nezařazené

Bylo zahájeno trestní řízení proti Alexeji Navalnému

Hlavní vyšetřovací oddělení vyšetřovacího výboru Ruské federace shromáždilo dostatek údajů, na jejichž základě bylo zahájeno trestní řízení proti Alexeji Navalnému a dalším osobám na základě trestného činu podle části 4 článku 159 trestního zákoníku Ruské federace (podvod ve zvláště velkém měřítku).

Bylo zjištěno, že pro potřeby řady neziskových organizací – včetně “Fondu pro boj s korupcí”, “Fondu pro podporu média masové informatiky «Pátá sezóna roku»”, “Fondu pro organizaci a koordinaci ochrany práv občanů”, “Fondu právní podpory občanů”, “Nadace na ochranu práv občanů «ШТАБ»“ – bylo od jednotlivců jako dary získáno více než 588 milionů rublů. Tyto prostředky byly určeny výhradně pro účely fondů a nadací.

Podle vyšetřování Navalný, který je skutečným vedoucím těchto organizací, utratil z této částky ve spolupráci
s dalšími osobami více než 356 milionů rublů pro osobní účely – pořízení osobního majetku, materiální hodnoty a úhradu výdajů (včetně dovolených v zahraničí). 

Tím byly ukradeny finanční prostředky shromážděné od občanů.

V současné době probíhají vyšetřovací akce zaměřené na zjištění všech okolností trestného činu i dalších osob podílejících se na jeho spáchání.

Oficiální zástupce Vyšetřovacího výboru Ruska S. Petrenko.

https://bit.ly/2MhJk98

sdíletj na