Krize UKRAJINA

Poznámky k válce Rusko- Ukrajina.

Projev Václava Klause 15. ledna 2024 v Davosu

Děkujeme za pozvání. Díky němu se někteří z nás stali součástí každoroční politické pouti do Davosu, kterou – musím přiznat – ne všichni podporujeme. Ne všichni jsme spokojeni s radikální proměnou davoského fóra v Mekku progresivismu v posledních letech.

Dnes večer se zde bude diskutovat o mnoha naléhavých otázkách, ale náš přítel mě požádal, abych řekl pár slov k velmi riskantnímu tématu rusko-ukrajinské války z pohledu bývalého středoevropského politika. Politika, který si nehraje na odborníka na Ukrajinu, ale – doufejme – může tvrdit, že má určité odborné znalosti o – v případě Ukrajiny – neúspěšném a nedokončeném přechodu od komunismu k parlamentní demokracii a tržnímu hospodářství. Zcela záměrně jsem použil slova “neúspěšný a nedokončený přechod”, považuji je pro tuto debatu za vhodná a relevantní.

Ve srovnání s jinými bývalými komunistickými zeměmi se Ukrajina před válkou nedala označit za demokracii západního typu, zemi s plnohodnotným tržním hospodářstvím ani za konsolidovanou zemi, pokud jde o její území a složení obyvatel. Předstírat, že tomu tak nebylo, a diskutovat o současné válce na ukrajinském území, jako by se odehrávala ve vakuu, není ani užitečné, ani produktivní.

S ohledem na to mi dovolte několik poznámek k této válce:

1. Celé válce na Ukrajině se dalo a mělo předejít. Musíme si přiznat, že my – zbytek světa – jsme selhali. Je stále zřejmější, že po této tragické historické události budou jen poražení. Nebudou žádní vítězové. Válka změnila svět a osud nás všech.

2. Geopolitická debata o ní, zejména v Evropě a v USA (a také u nás, v České republice), je povrchnější, než by si zasloužila. Vyhýbá se důležitým a relevantním poznatkům o Ukrajině, celém regionu a celkovém geopolitickém kontextu. Zejména faktu konce monopolárního světa posledních desetiletí.

3. Neměli bychom zapomínat na historický kontext. Tato válka začala 4. dubna 2008. Toho dne bylo na summitu NATO v Bukurešti rozhodnuto o přijetí Ukrajiny a Gruzie do NATO. Byl jsem té události přítomen, seděl jsem tam a už tam jsem věděl, že to, co se stalo, byla tragická chyba. Snažil jsem se tam proti tomu argumentovat. Toto rozhodnutí prosadily USA a Velká Británie (George Bush a Gordon Brown) proti postojům většiny zúčastněných členských zemí a v rozporu s postoji Německa a Francie. Musím přiznat, že jsem se tam cítil velmi sklíčeně. Mnozí z přítomných prezidentů a premiérů během velmi dlouhého večera nezodpovědně mlčeli. Je také známo, že americký velvyslanec v Moskvě W. Burns tehdy varoval vládu USA, že to pro Rusko znamená překročení všech takzvaných “červených linií”[*].

5. Na východní Ukrajině již od roku 2014 (nikoliv od února 2022) probíhá občanská válka se všemi jejími strašlivými oběťmi a lidskými tragédiemi.

6. Po téměř dvou letech války se zdá, že se všechny strany konfliktu přepočítaly. Nejen Rusko a Ukrajina, ale i USA a celá Evropa.

7. Podíváme-li se na vojenskou situaci, zjistíme, že 1 200 kilometrů dlouhá fronta, pomineme-li drobné posuny, je nyní víceméně zamrzlá. Konec války je v nedohlednu. Je to “ve hvězdách”, jak říkáme.

Jsem přesvědčen, že bychom o této otázce měli diskutovat, a to bez apriorních předsudků. Měli bychom se také vyvarovat přijímání nové populární ideologie, které se někdy říká “oboustrannost”. Ta nikam nevede.

Mám pouze procedurální radu. Moje skromná rada zní: začít jednat. Nejen mezi Ruskem a Ukrajinou.

Václav Klaus, Central Sporthotel Davos, 15. ledna 2024.

sdíletj na

209 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
29. 1. 2024 21:10
Ohodnotit příspěvek :
     

“…že po této tragické historické události budou jen poražení. Nebudou žádní vítězové..”
Tak to se dědku mejlíš. To by platilo pouze v případě světové atomválky. Pokud k ní nedojde, tak budou. Poražení – a vítězové.

jsladin
29. 1. 2024 21:40

Ano, Rusko evidentně nespěchá. Je to pro něj zatěžující a bolestné.Ale účel světí prostředky.Pro KoZa je to mnohem víc zatěžující a stále bolestnější i když hraje komedii , že tomu tak není.Potápíme se do bažiny, velmi zvolna, ale nezadržitelně.

x-13
29. 1. 2024 21:53
Odpovědět  jsladin

Potápí se běžný občan, ale v žádném případě ne pakaz co zástupné slouží cizím zájmům. ČR ovládá Aspen Institute, Slovensko OSF. A SMER pokud nezakročil, tak zanedlouho skončí jako v době nedávno minulé. Slováci mají jakous takous šanci, ale s ČR je amen.

Honzas
29. 1. 2024 21:43

Kdyby jsi nekecal blbosti, Klaus má naprostou pravdu.

29. 1. 2024 21:58
Odpovědět  Honzas

Huš!

Jaris.
30. 1. 2024 00:44
Odpovědět  Honzas

Naprosto spravne, pane Klausi. Mam stejny nazor.

Pravdomluvny
30. 1. 2024 06:20
Odpovědět  Jaris.

Souhlasím.

Frank1
30. 1. 2024 10:18
Odpovědět  Jaris.

Proc tam naskakuje stejny pocet bodu + i – ? Falsujete jako Biden?

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 09:56
Odpovědět  Frank1

Inu, narozdíl od typicky fanatického monotónního bučení ovcí, všech stejně, nad leckterou tezí, občas se povede, že tu někdo napíše něco, nad čím je určitá zdravá neshoda…

πα½

Skolastikus
30. 1. 2024 09:56
Odpovědět  Honzas

A v čem, v tom že tam v roce 2008 seděl a nedělal nic jako ostatní? A nyní když je tzv KoZa už pod dnem senkrovny, tak jsou všichni tito chytří? Jak už tady bylo psáno pokud nebude jaderka, tak vítěz je už naprosto jasný což je pro některé velice nepříjemné že. Zaplať pánbů že to tak je, Rus předvedl že se nebojí a nemá čeho bát neb SSA včetně KoZa už jen jňučí jak zkurvená žebračka.

Jirka
30. 1. 2024 15:28
Odpovědět  Honzas

Jestliže jeho názor je názor dědka, tak tvůj názor je názor dítěte

Zdeněk
1. 2. 2024 21:33
Odpovědět  Jirka

Sprosťáka .. ..

Frank1
30. 1. 2024 10:16

To se Klaus myli. Zadna solichacka nebude. Rusko to stalo uz prilis zivotu i naklady.

Jirka
30. 1. 2024 15:33
Odpovědět  Frank1

Nikdy se nemýlil.

30. 1. 2024 15:55
Odpovědět  Jirka

Jasnačka, že ne. Proto jsme si na pár let utáhli opasky, jak žádal, a už dávno jsme němce v platech a ekonomice dohonili, přesně, jak sliboval.

Jirka
30. 1. 2024 16:08

Žádný opasky jsme si tenkrát neutahovali.

Helena
30. 1. 2024 16:32
Odpovědět  Jirka

A co to bylo? Jakže to Klaus pojmenoval? Cenová liberalizace! Klaus je to samé co Pyjala a to samé co Babiš – všichni mají jednoho jediného pasáka: západ.

Helena
30. 1. 2024 20:44

Jirka je zase ten, co rozumí Poldovce i vodovodům a kanalizacím – stejná stylistika, stejné výrazivo. Neplýtvejte naň svojí energií a časem.

Boomer
31. 1. 2024 14:32
Odpovědět  Helena

..jo jo, stejná stylistika i stejné výrazivo je signifikantním znakem příslušnosti k určité sociální kategorii. Jinak se vyjadřují lidé inteligentní a jinak lidé intelektu nevalného. Podobné vztahy platí i v případě odborných znalostí, vztahujících se ke konkrétní problematice.
Jinak mluví a píše o vodovodech a kanalizacích třeba inženýr, jinak o tomtéž třeba kanálpucr…

Jirka
30. 1. 2024 15:26

Jestliže jeho názor je názor dědka, tak tvůj názor je názor dítěte. Byl jedinný kdo takto promluvil v Davosu.

30. 1. 2024 23:29
Odpovědět  Jirka

Kdyby promluvil v lampárně, mělo by to stejný efekt.

Zdeněk
1. 2. 2024 21:30

Jsi jen sprosťák ..

pedro
29. 1. 2024 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Divím se, že tenhle drzý šmejd není zalezlý u svých kont, a nemlaská radostí za rozmmmrdání ekonomiky této rozkradené kolonie.

Administrátor
P.A.Semi
30. 1. 2024 00:16
Odpovědět  pedro

Inu, Klaus píše v posledních letech velmi dobré články, má stále ještě co říct…

Jako premiér to tu sice nechal rozkrást, ale jako prezident nás bránil před Lisabonskou smlouvou a dalšími špatnostmi, a jako důchodce píše proti green delirium a dalším věcem, má správné názory…

πα½

Jaris.
30. 1. 2024 01:05
Odpovědět  P.A.Semi

Lide chteli zmenu, Semi. Meli plne zuby socialismu a chteli se mit jako na Zapade. Znamenalo to prechod ze socialistickeho systemu na kapitalisticky. Aby prumysl zustal v ceskych rukou, byla zavedena kuponova privatizace. Kazdy Cech, Moravan, Slezan, Slovak mel moznost stat se spoluvlastnikem akcii. Jenze lide tomu nerozumeli a prilezitosti se chytli zlodejsti gauneri. Nebyly dostatecne zakony, aby tomu radeni mohly zabranit. Nakonec tu hlavni privatizaci totalne domrvil hnup a palic rudych trencli = Zeman.
Ja Vaclava Klause povazuji za nejlepsiho politika po 89’roce. Ceskou republiku brilantne v zahranici reprezentoval. Mel dobre vztahy s Putinem a do Ruska jezdil casto prednaset. V EU parlamentu se za CR rval jako lev. Jsem presvedcena, ze vetsinou lidi zustal dodnes nepochopen a hlupaci si dodnes z nej delaji hromosvod. Je naprosto jiste, ze kdyby byl Klaus stale ve vedeni statu, nebyla by CR v takovych srackach, jako je dnes. Vzdyt je to ostuda, kdo dnes CR vede do hnoje a na Hrade sedi karikatura prezidenta. 🙁

Gales
30. 1. 2024 11:15
Odpovědět  scipio

Přeně tak.Nebyl od žádného politika udržet výrobu s českými vlastníky.Ani Jednota se nesměla zúčastnit privatizace obchodů.Všichni ,,prognosťáci” kteří byli u vesla jsou vinni.

Gales
30. 1. 2024 11:18
Odpovědět  Gales

Nebyl zájem…

petr
30. 1. 2024 14:37
Odpovědět  scipio

Takový byl úkol pro disidenty od jejich mecenášů. ČSSR a celá východní Evropa byla určena k vyrabování západem aby neskončili krachem včetně celého toho slavného kapitalismu. Můžeme za to poděkovat Gorbačovovi, který buď byl zaplacený a nebo naivní a skočil jim na vějičku jako budeme kámoši.

Administrátor
P.A.Semi
30. 1. 2024 17:32
Odpovědět  petr

Gorbačev prodal SSSR za mizerných pár miliard dolarů, takže to pak krachlo…
Tedy ani Afghánistán, ani uzbrojení Reaganem, ale zlodějina zevnitř a “švýcarští” bankéři, zřejmě židé – nevím jistě…

Viz rusky:
https://fondsk.ru/news/2022/08/31/gorbachev.-vmesto-nekrologa.html

πα½

Jirka
30. 1. 2024 16:27
Odpovědět  scipio

Z něčím se dá souhlasit, ale ptal jsem se bývalého vedoucího výroby a ten o žádné výrobě kolejnic do Brazílie neví. Jinak kolejnice se dělají z podřadné oceli a na Kladně se vyráběla ocel špičkové kvality.

Administrátor
P.A.Semi
30. 1. 2024 17:34
Odpovědět  scipio

A on Stát poskytoval Úvěry? (v 90-tých letech)
Ne, to dělaly Banky, a těch už tou dobou bylo státních málo…

Takže jak tu čtu, že Kladno zlikvidovali neposkytnutím úvěru, tak Bankéři a ne Klaus…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 10:27
Odpovědět  scipio

Tak nevím, kde jste žil, ale tady v Československu moje máma pracovala cca v 1990-92 v Agrobance, která byla tou dobou soukromá banka… Pak od 1992 přešla na OSVČ a živila se přepisem textů na PC, protože to tu tehdy ještě leckdo neuměl…

V IPB ztratil stát v roce 1993 majoritní podíl, viz wiki/IPB …

Huť Poldi https://cs.wikipedia.org/wiki/Hu%C5%A5_Poldi#Po_roce_1989 privatizoval Stehlík teprve 1993, a v 1995 zkrachoval…

πα½

Slovan
31. 1. 2024 18:46
Odpovědět  scipio

Já mu nevěřím ani dnes!! Brnká na citlivů nótečku vlastenectví a lidi mu to žerou. Ten by měl lozit kanálama.

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 10:36
Odpovědět  scipio

A lidem to je jedno, protože většina nechápe, proč je dobré mít železárnu světového jména a v čem je problém, že žádnou už nemáme…

Lidé mají práci, mají si za to co koupit, mají se kde bavit… To ostatní je nezajímá… Máme tu jednu z nejnižších nezaměstaností v Evropě, možná i na světě, kdyby sem nepřišla spousta ukrajinek dělat “podřadné” práce, měli bychom velký nedostatek zaměstnanců, protože tu ekonomika dobře šlapala, dokud nepřišli s Covidem a pak nezačali vyhazovat za Ukrajinský terorismus…

Ale ta zaměstnanost není povinná a je tu přes milion svobodných OSVČ…

Když se podíváte na bezdomovce v Praze, i přes strašení jich není zas tak moc, a jsou většinou nezaměstnatelní, zejména když výkopové práce a podobné tu dělají ukrajinci, kteří sem na Západ utíkali od své nefunkční post-socialistické ekonomiky (před rokem 2022), protože tady to narozdíl od Ukrajiny funguje…

πα½

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 12:36
Odpovědět  P.A.Semi

Tedy vy jste týpek, skutečně je vidět, že jste plutokrat jak vyšitý. Nesnažte se nijak bojovat za tento ještě národ. Bylo by to odporné.

Slovan
31. 1. 2024 13:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

….a není sám, má obdivovatele, tedy názorového. Zřejmě dobrý oddíl.

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 16:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Takže “Plutokrat” jsou u vás i normální lidé, ta většina, kteří si tu žijí bez problémů a bez významných starostí ?

Víte, nám Dělníkům je jedno, kdo to vlastní, jestli to vlastní Stát, nebo tlustý Podnikatel z Česka, nebo tlustý Podnikatel z Německa nebo odjinud… Práce je, platy jsou, nekrachuje to významně, a když něco občas krachne, tak se najde práce jinde…

Že to Podnikatel blbě daní je problém Státu, to většinu lidí nesere, protože o tom neví, protože to neřeší…

Jako třeba Škoda – tu nezlikvidovali, dodnes tu jezdí moderní tramvaje Škoda, akorát je škoda, že z aut značky Škoda udělali jednu z nejluxusnějších značek a je to drahé, takže lidi jezdí spíš levným Peugeotem atd… A lidi mají práci, třeba na Mladoboleslavsku a jinde… Ti Dělníci (ani všichni okolo, které to v těch městech živí nepřímo) nepotřebují řešit, kdo to konkrétně vlastní…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 16:12
Odpovědět  P.A.Semi

Anebo jsem někomu říkal, že nehodlám podporovat čínský e-shop Ali-Expres…

A kde nakupuji? Nejblíž je tu Lídl, prodávají české zboží (tak přiměřeně, to, co kupuji), zaměstnávají české prodavače, mají českého vedoucího, a že to někde vlastní Němci je mi skoro jedno, a těm zaměstnancům také… (a ovšem jediná další alternativa blízko je tu vietnamská večerka, jenže mají menší výběr a vyšší ceny a nemají čerstvé pečivo… ale podporuji je tak-trochu také…)

πα½

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 17:30
Odpovědět  P.A.Semi

Je mi jasné, že jste jeden z těch, který bude za obolos sloužit komukoliv a klidně budete třeba součástí čtvrté nebo kolikáté říše germánů či anglosasů. Vaší vlastí důstojnost není, to tady většina pochopila dobře. Tak vám a podobným týpkům, kteří chtějí sloužit cizákům přeji vše nejlepší. A už to nerozebírejme, neb vaše chvála zápaďáků se nebes dotýká. Jen nedej bože, abychom byli zase samostatní a svéprávní, myslím tím náš nynější kolonizovaný národ. Ale ono klér vždycky sloužil panstvu a často tomu cizímu, tak čemu se divit. Vaše začáteční příspěvky se nesly nějak tak v duchu jakž takž vlasteneckém, ale s postupem času jste se perfektně odhalil. Jo, tvrdil jste tady před volbami, že SPD a Bašta nemají šanci. Nu měl jste pravdu, to musím říci i když i my vlastenci jsme věděli jaká je realita a možnost vítězství. My jsme ale byli smutní, nebo nasraní, u vás to bylo naopak a to je ten rozdíl mezi námi. Já vaše smýšlení měnit nechci, pouze vyslovuji svůj názor. Tak se mějte.

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 20:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Podsouváte mi, co jsem nepsal, sprostě lžete, je to nechutné…

πα½

Boomer
31. 1. 2024 21:54
Odpovědět  P.A.Semi

.. no, já nad tím člověkem spíš cítím trochu smutek, to je totiž konečná, když člověk musí obelhávat sám sebe, aby se sám sobě nezačal hnusit…
A ještě ho k tomu sebezhnusení pošťuchuje taková bestie, jakou jsme dozajista já… ;o))))

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 10:01
Odpovědět  Boomer

Nu, já se moc dobře pamatuji na vaše komenty týkající se naší poroby, Najděte si je a pročtěte, jestli se poté budete cítit jako vlastenec a sám sobě se nezhnusíte. A buďte k sobě upřímný, nejen, že jste to tak napsal, ale asi i myslel. A i to, co jste napsal o současnosti je známo. Přece dle vás je vše toto co se děje mnohem lepší než socík. Je to váš názor, budiž. Každý máme právo ho vyjádřit. Tady se rozkrádá, vlastně už rozkradlo národní bohatství, tady se určitá část lidu veřejně paktuje se sudeťáky, nevíme přesně co tito tvorové připravují pro národ, tady nás určité vrstvy cíleně vedou k nenávisti vůči našim osvoboditelům od fašismu, přepisují dějiny a likvidují jakoukoliv připomínku, která by mohla odhalit jejich faleš. A přesto je to pro vás lepší než socík. Nechám vás přitom, ale já to mám jinak. Na stranu zaprodanců se nepřidám.

Boomer
1. 2. 2024 11:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

..a co vám brání ty moje ostudné komenty stran naší poroby najít a předložit k posouzení a odsouzení? Nežvaňte a předkládejte, já si počkám…

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 13:05
Odpovědět  Boomer

Nemám náladu celé dny sedět nad počítačem nebo mobilem a dohadovat se o něčem co nemá smysl, neboť naše pře nic nevyřeší. Z boje na pískovišti jsme již vyrostli. Život na planetě jde svým tempem, dějí a budou se dít převratné změny. Klokotá to a bublá na všech světových stranách a jak se říká i jako jednotlivci, tak celé národy, nevíme ani dne ani hodiny. Takže naše půtky jsou absolutně zbytečné. Nemám k tomu více co dodat.

Boomer
1. 2. 2024 16:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. nojo, když si všechny moje komenty pamatujete, moc času by vám to zabrat nemuselo, stačí přece jen zadat kouzelnou formulku pro hledání “co chcete najít” a máte to v cukuletu na skle. A já budu doživotně ztrapněn, coby poskok kapitalistů.
Jenže jak tak koukám, nastala zase jedna z těch vašich hodně slabých chvilek, takže kromě obvyklých žvástů o vaší obsáhlé knihovně a filmotéce zase nic, jenom flus a blesková zpátečka.
Holt život v předklonu značně omezuje zorné pole.

Tož co s vámi, velebný kmete? Nic…

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 09:43
Odpovědět  P.A.Semi

Nebudu vám tady říkat a vy to víte sám co jste říkal, koho milujete a koho nemusíte.

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 11:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

»Já usvědčuji a kárám ty, které miluji; buď tedy horlivý a čiň pokání…« (Zj3:19)

Je toho hodně, co nechápete dost…

πα½

Slovan
1. 2. 2024 13:13
Odpovědět  P.A.Semi

Právě že toho zas tak moc není, aby nám to došlo!!!!

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 15:49
Odpovědět  scipio

Vtip dobrý…

A kde ti bezdomovci tedy jsou ?
Na venkově také moc nejsou, tam nemají od koho žebrat…
(to si pamatuji před pár lety tu někdo strašil, jak tady budou spousty bezdomovců, ale nějak to tak zatím nevypadá…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 12:58
Odpovědět  scipio

..podíl státu prostřednictvím FNM byl majoritní do roku 1993, tehdy ovšem bylo z různých důvodů přistoupeno k navyšování základního jmění, kterého se však FNM nezúčastnil a tak stát ztratil majoritu v bance. A do hry vstoupila v roce 1997 společnost Nomura, která se souhlasem vlády koupila státní podíl 36,29% akcií IPB za 3 miliardy Kč, čímž dosáhla celkového akcionářského podílu 46,6%. Načež Nomura navýšila základní jmění o 6 miliard Kč, aby po krátké době převedla 46% podílu akcií IPB na dceřinku Saluka Investments B.V., sídlící kde jinde než na Kajmanských ostrovech.
A pak už to jelo šupem z kopce dle osvědčeného scénáře, až do června 2000, kdy toho měli klienti “až po stařečkovo” a spustili “run”, během tří dnů dokázali vybrat téměř 17 miliard, než banku obsadila policejní zásahovka s nuceným správcem dosazeným ČNB.

Celkové ztráty byly oceněny na 67,8 miliard Kč…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 13:11
Odpovědět  P.A.Semi

..stát se na činnosti IPB podílel prostřednictvím FNM s 36,29% až do roku 1997, když později šla IPB do nucené správy v roce 2000, přebrala ji ČSOB spolu s veškerými aktivy a závazky IPB formou koupě podniku. Prodaná aktiva banky byla garantována českým státem, a velká část nedobytných pohledávek byla následně převedena na státní instituce (konsolidační agenturu).ČSOB zaplatila za IPB 2 miliardy Kč za záruky státu do výše 180 miliard Kč.Prima kšeft… a s účastí státu, či spíše některých jeho reprezentantů..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 16:20
Odpovědět  Boomer

Takže v době, kdy krachovalo Poldi Kladno, už tam stát neměl majoritu…

Také nevím přesně od které, ale asi od IPB, si prý Babiš půjčil půl miliardy na koupi Lovochemie, které pak nesplatil? Nebo to jsou jen pomluvy?? (někde jsem to četl, už je to déle)

ale dohledal jsem to třeba tady, zdroj je Forum24, takže dost pochybný zdroj:
https://www.babisovyzlociny.cz/denik-forum-24-ziskal-tajnou-analytickou-zpravu-o-babisovi-z-prostredi-tajne-sluzby-12385/

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 16:34
Odpovědět  P.A.Semi

.. neměl majoritu, ale stále byl akcionářem s největším balíkem pod svou kontrolou. A lidé s rozhodovacími pravomocemi ze strany státu to pos*ali v okamžiku, kdy se FNM neúčastnil navýšení základního jmění IPB a tak se vlastně dobrovolně připravil o podstatnou část vlivu v IPB. Nevědomost nebo úmysl?
Jestli v tom 180 miliardovém balíku státních garancí byl i Babišův nákup Chemapolu, to nevím a neřeším, ale zjistit by se to dalo…

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 20:15
Odpovědět  Boomer

(to se mi zrovna povedlo s editací proskočit, původně jsem psal “Chemapol”, opravil na “Lovochemie”, když jsem si dohledal ten článek, ale vy jste už mezitím psal reakci, ale stihnul jsem tu opravu odeslat dřív…)

Boomer
31. 1. 2024 21:06
Odpovědět  P.A.Semi

..on Babiš koupil jen část Chemapolu, tu životaschopnou…

Albi
30. 1. 2024 07:05
Odpovědět  Jaris.

Co znamená “palic rudych trencli = Zeman” ??? Zdá se, že ase v nedávné politické situaci ČR moc nevyznáte.

Jaris.
30. 1. 2024 09:17
Odpovědět  Albi

Vy si nepamatujete, jak Zeman za pomoci hasicu a CT televize palil na Hrade rude trencle, jako pomstu neznamym aktivistum, kteri je vyvesili na Prazskem Hrade?
Od aktivistu slo narazku, ze je Zeman prorusky prezident. Bohuzel, tak tomu neni a nikdy nebylo. Zeman se od Ruska distancoval.

Albi
30. 1. 2024 12:25
Odpovědět  Jaris.

Aktivisté především urazili symbol státu tedy stát samotný.
Chápu, že vám to nevadí, mně a mnoha jiným ano – ať sedí na Hradě Petr či Pavel. Hrad patří národu, ne prezidentovi na přechodnou donu zvolenému.

Chápu, že vám to nevadí, není to váš stát, náš ano a nikdo nemá právo se k němu takto chovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris.
2. 2. 2024 01:38
Odpovědět  Albi

Tak proc je Zemak nepotrestal, kdyz slo o ‘urazku’ statu? To je prece kriminalni cin! To ne, on se proste musel zvelicit na televiznich obrazovkach, kreten jeden!
Jinak ty vase blaboly o tom, ze mi na CR nezalezi, jsou zoufalost sama o sobe. Nemam co k tomu dodat. Snad jen to, ze mate bohatou predstavivost, co si mysli jini.

Putinovec
30. 1. 2024 07:32
Odpovědět  Jaris.

To je hodně naivní tvrzení z pohledu toho , že od záměrné likvidace socialistického bloku , uplynulo už tolik let .
Nepochopila jste procesy řízení , a ani způsob , jak řízení probíhá .

skeptik
30. 1. 2024 08:17
Odpovědět  Jaris.

Ani naprostý laik by nenapáchal tolik škody co nejlepší ekonom světa Klaus.
Jediné vysvětlení je, že to bylo záměrně.

Pavel
30. 1. 2024 08:48
Odpovědět  Jaris.

Tuším, že jste tomu neporozuměla hlavně vy. Kuponová privatizace byl pouze nástroj k tomu rozkradení.Vytvořila zdání férovosti a legalizovala toto rozkradení.Běžný občan neměl šanci na akcie bank,pivovarů či dalších lukrativních aktiv,ty byly vyzobány jen těmi privilegovanými a za nimiž stál zahraniční kapitál.Můžete to tu lakovat na růžovo jak chcete podstatu nezměníte, šlo o nástroj k likvidaci naší ekonomiky a suverénosti!

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 10:40
Odpovědět  Pavel

Jmenovče, není co dodat, vyjádřeno naprosto přesně.

Gales
30. 1. 2024 11:23
Odpovědět  Pavel

A proto bylo tlačeno na rozdělení státu. Jinak by se nemohlo s takovým úspěchem ,,privatizovat”,protože dva kohouti na jednom smetišti,to by byl problém.

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 10:37
Odpovědět  Jaris.

Ale neměli plné zuby socialismu. Jaris, prosím, jestli jsi zde nežila, tak se trochu kroť. Plné zuby socíku mělo nějaké malé procento občanů, kteří si chtěli žít jako králové na úkor druhých. Běžnému občanu nic moc nechybělo. Nějaké to cestování a pár přiblblých hračiček ze západu. Klaus dovolil rozkradení celého národního majetku. Ze všech těch person popřevratového dění je sice nejvlastenečtější z presidentů, ale rozprodal nás. A právě proto, že nebyly vytvořeny dostatečné zákony k tomu, aby nedošlo k takovým krádežím je vinen. A on je natolik vzdělaný, že věděl co se stane. Kujwa, to je ale parodie, ještě je všechny teď začněme omlouvat. To už ani není k pos. rání. 34 roků tady ta banda ničí co naši předci vybudovali a ono se ještě najdou jejich obhájci. Do prd.ele s treskou.

skeptik
30. 1. 2024 11:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Lidi se měli za socialismu tak špatně, že každý druhý měl k trvalému bydlení ještě chatu na víkendy.

Boomer
30. 1. 2024 18:32
Odpovědět  skeptik

.. a na těch chatách se lidi schovávali před uvědomělými spoluobčany, kteří by jim ve městě v osm ráno bušili na dveře, že mají jít na brigádu makat zadarmo na něčem, za co už dostali zaplaceno jiní. Na chatách sice makali taky, ale makali na svém!!!
Mě takhle kdysi vzbudila jedna soudružka fíča z uličního výboru, dostala vynadáno jak svině do koryta, protože jsem hodinu předtím přišel z noční služby.. tu cundu si pamatuju dodnes, jak mazala dolů po schodech.

Boomer
30. 1. 2024 19:10
Odpovědět  Boomer

..no sláva, už tu máme čtyři šmejdy z bývalých uličních výborů, co kňučí, že už nemůžou buzerovat spoluobčany. To je dneska den…

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 10:03
Odpovědět  Boomer

Jen ty asi nejsi šmejd, že?

Joe Arp
30. 1. 2024 19:11
Odpovědět  Boomer

Kdo se na chatách schovával, jména, adresy, jistě máš? Ty bulíku tys byl hrdina, v ručce potvrzení směny ses zdvořile omluvil soudružce. Dnes to dokážeš prodat tak akorát betlům jako jsi ty.

Boomer
30. 1. 2024 19:22
Odpovědět  Joe Arp

..jo, soudruhu, dneska už žádné soupisky neuvědomělých občanů dělat nemůžeš, dneska už jsi jen nepotřebný slouha, tvoje rudá knížka vybledla v šuplíku…

Joe Arp
30. 1. 2024 19:44
Odpovědět  Boomer

Pink-ponk na mě nezkoušej bulíčku a povídačky u své rudé knížce sem netahej, ty si nech pro vnoučky.

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 08:44
Odpovědět  Boomer

Kur.wa jak ty víš co jsme dělali a jak jsme žili. Že ty jsi nakonec byl u tajných? Z toho co jsme tady o sobě řekli nesložíš ani malinkaté puzzle a svoje poudačky o rudých knížkách si fakt nechej pro svoje vnoučky. Můžeš jim těmi poudačkami začít krmit mozečky už teď. On vždycky ten dotyčný, co tak rád předhazuje druhým podobné srágoroviny o rudých knížkách a soudruzích má něco kure.vsky divného na hrbu. A neboj se, kdybych já byl ve straně a měl rudou knížku, v pohodě bych to sdělil, to by mně žádný problém nečinilo, protože mojí vlastí je důstojnost. A jak je to s tebou, co kámoši z pětikolky, dobrý?

Slovan
31. 1. 2024 13:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Konečně jsi prokoukl s kýmže tu máme co dočinění. Proč nyslíš že tu celou dobu do nás šije. Na chvilku se s kamarádí (jako a uchlácholí) vytahá rozumy a pak udeří. Včera mě vyčetl důchod, že se nechám druhými živit. Jako bych byl jediný ID v ČR. Ty si myslíš, že se našel někdo, kdo by mu napsal vyseerr se na to. Ani ten SEMI a jak si sním rozumí. Jak je to tedy s tím Křestanstvím??

Boomer
31. 1. 2024 16:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

..koukni dědulo, pouze z toho co na PP a pokecu o sobě natelil jeden z tvých přátel, jsem si složil tak dokonalé puzzle, že z toho kvičí občas doteď. Můžu mu zaklepat na dveře, můžu toho i víc, ale proč? Stačí, že on i já víme, že já můžu a on ne, i když podmínky pro sběr informací jsme měli a stále máme oba stejné.
To máš tak, já pracuju s realitou, fakty, relevantními zdroji informací, umím je skládat, doplňovat, hledat kombinace a vztahy mezi nimi.
Ty “čerpáš” akorát z beletrie a sbírky filmů, a i v tom dost často bloudíš. Kolikrát jsi tu fabuloval ptákoviny o mě a co z toho je pravda? A rudá knížka se u vás, adorantů toho nádherného socialismu, dá poměrně přesně odhadnout. Znám hodně lidí, kteří ji odložili a tvrdí, že oni nikdy nic s KSČ neměli, ale svoje výplatní pásky z dob socialismu neukážou, ony totiž úplně na konci toho lístku figurovaly odpočty členských příspěvků ROH a KSČ. Takže klid, soudruzi, klid, archivy jste sice pálili ostošest, ale pořád jsou i jiné zdroje informací.
Nepiš tady o důstojnosti, tu jsi nikdy neměl. A kámoši z pětikolky? K čemu by mi byli sr*či tvojí krevní skupiny?

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 16:48
Odpovědět  Boomer

Oni ji (tu rudou knížku) možná neměli reálnou hmotnou, ale mají ji dodnes v hlavě virtuální, a čím vzdálenější to je minulost, tím rudější…

πα½

Boomer
31. 1. 2024 18:01
Odpovědět  P.A.Semi

..inu holenku, bejt komunistou to není jen tak, to je na celej život, to neodložíš jako obnošenej kabát… poudal brusič Karhan.

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 18:13
Odpovědět  P.A.Semi

Do prkýnka, já nevěděl, že jste vystudoval i psychologii a podobné obory. U vás zarytých pravičáků obdivuji jedno a to jak vy vše ovládáte a všemu rozumíte. I lidské duši. No jo, ono kouknout na Wikipedii, opsat si nějakou tu chytrostiku a potom to tady hodit do placu vypadá naprosto úchvatně. Ty znalosti s přesností mágů, to je tedy něco. Myslím, že vy takoví úchvatní chytrolínci byste měli obdržet nějakou medaili za celoživotní přínos osvěty pro zbytkovou docela obyčejnou populaci. Panstvo si je rozdává tam nahoře, tak je požádejte, třeba vás také ocení a nebudete mít takovou potřebu nás vyučovat. Ale jinak nic proti vzdělání, je to základ lidského já, ale někdy čeho je moc, toho je přespříliš. Tak se mějte.

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 20:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ohledně Wikipedie – je nutno chápat, že tam často lžou a zamlčují podstatné věci, že má ohromný bias proti leckomu, ale leccos tam je fakticky správně…
(tedy třeba to, že mělo Kladno zakázku z Brazílie, tam nepíšou, což neznamená, že by to nebyla pravda…)
Na druhou stranu třeba na letopočty a další to je celkem rychle dostupný zdroj…

“s přesností mágů” – inu, nejsem tak přesný… Na druhou stranu jsem vám možná mohl, nebo ne, sdělit, že jsem bývalý Shaman, nyní Cyber-Shaman, který přestoupil na Křesťanství, a že se dlouhodobě zabývám sběrem informací a přemýšlením o lecčems, o lidech především…

Ohledně “medaili za přínos” – to neočekávám, že bych se toho dožil… In memoriam možná… Ale “panstvo tam nahoře” mě nemá rádo, od těch se jen tak něčeho dobrého nedočkám, ani neočekávám…

πα½

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 18:37
Odpovědět  Boomer

Já mám hodně důstojnosti dodnes, ale ty o ní víš houby. Tvoje důstojnost se možná tak váže leda k poklonkování mocných skřetů, které obdivuješ a to přesto, že ti nedali čuchnout ke korytu a nebo právě proto. Já o ně nikdy nestál, mně byla pochybná sláva vždy u zádele a proto nebudeme porovnávat moji a tvoji důstojnost. To porovnat nejde. Já už ji neztratím, ale nevím jestli ty ji najdeš. A tzv. srá- či mojí krevní skupiny jak říkáš opravdu nepochází ze skupiny pirátů, odesáků, lidovců, topáků, stanařů a jim podobných týpků. Ti spíše volají do zbraně za své priority takové jako jste vy, fanatické pravičáky a zbožňovatele kléru. Takže moje krevní skupina je úplně někde jinde, ty to ale přece víš lépe jako já, takže mi to určitě řekneš. Takže se měj a přeji pěkné spaní. Vidíš jak jsem přející. Žádné ty,ty, ty. Já mám v sobě totiž ještě tu socialistickou morálku. Já jsem byl nabádán k tomu, abych se ke každému choval slušně. Ale ono to občas nejde, ale, že jsi to ty, tak zůstanu u té slušnosti. Vždyť také pocházím z Hané.

Boomer
31. 1. 2024 18:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. což ovšem nic nemění na skutečnosti, že jste celý život byl a stále jste slušně řečeno špatně upečená bábovka, bez chuti a bez tvaru. A důstojnost? Nevíte co to je, za svého života v předklonu jste se k tomu nemohl přiblížit ani na dohled..
Jen starý senila jako vy, pozbývající i tu minimální schopnost vnímání reality, může tvrdit, že zrovna já jsem zbožňovatelem kléru… :o))))))))

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 10:25
Odpovědět  Boomer

Nu, tak starý už jsem, senil ještě ne. Ještě stále mám alespoň si to myslím slušnou slovní zásobu nějakých jazyků a to bych asi při senilitě nezvládl. Nu a v předklonu jsem nikdy nebyl, věřit mi to nemusíte. Je mi to jedno. Já to jako dělník nepotřeboval a za druhé, není to moje parketa, někomu se podbízet. A i přesto, že socík bylo to nejlepší v čem jsem žil, jsem i v něm musel řešit problém od kterého raději druzí utekli, já vytrval, ale prohrál a zkomplikoval si na pár roků život. To byl ale můj problém, to si musí člověk vyřešit sám se sebou. Nu tak dejme tomu, že to zbožňování kléru se vás nedotýká, ale toho pravého kapitalistického bytí určitě, to zbožnění je cítit z každé vaší věty. Nu, ale každý to prostě máme jinak. Já v tom problém nevidím, ale zdá se, že vy vidíte rudě má li někdo jiný názor než je vaše učená moudrost. Já vám ji ale nenapadám a neberu. Já se ale předvádět nepotřebuji. Co vím to vím, co nevím tak nevím. Mně to vrásky nedělá.

Slovan
1. 2. 2024 12:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle ahoj, nejlepší je zlo ignorovat. Ty jsi moc slušný člověk a jak vidíš tedy (doufejme) sám, to se dneska nenosí. Radím ti nereaguj na výpady i na toho strašně morálního křesťana, jedno hnízdo to jest!! Ty to nevidíš?

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 13:28
Odpovědět  Slovan

Ale jo, vidím, ale připomenutí od druhého, nyní od tebe beru. Tady u nás je pochmurno, sluníčka minimum, takže i ta nálada je taková pokleslá. Kde jsou ty roky mládí, plno sněhu a do toho sluneční paprsky, křupání sněhu pod botama. Teď nám zatemňují oblohu, chystají k požírání brouky, už té většině ani nestačí ty nádherné holky v minisukních jako za našich časů, dnes musí mít alespoň 150 pohlaví, aby byli v kursu, v hlavě houno, no prostě zmar. Když slyším venku ty děvčice, většinou mnohem vulgárnější než kluci bez sebeúcty nejen k druhým, ale hlavně k sobě, je mi z toho fakt na blití. V tomto žít moji prarodiče, tak půjdou a asi se sami nechají utratit. Tak se měj, pečuj o své okřídlence a nebudeme se přece stresovat. To je totiž ta největší blbost, ničit si zbytek svého života. Ono to tady nějak dopadne, jestli blbě což je pravděpodobné naše vina to nebude, my s tím nejsme schopni nic udělat. A nenalhávejme si, že jde. Ke změně je potřeba něco více než pár mudrujících dědků. K tomu je zapotřebí sjednoceného národa, takových novodobých Husitů s husitským chorálem v hrdlech.

Slovan
2. 2. 2024 09:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 👍

Slovan
31. 1. 2024 18:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Boomer
31. 1. 2024 19:14
Odpovědět  Slovan

..takže 18. února, ju? A vem si rezervní prádlo, ať tě kámoši nevezou zpátky v kufru, až ti poklepu na rameno…

Slovan
31. 1. 2024 19:54
Odpovědět  Boomer

Postbolševický rudochu, to vše nezáleží na mě, bo já neřídím. Pak záleží na usnesení koncília jestli se vůbec pojede, já nejsem velitel vozu. Tak to bysme měli. A teď už fakt naposled ty rudej klepálisto na ramena. Jasně jsem řekl, že chci znát tvoji identitu, na ramena mi tam může klepat kdejaký magor, jen ne rudá záře Boomera. Tah je na tobě. Ne že to zahraješ do autu jako s Joem.

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 20:34
Odpovědět  Slovan

To jsem občas přemýšlel, jak v diskusi (třeba u Bornové) oslovit někoho “bokem”…?
Jestli chcete, můžu vám navzájem poslat emailovou adresu toho druhého, pokud ji tam máte uvedenou skutečnou…?
(jako souhlas stačí kliknout +1, já si to dohledám …)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 21:26
Odpovědět  P.A.Semi

.. i jen ho nechejte čmuchat, troubu, moji e-mailovou adresu měl už na PP, napsal jsem mu i telefonní číslo a dokonce jsem mu z něho poslal SMS, jenže reakce mrtvý brouk, akorát do diskuse po čase hodil, že takových čísel nas*re kýbl. Mým cílem bylo jenom ho přesvědčit, že jsem takový jaký jsem a vypadám tak jak píšu že vypadám, což ovšem zase neakceptuje. Snad má strach, že bych ho při osobním setkání vyklepal z gatí, ale tohle fakt pro mě není soupeř, kvůli kterému bych zvedl ruku, proto výběr místa s kamerami. A zase nic.
Takže podle jeho představ mu asi mám poslat scan občanky, výpis z katastru nemovitostí, důchodový výměr a rodinné album, aby si mě mohl prověřit, jenže by to spíš dopadlo tak, že na fóru bude vypisovat, že jsem mu podstrčil svoji gorilu.
Kdysi jsem na jiném fóru takovému nevěřícímu Tomášovi, co mi vyhrožoval autobusem milicionářů, dal adresu, popsal mu jak mě najde.. a výsledek? Nepřijeli soudruzi, ale na fóru se rozepisoval že jo, ale já srab jim neotevřel. A jak tohle chcete vyvracet? Já k němu přijet můžu, klidně přivezu jeho manželce pugét růží k svátku, v půli srpna jich mám na zahradě plno, ale co o tom tenhle jouda napíše na pokecu, ví bůh..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 21:41
Odpovědět  Boomer

..P.A Semi, pokud vám ale vadí to naše kocourkopsí poštívání, dejte vědět a nechám ho být. Klidně překousnu i jeho jásavé pištění, jak se mnou vyběhl, můj pes takové otravné mrňousky řeší poch*áním, anžto kdyby je bral do zubů, byla by vesnice za čas ratlíčkůprostá…
P.S.
..vím jak se jmenuje, vím kde bydlí, znám jeho e-mail, telefon, a vím toho dost na to, abych ho nebral vážně. Baví mě, že on neví nic, ale cintá vytrvale…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
1. 2. 2024 08:28
Odpovědět  Boomer

Ty ubožátko, furt se tu točíš dokolečka na tom, že víš o mě hodně, no a co? Víš kolik lidí ví kde bydlím a kdo jsem?🤣🤣🤣🤣
Už jsi s tím trapnej, tuna psát, jak víš kde bylím, že ke mě přijedeš a budeš mě bouchat na dvěře a další bláboly. Už asi dvakrát jsem změknul a začal si s tebou dál psát a ty jsi, jako vždy hned ukázal co jsi zač. Tak teď už fakt FINiTO A MY DVA KONČÍME. Další kontaktování a reakci budu brát jako obtěžování své osoby. Sbohem.

Boomer
1. 2. 2024 10:26
Odpovědět  Slovan

Sbohem a kdybychom se nikdy nesetkali
bylo to překrásné a bylo toho dost
Sbohem a kdybychom si spolu schůzku dali
možná že nepřijdem že přijde jiný host

P.S.
.. a pamatuj, jenom malinko se o mě otřeš a já se vrátím… ;o)))))

Slovan
1. 2. 2024 08:10
Odpovědět  P.A.Semi

Hezky mu nahráváte proti mě, aby se tady zase proti mě vyblil. Hromadu toho není pravda co píše o mě. Vše co tu o mě píše je lež. On do mě začal vrtat už na PP, to mohu odpřísáhnout. Kdyby do mě nevrtal, tak já si ho všímat nebudu. Koneckonců jsem ho o to už několikrát žádal. Po chvikové odmlce zase musím uznat celkem slušně přicupital. Po krátké době začal zase napadat. Jestli jste jen krapet soudý a spravedlivý člověk, dáte mi za pravdu. To jeho povyšování, jak o mě ví všechno atd. že nejsem pro něj soupeř atd. tak to je podle vás co. To je co? Křesťane?? Proč já bych se měl s někým stýkat, když nemám sebemenčí zájem. To jako hned znamená, že se ho bojím? 😊 Proč já bych se měl jet přesvědčit přes celou republiku jak vypadá Booer, jste vy dva normální na hlavičku? Nesedíte někde vedle sebe na židly v nějaké neziskovce a mě si tuna dobíráte? A jestli pane SEMI je Boomer nástroj, jak mají nepohodlní diskutéři vypadnou, tak to řekněte rovnou, nejse zdaleka sám koho tu osočuje, tak nač chodit okolo horké kaše. Nebo vy nevidíte že je to zřejmě vše cílené. S nikým jiným tu já problémy nemám, troufnu si i vyslovit, že ba přátelské vztahy. Tak o co tu jde?

Boomer
1. 2. 2024 08:18
Odpovědět  Slovan

. :o)))))))))))

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 11:37
Odpovědět  Boomer

Zkuste tím privátním hádáním, jestli se sejdete nebo ne, a kdo koho zná, zaplevelovat třeba jen jednu diskuzi a ne to tahat do všech…?
πα½

Boomer
1. 2. 2024 15:52
Odpovědět  P.A.Semi

..privátní hádání z mojí strany ukončeno. Stačí?

Markýza
1. 2. 2024 08:31
Odpovědět  Slovan

Proboha člověče. Neprožívejte to tak. Jsou to jen písmenka – na skle!
Nehledě k tomu, že vy si taky rád rejpnete a pak vykřikujete “já nic, já malý pejsek”.

Slovan
1. 2. 2024 08:34
Odpovědět  Markýza

A hele to je přískok, vocásek hned dorazil to zatuplovat. To mi napsal ten pravej, když někdo napíše něco co se nelíbí tak kvičí. A do koho tady já rejpu, ty pejsku!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 2. 2024 09:04
Odpovědět  Slovan

Máte recht. Vás je lepší si vůbec nevšímat.

Slovan
1. 2. 2024 09:16
Odpovědět  Markýza

Buďte od té dobroty, zřejmě stejný oddíl, tak by to nedělalo stejně dobře, my dva si nemáme co říci. Vy patříte jinam a já také. Ale mohla jste si všimnout, že já se vás už dlouho nevšímal, což se říci o vás nedá. Viz dnešní rada do života, co mám a nemám. Vy totiž nerozenáte legraci od osočování a pak vzniká ten problém.

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 10:54
Odpovědět  Slovan

O co tady jde? Jednoduché. Jde o to, že nejedeš jejich ligu, já také ne. A s těmito lidmi, kteří musí mít pravdu vždy a ve všem a oplývají těmi nejhodnotnějšími názory na společnost se musí souhlasit. To jsou přesně oni, kteří jsou přesvědčeni o své vyjímečnosti a jejich názory jsou ty jediné správné. Sebestředný člověk ti nikdy nedá za pravdu i kdyby cítil, že máš tisíckrát pravdu. Jen duševně vyzrálý člověk přizná, že se mýlil pokud vidí, že jeho teze jsou špatné. Kdo z těch mocných a chytrých lidí ( moc jich nebylo) se přiznal, že to tady vše zmršili a přivedli nás do tohoto stavu bídy? Klaus přiznal, že udělal chybu, když založil ODS. Nic více. A všichni ti další přiznali co? No nic, jejich sebestřednost jim to nedovolí. Když to nedokážou takoví, jak to chceš po těch jiných. Už jsem se moc rozepsal. Užívej si dne a vypusť všechny srágoroviny, které mají znepříjemnit život. Měj se.

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 11:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tříska a Trám… Kdy vy jste naposled přiznal, že jste se mýlil, i když vám to doložím argumenty, tak se leda urazíte, ale neuhnete z bludů ani o kus…

πα½

Slovan
1. 2. 2024 12:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale Pavle já si užívám, o to se nebuj. 😊
Však nevím co dříve, bo nestíhám, teď jsem si uvařil vep. uz. ramínko. Nádherný vývar, tak si udělám polévku a k masu br. kaši. Začíná sezóna, tak mám šrumec. Do toho výstavy, burzy, a seminář 10.2. o nemocech Exotů. Ale k tomu spousta jiných aktivit. A já tuna chodím hádat jako magor. Na závěr příteli vypusť tyto zbytečné nebaty, oni se na tom jen živí. A pak mi přijde, že jde o jednu a tutéž osobu. Pořádně se zadívej ale musíš ještě umět vidět za roh.

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 13:36
Odpovědět  Slovan

Právě včera jsem si říkal, že pouze něco přečtu a jinak si budu dělat svoje. Koníčků mám také dost a ty poslední roky nebo kolik toho člověk má ještě před sebou nebudu trávit takovým způsobem, že se zde budu dohadovat o něčem co postrádá smysl. Měj se.

Slovan
2. 2. 2024 09:43
Odpovědět  P.A.Semi

Tak já určitě, nejsem žádný lotr co se potřebuje schovávat v anonymitě, radši!!!

Slovan
2. 2. 2024 09:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Moc hezky a trefně napsáno. 👍👍👍👍

Joe Arp
30. 1. 2024 20:40
Odpovědět  Boomer

Jak sám tu rád tvrdíš, že kecy bez důkazů nemají cenu, tak ty důkazy o ukrývání se na chatách, šup sem s nimi. Vidíš tvá medicína bulíčku.

Slovan
30. 1. 2024 20:45
Odpovědět  Joe Arp

Seerr na něj na chudáka, vše si upravuje dle své potřeby jak jemu to vyhovuje. Druhého obviňuje a sám má máslo na kedlubně.

Boomer
30. 1. 2024 20:58
Odpovědět  Slovan

..nezdržuj se poskakováním kolem análu šéfa a koukej do kalendáře burzy v Kroměříži. Nebo už tě odvaha opustila?
Ků..wa Jasánek!

Boomer
30. 1. 2024 20:56
Odpovědět  Joe Arp

.. v té době naprosto běžná věc, Joe. Zkus mi dokázat, že lidi z měst se na chatách neukrývali před brigádami. Co ty nato, bulíčku?

Joe Arp
30. 1. 2024 21:03
Odpovědět  Boomer

Hezkej pokus bulíčku, o důkaz tvrzení jsem tě požádal první, tak šup sem s ním!

Boomer
31. 1. 2024 13:26
Odpovědět  Joe Arp

..tady jsme v zajímavé situaci, milý malý Joe.

Já nemohu předložit tebou požadované důkazy pro moje tvrzení, ty nemůžeš předložit jakékoli důkazy, které by moje tvrzení vyvrátily.

Tudíž z tvojí strany jde o parádní ukázku argumentačního faulu “ad ignorantiam”.

Joe Arp
31. 1. 2024 18:10
Odpovědět  Boomer

Nevidím žádnou zajímavou situaci, mimo tvé žvanivé pomlouvání o útěcích na chatu. Takže znovu tvoje slova, pokud nemůžeš něco dokázat tak raděj drž hubu bulíčku.

Boomer
31. 1. 2024 18:13
Odpovědět  Joe Arp

..

Joe Arp
30. 1. 2024 21:05
Odpovědět  Boomer

Já zapoměl…;óóó))))))) v přehazování vexlů máš praxi letitou!

Slovan
31. 1. 2024 08:34
Odpovědět  Joe Arp

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Však už mu to 34 let tlučou do lebeně.

Boomer
31. 1. 2024 14:15
Odpovědět  Slovan

..hošíčku, na dráze nikomu nic netloukli do lebeně, každý nejdříve musel projít předepsanou zkouškou teoretickou i praktickou, než šel do provozu a jaký si to udělal, takový to měl.
A následně pravidelné přezkoušení, první neúspěch znamenal postavení mimo výkon služby a další zkoušku, v případě dalšího neúspěchu otázka.. a máte na to vůbec?
Opravdový průs*r v provozu znamenal v horším případě kriminál, v lepším jenom zaplacení škody a pro zbytek života “civění za plotem”, někde u zedníků s lopatou u míchačky.
;o))))

Slovan
31. 1. 2024 18:14
Odpovědět  Boomer

Tady jde o to jsetli jsi měl na té dráze kvalifikaci PrDr Csc. He ňoumo u míchačky. 😊

Boomer
31. 1. 2024 18:15
Odpovědět  Slovan

.

Administrátor
P.A.Semi
30. 1. 2024 17:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Plné zuby socialismu tu měla drtivá většina lidí…
Já jsem tu v 89 byl a pamatuji si to dobře…
(což bylo vidět, teprve když se přestali bát to projevit… předtím jim hrůza z bolševiků nedovolovala o tom mluvit nahlas…)
(to bylo méně než 10% lidí, kteří si nepřáli změnu… různým vekslákům a papalášům to tu vyhovovalo…)

Je mi to líto, že tu je spousta fanaticky zaslepených, kteří nechápou Klause… Jaris to napsala velmi dobře…

πα½

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 18:07
Odpovědět  P.A.Semi

Tak buďte rád, že můžete s Jaris souznit. Každý souzní s někým. A co vy, také jste toho měl jako 16 letý při převratu dost. Vždyť děcka tohoto věku ještě ani plně nechápala v čem žijí a co nějaký socík nebo kapík obnáší. Omlouvám se těm vysoce vyspělým dětem, ale já v 15 a 16 ještě s klukama hrál fotbal a nohejbal. Politika nám byla totálně šumák. No ale nebyli jsme takoví mudrci, jako jiní, to je fakt.

Slovan
30. 1. 2024 18:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 10:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale chápali jsme to celkem dobře… Leckteré buzerace nás sice v tom věku ještě teprve čekaly (vojenská buzerace, kádrové posudky a píchačky), ale věděl o tom leckdo…

Zejména když v mém dětství, u babičky na zahradě občas přijely prapratety z Prahy a různě si vyprávěli, kde se to nebáli říct…
Rodiče poslouchali Hlas Ameriky, prý z toho byl problém, když jsem si ve škole (na prvním stupni základky) hvízdal nějakou jejich znělku, přišla stížnost…

Ale hlavně jsem v tom 89 viděl různé lidi, jak spolupracovali, jak chodili na demonstrace a co tam cítili… A předtím, jak byl populární Jahelka nebo Pepa Nos a další, anebo i to Televarieté s Bohdalkou, nebo Cimrmani, atd atd si z toho dělali srandu, které všichni dobře rozumněli…

Na demonstraci na Letné se sešlo víc než půl milionu lidí, možná milion, a nikdo je nemusel organizovaně svážet autobusy… To není jako dnes, kdy to většině lidí vyhovuje nebo jim to je aspoň jedno a je jen pár procent “rebelů”, kterým nám to tu nevyhovuje…

πα½

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 10:47
Odpovědět  P.A.Semi

To jste asi neviděl vojenské buzerace jinde,že? Na tom skvělém západě. Proč si ale tedy naříkáte teď, máte přesně co jste chtěli. Disidenti, chartisté, ukřivdění z 48 ovládli celý politický a ekonomický život. Z jakých tříd se rekrutují vaši Blinkenové, Fialové apod. Když byl na západě tak skvělý kapitalistický systém, který vyprodukoval tyhlety Blinkeny, Junckery apod, kteří byli vždy součástí západní buržoazní smečky, proč vám tedy vadí nyní. Tihle liberálové odkojení kapitálem přece pro všechny příznivce kapitalistického způsobu života musí být tím pravým ořechovým. Jo, je pravda, že u nás se pár bývalých komoušů také dobře adaptovalo do systému kapitálu. To byly ale povětšinou takové bezvýznamné rybky, které se adaptují na cokoliv co jim přinese výhody. Ale to vše co přichází ze západu k nám nepochází od soudruhů komunistů, ti tam totiž nevládli, tam odjakživa vládla sorta kapitalistů, které už se to začalo zajídat a tak přišli na nápad odrbat lid ještě jednou. Zkusíme zelený a vícepohlavní kapitalismus. To bude vývar, řekli si a jak si řekli, tak i činí. Stěžujte si u Rotschildů apod. Komunisté k takové zdegenerované společnosti, jaká se zde instaluje měli fakt moc daleko.

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 10:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

A jestli se k nim někteří přidali, tak to byli a jsou zaprodanci každého systému. Zkuste jmenovat skutečně nějaké bývalé významné komunisty, kteří by teď sloužili této buržoazní kamarile. Menší rybky přeplavali do rybníčku k velkým kapříkům, to je fakt, ale ti opravdu nebyli významní.

Boomer
31. 1. 2024 14:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

..tak nevím, byl významným komunistou třeba soudruh Čalfa?

Administrátor
P.A.Semi
31. 1. 2024 16:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevím, proč mi předhazujete Žida Blinkena, nebo Západ…

Víte, mě nyní nejvíc vyhovuje Křesťanské a kapitalistické Rusko…
A v USA leckterá lidová hnutí proti tamní židovládě…

Ostatně nejen Sorcha, ale leckdo další, označují současnou vládu USA jako Socialistickou, někdo říká Communists…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2024 18:09
Odpovědět  P.A.Semi

..joó, na tyhlecty novoty voni už jsou starý, tihlencti poctiví tlačilové káry. Na východ muší bejt sociálismus, i kdyby žáby z nebe padaly no a tím pádem na západ muší bejt kapitálismus, na věčné časy a nikdy jináče, to přece dá rozum, ne? A že je Země kulatá? Pche..

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 11:11
Odpovědět  P.A.Semi

Nu, nějak to potřebují pojmenovat. A pojmenovat tu vládu komunistickou to se přece hodí,to amíkům tu nenávist ke komunistům vštěpovali od kolébky a to na ně zabírá. V padesátkách jakékoliv oponenty kapitalistického režimu tvrdě pronásledovali, o tom se zdejší kamarila slouhů západu nezmiňuje. Vrhalo by to špatné světlo na tento démonický systém. Ale vždyť vy sám jste tady tvrdil, že Rusové se s vámi nechtějí bavit, že jsou opatrní a nedůvěřiví a že Amíci, to je jiné kafe. Tak teď tomu opravdu nerozumím. Vyhovuje vám křesťanské a kapitalistické Rusko. V pořádku. Ale potom vám nemůže vadit, že na rozdíl od amíků nejsou vychloubační a udržují si odstup od druhých, neboť s nimi nemají dobré zkušenosti. A vy sám jste tady psal, že s amíky máte velmi dobré vztahy, přeloženo do lidové řeči, vztahy jedna báseň. Tak teď tomu nerozumím.

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 11:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Protože ty Američany hážete nespravedlivě všechny do jednoho pytle…

I tam žije lid, a dělníci, nyní volí Republikány a Trumpa, protože se jich zastávají… jenže tam to je “pravice” ve smyslu, že zastávají Morálku proti Dekadenci… a podporují to především dělníci, prostý lid…
Jenže i neokoni mezi Republikány je zrazují a slouží místo toho Židům, ale aspoň něco pro ten lid mezitím dělají, narozdíl od Democrats, kteří slouží oligarchům a přinášejí jen Dekadenci a Perverze, a tvrdě tam ten lid utlačují…

Já rozhodně nemluvil o tom, že bych měl dobré vztahy s Americkým establishmentem, ale mluvil jsem o těch z lidu, kteří dojedou až sem a zajdou si tu do prosté české hospody…

πα½

Pavel z Moravy
1. 2. 2024 13:51
Odpovědět  P.A.Semi

A jak jste přišel na to, že já bych měl něco proti obyčejným amíkům, těm, kteří jsou slušní. Můj oblíbený politik Fidel se vyjádřil jednoznačně, když řekl, já nemám nic proti americkému lidu. Kdo páchá nepravosti každý kdo chce to vidí. Z druhé strany je fakt, že tuto kamarilu grázlů u moci udržuje i ten samotný lid, neboť jim dovoluje mluvit a konat za sebe. Ale to stejné se samozřejmě dá říci i o nás. Mám nahrané stovky amerických filmů a to velmi kvalitní snímky s velikou hloubkou. Je fakt, že za posledních pár roků se od nich již nic hodnotného neobjevilo. Mám velmi mnoho kvalitních knih amerických autorů. Ale to je vše minulost. Ale tento současný liberalismus vyrostl z kapitalistického podhoubí. Jednou si tak ti mocní řekli, co kdybychom si svoji moc pojistili nějakým zeleným šílenstvím a perverzí, protože to současné je již profláklé. A tak se stalo. Ale z dílny socialismu nic takové nevzešlo.

Administrátor
P.A.Semi
1. 2. 2024 15:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Současný liberalismus vyrostl jednak z Ateismu, a především to tu zasadili Židi záměrně zkazit Bílé lidi…

Od Feminismu, přes lgbtqp, přes transgender, celou tuhle svoloč, za vším najdete na začátku Židy, kteří to začali šířit, a jejichž média to šíří dodnes…

A zejména tomu dělá hráz Americký Křesťanský lid, to je největší brzda Globalistů, proto se je nyní snaží zničit… A zdejší ovce hýkají – “jen je zničte, američany”… Netuší, že tím by leda udělali volnou cestu Globalistům, protože v Evropě už to je morálně rozložené a obrana skoro žádná…

Teprve nedávno se k tomu jako brzda Globalismu přidalo i Křesťanské Rusko, díky Bohu…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
mis12
30. 1. 2024 10:46
Odpovědět  Jaris.

Už t.zv. Privatizace byla ušita na likvidaci průmyslu v Československu. velké fungující průmyslové aglomerace byly rozpuštěny a jednotlivé závody neměly prostředky na přežití, do toho všeobecné rozkrádání, takže v roce 1997 byl konec s českým průmyslem. ČKD, Poldi, Škoda, Zetor, Litvínov, Neratovice, Tukové závody…..jako aglomerace zničeny. Klaus splnil úkol daný mu orgány USA a EU – Česko bylo rozvráceno. Dneska ať nekecá.

Helena
30. 1. 2024 20:24
Odpovědět  mis12

Souhlas. Máte 100% pravdu. A to byl pravý záměr událostí v 89!

Autor
30. 1. 2024 11:56
Odpovědět  Jaris.

Lidé chtěli změnu, ale představovali si – většinou – že mnohé zůstane jako “samozřejmost”. Chytili se na pohádky o svobodě a demokracii, alke zapomněli, co je to v podstatě kapitalismus. Zapomněli na zkušenosti z První republiky a z obndobí okupace Německem, kdy viděli, co většina podnikatelů, především těch větších, dělala pro svůj zisk. Čest výjimkám. Málokdo ví, že kolem Lidic byla událost, kdy nevinný dopis vedl k uraychlené popravě na základě udání jednoho podnikatele ze Slaného (pokud se nepletu s místem). Ukázalo se to jako fejk, ale poprava byla … a an základě toho byly i ty Lidice …
Lidé si neuvědomovali, že zisk je pro kapitalismus to nej, a zisk se získává vždy na něčí úkor! Každý si představoval, že ale právě on bude tím mezi “nejúspěšnějšími. Realita samozřejmě byla jiná.
Takže lidé uvěřili pohádkám – de facto čiré reklamě o západní “civilizaci” a zapomněli, že dnešční realita, tehdy budoucnost, bude mít také tu druhopu stránku, páchnoucí, smradlavou, nepříjemnou, nelítostnou.
Kromě toho změny u nás byly vyvolávány především z venku a kromě jiného i zrádcem lidí – Gorbačovem.

Autor
30. 1. 2024 12:03
Odpovědět  Peter 008

Lidé si nechtěli připouštět. že Západ žije na úkor svých kolonií, které vysával jakýmkoli způsobem. A je v podstatě jedno jakou formou se to dělaslo. Dnes to můžeme vidět na vlastní oči,. jak moc byly a ještě jsou některé země vysávány. Přičemž to samé se děje s námi – ale tohle také lidé ve své většině nechtějí vidět. Je to nepříjemné a ponižujkící, že jsme se “dobrovolně” vrhli do psotavení kolonie
Prostě lkidé měli jinou představu … ale zapomněli, že i ve Zlatém zámku jsou obyčejné všední dny a události … zcela všední, které za nikoho nikdo nebude nikdy dělat. Třeba to, co i císařpán dělal sám o samotě …
Tenkrát to bylo pečlivě a dlouhodobě připravováno. Kdyby nebyly takové přípravy, vsadím se, že většina by stroze a veřejně odmítla události konce roku 1989. Byla to také práce těch, kdo se cítil “ožebračen” po únoru 48 a jejich potomků, kteří si – mnohdy naivně – představovali, že by teď už byli nejméně majiteli třeba Ameriky …

30. 1. 2024 14:14
Odpovědět  Jaris.

Myslíte si že máte shůry dáno, leč víte ho-vno, dámo. Většina z klíčezvoničů – opakuji většina – si kapitalismus nepřála. Proto také všašek pravdoláska hejkal v prosinci 1989 z Melentrichu:

»Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.”
https://www.policejniveteran.cz/files/Projev%20V%C3%A1clava%20Havla.pdf

bo dobře věděl, že kapitulusmus si vovčané nepřejí.
Co si tedy přáli? Jó, milá dámo, to nevěděli ani klíčemazvoniči. Ti věděli jen co si nepřejí. Zkrátka vovčané.

Mimochodem, já si z Kikiny hromosvod nedělám. Nevěřím mu, už co se vecpal do politiky.

30. 1. 2024 14:23

Jo, a za likvidaci Poldi Kladno šlo Kikině do váčku přes čtrnáct mega.
https://www.youtube.com/watch?v=qE5KjmNaGag&t=2s
Pusťe si to na pokračování, bo je to utrpení. Na Stehlíkovi se už podepsaly nemoce a nejspíš taky chlast, ale já mu věřím. Jenže vy si to buď nepustíte, nebo, pokud ano, odmítnete tomu věřit.

Jirka
30. 1. 2024 15:38

Když diskutuješ tak alespoň nelži.

30. 1. 2024 15:58
Odpovědět  Jirka

Nelžu! Kdy, kde, a v čem a v čem lžu? Tak si poslechni a pak něco kecej o lhaní!

Jirka
30. 1. 2024 16:21

Jsem z Kladna a stále spolupracuji z firmou Poldi a tam poslouchám bývalé pracovníky SONP, kteří pracovali v dělnických i vedoucích profesích. Psychopat Stehlík odprodával postupně výrobní prostředky, aby měl na úplácení zaměstnanců, například na snídaně za 1 Kč a obědy za 5Kč. Otázka je proč zrovna on vyhrál konkurs, když s výrobou oceli neměl nikdy nic společného!

Slovan
30. 1. 2024 18:50
Odpovědět  Jirka

Protože to bylo zařízené na správných místech panem Dlouhým.

Helena
30. 1. 2024 20:31
Odpovědět  Jirka

Hele a nemáš náhodou v malíčku kromě Poldi i vodovody a kanalizace? :)))

Slovan
31. 1. 2024 08:38
Odpovědět  Helena

Od toho tu máme specilistu od odnože zdejšího nejchytřejšího nicku, pod krycím jménem ygorek. 🤣🤣🙋‍♂️

30. 1. 2024 23:34
Odpovědět  Jirka

A ti to mají odkud?

petr
30. 1. 2024 14:33
Odpovědět  Jaris.

Meleš nesmysly, kapitalismus chtěli pouze disidenti to bylo pár tisíc. Zbývajících cca 8 milionů dospělých v žádném případě nechtěli kapitalismus. Proč si myslíš že Havel lhal na Letné, budou Vám říkat že tady chci kapitalismus, že budou nezaměstnaní není to pravdy. Kdyby přiznal barvu tak ho z té Letné sice nesli na ramenou ale nohama napřed. Kolik Ti bylo let v 89 že tvrdíš takový blábol. Lidé chtěli cestovat ale ne kapitalismus.

Jirka
30. 1. 2024 15:47
Odpovědět  petr

Mě bylo 22 a co si pamatuji, tak změnu chtělo 80% občanů, najdi si dobové průzkumy.

30. 1. 2024 15:59
Odpovědět  Jirka

JO. Ale ne změnu ke kapitalismu!

Jirka
30. 1. 2024 16:35

K čemu jinému, socialismus se nikde neosvědčil. A dnešní socialistický západ to potvrzuje. To by mě opravdu zajímalo čím jsi se za komunistů živil.(Nebo si rakušanův trol, který má za ůkol tady všechny rozeštvat proti sobě)

skeptik
30. 1. 2024 17:11
Odpovědět  Jirka

KoZa není socialistický nýbrž fašistický.
Socialismus se osvědčil. I bez rabování v koloniích na rozdíl od Západu.
Jen tak mimochodem, báječný úžasný kapitalismus má na svědomí dvě světové války a o třetí usiluje ze všech sil.

Slovan
30. 1. 2024 18:54
Odpovědět  skeptik

👍 👍 👍 👍 👍 👍
Nemám to čím doplnit. Jirka bude ročník cca 76. Tak to ho omlouvá.

30. 1. 2024 23:42
Odpovědět  Slovan

Neomlouvá.

Slovan
31. 1. 2024 08:40

Tak dobrá!! Jseš starší zatahuji oháňku mezi nohy.

30. 1. 2024 23:40
Odpovědět  Jirka

Jsem zedník – a čímpak se živíš ty? Moudrosersvím?
Neosvědčil? Tak si najdi, co se zbudovalo za socialismu a co ted, ajnštajne. Dodnes z toho celý stát žije. Tedy z toho, co se nestihlo rozkrást.
Socialistický západ? Že ty budeš tendlencten zdělanec..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
30. 1. 2024 18:52
Odpovědět  Jirka

Jasně ale k lepšímu. Tzn. nachytali nás na cetkách a třpytivém pozlátku kapitalistického zboží a užívat si včeho dosytosti, hlavně na DLUH!!!!

Jirka
30. 1. 2024 15:48
Odpovědět  petr

Jenže ono spousta lidí zvonila klíčemi za to , aby jezdili mercedesem a ne stodvacítkou, aby jezdili na riviéru a ne na chalupu, aby jedli parmskou šunku a ne junior. že k tomu je zapotřebí něco výjimečného opravdu umět, prodat to na trhu práce a k tomu ještě pořádně makat,to vám nikdo neřekl

Slovan
30. 1. 2024 16:32
Odpovědět  Jirka

Hele Jirko makalo se normálně víš, nebo to CO se od 48 do 89 odělalo se jakože udělalo samo. Můžeme porovnat kdy se tedy udělalo více, jestli od Hadráku do nyní a nebo od války do 89. Jó a hlavně nezapomenout v které té době byla republika více zadlužena. O tom prodávání zboží snad nemá cenu se ani bavit. Já nejsem včerejší a moc dobře si pamatuji co šlo na západní trhy. Nakonec se zeptám a vadilo by výrobci jestli jeho zboží by šlo na Východní trhy, nebo na Západní?? Zeptal jsem se radši už dopředu, bo bijci minulého režimu rádi argumentují, že výroba chodila do Ruska. Já jako občan ČR bych Rusku zlíbal půlky, kdyby nám za naše zboží postavili další JE. Zdrazstvujtě.

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 08:57
Odpovědět  Jirka

Ty to máš opravdu v té hlavě pomotané dokonale. Já u nás vidím spoustu lidí jak vybírají nejlevnější salámy nebo kabanosy, které asi ani maso neviděly. Tak jim pošli prachy, ať si mohou koupit tu parmskou šunku. Je záhadou jak jsou všichni ti pravičáci hloupí, jelikož nedokážou dát do souvislosti ani jednoduché rovnice. Nečti tady ty kapitalistické bláboly z příruček, to jsou obehrané písničky,ale myslet človíčku, myslet.

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 15:12
Odpovědět  Jaris.

Mimo faktu, že VK je doslova symbolem okolního zmaru, je důležité si uvědomit, že opakovaně vládnou, jsou u moci JEHO ŽÁCI, členové JEHO – JÍM založené partaje, včetně ideologicky stejně vybavených figur, stran, za použití jím prosazovaných receptů. Koment, na který reaguji, je oslavný mediální blábol, který psal buď sám jmenovaný ( zdravím ), nebo jisté oddělení buď PČR, BIS, nebo jiný placený troll ( také zdravím ) …

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 17:24
Odpovědět  Kolemjdoucí

PS: Má reakce směřovala na oslavný žvást od nicku jaris

Miklín
30. 1. 2024 16:49
Odpovědět  Jaris.

Jak si můžete, vy hrdino od monitoru, dovolit urážet demokraticky zvoleného prezidenta armádního generála Petra Pavla?

Pravdomluvny
30. 1. 2024 19:10
Odpovědět  Miklín

Změňte lékaře i medici, uleví se vám 👽

katango
30. 1. 2024 19:35
Odpovědět  Pravdomluvny

Což ironie a sarkasmus? Tedy od Miklína.

Pravdomluvny
30. 1. 2024 20:22
Odpovědět  katango

Určitě????😎

Putinovec
30. 1. 2024 07:29
Odpovědět  P.A.Semi

To se dá snadno vysvětlit . Jako premier se napakoval on , i klan pro který pracuje . Jako pRezident už se snažil zachránit co se dá , protože procesy , které vynucuje západ , jsou smrtící i pro něho a jeho mafiánský klan .
Nedělá to z lásky , na rozdíl od ostatních užitečných idiotů chápe , že použitý slouha se nechává žít jen tak dlouho , dokud je jeho služeb třeba .

Pijack
30. 1. 2024 08:46
Odpovědět  P.A.Semi

Klaus píše dobré úvahy právě a jen proto, že už není v hledáčku světové židovské mafie. Když nastupoval do vrcholné politiky, tak se na něj zaměřili a “donutili” ho, aby dobrovolně rozkradl celou republiku. Tak ji rozkradl. Ale v tom byl blbec, protože ji rozdal této mafii zadarmo. Dobrý hospodář by to aspoň prodal, aby z toho měl zisk. Naše společnost za vybudování slušné průmyslové ekonomiky z toho neměla ani šesták. Dnes může mudrovat dobře, ale tím se před společností neočistí.

Jirka
30. 1. 2024 15:51
Odpovědět  Pijack

Těch 15% voličů, bývalých funkcionářů,STBáků, SNBáků, vojáků, členů pouličních výborů, milicionářů a rudých vypatlanců opravdu bývalým komunistickým vládcům odpustilo, že vás hodili přes palubu, protože se vám stýská po moci aniž by jste něco v životě dokázali. Ale co těch 85%?

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 17:32
Odpovědět  Jirka

Toť otázka – co těch 85% vypatlanců, kteří to spolky dnešním libtardům, echt demokratům, mnohdy minulým , současným a především budoucím otevřeným náckům, demo donašečům, práskačům, gaunerům, zlodějům, deviantům, psychopatům, kteří si myslí, že jsou něco jiného než odpad, kanonefutr nebo zatím trpěná špína, stafáž … Kdopak je větší tupoun …

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 18:17
Odpovědět  Jirka

Kdo vás sem poslal kdákat ty profláknuté srágoroviny grázlů, kteří rozkradli a zaprodali tuto zemi? Už to tak vypadá, že se střídate na střídačce s další trojkou nebo čtyřkou, aby ta nevychladla. Když se vám to tady teď líbí, proti gustu žádný dišputát. A jak se tak dívám, vy pouze odpovídáte na příspěvky druhých. Tak do toho, vymyslete něco moudrého jak z těch sra.ček s vašimi kámoši z kapitalistického středu a západu ven. Ukažte se jaký jste frajer.
.

Frank1
30. 1. 2024 10:18
Odpovědět  pedro

Ty minusy tady davaji oDS smejdi z zidovske ctvrti.

Helena
31. 1. 2024 08:08
Odpovědět  Frank1

No jasně. Ti jsou nasazeni okamžitě, jak se objeví názory, který jsou pasákům všech zainteresovaných silně nepohodlné, tudíž-poodhalují syrovou pravdu.

sergej
29. 1. 2024 22:08
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Ten sňatkový podvodník je mi povědomý.

pedro
29. 1. 2024 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Československo mělo námořní flotilu lodí, která vydělávala miliony dolarů! Měli jsme svůj přístav v Hamburku od 1945 za válku. Vše tento kripl prodal amíkem dosazenému zmrdovi!

Frank1
30. 1. 2024 10:20
Odpovědět  pedro

Za uplatny peniz si Klaus koupil barak ve Svajcu. Kdyz byl dotazan, rekl, ze nic nevi, at se zeptaji jeho zeny.

zajda
30. 1. 2024 14:03
Odpovědět  Frank1

Pane Frank,já si myslím,že to bylo trochu jinak,že v tom jela sestra p.Klause,která to vzala na sebe.

zajda
30. 1. 2024 14:13
Odpovědět  pedro

Většinou to byli zazobaní čeští emigranti,kteří tady prosperující filiálky koupily a obratem je prodali západním konkurentům,kteří je pomalu ale jistě likvidovali a tím pádem se zbavili konkurence.Takhle dopadly všechny přádelny.které byly zároveň obživou celého českého pohraničí.Jeden z nich se stal dokonce ministrem(Diba)

Pravdomluvny
30. 1. 2024 06:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin měl Banderonacistán do měsíce srovnat,jak vítr pastoušku a ne je šetřit!
A ochranu kokaintransky Zelensskyho neměl vůbec slibovat.

sergej
30. 1. 2024 07:20
Odpovědět  Pravdomluvny

Vás nenapadlo že když jakýsi jejich jenerál na majdanu řekl že udělají armádu a potom se uvidí kde se jim vyplatí dělat demokracii se jim plní a bez že souvislostí by to nešlo. Dostává vobuchem KoZa a NATO. Kdyby vyčistili kyjev tak by panáčci nedostávali zátěže nevím jak to nazvat zprostředkovaně a hledejte nepřítele s floskulemi pro děti v obecné. Tak kdo vás rajtuje, ruský styl kozálů a ne nepodobný z okrajiny je něco co nemohou pochopit jak trupelové figurky tak obyvatelé a hlupáci jdou vždy kukat, není vám to jasné že ne, pořád.

Pravdomluvny
30. 1. 2024 12:29
Odpovědět  sergej

Tolik vět a o ho@@@vně,jako vždy!

sergej
30. 1. 2024 17:50
Odpovědět  Pravdomluvny

🙂 Tak se neangažuj spamere když se ti motá hlava z písmenek. A písmenkovou polévku už vůbec ne. Zběsilý polévkoholik, sanatorium s ústavy zdraví ti dělat nebudou i když 123. pohlavní kalergisti libederasti jsou schopní asi i toho.

Pravdomluvny
30. 1. 2024 19:12
Odpovědět  sergej

O5 o💩💩💩💩💩,klasika, že Serheji?👽

Albi
30. 1. 2024 07:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, jestli se to hodí k tématu (podle názvu snad ano), ale všiměte si zajímavého “přiznání” ministra Rakušana v diskuzi s občany v Sokolově, při zmínce o
pomoci Ukrajině“:

„Sedmdesát procent občanů České republiky pomohlo na začátku války Ukrajincům. Jsem na to hrdý,“ zdůraznil ministr.
A doplnil, že pokud by u nás vypukla válka, svou ženu a své děti by také poslal do bezpečí.

Své děti ano – a co děti ostatních?

sergej
30. 1. 2024 07:28
Odpovědět  Albi

Je to v něm stará se s resortem o celek, sypte mínusy. 🙂

Albi
30. 1. 2024 07:33
Odpovědět  Albi

Zapomněla jsem na odkaz a z neznámých důvodů mi komentář nešel už opravit – doplnit.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lide-v-sokolove-debatuji-s-ministrem-vnitra-rakusanem-40458915#

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
30. 1. 2024 08:53
Odpovědět  Albi

Jeho věta značí, že je sociopat. Navíc ten jeho starostlivý kukuč a aktivistické smělé bláboly dokazují, že má výchovu podlých rodičů, kteří ho zřejmě vychovali v duchu – “musíš se naučit žvanit o všem a ke všemu, abys měl otevřené dveře do světa, kde padají pečená kuřata sama do huby”.

Je to nechutný sebestředný narcis, který se rád poslouchá, rád se chvástá a neví o věcech vůbec nic.

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 10:43
Odpovědět  Albi

A kdo to je tenhle týpek a slouha?

Albi
30. 1. 2024 12:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ministr vnitra ČR!!!. Ale jistě by s úspěchem zastal jakoukoliv ministerskou funkci.

katango
30. 1. 2024 19:37
Odpovědět  Albi

Ten by jistě s úspěchem zastal jakoukoli funkci mezi hajzldědkem a přidavačem na stavbě.

Frank1
30. 1. 2024 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Opatrne formulace vecneho vahaveho strelce z chramu ODS, coz jsou zradci naroda zidovskeho puvodu. Nerikal nam nic neznameho a zabalil to jeste do hedvabneho papiru, aby tam Schwaba a jeho bratrstvo nerozhneval. Je ostuda pro neho, ze na ten snem zloduchu WEF vubec prijel a recnil tam. Vstupenka stala tisice $, ubytovani jeste vic. To si duchodce Klaus urcite nezaplatil sam! Podle toho tam zakvakal!

zdendulka
30. 1. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida, jsme tu všichni podobných názorů a očekávání (zdá se) a najednou přijde téma a už se tu koušeme…tak se nedivme, že se kouše navzájem celý národ a celý svět, když ani ńa této platformě to – zdá se – jaksi nejde…

katango
30. 1. 2024 12:22
Odpovědět  zdendulka

Čeho docílíme, když se budeme jen navzájem plácat po zádech, jací jsme frajeři? Diskuse lidí s rozdílnými názory posouvá věci kupředu. Asi bychom se měli zdržet podpásovek, ale to je tak vše.

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 15:55
Odpovědět  katango

Myslím, že nikdo tady nezpochybňuje, že nás řídí škůdci zemští. To je asi každému jasné, akorát má každý třeba jiný recept na to co s tím dělat. Různorodé názory jsou potřebné, dají se vydiskutovat a uvědomit si v čem mám třeba pravdu já a v čem ten můj oponent. Někdo třeba říká, že to měl Putin ukončit na Ukrajině radikálně, já říkám, že by to bylo mnohem horší, banderovci by tam zůstali a když ne viditelně tak jako spící buňka, západ by dozbrojoval a zase by ten konflikt, tentokrát mnohem horší vyvolal. Takhle se pomalu vaří žába a sami vidíme jaký vztek to u profláknutých západních liberálů vyvolává.

Jirka
30. 1. 2024 16:02
Odpovědět  zdendulka

Ani zde se nejde sjednotit na bázi vlastenectví. Vlastenci byli vždy škodnou v totalitních režimech, hlavně za komunismu a fašismu. Nejvíc je tady bývalých funkcionářů KSČ, STBáků, SNBáků, vojáků, členů pouličních výborů, milicionářů a starých rudých vypatlanců. 

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 17:39
Odpovědět  Jirka

Jiříku, ty máš dnes službu ? Svačinu mamka udělala, nebo polkneš něco z fastu ? Hlavně jiříku, ať ti netáhne na nohy – když už se to podcenilo u hlavy … Vnitro, elf, pirát, nebo amatérský provokatér , kolik máš dnes nicků ?

Pravdomluvny
30. 1. 2024 19:13
Odpovědět  Jirka

Komunismus tu nikdy nebyl.

Jiří
30. 1. 2024 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobré, ale příliš opatrné. Já doufám, že Západ a nacismus na Ukrajině prohrají, že to bude znamenat jasný konec hegemonie Západu, že i my přestaneme být lokaji Ameriky a budeme budovat přátelské a vzájemně výhodné vztahy se všemi. To je jediná naděje do lepší budoucnosti.

Pavel z Moravy
30. 1. 2024 15:58
Odpovědět  Jiří

On nás Fučík varoval – Lidé bděte. Národ těmto dvěma slovům nevěnoval pozornost.

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 16:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jaký národ ? Tyto zeměpisné šířky a délky neobývá žádnÿ národ, ale klubko zmijí ( tímto se omlouvám zmijím ), spolek padlých údajných Homo Sapiens Sapiens – spíše však Homo defectus …

Administrátor
P.A.Semi
30. 1. 2024 17:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

On to “lidé bděte” Fučík ukradl z Evangelia… Protože to je správná a důležitá rada…
https://bible.pi-alpha.org/b?find=bdete&k=N

(podobně jako “se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“) byla záměrná náhražka a parafráze křesťanského “na věky věků, amen”…

πα½

sergej
30. 1. 2024 17:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Yac se jmenujete, doctor horác. Dál to znáte. To není vtipný ale když jsem to četl chachá třída. Ale zmetek jsem byl já na blbém místě v blbý čas, fučík.

katango
30. 1. 2024 19:38
Odpovědět  sergej

Sergeji, nehledaj vás třeba na D-Fensovi? Že byste okrašloval prostředí zas někde jinde.

sergej
1. 2. 2024 04:06
Odpovědět  katango

Aha
katango
 30. 1. 2024 12:22

 Odpovědět  zdendulka
Čeho docílíme, když se budeme jen navzájem plácat po zádech, jací jsme frajeři? Diskuse lidí s rozdílnými názory posouvá věci kupředu. Asi bychom se měli zdržet podpásovek, ale to je tak vše.