Po Merkelové se veřejně jako lhář a podvodník ohledně Minských dohod odhalil i francouzský exprezident Holland

Francouzský exprezident Holland dal čerstvě zásadní rozhovor ukrajinské hlásné troubě – mediu s názvem Kyiv Independent.

  • Datum příspěvku 31. prosince 2022
  • Asi mu bylo líto, že Merkelová získala svých 30 vteřin totálně pochybné slávy, když sama sebe přiznaně označila za podvodnici, která v Minsku dvakrát podvedla Putina a Rusko dojednáním dvou mírových smluv, známých jako Minsk I a Minsk II, které ovšem ani Ukrajina, ani západní signatáři, tedy osobně ona a tehdejší francouzský prezident Holland v žádném případě nehodlali dodržet. Nýbrž že jejich jediným cílem bylo stabilizovat frontu po obrovských ukrajinských porážkách u Ilovajsku a Debalceva, které snadno mohly vést k naprostému zhroucení Ukrajiny a její armády.

Následuje překlad jeho rozhovoru.

Hollande: “Východisko z konfliktu bude jen tehdy, když Rusko selže na místě

Cílem byl Ukrajinu zachránit a poskytnout jí čas k vybudování nové armády a vybavit ji dostatečně zbraněmi. Holland těch 30 sekund podvodnické slávy německé exkancléřce záviděl do té míry, že nyní pro velké Zelenského periodikum všechno nejen že potvrdil, nýbrž ještě rozšířil

by Theo ProuvostDecember 28, 2022 1:16 pm

François Hollande hovoří se spolupracovníkem Kyjevského nezávislého listu v Paříži 16. prosince 2022. (Théo Prouvost)

Bývalý francouzský prezident François Hollande to neměl ve funkci jednoduché, během jeho působení v letech 2012-2017 ho postihovala jedna domácí krize za druhou.

Hollande byl v úřadu také v době, kdy Rusko poprvé zahájilo válku proti Ukrajině, která nyní trvá již osmým rokem.

V únoru 2014 ruská vojska obsadila Krym a záhy pomocí Kremlem kontrolovaných zástupců zahájila vojenskou ofenzívu ve východní části ukrajinského Donbasu, kterou zprvu inscenovala jako separatistické hnutí.

Dva hlavní evropští hráči – Francie a Německo – se ujali úkolu zastavit ruskou agresi a přimět ruského prezidenta Vladimira Putina usilovat o mír.

Západ zastavil ruský postup v roce 2015, ale nepodařilo se mu potrestat Rusko za jeho brutální vojenskou kampaň, což vedlo k tomu, že Rusko v roce 2022 zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu, při níž již zahynuly desítky tisíc lidí.

Podle Hollanda jeho snaha nebyla neúspěšná.

Bývalý francouzský prezident částečně přičítá úspěšnou odolnost Ukrajiny v roce 2022 svému vlastnímu diplomatickému úsilí v letech 2014-2015.

Podle Hollanda získala Ukrajina díky schůzkám Normandského formátu, které byly zahájeny v červnu 2014 a jichž se zúčastnili vedoucí představitelé Francie, Německa, Ukrajiny a Ruska, čas na přípravu, zatímco následné minské dohody se snažily Putina přimět k diplomatické cestě.

Hollandeovo prezidentství skončilo v roce 2017, jeho hodnocení bylo pošramocené a o znovuzvolení neusiloval.

O pět let později se Evropa zmítá v nejsmrtonosnějším konfliktu od druhé světové války.

V exkluzivním rozhovoru v Paříži Hollande hovořil o zahájení války s Ruskem v roce 2014, o anexi Krymu a o tom, že Západ nedokázal zabránit válce v Evropě v plném rozsahu.

Kyjevský nezávislý deník: Jak se jako bývalý francouzský prezident v letech 2012-2017 díváte na vývoj Ruska v tomto období?

François Hollande: Jak se díváte na Rusko? Zlom nastal s návratem Vladimira Putina do Kremlu v roce 2012. Snil o obnovení Sovětského svazu. Putin zaujal agresivní postoj a čekal, jaká bude reakce Západu.

Byl provokativní a agresivní. Hlavním protivníkem byly (nyní) jmenovány Spojené státy.

Kyjevský nezávislý deník: Jak se Francie a Německo snažily po vypuknutí války v Donbasu v roce 2014 dostat Rusko k jednacímu stolu, aby konflikt ukončily?

François Hollande: “Rusko a Rusko se v roce 2014 snažily vyjednávat s Ruskem: V té době Vladimir Putin hledal okamžité výhody.

Postupoval (v Donbasu) prostřednictvím proruských separatistů (Poznámka redakce: Hollande v celém rozhovoru mluví o Ruskem ovládaných bojovnících a používá termín, který vymyslela ruská propaganda, “separatisté”), nikoliv přímo prostřednictvím vlastní armády, přestože existovaly jasné důkazy, že Rusové jsou v Donbasu a že separatistům jsou distribuovány ruské zbraně.

Strach z mezinárodní izolace však znamenal, že Putin nehledal definitivní řešení války, ale spíše zajištění toho, co již získal silou.

Proto jsme ho přiměli k přijetí normandského formátu a poté se vydal do Minsku na jednání.

(Poznámka redakce: 11. února 2015 vedli Hollande, Merkelová, Putin a prezident Petro Porošenko v Minsku šestnáctihodinové rozhovory ve snaze zastavit obnovený ruský postup v Doněcké oblasti).

Putinovým cílem tedy bylo té noci co nejpozdější odložení příměří, aby dosáhl co největších územních zisků. Chtěl také větší “autonomii” pro (tzv.) ruskojazyčné oblasti, které by podle jeho představ mohl jednoho dne připravit k anexi.

Kyjevský nezávislý deník: Angela Merkelová v rozhovoru pro německý deník Die Zeit o minských protokolech řekla: “Bylo zřejmé, že konflikt bude zmrazen, že problém není vyřešen, ale Ukrajině to jen poskytlo drahocenný čas”.

Domníváte se také, že jednání v Minsku měla za cíl oddálit ruský postup na Ukrajině?

François Hollande: Ano, v tomto bodě má Angela Merkelová pravdu.

Minské dohody ruskou ofenzívu na nějakou dobu zastavily. Velmi důležité bylo vědět, jak Západ tento oddechový čas využije, aby zabránil dalším ruským pokusům.

Co se však stalo od té doby?

Již jsme byli svědky amerického ústupu z mezinárodní scény v Sýrii s “laissez-faire” (volným průchodem), který byl dán Putinovi ohledně podpory, kterou poskytl syrskému diktátorovi Bašáru Asadovi.

(Prezidentství Donalda Trumpa uvolnilo vazby mezi Evropany a Spojenými státy v rámci Severoatlantické aliance, kterou považoval za zastaralou.

A konečně, porážku v Afghánistánu považoval Putin za nový projev slabosti západního tábora.

Pokud jde o Evropu, nepostřehl, jak ji její závislost na ruském plynu činí zranitelnou.

Putin se tedy domníval, že čas zapracoval v jeho prospěch a že může překročit práh další invazí na Ukrajinu. Proto se dopustil agrese.

V tom se však mýlil.

Od roku 2014 Ukrajina posílila své vojenské postavení. Ukrajinská armáda byla skutečně zcela jiná než v roce 2014. Byla lépe vycvičená a vybavená. Je zásluhou minských dohod, že tuto možnost ukrajinské armádě poskytly.

Evropa se navíc nerozdělila a okamžitě Ukrajinu podpořila a Spojené státy poskytly značnou pomoc.

A tak se čas, který Putin považoval za výhodu pro sebe, ukázal být ve skutečnosti příležitostí pro Ukrajince.

Nejlépe je to vidět na bojišti. Jeho armáda je mnohem méně impozantní, než si představoval, a ukrajinský odpor mnohem zvučnější, než odhadoval.

Kyjevský nezávislý deník: Měl jste dojem, že Vladimir Putin bude respektovat minské dohody?

François Hollande: Měl jsem pocit, že je to pravda: To jsme nemohli vědět.

Nicméně Putin přijal normandský formát, který mu ukládal pravidelně podávat zprávy o pokroku, jehož by bylo možné dosáhnout při plnění minských dohod.

Každý měsíc jsme s Petrem Porošenkem, Angelou Merkelovou a Vladimirem Putinem vedli dlouhé telefonické rozhovory, v nichž jsme si vyměňovali informace o pokroku v plnění minských protokolů.

I když jsme viděli, že existuje zjevná neochota, stále probíhal dialog.

Od let 2017-2018 byl tento normandský formát na svém posledním místě.

Protože na jedné straně ukrajinská strana viděla, že ruské hrozby jsou stále jasnější (a Moskva si mír nepřála), na druhé straně Vladimír Putin začal být z tohoto uspořádání unavený, protože mu bránilo v postupu v jeho vytouženém úplném ovládnutí Donbasu.

Putinovým cílem v roce 2015 bylo odsunout frontovou linii co nejdále.

Mariupol byl již v jeho hledáčku. Minské dohody a z nich plynoucí příměří neumožňovaly rozšíření oblasti kontrolované separatisty. To je jedna z jeho zásluh.

Kyjevský nezávislý deník: Pro mnohé byla reakce západního bloku na anexi Krymu v roce 2014 příliš slabá. Mohly tehdejší přísnější sankce zabránit ruskému režimu v rozpoutání války, kterou zažíváme v současnosti?

François Hollande: Jaký je váš názor? To se nikdy nedozvíme.

Nicméně jedno je jisté, sankce nebyly na úrovni, která odpovídala závažnosti porušení mezinárodního práva.

A mohu to vysvětlit několika důvody.

Prvním z nich je, že Spojené státy (za prezidenta Baracka Obamy) neměly ukrajinskou otázku jako prioritu.

Za druhé, v samotné Evropské unii existovaly vážné rozpory ohledně rozsahu sankcí. Některé země je nechtěly, protože se obávaly, že budou mít nepříznivé důsledky pro jejich vlastní ekonomiky.

Jiní představitelé, včetně mě, si přáli, aby sankce byly maximální.

Nemluvě o nejednoznačnosti Německa, které nechtělo zpochybnit plynovod Nord Stream 2 (uvedený do provozu v roce 2015), přestože jsem zrušil prodej Mistralů (obojživelných útočných lodí) Rusku.

Je pravda, že Mistraly byly zbraně a že plyn byl zboží. Dnes však vidíme, že plyn jako zbraň použil Putin.

Kyjevský nezávislý deník: Francouzský prezident Emmanuel Macron svým opakováním, že bychom neměli “ponižovat” Rusko, vyvolal silnou reakci ukrajinských představitelů.

Co si myslíte o postoji Emmanuela Macrona a jeho pokračujícím dialogu s Ruskem?

François Hollande: “Mluvím o tom, že Macron se chová jako prezident: Aby byl dialog plodný, musí být založen na rovnováze sil.

Mohu mluvit z vlastní zkušenosti.

Dialog pro dialog nemá smysl a může mít dokonce negativní důsledky, protože naznačuje, že odpovědnost je společná, a nabízí Putinovi pohodlný komunikační rámec.

Proto dialog (nyní) může sloužit pouze k převedení vojenské situace do politického rámce.

Východisko z konfliktu bude existovat teprve tehdy, až Rusko na místě zaznamená neúspěch svého vražedného podniku.

Kyjevský nezávislý deník: Jak podle vás může tato válka skončit?

François Hollande: Jaký je váš názor? Vyjednávání je vždy posledním krokem k ukončení konfliktu.

Jejich výsledkem by nemělo být pouhé příměří, ale nabídka trvalého a zaručeného řešení pro Ukrajinu.

Proto je možné obnovit minské dohody a vytvořit právní rámec, který již všechny strany přijaly.

Důležitou roli hraje také sjednocující role Volodymyra Zelenského.

Jeho schopnost oslovit celý svět a mobilizovat ukrajinský národ bude mít zásadní význam pro výsledek války a respektování územní celistvosti Ukrajiny, aniž by se zapomnělo na otázku Krymu, který se v té či oné době vrátí, aby se stal součástí jednání.

Zdroj : kyivindependent.com

sdíletj na

4.3 16 hlasy
Ohodnotit příspěvek
95 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
31. 12. 2022 19:35
Odpovědět  scipio

S tou Merkelovou je to pravděpodobně jinak.
Velmi zajímavá, ale hlavně tak optimistická analýza, že se jáí až věřit nechce :
https://www.michalapetr.com/map-1555-usa-zuri-tajna-vanocni-jednani-berlin-moskva-peking-usa-nebyly-informovany/
O letošních vánocích se ve Washingtonu strašně vyděsili, co že se to ve světě děje; a jak to, že je nikdo nežádá o souhlas, aby mohl uzavřít mír! ….
Nová osa světové politiky se začala rodit v úterý před vánoci. Ten den, po nenadálá, prý takřka konspirační poradě s německým kancléřem Scholzem, zatelefonoval německý prezident Steinmeier čínskému prezidentovi Xi; a ještě než spolu domluvili, už z Moskvy vzlétlo ruské vládní letadlo s Medveděvem na palubě, a nabralo kurz na Peking! Tam potom ve středu Medveděv na uzavřeném setkání předal z ruky do ruky prezidentovi Xi přísně důvěrnou složku od Putina.” Atd.

Albi
31. 12. 2022 19:36
Odpovědět  Albi

A součástí jsou i slova k tehdejšímu výroku Merkelové:
“Nedávná slova Merklové, o tom, že Minské dohody představovaly pouhý trik Západu, jak získat čas na přípravu ukrajinské armády na boj s Rusy, jsou ve světle vánočních dohod zřejmě jen zastírací manévr, protože Steinmeier a Merklová jsou staří spolupracovníci, a vždy dosud jednali ve vzájemné shodě. Merklová tedy měla za úkol svým vyhlášení odvrátit pozornost USA od probíhajících vyjednávaní v Pekingu, a to se jí evidentně zdařilo.”

Chce to samozřejmě přečíst celou analýzu, kde jsou popsány vztahy mezi jmenovanýými osobami.

Peter 008
31. 12. 2022 20:01
Odpovědět  Albi

Chcete říct jinými slova, že teď všichni lžou USA? 🙂 🙂 🙂
Uff! Ufff! Uffffff! řekl by nyní v Německu nepopulární indián Vinnetou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
31. 12. 2022 21:07
Odpovědět  Peter 008

Vypadá to tak.
Bude to asi tím, že už dlouho se k tomu schylovalo a překvapivé, že se to dařilo tak dlouho utajoivat. Takže dnes to působí téměř “dezinformačně”.

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 21:06
Odpovědět  Albi

Taky si myslím, že za tím vyjádřením Merklice je něco jiného, než se zdá na první pohled. Ono si stačí položit otázku: Qui bono?
No a kdo z toho má politický prospěch?

sizok
31. 12. 2022 22:37

Musíš to vzít v kontextu nynější německé politiky. Hon na ruské onuce
nepanuje jenom tady. Přiznáním se Merkelová, coby kámoška Putina,
zachránila od veřejného lynče. Věci jsou jednoduší, než se zdají.
Určitě to znáš z vlastní zkušenosti. Za něčím, v čem hledáš těžkou konspiraci,
stojí většinou ty nejnižší lidské instinkty. Něco, co by tě ani nenapadlo,
jak je to přízemní.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 02:46
Odpovědět  sizok

Možná jo. Jenže když jsem četl tohle vysvětlení jejího “přiznání”, stejně mi furt v hlavě vrtalo, že tím jaksi mimochodem, jen tak jakoby naokraj, prospěla, snad ještě víc než sobě, i Putinovi a Rusku. Že mu tím dala do ruky tlustý morální klacek.
A když jsem pak na ruswebech četl Putinovu reakci, tak to mé podezření, že s tím přiznáním to může být i jinak než jak se jeví, jen posílilo.
Nemůžu si pomoct, ale toho červíka tam mám furt. Ale nijak jsem se k tomu, právě kvůli tomu červíkovi, na pokecu nevyjadřoval. Pouze jsem poznamenal, že ten získaný čas byl výhodný i pro Rusko; pro vývoj hypersonických zbraní. Dál jsem to ale raději veřejně nerozvíjel. Jen privátně, pro sebe.
Nejspíš to ani nebude konspirace jako taková. Spíš hledání, co, a zda, se něco neskrývá za věcmi zjevnými. A lepší to už se mnou asi nebude. Aspoň není můj svět placatej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
1. 1. 2023 14:14

S tou Merklicí jsi to možná trefil. Dala mu malý klacíček do ruky.

Spam Bety
1. 1. 2023 16:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když nic jiného, aspoň řekla na rovinu, že jsou lháři prolhaní, což nepochybně mohlo zviklat dost z těch, kteří ze všeho viní Putina.
Tento žvanil se naopak zase snaží udělat z bílého černé, dokonce
se chlubí tím, jak Francie nedodržela smlouvu s Ruskem ohledně Mistralů. Těžko říct, zda je tak blbý, nebo navedený.
Ať je to tak či tak, jen zase veřejnosti předvedl, že u těch západních
lídrů nemají smlouvy, právo a spravedlnost naprosto žádnou cenu.

katango
1. 1. 2023 18:57
Odpovědět  Spam Bety

Podle mne je blbý. A k tomu může být i navedený.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 21:53
Odpovědět  katango

Souhlas. A tohle prřbl-lo prezidentovalo. Strašný.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 02:52
Odpovědět  scipio

Nojo, no. Já to vím, a stejně tam většinou automaticky fláknu kvé. Když to někdy napíšu správně, tak je to spíš náhoda. Ale odteď, když se s tím někdy zase seknu, tak si dám za trest nohu za krk.

Gales
1. 1. 2023 10:55

Já frťana.A proto jsem immervere vožralej.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 14:26
Odpovědět  Gales

Já občas ujíždím na dobrém rumcajsovi od latinoameričanů. Takový Ron Esclavo, to je rumíček. Ono je to v překladu rum otroka, ale já ho třikrát dostal jako dárek, takže když to mohli pít otroci v Dominikánské republice, proč ne já. Dělám si legrácku, otrokem nejsem a nebudu, ale rum je to fakt dobrý. A když ne rumík tak dobrou vodku. A teď se ukaž ty, čím kloktáš. A hodně zdravíčka přeji do celého roku celé rodině.

Gales
1. 1. 2023 18:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

To přijde žena k psychiatrovi a povídá. ,,Pane doktore musíte mi poradit”. A s čím? No,můj manžel je docela hodnej ale jednou za čtrnáct dní jde do hospody a potom když přijde domů,tak mně zmlátí. Tak víte co,kupte si heřmánek,udělejte čaj a když přijde,tak ho kloktejte.Za měsíc mu přijde paní poděkovat,že je jako všechno v pořádku,manžel přijde, ona kloktá a on jde spát. a jako čím to je.No,to je tím,říká doktor,že jste zticha.

Gales
1. 1. 2023 18:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dík za přání a podobně.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 14:41
Odpovědět  Gales

Vobá ste vodporní vochlastové!
“Ááááá… hup ho tam! Duše uhni, velkej příval de na tě!”
říkával můj strejda Jozef.

skeptik
1. 1. 2023 15:30

To mi připomnělo jednu skvělou pohádku v podání divadla sklep: https://www.youtube.com/watch?v=8lGxAMxlNks

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 18:56

To můj dobrý kámoš který je právě rok mrtvý měl, asi ještě žije bratrance, prý machra zednického asi o 4 roky staršího, který jak říkal kámoš Jarda vypije za den svých 10 – 15 kousků a půl litříka něčeho tvrdšího. Prachů prý má hafo, protože ho i přesto, že je v důchodu prý pořád otravují lidi s prací, no a tak on jde. Chudák Jarda, ještě než umřel, říkal, že i když ho bráchanec pořád k němu zve, on tam už nejezdí, protože by ho to muselo zabít. No a zatím Jarda, protože potřeboval do lázní a oni ho bez toho vakcinačního sajrajtu nechtěli přijmout, si nechal do sebe vrazit 2 dávky, pobyl 5 týdnů v lázních a za dva měsíce po příjezdu exnul. A věřím, že bráchanec popíjí dál a žije. Tož takový je život v této zemi..

Markýza
1. 1. 2023 14:34
Odpovědět  Albi

No ona hlavně neřekla, že to byl vyloženě trik, jen, že minské dohody ten čas poskytly.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 14:45
Odpovědět  Markýza

Bingo!

Markýza
1. 1. 2023 15:01

že tím jaksi mimochodem, jen tak jakoby naokraj, prospěla, snad ještě víc než sobě, i Putinovi.

Jo, taky mě to napadlo. Já z ní ostatně vždycky měla dojem, že má pro něj slabost (a on pro ni) takže – kdoví.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 22:00
Odpovědět  Markýza

No však taky nejste žádná todleto… tadleta pekari a tak, žejo. Vůbec se tady na Pokecu děvčata vydařila, jak tak na to koukám.
A proto

Kujme pikle, kujme pikle
obvyklé i ne-ob-vyklé
kujme pikle, pikle kujme
snad se pikle s piklí ujme.
Budeme pikliti
Za královské tititi

Kujme pikle, kujme pikle,
správné pikle lidi zvikle.
Kujme pikle, pikle kujme,
spekulujme, intrikujme.
Lepšího nic není
nad pořádný piklení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
31. 12. 2022 20:00
Odpovědět  scipio

A vůbec, je někdo překvapen?
To už dávno před Mnichovem, nedalo se “západu” věřit už ani v době když žil Jan Hus, ani před tím … A to ještě nebylo ani potuchy o “nějakém” kapitalismu! Mne jen překvapuje, že vůbec někdo je schopen jim věřit byť jen jedno slovo.
Vemte si jen přídomky králů:
Ludvík II. Koktavý, Karel III. Tlustý. Ludvík V. Lenivý, Karel II. Holý, Ludvík IV. Dítě, Boleslav III. Křivoústý, Jindřich I. Bradatý … nemluvě o “lišce rezavé Zikmundovi”, Zikmund Habsburský zvaný Bohatý nebo Plný měšec a to jsou jen “oficiální” názvy.
Možná se jednou bude říkat Merkelová – Baba Jaga, Macron – Slibotechna, Holland – Kecal, Scholz – Hajlující huba … Fialová zadnice, Babiš – Chudý miliardář …

6614a02bm_resizedScaled_740to550.jpg
zdena
1. 1. 2023 14:02
Odpovědět  Peter 008

super novoroční hodnocení a obrázek vele-super !!! 🙂

Aleš
31. 12. 2022 19:12

Holland, Merklova, Biden, vrah Zelensky, Fiala, Rakušan … lidé, kteří stojí nohama v pekle, jen to ještě nevědí.

Peter 008
31. 12. 2022 20:04
Odpovědět  Aleš

Rakušanům by mělo být stydno za to, jak prezentuje jejich jméno v Čechách jejich zástupce! 🙂 🙂 🙂

primak
1. 1. 2023 04:23
Odpovědět  Peter 008

Oni se tak nejmenujou…

milan h
2. 1. 2023 10:35
Odpovědět  primak

Rakusi byl puvodne slovansky kmen

jiří
31. 12. 2022 23:36
Odpovědět  Aleš

comment image

Jaris
1. 1. 2023 00:39
Odpovědět  jiří

Pani Novakova zvedne telefon a tam se ozve:
“Halo, tady jsou vysledky vcerejsiho silvestrovskeho losovani a vy jste, pani Novakova, vyhrala druhou cenu. Gratulujeme. Muzete si potrast rukou s premierem Fialou.”
“No, kdyz ja bych toho Fialu misto podani ruky, radeji kopla do prdele, povida pani Novakova”.
“Tak to je nam opravdu lito, pani Novakova, to byla prave ta prvni cena”.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 02:53
Odpovědět  Jaris

🙂

Albi
1. 1. 2023 05:27

A aby nás přešly ty vtípky, do nového roku s novým dluhem. Asi moderní forma blahopřání.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vlada-chce-od-unie-pujcku-az-150-miliard-40418732#
Vláda se má v únoru rozhodnout, zda si za výhodných podmínek půjčí od Evropské komise (EK). Podle informací Práva jsou tomu ministři nakloněni a výše případného úvěru by se měla pohybovat v rozmezí 100 až 150 miliard korun. Komise přitom Česku nabízí až 350 miliard Kč.

Jen nevím, jak si vysvětlit takovou šetrnost – taková výhodná nabídka a vystačit si s necelou polovinou.

Peter 008
1. 1. 2023 08:44
Odpovědět  Albi

V podstatě je to jedno. Zadlužili nás natolik, že i tak se to bude případně splácet tak dlouho, že je to nesplatitelné.
Konec konců kolonií jsme už tak jako tak. Nás může zachránit jenom zázrak zhroucení všeho v té “naší civilizaci”. A především “bankovního systému” zlodějů.

30a.jpg
Pavel z Moravy
1. 1. 2023 14:42
Odpovědět  Peter 008

Petře, tak to je. Kdo má pod padesát roků, to bude parádní jízda.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 14:39
Odpovědět  Albi

No, škůdci zemští se prostě činí. Přátelé, naše dětičky a dětičky jejich dětiček atd jsou zotročeni navěky. Teď si mohou lehnout do spacáku a oddat se poslednímu klidnému snění, protože západní globál z nich ten dluh sedře až do morku kostí. Komu čest, tomu čest. Přátelé, to je připraveno k totálnímu krachu a z těch globalistických pazourů se již nikdy nedostaneme, nebo li spíše naše děti. No ale oni ve většině zatím spí a moc je to co se kolem nich děje nezajímá. No, těpic, to tady dopadne.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 16:11
Odpovědět  Albi

Padlo pole, tak ať padne aj chalupa. Co je to miliarda sem nebo tam a jestli to stačí splatit vnuci nebo až prapravnuci. Buďme rádi, že si nepůjčili rovnou bilion nebo dva a nenajali za to žoldáky na boj s Putinem, když jsou s ním tý válce.
P.S. Třeba to není šetrnost, ale předvolební vych-canost. Teď si půjčí, s plnou hubou šetrnosti a státnické rozvahy, 100 miliard, a po volbách, když je vyhraje frau Nerudová, si dopůjčí 250 miliard.
Pozn. Jenom si dělám si blbou srandu. I když…

Albi
1. 1. 2023 05:28
Odpovědět  Jaris

🙂

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 15:42
Odpovědět  Jaris

To potřesení rukou mi něco připomnělo. A když je ten Nový rok…
Za sedmero horami, šesti řekami a jednou dálnicí, žil byl v jedné babičkárně dědula Jozef s bábrlí Ančou. A chodili spolu do parku a krmili ptáčky, pomlouvali ostatní stařečky a stařenky a svoje děti a vnuky, nadávali na ministra zdravotnictví; taková romantika pozní jeseně mezi nimi rozkvetla, jak by prál poeta.
A ten dědula měl dnu. Ani poklopec si nedokázal rozepnout a brabečka podržet. Tak mu s tím bábrle pomáhala, aj brabečka mu podržela. Uplynuly asi dva roky a dědula se najednou začal kamarádit
s jinou bábrlí, co ji milující dítka do babičkárny odstavila. Bábrle Anča z toho byla celá nešťastná a ke všemu děda Jozef byl v tom čůracím chroští s tou druhou bábrlí pokaždý dýl než s ní. Až to jednoho dne nevydržela:
“Můžeš mi říct, co na tý důře vidíš? Co má ona, co já nemám, he?!”
“Parkinsona.”

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 19:04

Tak to je fakt ukázkové novoroční potřesení.

Pavel z Moravy
31. 12. 2022 19:15

Nu, co jiného se od tebe Hollande dá čekat. Mistraly jsi Rusům neprodal, ale pokud si dobře pamatuji, Rusové na nich měli už tenkrát finanční podíl. O převratu v Kyjevě nehovoříš, co udělali Ukrajinci s lidmi v Oděse v domě odborů také ne, takže vy nyní děláte přesně to, co vaši předchůdci v době po 1. světové válce, při vzniku revoluce, když jste vyzbrojovali a cvičili bělogvardějce a řídili a koordinovali boje proti sovětům. Dá se říci, že už jste tenkrát chtěli odněkud vyštrachat i nového cara. Raději na rovinu řekněte všichni o co vám jde. Jde vám o suroviny a také o pocit nadřazenosti nad nějakými mužiky. Kyjevský nezávislý list si tě za to co jsi řekl určitě uctí.

Jaris
1. 1. 2023 00:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, naprosto presne!!! Zapad je odjakziva prohnany a prolhany. Samozrejme, ze mu jde o nerostne suroviny Ruska. Vzdyt si to uz stebetaji i vrabci na strese a takova zidovice olbrajtova se nestydela to rict na plnou hubu. Jak zapad prisel o sve kolonie, kde staleti vysaval za koralky a cingrlatka jejich bohatstvi, tak jim najednou vyschla studna blahobytu a proto upinaji svuj nenazrany zrak na Rusko. Aby na svou stranu ziskali co nejvice lidi, hazi nepredstavitelnou spinu a lzi na RF. Jen se divim, ze ty podrazy tem odpornym zapadakum stale prochazeji. Proc lidi stale duveruji zapadnim slibum, pomluvam RF a lzim, je pro me nepochopitelne.
Chtela bych se dozit, aby cely zapadni system krachnul i s tou svou prolhanou demonkracii.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 11:47
Odpovědět  Jaris

Jaris, moc pěkné zhodnocení, ale my oba víme, že tento národ a jeho lid jsou pouze občánci vedeni na provázku svých loutkovodičů bez vlastního myšlení. Pěkný nový rok a hodně zdraví, budeme ho potřebovat.

ladik
1. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Jaris

Já také!

Jan
1. 1. 2023 09:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Francii kopou USaci neustale do drzky a ta drzi diky Macronovi, ucednikovi Rothschildu, kteri zkompromitovali Fillona, aby Macron vyhral volbu.
USaci zakazali Francouzum prodat Rusum Mistraly a Australii ponorky s dieselovym pohonem. Protoze USA je dodaji s atomovym, akoliv to mezinarodni smlouvy zakazuji. Na smlouvy USaci odjakziva kaslou. Pro Francii jsou to nesmirne ztraty. Dasaulta, majitele koncernu co vyrabi stihacky zabili ve stejnou dobu jako Kellnera ve stejnem typu vrtulniku.
Tak se postupuje vuci vazalum, kteri ani neceknou. Tohle chcete i nadale? Nemcum znicili pred nosem NS potrubi a a ni neceklo. Kdo to udelal se nesmi vysetrovat.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 16:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Merklice to dle mého řekla, že byl čas to říct, ale Holland to řekl čistě jen proto, aby se zviditelnil jak je práskanej a jak s Putinem vyj-jebal. Fakt by mě zajímalo, co si teď o něm myslí francouzký obyčejnolid.

Markýza
1. 1. 2023 20:58

Hm? To mi zní hodně pravděpodobně……

josef
31. 12. 2022 21:39
Odpovědět  sergej

Ty vole !!!

sergej
31. 12. 2022 22:03
Odpovědět  josef

Snad jsi nemyslel na anální pornografii, co tě nemá.

sergej
31. 12. 2022 22:07
Odpovědět  sergej

Nebo dokonce na řitní alpinismus, no teda fuj.

josef
31. 12. 2022 23:41
Odpovědět  sergej

Sergeji, mohl bych Vám odpovídat jednotlivě na všechny Vaše urážky a domněnky. Ale spíše se pokusím Vás poněkud utlumit ve Vaší zvrhlé fantasii. Nejsem úchylák. A ohledně různých tfuj filmů pro pány jsem značně skeptický. Tedy lepší trochu možná mizerné praxe, než úžasná nic neřešící teorie. A prd.. , pr..l slouží k vylučování. A až poznáte hemeroidy pochopíte!

sergej
1. 1. 2023 00:01
Odpovědět  josef

No, zrovna vaše problémy mne nezajímají a ani tak ten příspěvek nebyl. Natož pro egoistu centrem vesmíru, smůla.Cože? Co to je za moderní nemoc jako nacvičených robotů na vztahovačnost že si lidi nabrutopýravávají iluze, no to je tedy divná nafomátovanost, sorry jako. Ale třeba chcete vytloukat zlato tam kde není, no. Tak se zarubejte jinde.

A fuj “soustruháti na 3 000% 🙂

sergej
31. 12. 2022 22:06
Odpovědět  josef

Nebo dokonce na řitní alpinismus, no teda fuj.

sergej
31. 12. 2022 22:08
Odpovědět  josef

analový analízismus

Jaris
1. 1. 2023 00:27
Odpovědět  sergej

Jak celit soucasnym vyzvam a krizim Evropy? Jednoduse. Jako prvni, vykopnout z funkce Fialu i s tou imbecilni vladou. Vam totiz rozum i odvaha davno z vaseho dosahu uletely.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
1. 1. 2023 03:01
Odpovědět  Jaris

A kdo říká že ne, necháte si od politiků radit? Nebo naprogramovat jak roboti, nevím kam na dojmy chodíte. Nebo prostě posloucháte autority? Školastika totalit tak tedy funguje, patrně a to se je na co těšit s plastelíňáky uplácanými.
Jestli jste ta služka brutopýrovi prdele tak mu ji běžte olízat aby voněl. 🙂

josef
31. 12. 2022 21:45

Ještě mi v tom špinavém komplotu chybí anglání. Ale oni tam již svoji roli mají. A co nosat… ? Když Rusové poněkuď sleví ze své najivity, dopadne NATO a další špatně.

Vaska
31. 12. 2022 23:28

banderovská nacistická armáda v našem protektorátu –
https://img.tpx.cz/uploads/319013701_190152983589178_6249870712898295350_n.mp4

vavi
1. 1. 2023 05:25
Odpovědět  Vaska

Tento obrovský “problém” je tu aj u nás vytváraný zámerne, aby mohli potlačiť akékoľvek protesty obyvateľstva ! Ja osobne očakávam, že naša 3,14ča čaptavá má na stole pripravený “mobilizačný zákon”! Takže tak či tak sme v p.či pánové…

jiří
1. 1. 2023 08:16
Odpovědět  vavi

Vzor odmítnutí mimořádné služby.
https://app.box.com/s/64pk72qt2icsig3b5en69xdlkklhjaqx

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 00:03

Tak. Konečně je zkurwený rok 2022 v pr-deli.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
1. 1. 2023 01:30

Teprve zkurvený přijde kámo.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 03:01
Odpovědět  Pedro

Pravda. Měl jsem napsat “zatím pro mou vlast nejzkurwenější rok za celý můj život.” Ten co nás čeká je ještě nepopsaná kniha, tak sice může být ještě zkurwenější, ale také nemusí. Jaký bude, budu vědět na sichr až se sečtou hlasy po prezidentských volbách. Ledaže by ještě před nimi obsadila vojska RF Banderstán a bandeři by podepsali bezpodmínečnou kapitulaci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
1. 1. 2023 07:57
Odpovědět  Pedro

Tak jest. Politkorytáři zatím nemají vůbec důvod zase obracet kabáty,takže tu je přímá ůměra : ,,Jak kurwili rok 2022,o to více dokurwí a dojebou rok 2023″,pokud se nestane to…a to…ále stanese,pravda nakonec zvítězí a lidé přežijí,v letopočtu ..? x .

Markýza
1. 1. 2023 15:11

No, byl zkurvenej, to je neoddiskutovatelné. Ale bohužel, chaos a zmatek ještě chvíli potrvá.
Byla taková písnička (Paleček s Janíkem) – “čím jsem si zasloužil tohleto prokletí, že jsem se narodil v dvacátým století”. Chtěla jsem ji najít, ale nepovidlo se, jen text.
Ale tahle je taky příhodná :-))

https://www.youtube.com/watch?v=YbtyANboCr8

primak
1. 1. 2023 04:26

A na hořejším obrázku to není správný Hollande, zde je jeho správná fotočka, jak ho mistrně představuje francouzký imitátor Laurent Garre (video by to ale lépe potvrdilo, dá se nagoglovat).

Hollande-Gerra.jpg
Veny232
1. 1. 2023 07:28

Tenhle Žid má nějaký divný nos…. 😀

Jan
1. 1. 2023 08:47

Tema COVID. Jeho vyleceni Ayuverdou v Indii prokazalo ucinnost prirodnich latek.
https://www.badatel.net/ajurveda-vyliecila-vsetkych-65-000-pacientov-s-covidom-v-indickom-meste-nikto-nezomrel/

Jan
1. 1. 2023 08:53

Putin varuje zapad pred dalsimi utoky na jeho zakladny ve vnitrozemi Ruska.
Provokace skonci nebo vas vymazeme. Ukrajinci bez pomoci NATO a USA, jejich sateltu nejsou schopni tyto utoky upravenymi drony z SSSR provadet.
https://www.topcz.net/rusky-prezident-putin-reakci-utoky-ukrajinskych-dronu-podporovanych-usa-dve-ruske-zakladny-jadernych-bombarderu-pohrozil-jadernym-utokem-usa-nato-pokud-ruskeho-vzdusneho-prostoru-vlet/

Jan
1. 1. 2023 09:07

Uzavreni Minskych dohod s Ukrajinou signatari Merkelovou a Hollandem je neplatna smlouva, protoze byla uzavrena lzive. Vedeli, ze pauzu potrebuji k vyzbrojeni a posileni Ukrajiny, aby obstala v konfliktu. Sami to ted potvrdili. O zadne mirove usporadani jim nikdy neslo. Smlouvu pak porusovala Ukrajina neustalym ostrelovanim Donbasu, zabijenim civilistu a deti, 20 000 dosud a ostrely ted uz z dovezenych US a NATO zbrani stale trvaji. Zapad toto stale utajuje, aby mohl Putina oznacit za agresora.

https://protiproud.info/politika/6923-tezky-ukol-pro-zradce-jak-konecne-zavrit-usta-nepodvolenym-v-rade-od-heydricha-k-jourove-rakusanovi-cernochove-a-fialovi-smejici-se-bestie-smich-stavi-armady-i-z-deti-hruza-z-toho-ze-se-nebojime-50-odstinu-doby.htm

Vaska
1. 1. 2023 09:46

comment image

Pavel K
1. 1. 2023 10:36
Odpovědět  Vaska

Ať dělám jak dělám nějak se tam naštěstí nemohu najít. 😋🤦‍♂️🙋‍♂️

Pijack
1. 1. 2023 11:11
Odpovědět  Pavel K

Rozumní lidé jako my, to stádo přece fotili 🙂

Pavel K
1. 1. 2023 11:24
Odpovědět  Pijack

Ahoj, držme si do NR palce ať přeje štěstí dobru a zlo bylo co nejvíce na dlouhou dobu potlačeno. Taky bych si přál kdyby se to naše ŠÍPKOVÉ království probudilo.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 14:54
Odpovědět  Pijack

No, když jsem loni u nás byl dvakrát na demonstraci, kterou pořádalo Hnutí PES, tak tam bylo vždy tak 300 lidí, ve městě je nás tak 20 000. To by teda bylo focení. Ještě,že jsou digitální foťáky, protože s kinofilmem, ty by mi asi Péťa neuhradil, když on tak naléhavě potřebuje čmrdlíky pro jiné, mnohem prospěšnější než jsou vlastní občané. Kur.va to je národ řiťolezů.

Pijack
1. 1. 2023 11:09

Blbečci na mainstreamu píšou, že prý Putinův projev nepřinesl žádnou naději, protože nemíní ze svých cílů ustoupit. Ó jak se pletou. Právě v tom totiž svitla lidstvu naděje… právě proto, že nemíní ustupovat zlu. Ale blbeček píšící pro mainstream to nepochopí.

Pavel K
1. 1. 2023 11:36
Odpovědět  Pijack

V pátek jsem zavolal známému se kterým jsem dělal na kšeftu v Plzni asi před patnácti lety. Od té doby si za rok třikrát zavoláme co a jak se má. Tak jsem mu chtěl popřát do NR a samozřejmě moje nevymáchaná ukecaná huba to stočila na UK a RF. To jsem neměl dělat, když mi pán začal líčit situaci co ti špatní rusové dělají a že se “PRÝ” sami vystřílí a pak nebudou mít už čím. Tak jsem radši popřál hodně štěstí, poslal veliké pozdravy rodině a hovor radši ukončil. No co dodat nemá info a je zřejmě zakomlexovaný 68 rokem, jako většina dnešních pomatenců, co brojí proti RF. Je to úmorné bojovat proti debilitě, protože těch co mi rozumí a má podobné vidění okolo mě moc není. Hrozný pocit, všude zoombíci.

Pijack
1. 1. 2023 11:49
Odpovědět  Pavel K

Oni ten mindrák z roku 1968 mají všichni, kteří vůbec netuší, že nás přijela osvobodit Ukrajinská armáda a že o tom rozhodli v Kremelském politbyru jen Ukrajinci. To se pak špatně s takovými frustráty dá bavit. Ach jo. Nevědí, že tím stěžejním zlem CCCP byla převážně Ukrajina. Tam vždy vznikalo zlo. Už za Lenina a pak za Hitlera. Ukrajina je hnízdo zla a sami Rusové jsou rádi, že se jich zbavili… ale až moc, protože si Ukronacisti zabrali i Ruská území. Rusové byli příliš trpěliví a mírní, což se jim bohužel nevyplatilo. No, dělají změnu. Pravda u nich vždycky zvítězila. Neklesej na mysli 🙂

Pavel K
1. 1. 2023 12:46
Odpovědět  Pijack

Snažím se neklesat, ale to není zrovna moje silná stránka. Já bych si osobně přál už o tom píši dlouho, kdyby Gosudar vydal prohlášení, jak a proč tomu tak tenkrát v 68 bylo. Hezky natvrdo padni komu padni. Spoustě lidem by se asi otevřeli kukadla a možná by i na RF změnili názor.

sizok
1. 1. 2023 14:03
Odpovědět  Pavel K

93 % tohoto národa jsou ovce. Nemyslící tvor, který chce nažrat a pak se vys… Proto to s ním nedopadne dobře.

Pavel K
1. 1. 2023 14:22
Odpovědět  sizok

Vím, ale za bývalého režimu to takové nebylo. Vše se dojebalo až nyní. Začalo to kastací a prachama. Aby lidi nabyli apatičtí, když ty nahoře si dělají co chtějí a žádné dovolání. Jak to mohlo dopadnout, lidem začalo být vše jedno. Kdyby jsem Gosudar poslal na ty zloděje a korupčníky SPECNAZ, tak bych se vydal pěšky do Moskvy mu osobně poděkovat. A šup do pracovních táborů. I kdyby měli odchytit třetinu republiky, všeci kradnů.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 15:12
Odpovědět  sizok

Když si to ty ovce přejí, co s nimi. Přece je nebudeme my staří pantáti pořád vodit za ručičku. Ať si namlátí, když jsou tak zvovcovatělí. Pohodu tobě a rodině, toť moje přáníčko.

Pavel z Moravy
1. 1. 2023 15:06
Odpovědět  Pavel K

Nedá se téměř s nikým mluvit a to téměř ani v rodině. Ta většina totiž ten orgán za čelem nepoužívá a asi nebude. Já pořád přemýšlím jak je mohl ovlivnit ten sajrajt, co do nich narvali. Tady u nás ve vitrínce se smutečními oznámeními je pořád narváno. Samí sedmdesátníci a nebo ještě mladší, semtam proloženo nějakým osmdesátiletým kmetem. A největší hrůza je, že nikdo to nepřipočte tomu sajrajtu. Řeknou to obvyklé, měl nemocné srdíčko a bla, bla, bla. Doufám kamaráde, že je tobě i ženě už lépe a že budeme dále společně odhalovat grázly. Vše nejlepší přeje jmenovec Pavel z Moravy.

Pavel K
1. 1. 2023 17:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj taky vše dobré a zlé pryč v r.23. Když jsou tam 70 a výše tak je to ok. Já se už měsíc plácám v něčem hnusným a ne a ne se z toho zbavit. A hned to tak dle vývoje nebude lepší. Pavle a nejhorší je když rodiče přijdou o dítě a víš kolik takových je každý rok? Mnogo, mnogo. Zrovna dnes za Prahou vlak a 17 letá holka. Strašný, že mě přejede mráz po zádech. Ti nahoře nejsou spravedlivý. Je prvního a samé negativní zprávy.

Oy Vey
1. 1. 2023 19:17
Odpovědět  Pavel K

je to smutné. Ja som po dlhých rokoch stretol učiteľa z gymnázia. Jeho názory na súčasnosť to akoby rozprávalo 10 ročné decko. Keď som si uvedomil, aká zrudička oblbovala naše hlavy pred rokmi, až mi zle prišlo. Nechal som ho v tom a viem, že keď ho ešte niekedy stretnem, radšej sa zatvárim, že ho nevidím.

Pavel K
2. 1. 2023 12:07
Odpovědět  Oy Vey

😋 🙋‍♂️ 👍 👍

Zmatený
1. 1. 2023 13:15

Včera jsem se dokonale ujistil, že je v naší kolonii definitivně vymalováno!!! Jak? Pozorováním Lumíků v obci, čítající asi kolonii 500 osob, kteří včera slavili Nový Rok, naprosto netušících, co je v našem zmrdostánu čeká v roce 2023. To už není ani k pláči…

zdena
1. 1. 2023 13:57

Je naprosto šokující číst různé výpovědi aktivních účastníků závažných světových událostí a zjišťovat, že opravdu jeden mluví o koze a druhý o voze…. že vidí naprosto jiné cíle, souvislosti, zavinění a řešení…..

Obulus
1. 1. 2023 20:05

François Hollande: “Rusko a Rusko se v roce 2014 snažily vyjednávat s Ruskem: V té době Vladimir Putin hledal okamžité výhody.

Administrátor
P.A.Semi
2. 1. 2023 15:13

Rozhovor je zajímavou ukázkou, jak Kyjev a Západ zcela překrucují Realitu…

πα½