Krize UKRAJINA

„Nechceme zemřít pro Zelenského”: Kozáci se hromadně vzdávají Rusům a berou s sebou západní zbraně

Ukrajinští vojáci v Záporoží se hromadně vzdávají Rusům a berou s sebou západní zbraně. 

Říkají: “Nechceme zemřít pro Zelenského a oligarchy.”

Vladimir Rogov hovořil o kapitulaci další skupiny vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny. 

Ukrajinci ze Záporoží, kteří byli nuceni chopit se zbraní a vzdorovat ruské armádě, se rozhodli přejít na stranu Ruské federace. Vladimir Rogov, člen hlavní rady vojensko-civilní správy Záporožské oblasti, o tom napsal ve svém kanálu Telegram.

Kozáci použili speciální kanál, aby kontaktovali ruské síly. Tam projednali všechny detaily, aby byla zajištěna bezpečnost při překročení linie dotyku. 

Jak poznamenal Vladimir Rogov, „zvláštní operace na záchranu krajanů“ byla úspěšná. Navíc si Ukrajinci s sebou vzali „dárky“, například britské řízené střely NLAW.

Úředník citoval slova jednoho z ukrajinských vojáků, který vysvětlil, proč se on a jeho kamarádi rozhodli složit zbraně, píše portál  “Народные новости”.

Jeden z těch, kteří odmítli bojovat na straně kyjevského režimu, poznamenal, že on a jeho kamarádi jsou skutečnými vlastenci Ukrajiny. Proto nechtějí bojovat s bratrským lidem a hájit zájmy úzké skupiny ukrajinských elit.

Nejsme zbabělci, jen jsme viděli, co se děje na frontě, v první linii, že nás využívají jako maso pro děla. Jsme skuteční patrioti Ukrajiny, ale bojujeme za zájmy druhých, za Zelenského, za oligarchy. To já nechci!

Kozáci, kteří se sami vzdali, se dostali do kontaktu s Rusy prostřednictvím speciálního telegramového kanálu a vzali s sebou západní „dárky“. Zejména přinesli britské rakety NLAW, kterými podle plánu Londýna měly ozbrojené síly Ukrajiny zničit ruskou techniku.

Rogov poznamenal, že kozáci udělali správnou volbu. A že Rusové a Ukrajinci budou muset po osvobození od nacistických ozbrojenců brzy společně oživit „naši rodnou zemi“.

Vladimir Rogov vřele poděkoval kozákům, kteří se rozhodli správně. Připomněl, že je před nimi ještě spousta práce na osvobození jejich rodných zemí.

“Děkuji vám, chlapci, že jste zůstali naživu, že jste se správně rozhodli a přešli na mírovou stranu – musíme oživit naši rodnou zemi, která po osvobození bude opět vzkvétat,” řekl Vladimir Rogov.

https://bit.ly/3sIK9tO

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
19. 5. 2022 05:39

Mají pravdu. Zelenský obětuje svůj lid ve svůj prospěch.

Ladislav
19. 5. 2022 06:07
Odpovědět  Helena

Brzy i na něho dojde.

Albi
19. 5. 2022 06:43
Odpovědět  Helena

Soukromé konto má přednost.

vlastisl
19. 5. 2022 12:42
Odpovědět  Helena

rothsildy nějaký lid vůbec nic neznamená a zelnák je jenom jejich pohůnek !

Frank
19. 5. 2022 06:20

Otázkou ale je, kolik se jich přidalo na stranu Rusů.

Janaz
19. 5. 2022 09:38
Odpovědět  Frank

Evidentne dosť. Oni majú aj svoje rodiny, ktoré po oslobodení budú radi , že sa dostali spod amíckeho pekla na Ukrajine. Či si myslíš, že tam väčšina ľudí je za tými kyjevskými zločincami? Tak ako u nás, v strachu o životy svoje a svojich detí sú zatiaľ ticho a trpia, aby prežili.

Pavel
19. 5. 2022 09:38

Rogov to myslím řekl dobře, musíme společně oživit naši rodnou zemi. Myslím, že to je to nejdůležitější v dané chvíli. My bychom také neměli rozlišovat mezi tím, kdo je Čech, Moravan, Slezan, Slovák, my všichni bychom měli chtít žít ve slušné společnosti bratrských kmenů a nechat vládnout lidi, kteří mají zájem o národ, kulturu a jeho jazyk a nepodléhají kultu západních mocností. Jen tak můžeme přežít. Na demonstraci hnutí PES se hrála i slovenská hymna a to považuji za velké plus. Stále jsme jeden národ, i když nás rozdělili.

Ladislav
19. 5. 2022 17:05
Odpovědět  Pavel

1* No jo, vysvětluj to vypatlaným politikům. CIA je krmí hňupovinama a běda si myslet něco jiného!

Vladimír
19. 5. 2022 10:21

Konečně začínají Ukrajinci chápat, o co jde. Jsou stejně jako Kurdové americký spotřební materiál. Ukrajina měla všechny předpoklady být bohatý stát, měli rozvinutý průmysl, zemědělství, byli tranzitní zemí pro spoustu surovin. Teď z toho všeho není nic, nebo spíš ještě míň. A to díky Elenskému a spol. Přitom se přád ještě najde někdo, kdo za něj chce zemřít – to je prostě nepochopitelné…

Pavel
19. 5. 2022 11:34

Musím se ještě jednou připojit, tak jsem se dočetl, že Lejnovka si půjčí 9 miliard EUR v Londýně na celý měsíční státní rozpočet Ukrajiny, jsou v tom i penze atd. EU bude ručit. To je opravdu už vrchol. Nikola Bornová píše na PP jak se připravit na to nejhorší, jestli to vůbec jde a jestli by nebylo levnější si sami svobodu a samostatnost vybojovat, to zase říkám já. Jinak ta paní, nebo slečna je fakt hodně dobrá. Je vidět, že nejsou jen ty české ženské věrchušky, ale že zde žijí i skutečné pravé ženy.

Ratus
19. 5. 2022 12:10
Odpovědět  Pavel

Lejno je paní.Její manžel,lékař vlastní sanatorium a dost se napakoval na Covidu.

Milan ze Zahrady Čech
19. 5. 2022 12:27

Co mi vadí je, že tu i onde, včetně ruswebů, čtu o tom hromadném vzdávání se, aniž je ta “hromadnost” blíže specifikována – desítky? stovky? tisíce? – a jakkoli zdokumentována – foto a pod.

Milan ze Zahrady Čech
20. 5. 2022 13:55
Odpovědět  Janinna

No a právě ta by mě zajímala – ta celková statistika. A jinak díky Jannino – nemyslím jenom za odpověď, ale celkem. Za vaši práci a tak vůbec.
(Málem jsem napsal díky dámo, ale včas jsem hodil zpátečku – vzpomněl jsem si, že jste mě ondyno za dámu drobet sepsula – že stačí Janinna. Což mě donutilo k zamyšlení a šel jsem do sebe.. A tam jsem našel, že mi uniklo, že se pojem dáma během posledních tří dekád posunul do uvozkového pejorativa. Což mě hněte, protože nemohu najít vhodný jednoslovný ekvivalent, ba mě ani nenapadá žádný vhodný novotvar jako v případě genderu. Tam jsem to vyřešil jednoduše – obohatil jsem své pojmosloví o ženoida a mužoida a bylo. Ale s dámou mám problém.)

Slávka
25. 5. 2022 00:51

s dovolením -,,dáma” = vzácná paní..? ? ??

misak
25. 5. 2022 01:48

Na Youtube jsou k nalezení desítky videí Indonézské tv , bohužel v jejich jazyce ale tam to je vidět.

Vladimír
19. 5. 2022 13:50

Celá ta válka je asi taková válka, jakou je Covid nemoc. Interaktivní divadlo pro obyčejné lidi. Můžete utrpět škodu a nebo i zemřít. Ale vsadím se, že tzv. elitám se nestane nic, kromě možná několika sakrálních obětí – a to kdoví jestli.

Rusko nebojuje naplno, to musí být jasné každému, kdo má mozek v hlavě. Dodávky surovin pokračují a na “centra rešenij” se neútočí. Prostě cirkus. Přestavte si, že by SSSR dodával ropu Wehrmachtu, kaťuše Finsku a T34 do Itálie. A přesně to se děje teď, kdy ukrajinská armáda jezdí na naftu a benzín, vyrobený z ruské ropy dodané Západu. Turecko má ruské S400, které možná jednou budou střílet po ruských letadlech, ale hlavně – NATO má přístup k ruským zbraním a může otestovat jejich slabiny. Sem-tam je vybombardováno nádraží, trafostanice nebo továrna. Velitelství ukrajinské armády nikdy. Obyčejný člověk zemřít může, ale generalita ne. Zelenský je v bavlnce. Jinak by totiž divadlo skončilo. Dokud bude Rusko postupovat takto, je to jen jakási vojenská opereta. Špatný film v televizi, který je lépe vypnout.

Takže o co jde – o to samé, jako u Covidu, změnu světového řádu, přerozdělení sfér vlivu, zvýšení cen a okradení lidí. Přesunutí bohatství od těch chudých k těm bohatým. Zvýšení kontroly. Dogovoreňak.

PENNYS
19. 5. 2022 17:14

Francouzi našli podobnost Zelenského s Hitlerem po jeho projevu na filmovém festivalu v Cannes
  „Zelensky je velmi dobrý v manipulaci s lidmi přes obrazovku, živil se tím. Nebezpečný, velmi  nebezpečný typ,“ napsal LISIANTHUS83. Poznamenala také, že Zelenskyj osobně na festival nepřišel.

  „Hitler byl v některých ohledech také Zelenského kolega – byl to také dobrý herec, a dokonce i  skvělý rétor <…> A obě tyto herečky zatahovaly své národy do konfliktů s katastrofálními následky,“   řekl Pr Morbius.
  19. května 2022, 17:14 – Veřejné zpravodajství – OSN
( u nás je taky plno takových vynikajících komediantu ,víme o nich co jsou zač ,není čemu se divit komedianti to “hrají velice dobře” na nás!!!

Gubos
20. 5. 2022 07:26

Lm