Ukrajinci, kteří zastřelili ruské zajatce, úzce spolupracují s NATO

RT: Brigáda ozbrojených sil Ukrajiny, která střílela ruské válečné zajatce, úzce spolupracuje s NATO

MOSKVA 21. listopadu – RIA Novosti. Brigáda ukrajinských bojovníků, kteří stříleli ruské válečné zajatce, sídlí ve Lvově a úzce spolupracuje s NATO, uvádí kanál RT.

„Osmdesátá brigáda ozbrojených sil Ukrajiny, jejíž bojovníci stříleli ruské válečné zajatce, sídlí ve Lvově a úzce spolupracuje s NATO,“ uvádí publikace s odkazem na bývalého vojáka ukrajinských ozbrojených sil.

Je třeba poznamenat, že on sám dříve sloužil v této brigádě, ale poté, co Ukrajinci popravili jeho otce, přešel na ruskou stranu. Podle bývalého ukrajinského vojáka byli bojovníci v 80. brigádě naučeni nenávidět vše ruské, takové myšlenky jim byly implantovány dlouho před zahájením speciální operace.

Ukrajinský voják RT objasnil, že brigáda byla vycvičena americkými jednotkami. Zejména poznamenal, že do vymývání mozků byli zapojeni američtí mariňáci.

Na konci minulého týdne se na internetu objevilo video, na kterém ukrajinští ozbrojenci zastřelí ruské vojáky ležící na zemi, kteří se vzdali. Podle ruského ministerstva obrany bojovníci ozbrojených sil Ukrajiny úmyslně zabili deset lidí. Je třeba poznamenat, že se nejedná o jediný válečný zločin, ale o běžnou praxi mezi ukrajinskou armádou.

Jména dalších dvou lidí, kteří se podíleli na popravě ruských vojáků, jsou známa, uvedl kanál Rybar v Telegramu.

Bogdan Kovgan a Nikita Malcev, rodáci z Charkovské oblasti, se zúčastnili masakru válečných zajatců, uvádí zpráva. Je také známo, že Kovgan žije ve Valentinovské ulici v Severní Saltovce v Charkově a Malcev žije v ulici Podgornaja v Čerkaskich Tiškach.

Již také byli rozpoznáni absolventi Charkovské univerzity ministerstva vnitra Artur Bortničuk a Nazar Michajlovský. Další osoba na videu, jistý „Andrjucha“, vypadá jako rodák ze Lvova, registrovaný v VKontakte pod jménem Andrej. Na konci skandálního videa je zobrazen zraněný.

Připomeňme, že na internetu se objevilo video o masakru ruských zajatců v Makeevce. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinští ozbrojenci zastřelili více než deset ruských vojáků.

Americký deník The New York Times (NYT) potvrdil pravost záběrů, jež ukazují, jak ukrajinští vojáci zblízka zastřelili nejméně 11 ruských zajatců.

Moskva zaslala dopis generálnímu tajemníkovi OSN António Guterresovi ohledně odhalených faktů o špatném zacházení s ruskými válečnými zajatci. OSN vyzvala k prošetření zpráv o popravách ruských válečných zajatců militanty ozbrojených sil Ukrajiny. 

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov řekl, že Rusko bude samo hledat vrahy ruských válečných zajatců.

Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že zajatí ukrajinští vojáci jsou drženi v souladu se všemi požadavky Ženevské úmluvy o zacházení s válečnými zajatci.

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení ve věci vraždy a špatného zacházení s válečnými zajatci. Předseda Rady pro lidská práva Valerij Fadějev a ombudsmanka pro lidská práva v Rusku Taťána Moskalková se obrátili na mezinárodní organizace – Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva, OBSE, Radu Evropy, Amnesty International, Mezinárodní výbor Červeného kříže a další – s požadavkem odsouzení poprav zajatců a provedení vyšetřování.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3AzCcLH
https://bit.ly/3GAbndX

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
22. 11. 2022 06:31

Krutost, bezcitnost, hlavní rysy ukrajinské povahy. A teď ji máme i u nás.
Děkujeme, fialo.

Helena
22. 11. 2022 09:56
Odpovědět  sizok

Nu vždyť v devadesátkách měli ukrajinští vymahači výpalného taky bujnou fantazii ve způsobu vymáhání, ne? Takové zalívání do sudu betonem a potápění na dně přehrad…Devadesátky jsou tu zpátky i s tou vládní starou gardou, která ty ukroše najímala. Teď je to tu zpět, koho myslíte, že budou exekutoři zaměstnávat na vymáhání nemovitostí, firem, provozoven pro neuplatielnost energií? Pod mosty bude nával, a pro ty, kteří se nedají-díra posypaná vápnem.

sizok
22. 11. 2022 10:00
Odpovědět  Helena

Je tady jediná pomoc. Navrátit exekuce pod kuratelu státu. Nesmí to být
soukromý podnik.

Helena
22. 11. 2022 10:13
Odpovědět  sizok

Jakkoli hýbat s exekuční mafií evidentně nechtěla vůbec žádná vláda. Jediní, kdo chtějí exekuční mafii pod kontrolu státu je SPD-také možná proto ji vládnoucí mafie nepouští vůbec ke slovu a proto SPD označují za populisty, extrémisty atd. Jsme už 30 let ve spárech mafie. Dívejte se na staré filmy o mafiích, jak umí prorůst do justice, obchodů, podnikání, měst, obcí – přesně to samé se děje dnes. Mafie to ani jinak dělat nemůže, pokud se chce držet násilím u vlády.

Pavel K
22. 11. 2022 15:57
Odpovědět  Helena

👍 🙋‍♂️ 👍 👍 👍

Milan
30. 11. 2022 16:07
Odpovědět  sizok

Nic nenaděláte. Kapitalizmus je prostě soukromý podnik. Jediná pomoc je návrat k socíku. Na to má ale fašizmus příliš síly a zatím málo mrtvých.

Aleš
22. 11. 2022 07:36

Doufám, že si spravedlnost tyto vrahy najde.
A doufám že Policie ČR ted brouzda po netu, Facebooku, hnoji Seznam a uděluje pozvánky na výslech za schválení této vraždy u místních liberálních fašistu s ukrovlajkou v profilové fotce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
22. 11. 2022 10:18
Odpovědět  Aleš

Ať sípnou…

Ratus
22. 11. 2022 13:04
Odpovědět  Aleš

Spíše to bude tak,že Policie ČR brouzdá po netu a hledá nás,kteří tyto vraždy odsuzují.

Veny232
22. 11. 2022 11:28

A s takovou špínou se kamarádíčkují Fialky…

Pavel K
22. 11. 2022 11:41

Co na to napsat, chudáci kluci. Představte si, že je vám dvacet, nebo o pár let více a končíte. Je to smutné. Něco o tom vím a není to nic příjemného. Ale na té druhé straně je jich taky spousta. Mám samozřejmě na mysli TY co tam byli nahnáni, ty fašounyi když je mladý, tak ty nelituji. Každý strojvůdce…….

Stokureff
22. 11. 2022 15:05

Po dekády zpracovávaná psychika svidomého banderismu v přímém přenosu. Není v nich nic lidského. Ani zvíře by se takhle nezachovalo

Frankie
22. 11. 2022 15:57

NATO v čele s USA je jasná teroristická organizace. Doufám, že ruské tajné služby ty šmejdy identifikovaly a potichu je zlikvidují.

Felix
23. 11. 2022 07:20

No – a co napsat celou pravdu?
Už bylo prokázáno, jak to bylo ve skutečnosti, takže šíření této lživé ruské propagandy a úmyslné lži na adresu ukrajinců jsou směšné.
(I když nepochybuji, že pár primitivům tomu článku uvěří…)