Krize UKRAJINA

Proč americký obranný průmysl nemůže zopakovat to, co dokázal během druhé světové války?

 
Pascendi 


3.října 2022


Jsou lidé, kteří upřímně věří, že USA mohou snadno a rychle zvýšit výrobu zbraní – s odkazem na to, že to dokázaly během Druhé světové války.

Problém USA však spočívá v tom, že tato země nyní nemá vůbec žádnou kapacitu na to, aby zvýšila výrobu i středně technicky vyspělých průmyslových výrobků, a to nejen v takovém tempu jako v letech 1941-1945, ale vůbec.

Jaký je důvod? Zřejmou odpovědí je deindustrializace, přesun všeho do jihovýchodní Asie, zejména do Číny.

Je tomu skutečně tak. Jen jeden příklad: v roce 1945 se USA podílely 67 % na celosvětové produkci železa a 72 % na produkci oceli. V roce 2014 je to již jen 2,4 % a 5,3 %. A neklesl jen podíl, ale i absolutní produkce. Většina velkých amerických výrobců oceli zkrachovala, byla uzavřena a výrobní zařízení byla zničena.

Zajímavé je, že tento proces se netýkal pouze přesunu výroby do zahraničí. Bethlehem Steel, jedna z největších ocelářských společností, se již před válkou soustředila na státní zakázky, zejména na stavbu lodí (prostřednictvím své dceřiné společnosti) a výrobu lodního pancéřování, jakož i na stavební konstrukce. Dceřiná loďařská společnost měla během války 15 loděnic, v nichž vyrobila 1 121 lodí, což bylo více než kterákoli jiná loďařská firma na světě. Po válce však společnost ignorovala nové technologie vyvíjené v Evropě a Japonsku. Po odstoupení „nezaměnitelného“ generálního ředitele Eugena Grace se vedení firmy zaměřilo na krátkodobé zisky a omezilo inovace, což vedlo ke snížení efektivity. Společnost zkrachovala v roce 2001.

Ze všech velkých amerických ocelářských společností přežila pouze US Steel, jejíž tři hutě zaměstnávají méně než desetinu počtu lidí, kteří v nich pracovali v roce 1902. A podíl oceli na celkové hodnotě její produkce činí pouze 0,8 %.

Zhruba řečeno, USA nyní nemají z čeho vyrábět tanky, děla a náboje, natož tak materiálově náročné výrobky, jako jsou lodě. Spotřeba oceli v USA na osobu dosáhla vrcholu v roce 1977 a od té doby se snížila o více než polovinu – přičemž většinu této spotřeby zajišťuje dovoz, což znamená, že USA jsou v této otázce velmi zranitelné (a je třeba říci, že v roce 2017 pocházelo osm procent americké oceli z Ruska, další dvě procenta z Číny, 14 procent z Brazílie a 6 procent z Turecka, závěry si udělejte sami).

Hliník. Spojené státy během války vyrobily více než 300 000 letadel, na jejichž výrobu spotřebovaly přibližně milion a půl tun hliníku, který byl téměř všechen vyroben v USA, většinou z vlastních zásob bauxitu. Tyto zásoby však byly přibližně do konce války zcela vyčerpány a dnes USA získávají veškerý bauxit ze zahraničí, stejně jako více než 2/3 hliníku. 44,5 % hliníku jde do USA z Kanady a Mexika, zbytek mohou zpomalit nebo přerušit logistické problémy (podíl Ruska v roce 2020 činil méně než 2,5 %, takže zde nehraje, ale Čína dodávala téměř 13 %).

Výbušniny a střelný prach. Výroba výbušnin a jejich komponentů v USA od roku 1990 neustále klesá (pro nedostatek poptávky ze strany armády). Ačkoli jsou vládní výrobní kapacity zřízené během druhé světové války značně nadbytečné, již desítky let nejsou využívány a chátrají, velkým problémem je úbytek kvalifikovaných pracovníků, zejména ve výzkumu a vývoji. Schopnost amerických výrobců rychle zvýšit kapacitu je nyní velmi sporná.

Letectví. Jak již bylo zmíněno, USA během války vyrobily přibližně tři sta tisíc letadel, přičemž jejich výroba byla velmi rychlá a efektivní. Tato rychlost a efektivita byla založena na přítomnosti velkého počtu konkurenčních výrobců letadel, jejichž výrobní závody byly využívány k zadávání objednávek na letadla. Dnes jsou v USA přesně dvě firmy a obě mají obrovské problémy s kvalitou vývoje a výroby (vzpomeňme na Boeing 737 Max, de facto nedokončený F-35, předčasné vyřazení F-22 a přinejmenším fakt, že velká část výzkumu a vývoje Boeingu byla prováděna v Moskvě). Obě společnosti jsou do značné míry závislé na zahraničních dodávkách, protože značnou část výroby zajišťují externě. Vlastní zařízení se zaměřují na konečnou montáž.

Tanky. V USA už nejsou žádné továrny schopné vyrábět tanky (existuje jediný závod na opravu tanků, který modernizuje Abramsy z korby vyrobené v 80. letech. Nové korpusy se nevyrábějí: neexistují dodavatelé pancíře a výrobní proces se ztratil). V USA neexistují konstruktéři tankových děl; Abrams je vybaven německým dělem Rheinmetall. V USA se již nevyrábějí žádné plynové turbínové motory pro Abramsy, náhradní motory pocházejí z repasovaných sad, které zbyly. Na začátku roku 2000 se plánovalo nahrazení těchto motorů novými LV100-5, ale něco se pokazilo a v roce 2022 americké ministerstvo obrany stále “zvažuje možnosti” náhrady (ve skutečnosti byl LV100-5 dost neúspěšný a alternativy byly buď mnohem dražší, nebo vůbec ne lepší).

Elektronika. Zde uvedu jen jednu nedávnou zprávu:

“Obranná společnost L3Harris Technologies uvedla, že v době nedostatku počítačových čipů a některých komponentů odkoupila a kanibalizovala vlastní rádia, aby uspokojila požadavky zákazníků.
Tuto společnost a další společnosti z různých odvětví brzdí nedostatek polovodičů, který trvá již téměř dva roky.”

To znamená, že mezi lidmi známá firma Harris, která po mnoho desetiletí dodávala americkým ozbrojeným silám komunikační prostředky, musí nakupovat zastaralé výrobky vlastní výroby, aby z nich vypájela součástky, které pak instaluje na nové … počkat, to jsou USA, ale Berbock tvrdí, že součástky vypájejí Rusové … Ale je to jasné: když to musí dělat Američané, musí to dělat i Rusové.

O stavbě lodí nechci vůbec mluvit, protože Američané sami mnohokrát řekli: nemají dost loděnic a není možné je rychle postavit.

Stručně řečeno, USA nebudou schopny technicky zopakovat to, co se podařilo ve 40. letech, protože na to nejsou zdroje (ne suroviny, ale výrobní kapacity, a ještě přesněji není dostatek odborníků a jejich výchova trvá nějakou dobu a o zkušenostech ani nemluvě …).

Poznámka: „naší vládou“ případně koupená letadla F-35 lze dostat nejdříve v roce 2027 nebo reálněji až v r. 2030, pokud se US Army dobrovolně nezřekne něčeho ze své výzbroje …


Spojené státy nemohou jít do dlouhodobějšího ozbrojeného konfliktu, války, ani na „střednědobé“ úrovni. Jednak nemají jak vyrobit potřebné množství výzbroje a zbraní, jednak a to především nemají dostatek odborně fundovaných pracovníků všech potřebných specializací a i „těch druhých“, které jsou ve skutečnosti rovněž nezbytné, pro normální fungování zajištění všeho potřebného, tj. například zdaleka nejen potravin, energie, dopravy, ale i třeba dlouhodobou přípravu kádrů pro i nečekané potíže nebo potřeby.

Proto se tak zoufale angažují na Ukrajině.

Ano, US Army má spoustu výzbroje a zbraní, ale má je roztroušené po světě, což původně mělo zajistit kontrolu nad světem, ale na patřičném místě, v patřičnou dobu je jejich zásobování relativně slabé a citlivé na narušení z jakéhokoliv důvodu.

¨

Zdroj https://aftershock.news/?q=node/1161405&full 

Překlad Peter 008

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
1. 4. 2024 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Samozřejmě, že americký průmysl už nemůže zopakovat nic: všechny amerikou a západem vykrádané země bohaté na suroviny už západní zloděje vypakovaly. A to právě byly suroviny potřebné k výrobě zbraní a nejen zbraní – viděli jste posledních 20 let cokoli: vyrobeno v USA? Jejich poslední nadějí bylo přes ukradinu vtrhnou do Ruska, a to vybrakovat. To se nepovedlo a nepovede. Takže je jasné, co se stane a co už se děje.

Slovan
1. 4. 2024 19:59
Odpovědět  Helena

Jó, ale jestli jsem dobře četl, tak na všetko je nám treba odborníkou. A ti není sú tuna. Za IIWW si je jak jinak nakradli v Evropě a dnes nemají kde a vychovat si je zřejmě nevychovali. Vezměte si na dlani chlup, když tam není.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
1. 4. 2024 20:30
Odpovědět  Slovan

To mi tedy s těmi amíky vrásky nedělá. Ti nás všechny měli a mají tak v dupě, že jsou mi ukradení. Ples upírů skončil jak pravil Vladimír.

Helena
2. 4. 2024 14:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Západ se nikdy svých upířích snah nevzdá-Rusko je až moc velkým lákadlem. Ale atomovku uprostřed Evropy ti hajzlové nechtějí-smrti se převelice bojí! Když nemůžou Rusa přemoci zbraněmi, protože už nemají z čeho je vyrábět, chtějí ho přemoci živým masem a to tak, že naženou tisíce blbců z býv. vých. bloku do ukrválky, aby tam pochcípali, ALE: zároveň vzali s sebou co největší masu Rusů – jejich cílem je vyhubení ruských živých vojenských sil, a to doslova za každou cenu ! Pak už nebude mít Rusko kdo bránit – a cesta k bohatství pod zemí je volná, bez jaderného znečištění tam můžou zápaďáci žít a drancovat a drancovat. Už chápete Londýnskou a Usáckou strategii? Nahnat na frontu miliony z býv. vých. bloku k boji muž proti muži – a nejlépe, když chcípnou oba. Proto si jede Pyjala pro rozkazy přímo do USA, protože tohle nejde pustit přes amiambasádu! K tomu tu nejspíš udělají Krokus na třetí: něco takového, co zvedne gaučáky v býv. vých. bloku a zuřivě se poženou na vlaky jedoucí na ukrfrontu. bojovat s nenáviděným Rusem.Protože 21.12. ten kýžený efekt neudělal. Proto instalovali Pávka na Hrad – jeho chvíle teprve přijde, proto mlčí, je schován a čeká, až se Pyjala vrátí z USA s rozkazy

Standa
2. 4. 2024 14:25
Odpovědět  Helena

Nad jadernou mocností nelze vyhrát!

orinoko
2. 4. 2024 18:40
Odpovědět  Standa

Lze! V emerickem filmu.

Pavel z Moravy
2. 4. 2024 15:06
Odpovědět  Helena

Tihle naši mamánci z vlaku ani hlavu nevystrčí a pojedou v pytlích domů. Jak jsem dnes četl na myslenkyocemkoli.blogspot.com, čím dál více lidí ze západu chce jít žít do Ruska, jak pravil ten německý důchodce, chce dožít život ve svobodné zemi. A tady v naší zemi se také dožijeme, ale totální bídy. Vždyť ta většina ani neví jaký systém a jaké hodnoty nainstalovat. Jo, mít se dobře. To ale v kapíku je určeno tak pro 10 % lidí. A abych to dokončil, tihle případní vojáčci, nevycvičení, většinou bez fyzičky, nesamostatní a bez jakékoliv disciplíny tam ani nevylezou z vlaku či korby auta. Chtít je tam poslat mohou, ale tím se asi dopustí nějakého trestného činu, když tam pošlou takovou nevycvičenou vojenskou ekipu. Věřím, že jsou grázlové schopni všeho, ale toto je příliš silné kafe. Soustružníka také neuděláte z člověka, tím že ho postavíte před soustruh. Možná, že budou chtít zavést nějakou zkrácenou ZVS, ale i tak, dovedete si představit co a kolik prostředků finančních to obnáší? Kdo je tady voják z povolání tak bude dobře vědět kolik stál v socíku výcvik jednoho vojína základní služby. Na kolik peněz asi tak musel přijít jeden den služby u útvaru pro celou posádku. A to byl náš

Pavel z Moravy
2. 4. 2024 15:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

finanční systém v jiné kondici, protože podniky fachčily, odváděly se daně atd. Nu, takže teď jedině, že by nás důchodce poslali na louku, abychom se napásli a oni měli ty finanční prostředky pro tytlo účely. Tito škůdci jsou rádi, že jsou rádi. My už jsme zotročený národ, to všichni vědí, ale na toto si dle mne netroufnou, oni potřebují aby je ta zdebilizovaná kavárna stále volila. Nejsme v republice Srbské v Bosně- Hercegovině kde v nějakém městě, nevím teď přesně kde otevřeli macdonalda, ale jelikož tam nikdo nechodil, tak sbalili krovky. Jó, Srbové nejsou Češi, to ale víme všichni.

Helena
2. 4. 2024 15:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na tyhle případné vojáčky s.re Bílej Tesák, ti budou od prvopočátku určeni k likvidaci, proto s nimi nepošlou žádné zázemí – NIC – tudíž do bude levné. A čím víc Rusů ti vojáčci vezmou s sebou v záchvatu paniky, tím líp pro západ. Nikdo to maso do ukrmlýna cvičit ani vybavovat čímkoli nebude. PROTOŽE JSME PRO NĚ BEZVÝZNAMNÝ PÓVL, NEJSME PRO NĚ NIC A PODLE TOHO S NÁMI ZACHÁZÍ A ZACHÁZET BUDOU.

Pavel z Moravy
3. 4. 2024 08:58
Odpovědět  Helena

Za to, že jsme pro ně póvl si můžeme sami. Vidíte zde nějakou důstojnost? Vždyť jim tady lidičkové zobou z ruky. Žádnou důstojnost nemají, pouze strach ze svých páníčků. Tak co potom s tím?

Slovan
3. 4. 2024 09:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Všichni ne Pavle. Jsme malý národ a doposud si s námi každý vytírá. Ale souhlas, že si za ledacos můžeme jenom my.

Pravdomluvny
1. 4. 2024 21:29
Odpovědět  Slovan

Rozdíl mezi odborníkem a specialistou je ten, že odborník ví všechno o 💩a specialista 💩 o všem.
A v případě NATO, potažmo uSSa to platí na 100%🤓

Pavel z Moravy
2. 4. 2024 11:03
Odpovědět  Slovan

Jmenovče, přečti si na myslenkyocemkoli.blogspot.com článek Olgy Gusjevy z Nižného Novgorodu. Stojí to zato. Olga vypráví, kolik lidí se chce přestěhovat do Ruska a obzvláště do oblasti Novgorodu. Jeden německý manželský pár tam staví Eko – vesničku, sám Putin jim dal občanství. Lidé začínají vnímat Rusko jako svobodnou zemi a chtějí se tam usadit. Žádné LGBT a jiné zvrácenosti, normální běžný život v lidském prostředí. Tak jak to prý prohlásil jeden zubní lékař z Německa již v důchodu- chceme pokojně zestárnout ve svobodné zemi. Jaký kontrast proti tomu, když prý jedna Němka dostala z Ruska balíček a na poště jí bylo řečeno, ještě jeden a budete trestně stíhána. Spousta lidí prý chce jít do Ruska, no a já se ani nedivím. Jen my staří páprdové to budeme muset dožít v této žumpě. Tak se měj.

ijn
2. 4. 2024 06:41
Odpovědět  Helena

Vláda ČR vyhlásí soutěž na NEJPŘÍNOSNĚJŠÍ PROJEKT PRO LID ČR mám scénář i HMG jak dosáhnout 15 000 mld. Kč pro Státní Důchodový Fond (SDF)na 50 let po 300 mld. roční vklad mimo odvody a daně v ČR vybírané … Reparace od SRN převedením 12 Bloků jaderek v SRN namísto jejich zbourání a povolení k 50 letému provozování==300mld. Kč čistého pro SDF ++ mírotvorné efekty a zmírnění krize a deindustrializace Střední Evropy,……válka není jenom zisk zbrojířů, ale ztráta životů i zničení majetků,…..to naši politici nechápou==idioti nám nesmí vládnout!!!!!!!!

ijn
2. 4. 2024 06:45
Odpovědět  ijn

musíme vyvolat mezinárodní tlak na Helmuty a chtít jejich odpovědné jednání prosté pokrytectví a lsti i msty, jednání racionálních lidí,…vyloučit svině a hyeny z rozhodovacích procesů EU i ČR a SRN!!!!!!!!!!

Tupý hulvát
2. 4. 2024 08:45
Odpovědět  ijn

A co takhle oddálit Zemi od Slunce,to bychom neměli?

Pravdomluvny
2. 4. 2024 14:46
Odpovědět  ijn

A kdo ho vyvolá????
Tady žádný Orbán není.

orinoko
2. 4. 2024 18:50
Odpovědět  Pravdomluvny

Anča Dlanova. Nejúčinnější je pak Braillovo písmo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
1. 4. 2024 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka USA jsou ekonomicky i průmyslově v řiti. A z toho poštěkávání si Putin hlavu opravdu nedělá.

Gales
1. 4. 2024 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka. Nejsou lidi a ani matroš.Můžou si matroš posbírat po Ukrajině.Než je Dežo s rodinou předběhne.

Pravdomluvny
1. 4. 2024 21:30
Odpovědět  Gales

Z Chánova vypráví do Banderonacistánu speciální vlak…..🤓

Gales
1. 4. 2024 20:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Naši prozápadní idioti a Jidáši nás přivedli svou idiocií na stejnou úroveň jako je Amerika.Nemáme fabriky,nemáme odborníky a ani suroviny. Jenom plnou hubu zelenejch blbostí,všelijakejch sexofobií,zákazů a příkazů a k tomu už pomalu holej zadek.

Pavel z Moravy
1. 4. 2024 20:33
Odpovědět  Gales

Malá oprava kamaráde, idioti nejsou. Oni tito tvorové moc dobře vědí co páchají. Také jsou za to od svých loutkovodičů honorováni.

Slovan
1. 4. 2024 21:24
Odpovědět  Peter 008

Také pekné prasce, škoda jich zožrať. 🤣🙄🤦‍♂️

Pravdomluvny
1. 4. 2024 21:31
Odpovědět  Slovan

Boha jeho……ti tam majore chybí 🤓

Standa
2. 4. 2024 05:51
Odpovědět  Slovan

Poznal jsem je! Rakušan, Fiala, Pekari, Jurečka,Vystrčil, …. Koudelka s brýlemi a podle chrotání u koryta!

Standa
2. 4. 2024 05:52
Odpovědět  Standa

Do koryta jim sype nacista na Hradě a AMI vyslanecví !!!!

Slovan
2. 4. 2024 08:09
Odpovědět  Standa

…a jestlipak mají taky kokeše, když se tomu fialenkovi tak blízká to čelíčko, to má jako já, když zamíchám do pivka kořalu, pak jdou na mě návaly. Ale je možné že jsem šel zrovna po přechodu. 🤣🤣🤣

Gales
2. 4. 2024 10:32
Odpovědět  Slovan

Zas se mi chce blejt.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
1. 4. 2024 22:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

ale jsou, jsou… protože si nespočítají, že řezat do větve, na které sedí , se nemá…. a až spadnou dolů, zrádcové, nechtěla bych být na jejich místě….

Pavel z Moravy
2. 4. 2024 10:03
Odpovědět  zdendulka

Nebudu se dohadovat, ale hlupák a idiot dělá něco co přesahuje jeho myšlení a nevidí dopad svého konání, neb je skutečně hlupák. Třeba skočí bez padáku z letadla, nebo uzavře jaderné elektrárny, aniž by za ně měl připravenou náhradu. Jenže zaprodanec toto dělá vše jako službu pro svého páníčka a pro svůj zisk. A to je sakra rozdíl, oni kurdyna moc dobře ví, co dělají. Ano, inteligenci nepobrali, neboť i když mají diplom, neznamená to, že nejsou idioti. Svojí podstatou jsou, ale takoví, kteří moc dobře vědí co činí. A to je rozdíl mezi prosťáčkem a vychcancem.

katango
2. 4. 2024 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Akorát nejsou tak chytří, aby si uvědomili, že nástroj již nepotřebný bývá z rukou uživatele vyhozen na smetiště. Nejspíš si myslí, že se jim za jejich sviňárny dostane vysoké odměny, ale nedostane. Podle mne si nikdo nepřeje, aby sama existence podobných nástrojů komukoli napověděla, na co a kým byly použity.

All
2. 4. 2024 03:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nene,jsou líní,zdechlí,gebuli mají akorát tak na nošení čepic pro své prázdné hlavy a pokud vůbec myslí,tak jenom o tom,jak nic nedělat,Jejich ůroveň idiotská je.

Janek
1. 4. 2024 20:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Takzvané sankce naopak ruský průmysl a stát posílí, proto už přestávají být pasivní čerpací stanicí pro celý svět, ale z ropy a plynu naopak vyrábějí výrobky. Naopak pro upevnění probíhají čistky mezi oligarchy, kteří toho dosud využívali a čerpali ropné dolary. Co si budeme povídat, Rusko a Tzv. Ukrajina, korupce jedna jest. Ale kosmetický to skoro vypadá, že Gosudarovi občané stále věří, ale komikovi už nevěří ani na generálním štábu. Česká republika je takové Rusko v malém. Zejména ze Ždírce nad Doubravou jedou na jih do Rakouska a Bavorska vlaky plné kulatiny a občané si potom dráze s přidanou hodnotou kupují hotové výrobky. Analogie s ruskou ropou a plynem. Ale Rusové to v posledních letech pevně chytili za koule a také nejsou jen prostý prodejce/vyvážeč surových polotovarů, ale dostává se jim i odměny ve výrobě úplných výrobků.

cool
1. 4. 2024 21:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolbenkáři korporátníků zparazitovali exploatované otroky a nejsou, blackrock a další hedžovky jsou napojené na tiskárnu soukromého fed a tvoří papírová království finančních bublin který odsírá svět. Ale brick s nimi už nepeče tak berou na hůl euál kalergiády s ukr a rádi by rusko businessmani úžer. Vyfetlí sebeududkovaní adocemi debilů ometající čím dál práznější hodovací stoly by z nouze “ctnost kapitáloví jestřábové by rádi militaristickými a pokud mají spadnout do pekel tak asi budou brát svět.
https://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886
Ten tisk pdf si vypněte.

Tupý hulvát
2. 4. 2024 09:18
Odpovědět  cool

Jestlipak alespoň tušíš,na co byl vynalezen jazyk.Aby se lidé dorozuměli,nemyslíš?Třeba mi unikne nějaká myšlenka,ale exhibicionistické patlaniny luštit nebudu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
cool
2. 4. 2024 17:30
Odpovědět  Tupý hulvát

Že jsi volil 107? 🙂

Pravdomluvny
1. 4. 2024 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Amišrot a obsluha v růžových tangáčích Rusku zničí leda bránici smíchem……😂

Velitel
1. 4. 2024 22:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Původně jsem chtěl popsat úpadek amerických společností jako IBM, HP či automobilek, ale ono to nemá moc cenu, stačí když se zamyslíte a pokusíte se najít aspoň dva fyzické výrobky Made in USA, které máte nebo jsou v Evropě běžně prodávány. Já v ČR pro běžné lidi přišel jen na pistáciové oříšky. Pokud někdo vytáhne Microsoft nebo Apple tak Microsoft to jsou dnes Indové od velitele až po posledního programátora. Apple to je americké reklamka prodávající čínský čínany v číně navržený a vyrobený šunt. V rámci objektivity, ano Intel má aspoň nějaké továrny v USA

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
2. 4. 2024 05:46
Odpovědět  Velitel

Přišel jsem na dva ,, fyzické výrobky Made in USA” Čeští politici a ,, neziskové organizace”!

Tupý hulvát
2. 4. 2024 10:42
Odpovědět  Velitel

Tak nějak nechápu,proč tomu říkáte čínský šunt,když zároveň tvrdíte,že je to všude.Tak proč ten šunt funguje a všichni jsou spokojeni?Proč mi tedy,jako všem,čínský šuntový počítač funguje bez poruch už nejméně deset let?To je jako třeba s čínskými šuntovými noži.Kdejaký blb se jim směje jako těm čínským nožům z plechovek a významný brusič,kterého sleduji, hodnotí současnou čínskou produkci jako často lepší,než mnohem dražší známé značky.

Albi
2. 4. 2024 01:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Mají, co chtěli. To je pořád řečí kolem.
A stačí tak málo – chtít to, co udělat mohou. Např. MAGA.

Ijn
2. 4. 2024 04:36
Ohodnotit příspěvek :
     

V EU po r.2040 topíme pouze elektřinou a SRN bourá jadérky s výkonem 18336 MWe aby byla nouze v zimě největší a cena kWh 30,-Kč i více,…tam vede EU chalifát 500 mil. otroků,……ale my ČR jsme v té komedii také!!!!!!

Výstup z politiky EU i NATO a SRN bourat přestane a převede jadérky 18336 MWe za dlužné Reparace na ČR…ples idiotů ukončíme rázně a trvale,….!!!!!

Pavel z Moravy
2. 4. 2024 10:07
Odpovědět  Ijn

S kým to tady ale uděláte?

Tupý hulvát
2. 4. 2024 10:46
Odpovědět  Ijn

K čemu by nám byly,když je fanatici nedovolí spustit?

Aleš
2. 4. 2024 08:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá zpráva, světový zloděj a vrah č.1 USA je vyřízen.

Mac
2. 4. 2024 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Už u titulku jsem se musel zasmát … USA má nějaký OBRANNÝ průmysl ???

Standa
2. 4. 2024 09:57
Odpovědět  Mac

Nacistického generála na českém Hradě.

ilja
2. 4. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

90 procent součástek, potřebných k montáži F35, se vyrábí v Číně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
2. 4. 2024 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Moskva požaduje, aby Kyjev vydal osoby podezřelé z terorismu

https://aktax.cz/moskva-pozaduje-aby-kyjev-vydal-osoby-podezrele-z-terorismu/

zuzana
2. 4. 2024 11:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Lékaři jsou znepokojeni záhadnou epidemií rakoviny: „Děje se něco ďábelského“

https://aktax.cz/lekari-jsou-znepokojeni-zahadnou-epidemii-rakoviny-deje-se-neco-dabelskeho/

Drak
2. 4. 2024 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejsou lidi. Odborníci na práci vymřeli a ti co se narodili, umí ovládat jen mobily.

cool
2. 4. 2024 17:32
Odpovědět  Drak

Tupý hulvát jen svou projekci. 🙂

Drak
3. 4. 2024 07:31
Odpovědět  cool

Ty mně také.