Rusko vyzvalo MAAE: přestaňte kličkovat

Rusko vyzvalo MAAE (Mezinárodní agentura pro atomovou energii), aby jasně jmenovala osoby odpovědné za ostřelování Záporožské jaderné elektrárny.

MAAE by měla zanechat abstraktního odsuzování ostřelování Záporožské jaderné elektrárny ukrajinskou armádou a jasně a jednoznačně jmenovat osoby odpovědné za tyto útoky. 

Takové prohlášení zveřejnilo ruské ministerstvo zahraničí po nedávném ostřelování Záporožské jaderné elektrárny ozbrojenými silami Ukrajiny.

„Za takových bezprecedentních okolností musí vedení sekretariátu agentury zaujmout odpovědnou pozici.  Jako autoritativní a nezávislý mezinárodní orgán je nutné konečně ustoupit od abstraktních odsuzování a požadavků zastavit ostřelování JE Záporoží a jasně a jednoznačně ukázat na ty, kdo útoky provádějí,“ uvedlo ministerstvo zahraničních věcí RF.

Moskva zdůraznila, že nastal čas „nazývat věci pravými jmény“.

„Jinak nelze ukrajinské nacionalisty zastavit. To vyžaduje odhodlání a zodpovědnost. Velmi doufáme, že se projeví,“ dodalo ministerstvo zahraničí RF.

20. listopadu poradce generálního ředitele Rosenergoatomu Renat Karčaa oznámil, že ukrajinská armáda vystavila Záporožskou jadernou elektrárnu masivní dělostřelecké palbě.

Strategická zařízení byla poškozena.

Poté generální ředitel MAAE Rafael Grossi požadoval okamžité zastavení ostřelování jaderné elektrárny Záporoží, „ať už za tím stojí kdokoli“.

Ruský prezident Vladimir Putin poznamenal, že vedení MAAE je pod tlakem Spojených států a evropských zemí a proto nemůže přímo říci, že ostřelování elektrárny pochází z ukrajinské strany.

Šéf Rosatomu Alexej Lichačev také řekl, že experti MAAE jako gramotní a vzdělaní lidé dokonale chápou „odkud a co přilétá“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3tPlaFt

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
22. 11. 2022 00:08
Ohodnotit příspěvek :
     

ať už za tím stojí kdokoli
jenže já nemůžu říct, vykopli by mne
s pozdravem Rafael Grossi

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bozena K
22. 11. 2022 18:34
Odpovědět  RASputin

nejenom, že by vykopli jeho, ale přestali by financovat celou oranizaci….dokud budou mezinárdní organizace financovány z větší části USA, EU, pak nebudou nikdy objektivní…

Pavel
22. 11. 2022 00:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Uz vod skoly se maly deti uci lhat ,predstirat , ze neco vedi,ze jsou z toho civilizovany a vzdelany..Pritom jsou jen k tomuhle donucovany.
Vseobecna lez tak ovlada svet a rus se divi..
Lzou i kdyz nemusi , lzou sami sobe , lzou si navzajem a porad.
Liga narodu pred valkou se pro svetovou valku osvedcila, tak pokracuje jako velky davy vysoce placenych ,parasitickych lharu v OSN, vydavaji denne nejaky resoluce uz 80 let a ty sou na nic, platny kazdymu jako mrtvymu zimnik , 4 miliony vladnich uredniku v Usa, na celem svete podobne a snazi se prolhavat k pravde..
Nuti nas verit neuveritelne nesmysly ,ostatne jako ve skole , kde tvde prinucovani verit pedagogovi je hlavni naplni vyuky.
Rusove vetsinou nelzou ,jen v nejvyssi nouzi kdyz je bezpecnost nezbytna..Kdyz se jim to nehodi a nelibi , tak mlci..Zamlcuji..
Prohravaji tak v medialni valce ,ale zase maji trpelivost ,protoze zapadni media se prolhavaji do jistyho zaniku a uz nedavno Trump kricel ,ze ty urodny baziny lzi ,vsude vysusi..Pak se divi ze ho nikdo nema rad..
Trapny nedorozumeni nastalo.
Kdyz kazdej lze..A kdyz Trump taky hodne lze ..
Zemedelec v Polsku vedel a okamzite urcil vodkud rakety prilitly a to hovado Grossi, je navic slepy.
Kdyz sam prilit odnekud , at uz za jeho prilitnutim do toho uradu , at stoji kdokoliv !!!!

Gales
22. 11. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Vono je to těžký.Chtít aby mluvili pravdu,když všichni ti experti jsou podplacenými Jidáši.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Per
22. 11. 2022 10:34
Odpovědět  Gales

Pokud nebudete označen za rusofoba, pak to máte těžké. Pak jste ztracená existence.