

Das Erste připomíná, že v současné době jsou v EU povoleny vakcíny od čtyř výrobců:
Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson a Moderna. Pokud jde o Sputnik V, v současné době je ruská vakcína testována Evropskou farmaceutickou agenturou (EMA). 

Německá vláda již vyjádřila připravenost používat „Sputnik V“, uvádí noviny. 

Použití ruské vakcíny zejména podpořil šéf německého ministerstva zdravotnictví Jens Spann: navíc Spann nevyloučil možnost Německa používat „Sputnik V“ i bez licence od EMA. 

Stejný názor nedávno vyjádřila Angela Merkelová. 

https://bit.ly/3csDIDy

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
28. 3. 2021 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci za 1+ . Jen jsem zvědav co na to poví svazáci Bruselské 5-té kolony dlící v naší “Poslanecké sněmovně – je to ještě naše sněmovna ČR ? Bude zajímavé , jak budou mít hrdě vypnutá prsa že zabránili Sputníku V do ČR,ale nevím jak budou chtít vysvětlit zbytečná úmrtí z důvodu tohoto rozhodnutí . Co asi poví “ nejlepší “ bývalý MF Kalouskem a jeho učenliví žáci,Adamka ,Gazda ,Rakous a další . A o nákladech (cena) netřeba hovořit . “ Určitě vše délají kvůli zdraví národa “