politika

Arno Chidirbegišvili: ekonomické autodafé, o kterém mluvil Putin, by mohlo způsobit politickou sebevraždu evropských lídrů

Naděje, že se lidé po pandemii stanou chytřejšími a laskavějšími, se nenaplnila – dobu vydělávání peněz výrobci vakcín a zdravotnického materiálu vystřídala doba neočekávaných zisků výrobců zbraní a střeliva.

Sotva skončil globální projekt „Coronavirus“, Spojené státy představily nový superziskový Projekt – „Odmítnutí Evropské unie ruských energetických nosičů“ (dále jen Projekt). 

Ale protože „anexe Krymu“ – jako důvod pro vyhlášení obsáhlých sankcí proti Rusku a vzdání se ruského plynu, ropy a ropných produktů – byla vyčerpána prezidentem Trumpem (stěží to stačilo na zablokování Nord Stream 2!), novým důvodem byla vyhlášena „anexe Ukrajiny“ a donucení Ruska zahájit vojenskou speciální operaci na Donbasu.

Země kolektivního Západu, jak řekl Putin 17. května na setkání o rozvoji ropného průmyslu, „všemi možnými způsoby povzbuzovaly nacionalistické, neofašistické prvky v kyjevském vedení, pohrdavě se stavěly k problémům, které se hromadily na jihovýchodě Ukrajiny a ve skutečnosti celých osm let přispívaly v prodlužování bojových akcí.“

To znamená, že Spojené státy a jejich vazalové z NATO po útěku před ISIS v Sýrii a před Talibanem v Afghánistánu jednají výhradně v zastoupení – cizí rukou.

Zaplavily Ukrajince zbraněmi a miliardami dolarů (z nichž většinu strčí do kapsy vedení Kyjeva), pozvaly desetitisíce zahraničních žoldáků, protože „nacionalistické, neofašistické živly“ nestačily. 

Bacil nacismu, který po druhé světové válce „usnul“ mezi určitou částí Ukrajinců, se pravděpodobně v důsledku havárie v Černobylu probudil a nabyl nepřirozeně velkých rozměrů, jak se to pod vlivem radiace stává. A možná pod vlivem spreje “Ozverin”, vyrobeného v biolaboratořích Pentagonu na Ukrajině, se Ukrajinci proměnili v roboty, kteří ztratili smysly a rozum. 

Tak či onak, v důsledku nového Projektu bohatnou Spojené státy, prohrává Evropa a umírají Ukrajinci, nakažení smrtelnou dávkou nacismu.

Cíl nového ekonomického Projektu USA – vytlačení ruských uhlovodíků z Evropy a jejich nahrazení americkými, bezprecedentní oslabení ruského národního hospodářství znemožněním realizace jeho předního exportního potenciálu – je z mnoha důvodů nedosažitelný.

Je zřejmé, že prezident Biden, který papeže označil za „slavného afroamerického hráče baseballu v Americe“, si tentokrát spletl Evropskou unii s Ukrajinou, ve které jako viceprezident Spojených států kryl plynové machinace svého syna Huntera (jedním z důvodů války na Ukrajině je překrýt a navždy zapomenout na skandál spojený s holdingem produkujícím plyn “Burisma”).

Dovážet nosiče energie ze Spojených států do Evropy lodí je nerentabilní, futures, i když prudce vyskočily kvůli protiruským sankcím, jsou mnohem výnosnější. Co se týká Norska, to je schopno uspokojit pouze čtvrtinu potřeb zemí EU a prioritou Norska vždy bude zajištění Anglosasů – export do Velké Británie, hlavnímu, ne-li jedinému spojenci USA v Evropě a partnerovi výše uvedeného protiruského Projektu.

A proč jsou jindy chladně pragmatičtí lídři Evropské unie tak krátkozrací, proč míchají politiku s energetikou, díky čemuž napáchali škody své dobře rozjeté ekonomice, průmyslu, dopravě, podnikání, bankovnictví – a všechna ta neúnosná zátěž dopadla na bedra evropského spotřebitele – daňového poplatníka. 

Možná se u evropské politické elity začaly projevovat nepředvídatelné následky způsobené jejich vakcínami?! Putin říká, že „z absolutně politicky přikrášlených důvodů, kvůli svým vlastním ambicím a pod tlakem amerického suveréna, uvalují evropské země stále více nových a nových sankcí na trhy s ropou a plynem“. 

To způsobilo inflaci, kterou v Evropě nazvali „ruská energetická inflace“.

Evropané připustili, že ruské energetické zdroje zatím nemohou odmítnout a jimi reklamované alternativní zdroje elektřiny nemohou konkurovat tradičním. Kde je tedy zde ta substituce energie?

„Člověk má dojem,“ říká Putin, „že západní kolegové – politici a ekonomové – prostě zapomněli základy elementárních, základních ekonomických zákonů, nebo se rozhodli je ke své škodě raději záměrně ignorovat”.

Evropané nemohou nevědět, že ruské energetické zdroje, které Evropa odmítne, budou diverzifikovány a nasměrovány jinými směry, např. do Číny, odkud budou do Ruska reverzem proudit high-tech produkty, které vzhledem k principu „cena-kvalita“ jsou bezkonkurenční i na domácích trzích Spojených států a Evropy. 

Na Západě nemohou nevědět, že jejich „nepromyšlené chaotické kroky“, „chaotické akce“ „způsobují zvýšení příjmů ruského ropného a plynárenského sektoru“, tedy bezprecedentně obohacují Rusko!  Kurz dolaru klesá vůči rublu, který se stal konvertibilním.

    “Takové ekonomické autodafé, sebevražda,” říká Putin, “je samozřejmě vnitřní záležitostí evropských zemí.”

Putin je prezidentem Ruska, a proto by z jeho strany bylo nekorektní, kdyby v této myšlence pokračoval Ale mně nic nebrání v tom, abych udělal prognózu, a tak prohlašuji, že „spálení“ ekonomických mostů s Ruskem může způsobit politickou sebevraždu evropských lídrů, kteří právě toto autodafé zinscenovali! 

Macron už zapomněl na protesty “Žlutých vest”?! 

Spojené státy už zapomněly na akce Afroameričanů, kdy byly sochy otců Spojených států svrženy z podstavců – přímo do Potomacu?! 

Biden už zapomněl, jak se stal prezidentem a jak příznivci Trumpa pronikli do Kongresu?! 

Francie a Spojené státy byly tehdy jeden kousek od občanské války! A dnes Evropané a Američané nebudou snášet nepohodlí kvůli nesprávným výpočtům, nebo rusofobii svých ambiciózních vůdců, nejsou zvyklí a nebudou žít v chladu a o hladu, bez teplé vody a bez benzínu v nádržích svých aut! 

Čekejte je proto brzy v ulicích, pánové! Chcete světovou revoluci?! Dostanete ji!

 Arno Chidirbegišvili, šéfredaktor GRUSINFORM, Tbilisi 

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3LyCeWQ

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
19. 5. 2022 06:05

Naprostý souhlas 1*! Brzy se dočkáme revoluce a pád hnusného kapitalismu!

Gene
19. 5. 2022 12:59
Odpovědět  Ladislav

Vsak jo. Zavedou nam korporatni socialismus.

skylla
19. 5. 2022 06:38

lidi jsou tupé ovce stačí se podívat jak volí….

ZMann
19. 5. 2022 09:30
Odpovědět  skylla

Volby to je jeden veliký podvod.

Pavel K
19. 5. 2022 13:19
Odpovědět  ZMann

Přesně!!!???
Bychom se asi divili jako divizny, jak s tím čachrujou. ???

Pozor
19. 5. 2022 09:57
Odpovědět  skylla

No to s tými voľbami môže byť všelijako napr. zmanipulované, u nás sa Zuza stala prezidentkou z večera do rána, pár týždňov pred voľbami ju nik nepoznal, dodnes mám veľké podozrenie o zmanipulovaní volieb (samozrejme bez dôkazov).

ankmorpo
19. 5. 2022 10:43
Odpovědět  Pozor

tak znovu: lidi jsou tupé ovce stačí se podívat jak volí….
( pokud to nechápete, smůla, vlastními slovy jste potvrdil tuto větu)

Pavel K
19. 5. 2022 13:21
Odpovědět  ankmorpo

???

Pavel K
19. 5. 2022 13:20
Odpovědět  Pozor

ONI ví jak otupit ouce!!

PENNYS
19. 5. 2022 14:45
Odpovědět  Pozor

VAŽENÝ BRATU: TO NIE PODOZRENIE!!!-
TO JE ABSOLUTNÁ PRAVDA ! TAK JAK V ČESKU TAK I U VAS JSOU VOLBY ZMANIPULOVANÉ. STAČÍ SE PODÍVAT “JACÍ SRAČKY SE DOSTALI DO VEDENÍ STÁTU” A NA SLOVENSKU ANI NEMLUVÍM -TO SAMÉ.JINAK ZDRAVÍM BRATRY SLOVAKY.

mamajano
19. 5. 2022 08:03

Základní teze této současné situace je, že ,,konstruktéři” budoucího vývoje v žádném případě nepočítají s politickou sebevraždou evropských lídrů. A položme si otázku proč? Je to velmi jednoduché – oni vědí, že ,,jejich” způsob sčítání volebních hlasů mají ve své moci. A lidé v ulicích ?

Jaroslav
19. 5. 2022 08:59
Odpovědět  mamajano

Již J.V.S říkal, že není důležité jak kdo volí, důležité je kdo sčítá hlasy. Mám ten pocit, že tento systém byl u nás na “západě s malým s” doveden k dokonalosti. Nevěřím, že lidé jsou tak hloupí, myslím si, že byl podchycen systém sčítání hlasů… S tou revolucí bych byl opatrný, ta příští již nebude v kauci KGB, a nebude již tzv. sametová. Tj, kdy se stádo nechalo vést na jatky a ještě jásalo. Líbí se mi charakteristika té tzv. sametové : “Miliony idiotů cinkají klíči a provolávají slávu a na balkonech se potutelně pošklebují gauneři”.

Jaroslav
19. 5. 2022 09:00
Odpovědět  Jaroslav

Tak si vzpomeňte, kdo byl tehdá již ve věku, kdy věcem rozuměl, a pamatuje, kdo byl na těch balkónech… A za poslední, COVID se dlouho nacvičoval, až se povedl (SARS, MARS, prasečí chřipka, ptačí chřipka a přenos na lidi…), dnes je to další test, kam až se lidé nechají dotlačit a do jakého stupně je možno ještě ožebračit. Nu, systém žáby, které se pomalu ohřívá voda a ona si do poslední chvilky libuje. Tak hezký den, a tu revoluci bych si nepřál

Vaska
19. 5. 2022 10:17
Odpovědět  Jaroslav

pozor -už něco žvaněj o opičích neštovicích v jižním eurosojuzu
no a v biolaboratořích v banderostánu měli údajně něco kutit s neštovicema

Albi
19. 5. 2022 11:24
Odpovědět  Vaska

A loni už něco o neštovicích Gates naznačil – zabalil to do keců, že je třeba se připravit, státy budou muset investovat do technologií – kdyby nějaký fanatik prý, třeba, například …… .neštovice!!!
(A ti “fanatici” už jsou už dávno známí, že? Právě Gates, Fauci, celá WHO apod.)

Jaroslav
19. 5. 2022 12:25
Odpovědět  Albi

Co takhle “mor afrických prasat” na Moravě. Ten byl odkuď? Asi to zpusobila migrace tažných prasat, přilítli s vlaštovkama. Nebo snad i my máme….know how?

Pavel K
19. 5. 2022 13:23
Odpovědět  Jaroslav

Když MY jsme naivně cinkali, tak tihle šmejdi už stáli frontu v bankách na sta milióny. A za bachory se popadali smíchy , jak jim to lůza žere.

Milan h
19. 5. 2022 21:53
Odpovědět  Jaroslav

on to rekl trochu jinak a to na zapade je jedno kdo voli je dulezite kdo to pocita proste dycky ten kdo to cituje nerekne tu predponu na zapade potom je to zkreslene

Jaroslav
20. 5. 2022 09:07
Odpovědět  Milan h

Dík, Milane. Zkontroluji to, takhle to kdosi připisoval Stalinovi. On je na západě brán jako rybí kost v hrdle. Dodnes mu nemůžou odpustit jeho “hříchy”

Pavel
19. 5. 2022 08:58

Mne zaujala ta zmínka o těch vakcínách, protože si již dlouho myslím, že se podílí na změně vědomí. To léky a drogy dělají a já si myslím, že v těch sajrajtech je opravdu něco co mění vědomí člověka. Velmi dobře je vše vysvětleno v oddílu knihy Přírodní léčení makrobiotikou od Michia Kushi v oddíle vědomí a komunikace. Kdo rád poznává neznámé, doporučuji k přečtení. Dále mne v článku zaujalo to, co každý z nás asi ví, a to nemusím být ani ekonom. Suroviny budou proudit do Číny a s takovou výrobní kapacitou jakou má Čína, která jak říká Putin bude dodávat Rusku high- tech produkty se v poměru cena- kvalita nikdo nevyrovná. Jsem ekonomický blb, ale toto vím několik roků.

Pavel
19. 5. 2022 09:07
Odpovědět  Pavel

V tom případě je jasné, že tato politika je opravdu dělána úmyslně za účelem ožebračení národů a tím pádem zrychlení přechodu na ten jejich NWO. Pochybuji totiž, že by na tyto řídící maniaky měly vliv ty sajrajty, které píchali lidem, protože si myslím, že oni si dali placeba, nebo nic. Nelze to tvrdit, ale dá se to předpokládat. Potom tedy úmyslně vedou celou porobenou EU svým americkým plutokratem do úmyslné záhuby. Celá tato rozsáhlá síť těchto patronů Sorose, Schvaba a Rotshilldů by musela být vystřídana u moci, aby se něco změnilo. Je toho ale současná populace Evropy schopna?

Pavel
19. 5. 2022 09:22
Odpovědět  Pavel

Teď se vás chci přátelé zeptat a jsem zvědav na vaši odpověď. Proč všichni normální poslanci v EU parlamentu, kteří ještě normálně myslí nezpůsobili absolutní revoltu v této struktuře nepřátelské lidem evropských národů. Možná je jich málo, ale přesto mají být slyšet, řvát a prát se jako lvi. Všechny ty sloužící nadnárodní plutokracii mají jmenovitě označit, aby lidé evropských národů viděli, kdo je kdo a pochopili. Mají promlouvat k lidem svých národů, myslím, že finance jim nechybí. Generál Blaško jako europoslanec byl přítomen na demonstraci hnutí PES a to si cením. Tak by se měli chovat zástupci lidu z profláknutého parlamentu EU.

zdena
19. 5. 2022 11:18
Odpovědět  Pavel

Ono jde asi o to, že by mohlo dojit k záhadným úmrtím, nepochopitelným pádům z oken, srážek s náklaďáky na křižovatkách, infarktům a tak…… tohle v tomto století dost frčí…..

Jaroslav
19. 5. 2022 12:22
Odpovědět  zdena

Plus ke Zdeně- many, money, argents, děngi, peněži, peníze, zlotůvky, gilders, eura… Ta naše eurokomisařka má plat, že by za něj obětovala i vlastní… A o tom to je, parazit nezabije svého hostitele

Pavel K
19. 5. 2022 13:45
Odpovědět  zdena

Proto já už si min. dva roky pokládám otázku, jak je možné, že Okamura ještě dýchá. Vždyť ten je sserre neskutečně.

Pavel
19. 5. 2022 15:25
Odpovědět  Pavel K

ale nessere je jenom exotické křoví které je tolerované jako výraz a ukázka svobody – proto s ním at by byl kdokoli u moci nikdy neuzavře koalici a nepustí ho ke korytu

Pavel K
19. 5. 2022 16:31
Odpovědět  Pavel

No a právě to na co myslím a hlodá mě v mozkovně jestli to nejsou vylepšené VV. To jsme si taky tenkrát naběhli, než jsme prozřeli.

Pavel K
19. 5. 2022 16:33
Odpovědět  Pavel

Teď mě ještě napadlo, proč by s ním někdo musel uzavírat koalici?!! Já mám s píš strach aby to nebyla dobře hraná bouda pro vemblouda. ????‍♂️

Jaroslav
19. 5. 2022 12:30
Odpovědět  Pavel

Bohužel, europoslanci kolem MUDr.Davida, včetně pana generála prohlasovali kdysi za jakési svinstvo v EP jenom proto, že k tomu chytří vládci nabalili jakousi “užitečnou věc”, kterou chtěli prosadit. Když jsem jim to v diskusi na Nové republice (zablokovaná v ČR), zak mne zablokovali. Jaký to paradox, nejdřív já, pak oni. Nepomohlo jim ani to, že podstatně ztížili diskusi na jejich webu s cílem zbavení se kritiků. CHtěli jenom pochlebovače. Závěr u poslanců jde o politický kalkul (rozuměj prospechářství

Jaroslav
19. 5. 2022 12:31
Odpovědět  Jaroslav

¨když jsem jim to vytknul…

Pavel
19. 5. 2022 14:50
Odpovědět  Jaroslav

Nemám ponětí jak kdo a pro co hlasuje v europarlamentu, já pouze ocenil, že generál byl na demonstraci a promluvil. Jinak všeobecně nevěřím téměř nikomu, protože prachy téměř nikomu nesmrdí. Je málo skutečných vůdců a vlastenců. Z těch skutečných to byl v poslední době asi pouze Fidel Castro, už jméno Fidel= věrný to potvrzuje.

Jaroslav
20. 5. 2022 09:10
Odpovědět  Pavel

Fidel měl štěstí na skutečné přátele. Kolik pokusů na něj bylo a nic. To Chavez takové štěstí neměl a rakovina (dá se vyvolat, know how existuje) mu byla způsobena skrze “blízké přátele/spolupracovníky.

Milan h
19. 5. 2022 21:57
Odpovědět  Pavel

toto rikam uz dlouho ze to neni enom proti Rusum ale i proti lidem v Evrope tedy proti nam

me2d44
19. 5. 2022 17:40

Hezký den. Nedávno – cestou na nákup na mne jeden chlapík řval, co prý má Putin za nápady oznámit na 9.5. No, snažil jsem se ho uklidnit, ale mám pocit, že si šel koupit pampersky. A výsledek? Putin “vyděsil celý svět” tím, že vlastně jen nedodal informace, které by mohl někdo zneužít. Ano obecně zkritizoval západ, ale už ani nenaznačil, jak bude na podrazy reagovat. Má sám složitou situaci, kde musí kličkovat (je na tom hůř než Stalin, jen málokomu může věřit), ale věřte tomu, že své cíle splní…

Petr
20. 5. 2022 07:44

Proč současná vládní pakáž neustále žadá ,,svoji,, sněmovnu o prodloužení nouzáku ???!!!! Má strach z lidí !

Gales
20. 5. 2022 09:57

Jedině rus nás může osvobodit. Husák říkal – Neh žije SSSR.