nezařazené

Pandemie není věčná: ruský vědec-virolog oponoval generálnímu řediteli Světové zdravotnické organizace

Podle sovětského a ruského vědce, doktora biologických věd, profesora Moskevské státní univerzity 
M.V. Lomonosova Alexeje Agranovského, se očkování vyrovná s jakýmkoli kmenem koronaviru.

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus dříve učinil alarmující prohlášení. Věří, že v nadcházejícím roce 2021 bude lidstvo čelit novým pandemiím, protože
po COVID-19 se „epidemie staly realitou“.

“Dopad koronaviru na svět přesáhl samotnou chorobu a má dalekosáhlé důsledky pro společnosti a ekonomiky,” uvedl ředitel WHO ve videu.

Ghebreyesus vyzval světovou komunitu, aby se poučila z toho, co se stalo, a připravila se na nové pandemie
v nadcházejících letech. Navrhl investovat více peněz do boje proti epidemii, aby se zabránilo novým mimořádným událostem.

Alexej Agranovskij rozhodně nesouhlasí s generálním ředitelem WHO. Ruský vědec věří, že pandemie ustoupí v roce 2021, takže není důvod k panice.

“Toto prohlášení mě překvapuje. Není důvod si myslet, že v roce 2021 dojde k nové pandemii. Nemohu to na 100% vyloučit, ale neměla by tu být nová pandemie, navíc skončí i ta současná. Jakákoli epidemie není věčná, zejména proto, že se objevily vakcíny. Nevím, co přimělo významného představitele WHO k tomu, aby učinil takové předpovědi,“ řekl expert.

Virolog také poznamenal, že nové kmeny koronaviru nejsou o nic nebezpečnější než COVID-19 – nové mutace jsou samozřejmě infekčnější, ale vakcína si s nimi poradí.

“Nové kmeny koronavirů, o nichž je nyní velmi diskutuje, nejsou ničím výjimečným. Tato mutace umožňuje novému kmenu lépe, rychleji a pevněji se připojit k receptoru v buňkách sliznice. S tím se lze také vyrovnat – očkování bude působit proti jakýmkoli kmenům. Ale obavy z nové vlny pandemie nebo z pokračování té staré vypadají sporně – nemám žádné důvody tomu věřit. Tři roky jsem pracoval jako virolog v Etiopii, nicméně nemohu podporovat respektovaného Etiopana, který nyní stojí v čele WHO,“ vysvětlil Agranovskij.

Alexej Agranovskij dříve označil uzavření letového provozu za neopodstatněné a ujistil, že britský kmen se již přesunul do všech zemí, které provozovaly letecký provoz se Spojeným královstvím, včetně Ruska. 

Zdůraznil, že omezení provozu způsobí lidem jen nepříjemnosti, a označil takové opatření za šílené.

https://bit.ly/3nTNlyp

sdíletj na