Platy soudců, senátorů a poslanců nebudou zmraženy, oznámil ministr Blažek

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a vedoucí představitelé soudů se shodli na tom, že by platy ústavních činitelů měly příští rok dosáhnout zákonem předpokládané výše a nebudou zmrazeny.

V tiskové zprávě to uvedl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Soudci se s ministrem dohodli také na tom, že je nutné posílit a lépe odměnit odborný aparát soudů.To považuje za hlavní cíl také předseda Soudcovské unie Libor Vávra.

„Shoda s předsedy panovala na tom, že cílem v současné době není zvyšování počtu soudců, ale především odborného aparátu a zlepšení jeho odměňování,“ uvedlo ministerstvo. Posílit chce zejména administrativní pracovníky na nejzatíženějších úsecích, kde se dá v následujícím období očekávat nárůst agendy, například v insolvenční agendě na soudech druhého stupně.

„To bylo opravdu těžiště té debaty,“ řekl ČTK Vávra. Podle něj nyní dostávají administrativní pracovníci na soudech měsíčně o 10 000 korun méně než na obdobných pozicích ve státní správě. S ministerstvem se shodli na tom, že je potřeba to vyřešit. Bude ale asi záležet na ekonomické situaci.

Blažek uvedl, že ministerstvo by chtělo zadal personální audit justice. „Po vzoru Německa by ho měla udělat externí renomovaná auditorská společnost. Výsledky by mohly mít váhu jak v rámci justice, tak u dalšího politického vyjednávání,” sdělil. Ministerstvo také podle mluvčího posílí rozpočet organizačních složek v justici o 200 milionů korun se zaměřením do tří oblastí: na mandatorní výdaje soudů – tlumočníky, znalce a advokáty ex offo, na bagatelní pohledávky a nárůst cen energií.

Schůzky ministra s vedoucími představiteli soudů se zúčastnil také premiér Petr Fiala (ODS).

Výše platu politiků, soudců a státních zástupců se odvozuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je od února opět snížila. U soudců klesla ze 106 986 korun na 100 872 korun. Vláda očekávala, že díky tomu ušetří 600 milionů korun.

Řada kritiků od počátku považovala zmrazení za protiústavní, zejména s odkazem na judikaturu Ústavního soudu, který opakovaně formuloval názor, že materiální zabezpečení patří ke garancím soudcovské nezávislosti. Proto podle nich vláda nemůže s platy soudců zacházet zcela volně a podle aktuálních rozpočtových potřeb. Na druhou stranu, některé zásahy do platů soud uznal jako možné a důvodné, například po ničivých povodních. Letošním zmrazením soudcovských platů se ÚS začal zabývat v červnu.
https://bit.ly/3cND7z4

4.3 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
28. 7. 2022 19:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Banda zlodějská. Pro sebe ano, to nezapomenou.
Pryč s fialou a jeho nacistickou vládou!

Lev Prch
28. 7. 2022 19:54
Odpovědět  sizok

Kdo čekal, že tyhle zkurvenci budou myslet na český lid…..HLUBOCE SE ZMÝLIL!!!!!!!
Všechna ta verbež patří na hrad-Mírov!.😡🤮😡🤮😡🤮

VAL
28. 7. 2022 21:57
Odpovědět  Lev Prch

Do Valdic. Za totáče a šoupnout je za plechy.

Lev Prch
29. 7. 2022 06:09
Odpovědět  VAL

Po krk zahrabat na poušti…..

Pavel K
29. 7. 2022 08:12
Odpovědět  Lev Prch

A co čekáte že bude?!! Přes třicet let nás cíleně likvidují a ovce v podhradí slatně békají. Tak proč by v tom nepokračovali a ještě se náramně baví jak držíme při tom škubání. Je to chyba nás že jim to tolerujeme, pak jen dobře nám tak. Zlo vyhrává.

Lev Prchala
29. 7. 2022 08:39
Odpovědět  Pavel K

Když voli volí voly,tak je skutečně těžké se bránit,v tom s Vámi souhlasím.

Pavel K
29. 7. 2022 09:36
Odpovědět  Lev Prchala

Mě nerozumíš a je vás po vícero. Ano volí jsou to tupci. Ale kdybychom se my, co vidíme o kousek dopředu srotili a zas tak málo by nás nebylo, tak by se báli. No a snad bychom někoho s „tupců“ časem dostali na svoji stranu. Volby??!! 😀 TY!! Ty nic nezmění pochopte to, mají to ve své režii. No a tady se dostáváme k omylu, že lidi, jak volí. To si všichni pak říkáme, ale ono to může být hezky upravené. A najednou z toho vyleze že těch nespokojených by mohlo být daleko více, ale sereme magi v kostkách. Tak to vidím já. Čekáme jeden na druhého kdo začne.

Lev Prchala
29. 7. 2022 10:01
Odpovědět  Pavel K

A jak to s tím srocením chcete udělat?Jako v 19.století,když byly tábory lidu?To by bylo fajn,jenže se obávám,že by bylo poněkud těžší to zorganizovat,ikdyž nápad je to skvělý!

Helena
29. 7. 2022 09:52
Odpovědět  sizok

čekal někdo něco jiného? Dokud budou mít za pr.delí CIA, mají dovoleno úplně vše. Jeto stejné jako se Zelenským-zatím má dovoleno vše. Vše se odvíjí od toho jak dlouho je pasáci z usa a germánie budou držet u koryt.

Ladislav
29. 7. 2022 10:01
Odpovědět  Helena

1* To teroristické hnízdo pod hradem vypálit do základu!

Ladislav
29. 7. 2022 09:59
Odpovědět  sizok

1* banda hnusných a zrádných zaprodanců!

Aleš
28. 7. 2022 19:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Loutková nacisticko mafiánská vláda a její Justice.

All
28. 7. 2022 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialová banderstánská klika maže soudcům,aby kabátili pro ně,oživený fašizmus a nacismus.Máme zcela zničené hospodářství státu.Taky zcela poničili školství a začali ničit i zdravitnictví,které je taky v rozkladu.Nasranost je veliká a ty krysy fialových zločinců ještě valí soudcům,aby drželi huby a opičili pro ně. Kur.a existuje vůbec výraz pro tyhle zločince,mafiány a žumpu žump ve vládních budovách ? Slovo kur.y je velmi slabé,politický hňup lichotka.

BB Rad
28. 7. 2022 21:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen doufám, že lidé už pochopili směr pohybu ČR po převratu. Vašíci-flašky(stejně jako Jeltsin) Hermani, Halíci a další členové 5té kolony, destruktivní bandy ke zničení státnosti,která podporovaná celosvětového LSGBT.. hnusu se natlačila do českého *?politického života. LIDÉ BDĚTE – neblbněte

All
28. 7. 2022 22:20
Odpovědět  BB Rad

Ale blbnou nakvadrát.Stokholmský profesor Magnus Soderlnut z Vš ekonomické ve švédské TV 4 prohlásil,že by klidně ochutnal lidské maso a řekl,že by to řešilo klimat.změny a nabídnul to jako řešení.Doporučuje kanibalismus u lidí ve švédské TV ! Fantasmagorie globalistů kříženců LSGBT s politickými hňupy.Něco pro fialku pětikolku a soudci to jistě podpoří, ti naši zlatokopci,co jsou velmi chudí a kterým hrozí exekuce a bezdomovství.

All
28. 7. 2022 22:32
Odpovědět  All

Prdy krav a nyní kanibalismus doporučovaný profesorem z vysoké školy.Rád bych znal odpověď našich moudrých soudců.Mimo těch,co studovali v Plzni max.půl roku,ti se těší na každou žranici u švédského stolu,co hrdlo ráčí.

VAL
28. 7. 2022 22:57
Odpovědět  All

Právě na příkladu kanibalismu je prezentováno co je to Owertonovo okno a jak postupovat. Nejlíp prófovi upajcnou ruku a připravit mu ji jako ragů

Pavel K
29. 7. 2022 08:15
Odpovědět  VAL

Takovýho hňupa okamžitě zaorat do kompostu.

Ladislav
29. 7. 2022 10:02
Odpovědět  All

Měli by ho hned naporcovat a sežrat! A tyhle prasata nám Zemák dával za vzor!

jiří
28. 7. 2022 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

VAL
29. 7. 2022 02:27
Odpovědět  jiří

No jo, ale je západním, ne východním! Už jen to vědomí nás musí hřát..

Ladislav
29. 7. 2022 06:47
Odpovědět  jiří

Chybí tam logo černých udavačů!

Lev Prchala
29. 7. 2022 08:41
Odpovědět  jiří

Přesně,leda vzuchem nebo velkým NIC!

Luboš
29. 7. 2022 00:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Musejí si je koupit. Protože až jim budou vyměřovat trest za vlastizradu dostanou místo trestu nejvyššího jen doživotí.

Pavel
29. 7. 2022 09:20
Odpovědět  Luboš

Bratři Dullesovi naplánovali přesně takový scénář pro východní Evropu a když k tomu uvážíme, jak je český lid v přijímání těch největších zhovadilostí přístupný, tak jsme tam, kde nás chtěli mít. Mladé generace jsou přeformátované, zdebilizované, vedené k neochotě pracovat, což byla jedna ze základních tezí Dullesovy převýchovy. Myslím si, že kolem 75 % mladé a střední generace je duševně vyprázdněných a neschopných pochopit co s nimi globalistické elity provádí. A jelikož naše staré generace odcházejí, jejich zdegenerovaný západní svět jim a jejich nástupcům dokončí debilizaci osobností a tato část světa se ponoří do toho největšího marasmu, který vůbec kdy možná byl.

Pavel
29. 7. 2022 09:29
Odpovědět  Pavel

My staří s tím již nic neuděláme, přiznejme si, že my jsme také mohli udělat více. Kdo vychoval tyto sobecké a rozežrané generace? Již 32 roků zde trvá vymývání mozků a převýchova mladých v toto tupé stádo bez jakýchkoliv lidských hodnot. Co jsme prosím vás čekali pod vedením všech těch zaprodanců, kteří se zde střídají od roku 89 u moci. Co by s vámi udělali, kdyby jste kupříkladu v 95 někde veřejně prohlásili, že socialismus bylo to nejlepší co tu prozatím bylo, vždyť by vás zfanatizovaný dav zlynčoval. Nebyl jsem nikdy ve straně, ale přesně jsem věděl co bude znamenat jejich předpověď, Až skončí vám sen o zlatém teleti, krajinou cizí půjdete o žebrácké holi.

tom
29. 7. 2022 00:53
Ohodnotit příspěvek :
     

No já bych je také nezmrazil. Já bych jim je nedal vůbec. Výplatu mají mít za nějakou odvedenou práci pro občany. Pokud pracují proti občanům, jistě již zaplaceno dostali. Do kriminálů s nima.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
29. 7. 2022 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

A čekal snad někdo od bandy zlodějů a gaunerůněco jiného?

PENNYS
29. 7. 2022 07:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavní volební hesla Ods: „VOLTE NÁS OPĚT VÁS BUDEME OKRÁDAT“
A už to je opět tady na jejich volební heslo občané velice rychle zapoměli a ted se všichni diví???!!! Ikdyž se spojili s dalšími kolegy ,ze stejného klanu mají stejné plány-krást podvádět a opět krást!
************************************************************************************************************
Jeden z Nej.V Klauz rozprodal svý kamarádíčkum pul republiky-a je stále na svobodě-ODS
absolutně nejhorší Topolánek,toho lidé zvolili snad jen proto,že v té době celí národ oslepnul a ohluhnul!-odalší ostatda národa-ODS
jeden z Nej Nečas jako premier ,na stejné urovni jako všichni z Ods Uplatnej,patolízal-ODS
Pozor !!! Tito premieři, se nemohou srovnávat s hvězdou světového formátu Fialou!!! -ODS
To jsme všichni mysleli ,že po Nečasovi nemuže už nic horšího přijít,ale přišlo!!!-z ODS
**************************************************************************************************
I KDYŽ JSEM Z ODS NIKOHO NEVOLIL, NADÁVAL NA NĚ, ALE PAN NEČAS PROTI TOPOLÁNKOVI A FIALOVI MĚL JAKO PREMIER A ČLOVĚK ALESPON „UROVEN“!!!!
„VOLTE NÁS OPĚT VÁS BUDEME OKRÁDAT“POŘÁD AKTUÁLNÍ A PRADIVÉ HESLO ODS!!!

před Sadam  EU.jpeg
Ladislav
29. 7. 2022 11:40
Odpovědět  PENNYS

Odporné ale pravdivé foto!

skylla
29. 7. 2022 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

už z jejich tupého hesla ny jsme západ muselo být každému normálnímu jasné co jsou zač….

Lada
29. 7. 2022 11:42
Odpovědět  skylla

Když s heslem my jsme východ volby nevyhrajete.

janle57
29. 7. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tunelděkek V.Klaus se k tomu vyjádřil slovy,že více plivnout do tváře všech normálních
lidí ODS a její vládní pohůňci už nemohli,to je za situace, kdy je tady megadluh na desítky
let a máme nakročeno na cestu Řecka,jednoho dne nám už nikdo nepůjčí a tisknout prachy
už taky nepůjde,až budou mít pan Blažek,všichni mafiánští bossové ala Kellnerová,Vítek
atd své prachy ve zlatě nebo v čínské měně,udělají tady revoluční měnovou reformu
dle vzoru roku 1953,aby jsme zůstali bezbranným stádem, se kterým si budou dělat
co chtějí,velká francouzská revoluce začala,když lidi již neměli co do huby,tady se zatím
jezdí vesele do Chorvatska na půjčku, s jejímž splácením si nikdo hlavu neláme,takže máme,
co jsme chtěli.

Gales
29. 7. 2022 12:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Dát soudcům průměrnou mzdu.To bych udělal já.A nějaké bláboly o nestranosti soudců kvůli malé mzdě bych nebral v potaz.Babiš říkal že ,,Všeci tuná kradnů“…