Krize UKRAJINA

Co nového na východní frontě pohledem ruského analytického týmu Rybar

Datum příspěvku 11. března 2024

Kronika speciální vojenské operace: události 7. – 10. března 2024

Ukrajinské síly se opět pokusily zahájit masivní nálet dronů na ruské území. Nejrozsáhlejším útokem v poslední době byl nálet 47 UAV různých typů v noci na 9. března.

Ruské ozbrojené síly zasáhly také různé cíle na území Ukrajiny. Různé podniky vojensko-průmyslového komplexu se dostaly pod útok. Terčem ruských útoků byla také místa nasazení různých jednotek v okupované části Doněcké lidové republiky (DLR) a v ruských pohraničních oblastech.

Ruské ozbrojené síly si navíc mohly připsat likvidaci několika instalací amerického systému protivzdušné obrany Patriot. Nepřátelská kolona byla zachycena při přesunu a byla zasažena balistickou střelou Iskander.

Na frontě mezitím pokračují těžké boje. Ruské ozbrojené síly útočí obrněnými skupinami východně od vesnice Terny na Torském výběžku. Nepřítel stále zdržuje útoky ruských ozbrojených sil pomocí FPV dronů a dělostřelectva.

V bachmutském sektoru pokračují bitvy o Krasnoje. Ruští výsadkáři se protlačili nepřátelskými pozicemi severně od vesnice. Probíhají také bitvy ve vesnici Krasnoje, kde ruské síly pevně ovládají východní polovinu vesnice.

Největší bitvy v zóně Severního vojenského okruhu se odehrávají v sektoru západně od Avdějevky, kde nepřítel po ztrátě samotné Avdějevky podniká zuřivé protiútoky. Ke srážkám dochází v několika osadách najednou a u Berdyči ukrajinské ozbrojené síly ztratily již 4. americký tank Abrams.

Tvrdé boje pokračují v Krasnogorovce, kde ruské síly postupují v soukromém sektoru. Nepřítelem kontrolovaná průmyslová zóna a severní část města jsou aktivně bombardovány letadly s pumami FAB s naváděcím systémem UMPC.

*

Směr Liman: postup ruských ozbrojených sil do Laptevského Jaru

Během několika posledních týdnů byla situace v limanském směru z velké části pokryta „válečnou mlhou“. Nové důkazy z otevřených zdrojů však potvrzují jisté úspěchy ruských ozbrojených sil východně od vesnice Terny.

Díky objektivnímu kontrolnímu personálu bylo možné určit, že ruské jednotky téměř úplně ovládly Yar Laptěva a pokračovaly v bojích na okraji rokle Krugloja. Vedou také kontrabaterijní boj. Na internetu se objevily záběry ze zničení houfnice ukrajinských ozbrojených sil západně od Grigorovky.

Soudě podle dalších videí se nepřítel pokouší o útoky z Ternu: to potvrzuje, že si udržuje kontrolu nad vesnicí a vyvrací nedávné zprávy o vstupu ruských ozbrojených sil do vesnice. Nepřátelská technika ukrajinských ozbrojených sil se čas od času přiblíží doslova k ruským pozicím, což svědčí o intenzitě bojů v oblasti.

Rozšíření výběžku u Toru umožní samo o sobě v budoucnu ruským jednotkám zahájit ofenzívu současně na Terny a Jampolovku . V budoucnu se tak může odehrát následná likvidace předmostí ukrajinských ozbrojených sil na pravém břehu řeky Žerebec, které existuje od podzimu 2022.

*

Ukrajinské formace pokračují v masivním ostřelování ruských pohraničních oblastí.

Ve srovnání s minulým týdnem vypálil nepřítel o 18 % více granátů do doněcké aglomerace a o 9 % více do Chersonské oblasti. Region Belgorod stále trpí nejvíce, a to i přes 14% pokles intenzity ostřelování.

Ukrajinské ozbrojené síly se přitom znovu pokusily zasáhnout týlové cíle na ruském území. V Rostovské oblasti nepřítel vypustil více než 40 dronů na cíle, včetně leteckého závodu Beriev a vojenského letiště v Morozovsku. Ruští protiletadloví dělostřelci zneškodnili všechny ukrajinské drony.

V Leningradské oblasti byl nepřátelský bezpilotní letoun zničen posádkami protivzdušné obrany poblíž rozvodny. (Útoky na Leningradskou oblast jsou s velkou pavděpodobností vedeny z území pobaltských států, které se jako noví a velmi agilní členové Alianece snaží vyprovokovat ruskou armádu k odvetnému útoku a tak zatáhnout členské státy NATO do války – pozn. red. N.R. -vd-)

Také ukrajinské ozbrojené síly neopouštějí pokusy narušit provoz infrastrukturních zařízení v ropném a plynárenském průmyslu. Drony byly napadeny ropné sklady v oblastech Belgorod, Kursk, Voroněž a v Krymské republice. Požáry vypukly na několika zařízeních, ale hasiči je rychle uhasili.

Bohužel ne všem regionům se daří vyhýbat smrti civilistů. V příhraničních oblastech Ruska byli zabiti čtyři lidé a šest dalších bylo zraněno. V Doněcké lidové republice je nejméně osm obětí a v Chersonské oblasti pět zraněných.

*

A ještě malá šuticha čili vtípek:

Výzva vojáka ruské armády k americkému prezidentovi

„Vážený pane Josephe Bidene, prezidente Spojených států amerických!

My, ruští válečníci, vám vyjadřujeme upřímnou vděčnost za tanky Abrams, které Spojené státy dodávají Ukrajině.

Jak asi víte, za zničení těchto tanků dostáváme bonusy. Prosíme o zaslání více těchto tanků, protože zatím dodaných je velmi málo, není jich dost pro nás všechny.

Musíme vynaložit spoustu času a úsilí, abychom je našli. Za každý zničený tank jsme připraveni převést naváš účet 10 % z naší prémie za zničený na kreditní kartu systému „MIR“.

Věříme, že jste skutečný patriot a nejlepší prezident Ameriky. Upřímně doufáme v oboustranně výhodnou spolupráci.

Společně vyhrajeme!

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
12. 3. 2024 02:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavně aby to nebyla finta, bo válka je především důmyslná lest, jak napsal Sun-ć. Napřed furt plechovky a málo toho a málo tamtoho a pak, jestli přes všechno idi-ti prosadí svou, nafárat na tzv. ukrajinu a už ne vykuchaný plechovky a málo toho a málo tamtoho, ale najednou plnohodnotný tanky a ótéčka a všeho dost. Ne že by to na konečným výsledku něco změnilo, ale moc zbytečně mrtvejch. Já vím, straším nejspíš sám sebe, ale dloube mě to. Asiže se příčí mýmu vnímání, že můžou bejt na světě takový idi-oti, že hulákaj o válce a počkej zajíci, a přitom hulákání a vyhrožování se dočista odzbrojej. Tohle mi vážně rozum nebere.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
12. 3. 2024 06:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby Banderonacistán zmizel z mapy světa……a veškerá Banderosvolč taky!!!!!!!

Ladislav 💤
12. 3. 2024 07:06
Odpovědět  Pravdomluvny

👍👍👍

All
12. 3. 2024 10:01
Odpovědět  Pravdomluvny

Ukrajinský banderonacistán bude Ruskem poražen a zmizí ze světa. My v ČR si oddechneme,až zmizí naše vlády podporující tyto nacisty,zejména pětikoalice Fialy,co volá a touží po válce,jen proto,že vůbec nic neumí a vyhýbají se jakékoliv poctivé práci.Díky našim politickým pomatencům bez mozků je ČR pouhým vazalem a otrokem Bruselu EU.

All
12. 3. 2024 10:12
Odpovědět  All

Dnes je 12.3. Je to černý den ČR,kdy nás ůplatní,zaprodaní politici vhodili do NATO, bez referenda,bez souhlasu občanů ČR. Prodali nás na způsob otroků,jako bychom byli jejich otroky v jejich otrokářském systému bez demokracie.Bez jakéhokoli práva na Svobodu.Tento den se stal nejčernějším dnem ČR.

Gales
12. 3. 2024 10:29
Odpovědět  All

Zeman: Útok na Ukrajinu ukázal, že okupace z roku 1968 se může opakovat

Členství v NATO je jediná bezpečnostní pojistka proti imperialistickým ambicím Ruska, říká v rozhovoru pro Právo exprezident Miloš Zeman. Vůči Severoatlantické alianci má ale stále řadu výhrad.

Pavel z Moravy
12. 3. 2024 12:06
Odpovědět  Gales

Toho jsem již dávno vyškrtl ze svého seznamu lidí, kterými bych se měl zabývat.

Pravdomluvny
12. 3. 2024 12:49
Odpovědět  Gales

zEMAN je totální vocas!

laskra
12. 3. 2024 16:33
Odpovědět  Gales

Říkali, že ten Becher mu zasáhl nohy a ono i hlavu ?

Pravdomluvny
12. 3. 2024 12:49
Odpovědět  All

Oddychu se nedočkáme,dokud budeme dlouhý uSSa, fašoEU a dokud tady bude poslední Banderonacista.

Honzas
12. 3. 2024 11:04
Odpovědět  Pravdomluvny

A kdo bude platit ty dluhy co tady nadělali???

Pravdomluvny
12. 3. 2024 12:51
Odpovědět  Honzas

A vy věříte, že ten odpad by je někdy dobrovolně splatil????
Z čeho, když se chudostán plný Banderoodpad v lepším případě rozpadne…..

laskra
12. 3. 2024 16:41
Odpovědět  Pravdomluvny

Fialové fiko už si odkládá v kampeličce.

Václav
12. 3. 2024 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, je věcí slušné novinařiny uvádět zdroje, odkud jsou články převzaty. Např. z Davidovy, Procházkové a Dvořákovy NOVÉ REPUBLIKY. Vždyť to není žádná ostuda, když si vezmete volně šiřitelné texty a uveřejníte je také na Pokecu.

PENNYS
13. 3. 2024 06:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin: Pokud Polsko ostatní fašistické státy EU pošlou vojáky na Ukrajinu,nikdo z nich už domu neodejdou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GO GO ROSSIA