blog

Co přinesl měsíc…listopad 2022

Co přinesl měsíc…listopad 2022

Víte, jak se jmenoval nejlepší a nejdéle působící velvyslanec USA v České republice?  Václav Havel!

„Občas vážně nevím, jestli svět řídí lidé moudří, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“  (Mark Twain)

Pokud někdo tvrdí, že západní státy propagují šíření demokracie a ochranu lidských práv, jde o pomluvu. Něčeho tak zbytečného se představitelé západních států nedopouštějí. Pouze o tom účelově hovoří na veřejnosti, aniž by očekávali, že to bude někdo brát vážně…“ (F.R.)

Jak zformovat skutečně údernou opozici?

Nikoliv založit „správnou“ stranu nebo sjednotit různé party, ale vyřešit něco mnohem zásadnějšího. Jak vytvořit společenskou vrstvu, ze které by mohla vzejít opozice schopná převzít moc. To je úplně jiný typ úkolu. Mnohem obtížnější, mnohem dlouhodobější. (Petr Hampl, Prolomení hradeb II)

K listopadovému výročí:

Po 30 letech budování šťastné a prosperující společnosti se dozvídám, že nemám jezdit autem, topit, svítit, koupat se a dokonce mám přestat žrát…

33 let po slavné revoluci:

Současná česká vláda je tak nadšená Ukrajinou, že nám všem zajistila její životní úroveň…

Bratry Mašíny bych vyznamenala.

„Jako společnost jsme se totiž usnesli, že komunistický režim byl zločinný a boj proti němu byl legitimní, morálně oprávněný a hodný úcty. Navzdory obětem, kterých je mi osobně líto a jejich smrt nebyla při útěku Mašínů nezbytná.“

Danuše Nerudová – Čaputová.cz, kandidátka na prezidentku ČR.

Odpověď:

Musíte také vyznamenat J.V. Stalina! Fašistický režim v Německu byl zločinný a boj proti němu byl legální, morálně oprávněný a hodný úcty. Navzdory obětem, jejichž smrt nebyla nezbytná. Např. při varšavském povstání.

Jaký je rozdíl mezi Grétou a Zelenským?

Žádný. Nikoho už nezajímají…

Na závěr horkého podzimu v Evropě:

Je lepší, když Rus zastaví plyn, než když ti ho Němec pustí. (židovské přísloví)

Vzpomínka:

Pamatuju dobu, kdy jsem se v hospodě najedl za peníze, které dnes nechávám jako dýško. Asi už jsem hodně starý…

Dvě jednoduché premisy:

Cenzura vždycky jenom upozorní na to, co se nemá říkat na veřejnosti.

Žádné dezinformace neexistují. Je jenom rozdíl mezi oficiální doktrínou a tím, co lidé sami vidí kolem sebe. (L.K.)

Rozdíl mezi fašismem a komunismem:

„Moskva nám nevezme řeč ani půdu, kdežto Berlín obojí. Vládní forma se změní, za 30–50 let komunismus nebude, bude zde však národ, kdežto za vlády Němců by za dvacet let národ byl zničen.“  (Bedřich Homola, československý důstojník popravený za války nacisty.)

„Čím víc se blíží pád impéria, tím šílenější jsou zákony.“ (Marcus Tullius Cicero)

Režisér politikovi před zahájením přímého přenosu:  „Jak řeknu: světla – kamera – klapka, můžeš začít lhát…“

Tzv. dezinformace je jen předčasně zveřejněná pravda.

Dnes už člověk ani neví, s čím má jít ven. S rouškou, deštníkem, certifikátem nebo se samopalem…

Na summite turkických národov 11.11. 2022 v Samarkande sa hlavy štátov dohodli, že rok 2023 bude Rokom pozdvihnutia turkickej civilizácie.

Okrem Organizácie turkojazyčných štátov existuje, napr. Liga arabských štátov, Africká únia, Medzinárodná organizácia Frankofónie…, len nikde nie je vidieť ligu, či organizáciu slovanských štátov

Je to smutné, ale pod vedením „usáckeho“ Poľska (cez projekt Trojmoria) a ešte „usáckejšej“ Ukrajiny (koncept zástupnej vojny NATO s Ruskom) sa slovanský svet dostáva na kolená.

Na niečo podobné ako Rok pozdvihnutia slovanskej civilizácie môžeme zatiaľ zabudnúť.  Bohužial.

Resumé k výročí tzv. sametové revoluce:

B. Clinton:

 “Cílem NATO v budoucnosti je nasadit mírové síly v regionech etnických konfliktů a hraničních sporů od Atlantického oceánu po pohoří Ural.” Směrnice prezidenta USA Clintona č. 13, února 1992. „Na přivedení Jelcina k moci jsme utratili mnoho miliard dolarů, ale vyplatilo se nám to víc, než jsme očekávali: vyřadili jsme politického konkurenta – Rusko ze světové politiky a za zanedbatelné ceny jsme z Ruska odčerpali 20-tisíc tun mědi, 15-tisíc tun hliníku, 2 tisíc tun cézia, berýlia, stroncia a mnohé další suroviny. „Zisk“ pro USA za přivedení Jelcina k moci byl víc jak 5700 %. To se ještě nikdy v historii nestalo!” (B. Clinton „O stavu země“ ze 7. února 1997).
G. Kissinger:

 „Kolaps Sovětského svazu je bezpochyby nejdůležitější událostí naší doby a Bushova administrativa prokázala úžasné schopnosti ve svém přístupu k tomuto problému… Musí být upřednostněn chaos a občanská válka v Rusku před tendencí umožnit mu sjednocení do jediného, silného, centralizovaného státu.“
Britský premiér John Major:

„Úlohou Ruska po prohrané studené válce je poskytnout zdroje prosperujícím zemím. Ale na to jim stačí jen pár miliónů lidí.“
Margaret Thatcherová:

“Na území Ruska je ekonomicky opodstatněné nechat žít 15 miliónů lidí, kteří budou sloužit na těžbu ropy a plynu, případně v dolech jako otroci”. BEZE STUDU OTEVŘENĚ HOVOŘÍ O VYVRAŽDĚNÍ SLOVANŮ ! ! !
Poradce prezidenta USA Zbigniew Brzezinski:

“Čím menší bude populace na tomto území (SSSR a Rusko), tím úspěšnější bude jeho rozvoj pro cíle Západu. “Slované – Rusové, Bělorusové, Ukrajinci – jsou nejvzdorovitějšími národy na světě. Je možné je zničit, ale ne je dobýt. Proto je třeba toto semínko definitivně zlikvidovat. Hitler byl hloupý chlapec, dělal vše otevřeně. My nebudeme zanechávat stopy.”
G. Soros: „Potřebujeme Ukrajinu JAKO TORPÉDO VE VÁLCE S RUSKEM. Osud občanů této země se nás vůbec netýká.“

a ANI OSUD SLOVÁKŮ A ČECHŮ. Začalo to už odstraněním Mečiara a teď Fica … – komu posloužila vražda Kuciaka ??

UŽ CHÁPETE?

Paradox nebo výsměch voličům?

„Demokratická pětikoalice“ podporuje kandidaturu bývalého člena KSČ a absolventa kurzů vojenské kontrarozvědky, převlékače uniforem gen. Petra Pavla.

SPD, nazývaná pětikoalicí jako „extremistická a fašistická“, podporuje kandidaturu chartisty a bývalého politického vězně z doby před r. 1989 Jaroslava Baštu… (M.S.)

Dočetl jsem knihu Tři mušketýři a šel jsem se na internet podívat, co znamená výraz Gaskoněc. Zjistil jsem, že pochází z ruštiny a znamená „došel plyn!“ Proč se tak nazývá příslušník francouzského etnika už tam uvedeno nebylo…

Průběh topné sezóny v Evropě v zimě 2022/23:

Bude teplo i elektřina, ale koupit si je nebude moci každý. Nejprve půjdou do kamen lesy, pak parky, potom nábytek a nakonec může dojít i na evropské úředníky.

Teplota v bytech vyšší než 17 stupňů Celsia je zločin proti evropským hodnotám.

„Stojíme před volbou mezi svobodou a pohodlím. Hodně jsme mluvili o ochotě zemřít za ideály demokracie, teď je čas to dokázat.“ (Josep Borrel, šéf diplomacie EU)

Česká republika z pohledu zahraničí:

Putin nás má za nepřátele, Amerika za slouhy, Německo za protektorát, Maďarsko za podrazáky, Ukrajina za spižírnu a Katar za blbce. (Vox populi)

Co řekl čínský prezident německému kancléři na závěr jeho návštěvy v Pekingu:

„Vy (pane Scholzi), jste zničili své vztahy s Ruskem; prováděli jste blokově orientovanou ideologickou politiku, a to bylo ve váš neprospěch. Nemyslete si, že totéž můžete udělat s Čínou.  (Nebo se zbytkem světa, dodal Xi.)

Výsledek green dealu:

Lidé začali třídit odpady na hořlavé (palivo) a nehořlavé!

Jak poznáš, že informace je pravdivá?

Když ji FB zablokuje, Twitter smaže, Google skryje, YT zakáže, média zcenzurují a vláda dementuje!

Co říká hysterie kolem Polska o kvalitách současné české vládní reprezentace?

Naši vládní politici se do války s Ruskem zamilovali! Ruská agrese je pro ně darem z nebes. Bez tisíců zabitých Ukrajinců by mnohem více vyniklo, jak zoufale bezcenní a pro řízení země nekompetentní jsou členové naší vlády a jejich politické okolí. Teď mohou být rádi, že tato šílená válka odvádí pozornost části veřejnosti od jejich vlastní beznadějnosti, a nepochybně proto ve skrytu svých zkažených duší doufají, že nikdy neskončí. (P.M.)

Jak se ze zkorumpované, rozkradené a oligarchy rozparcelované země stane vzorová demokracie, hodná pozornosti a následování jiných demokracií?

Stačí, aby ji napadlo Rusko!  (V.K.)

Nový pohled na očkování proti covidu:

Trestní stíhání hrozí všem, kdo se na očkovací kampani podíleli: lékaři, epidemiologové, politikové, vládní poradci, poslanci, všichni odpovědní úředníci, všichni soudci, právníci, zaměstnavatelé, pečovatelé, vedoucí domů, vedoucí klinik atd., kteří činí očkování nezbytným nebo dokonce povinným.

Důvodem je, že vakcíny od Comirnaty a Moderny jsou takzvané pochybné léky ve smyslu § 5 zákona o léčivech. A výroba, distribuce a užívání těchto drog je trestným činem podle § 95 zákona o drogách. A každý, kdo očkuje vlastní pacienty, zejména nezletilé nebo zdravotně postižené osoby, které nemohou dát souhlas, se vystavuje stíhání i za týrání svěřenců podle § 225 trestního zákoníku – sazba odnětí svobody až na deset let.

Otázka: Kolik má Rusko vlastně raket?

Odpověď: Dost pro všechny.  (D.Medveděv)

Mise Artemis je projekt NASA, který má zahájit nové cesty člověka na Měsíc. Jejím hlavním úkolem je přivézt na Měsíc první ženu a prvního barevného (nebělošského) astronauta!

Komentář:

Doufám, že oba ti pokrokoví astronauti z mise Artemis budou mít nějaký kreativní nový gender a že jako úplně první věc zapíchnou do měsíčního povrchu duhovou vlajku a vyšlou zdravici Gretě Thunberg!  (N.B.)

A tohle všechno, co jste si právě přečetli, je výsledek 33-letého budování svobodné kapitalistické společnosti!

Pro pokec24: Jaromír Bradávka

sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
1. 12. 2022 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Děkujeme.

yumor_1b4.jpg
Teuton
1. 12. 2022 15:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, původní Ukroušové mi nevadí. Ti, kteří jsou zde dvacet a více let, pracují a ani je nenapadne, aby se do toho nacistického bordelu na Ukrajině vrátili. Část z nich má i trvalý pobyt, s čímž nikdo problém nemá. Vadí mi ale těch půl milionu příživníků, kteří se sem nacpali v posledních devíti měsících. Z velké části jde o banderovce ze západní Ukrajiny, kde se nebojovalo a nebojuje. Tihle příživníci velice správně vycítili, že díky Fialově vládě mohou mohutně podojit naše sociální, finanční a zdravotní systémy. A tak to pochopitelně dělají. Z osobní zkušenosti vím, že na tyhle parazity a příživníky jsou nabroušeni i původní Ukroušové, kteří jsou zde již dlouho a kteří nikomu rozumnému nevadí.

Pavel K
1. 12. 2022 17:44
Odpovědět  Teuton

Myslím že se mýlíte pane. Teď se nebudeme bavit o těch co se sem nahrnuli tento rok. Znám jich celkem dost tedy těch, co jsou tu třeba už čtvrt století. Také záleží z jaké oblasti přišli. Ale jen mě tak proběhla vzpomínka na jednu rodinu kterou znám už hódně dlouho. Vzpomínám si jak jsem potkal paní v jednom krámu u nás v městečku a říkám ji co se to tam u nich děje, že to je hrozný. To bylo myslím zrovna v tom majdanu a po Oděské tragédii. Tó rúsi a strašně se divila, co to povídám. Jelikož jsem tenkrát sám ještě věděl kulový, tak jsem to nerozváděl. Další, jednou týdně knám jezdí z Kladna stánek s místním pečivem, zákusky atd. Paní je také “Ukrajinka” a nebyl bych to já se svojí hubou nevymáchanou, abych nenajel na problém UK. Radši jsem nakoupil a vypadl, všechno rúsi špatní atd atd. A víte kolik je takových kteří to nahlas neřeknou? Netvrdím, že jsou všichni stejní. A to samé s čangajškama, ty se tu taky rozmnožili a počkejte co jich za 20 ještě bude. Vy co mě budete spílat, jak jsou pracovití, tak se zamyslete jakou přidanou hodnotu pro náš stát vytváří. Nosí krabice z jednoho stolu na druhý stůl. Ta korektnost stojí pěkně za ho*v-n*o. Určitý počet a dost!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
1. 12. 2022 17:56
Odpovědět  Teuton

A jéjej, takovou práci mě to dalo a byl jsem smáznut. Však jsem to houwnno opravil, tak proč?

Gene
1. 12. 2022 16:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Mohl by autor uvest zdroje citaci Margaret T. a John M? Nikde nemuzu najit neco hodnoverneho.

sergej
1. 12. 2022 19:13
Odpovědět  Gene

Divíš se když naplňují agendu železné lejdy vyžraných krámů, hokynářky co že řekla svým podnikatelům že půjdou po rudém koberci na své zdroje surovin a energií v rusku? Ale to už je let tak tam ukrajince a evropu co by zásobovací týl pro cílově privilegované nezmínila. Ha

Gene
1. 12. 2022 20:46
Odpovědět  sergej

Mne ovsem zajimaji zdroje. Papouskovat neco je snadne, ovsem tim znamym, zdroj-ledna baba povidala, ztraci vyznam clanku na hodnote. Dalsi vec je ta co je to za idioty, kteri za celkem normalni otazku daji minusove body. Ne ze by mne to sralo, ale nechapu jejich myslenkove pochody.

Pavel K
1. 12. 2022 21:21
Odpovědět  Gene

Kreténů je všude mnógo, sserr na mínusy. Však se u nás v ČR říká mé, na každém šprochu pravdy trochu.😋😋😂🙋‍♂️

Gene
1. 12. 2022 22:33
Odpovědět  Pavel K

Pavel ja na ne seru, ale porad mi nejde do hlavy ze tu jsou taci idioti. Ja chapu ze nazor ma nekdo taky, nebo taky, ale v te otazce nebyl zaden nazor.

Pavel K
2. 12. 2022 08:56
Odpovědět  Gene

Hlavně zdraví a pohlavní svěžest. 😂😋🙋‍♂️

Ferko
2. 12. 2022 15:28
Odpovědět  Pavel K

To, co si přečtete na AE jako dezinformaci, se nejpozději za půl roku ukáže jako pravda.

Ferko
2. 12. 2022 15:26
Odpovědět  Gene

Vás zajímají nějaké “body”? Mně tedy vůbec ne. My, co se známe z PP to známe. Tam se dnes sejde kolikrát taková svoloč, že jen točíte kolečkem na myši, abyste se dostal ke slušnému a podnětnému komentáři. Samý “Jiří, Zdeněk, Tadeáš, malý-velký idiot” a další a další, snůška parazitů z neziskovek.

Pavel K
2. 12. 2022 15:48
Odpovědět  Ferko

Ale Ferko nebuď labuť, nějaká ta humorná vsuvka neuškodí. Ale musí to mít trochen úroveň. A teď můj názor, číst tam kolkrát příspěvky zřejmě kopírované 2x delší než samotný článek je nuda. Teď humor “bo pyco není čas”. 🙋‍♂️🙋‍♂️

Gene
2. 12. 2022 16:07
Odpovědět  Ferko

Ferko zajimaji. Nemam rad prekrucovani. Navic ne proste zajima , kdy a kde to pronesl. Na pravy prostor uz nechodim. Ti trolove mi byli u zadku, ale Kriz si neumel vyresit par zakladnich technickych nedostatku. Prispevky se nezobrazovaly, naskakovaly mi porad e-maill adresy jinych komentujicich. Navic mi neproslo par prispevku, ktere ani nebyly sproste, nebo nebo urazlive. Tak jsem se na to vykaslal.

jiří
1. 12. 2022 17:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Hospodaření zločinných komunistů.
https://legacy.blisty.cz/art/48053.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří Langmajer
2. 12. 2022 18:33
Odpovědět  jiří

Skvělý odkaz. Díky Jiří – uložil jsem do archívu pro mou sedmnáctiletou dceru.
Smekám před tím, kdo bude mít odvahu, trpělivost a vůli dát tento nevěstinec zase do kupy….

Autor
1. 12. 2022 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem si vzpomněl ještě na zesnulého Gorbačova. Nakolik museli být naivní ti funkcionáři, kteří si mysleli, že by s nimi “páni světa” mluvili jako rovný s rovným. Nakolik musí někdo klesnout, aby z vedoucí funkce jednoho ze dvou nejsilnějších států světa se proměnil v klauna nabízející pizzu.
Zajímalo by mne, jestli si někdy uvědomil kolik milionů životů odsoudil k chudobě, kolik milionů jich de facto svým chováním zabil. Následky “perestrojky” v Rusku byly horší než ztráty za II. sv. války … Nebýt jeho a podobných zrádců, kteří stejně a naprosto stejně jako dnes ti “druzí” nejsou, nebyli a nikdy nebudou schopni cokoliv pozitivního vytvořit, jenom zmar, zkázu, rozvrat, smrt, svět by vypadal jinak. Neříkám o moc lépe, ale jinak.
Vědomí, že jsou “někdo” je falešné. Je to jen shoda okolností, že tam jsou ti, co tam jsou. Rádi by se považovali za Bohy, ale nejsou, jsou to jenom – jak symbolické – švábi, co otravují a ničí všechno do čeho se “zakousnou”. A je fuk z jakého spektra politiky vychází. Hlavní je to, že odmítli odpovědnost za svou činnost a chtěli a chtějí jenom a pouze ty “slasti”. A to je to, co určuje nevyhnutelný zánik “naší civilizace”. A je jedno jestli to bude ještě letos, za rok, nebo za sto let. Právě oni zmizí. Lidstvo nějak přežije, ale oni ne. A zařídí si to vlastní rukou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
1. 12. 2022 18:47
Odpovědět  Peter 008

Trpělivost, mírumilovnost, důvěřivost – to jsou bohužel atributy Slovanských národů. Pravda, pak umí také bojovat a ctít si životů. Jenže před tím je vždycky někdo zradí a podvede. Gorbačov byl naivní a myslel si, že manýry z historie židů a aristokracie Anglosasů jsou již minulost. Ó jak se mýlil, prostě zmrdi opět zneužili důvěřivosti národů východu. Ostatně podle toho se řídí v moderních dějinách již 400 let. Pohled Gorbačova je naše břemeno. I dnes skáčeme Němcům na jejich žvásty jako hejl na špek.

sergej
1. 12. 2022 19:31
Odpovědět  Pijack
Boomer
2. 12. 2022 18:53
Odpovědět  Pijack

.. Gorbačov dle mého nebyl žádný naivka, ale ukázkový gauner, v každém okamžiku si uvědomoval, co dělá a jaké to bude mít následky, ale to ho nezajímalo. Jeho jediným cílem byl jeho osobní prospěch..

Ferko
2. 12. 2022 15:32
Odpovědět  Peter 008

Biden, Putin, Makron, Lejnová, Jourová, Fiala a celá naše srandovní vláda idiotů-všichni mají do prdelky stejnou díru, jak já nebo vy.

Pijack
1. 12. 2022 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

K druhému odstavci. Proboha !!! Nová společenská vrstva nevznikne ani náhodou. Je to sci-fi. Vrstvy jsou už po staletí dány. Jsou ti co mají a ti, kteří nemají. nedělejte prosím z prostých pravd nějakou filosofickou disciplínu. Je to ztráta času a odvádí to pozornost od problému.

sergej
1. 12. 2022 19:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Autorovi díky za zdařilý článek.

Autor
1. 12. 2022 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Stanou se věci. Když se stane a objeví se obázek, který žije svým životem:
Nápis na obrazovce TV z Ukrajiny – Sergej Surovikin, ministr energetiky Ukrajiny
(ukrajinsky)

bdd7wv~1.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jirik
2. 12. 2022 17:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Válek a Jourová – Odborná konference o očkování 21/11/22
22. 11. 2022
Budování důvěry veřejnosti jako cesta k přijetí vakcíny. Válek: “Vakcíny jsou bezpečné a účinné.” Jourová: “Digitální divoký západ, kde dezinformace se mohou šířit jako požár, musí skončit…platformy musí být více zodpovědné, že my, uživatelé, získáme větší kontrolu nad tím, co vidíme, a že ti, kteří šíří dezinformace, nezískají z toho peníze tak snadno jako dnes.”
https://www.youtube.com/watch?v=YkRfSA4eKpM&t=829s

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2022 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Cenzoři by měli především uvážit toto “zlaté” pravidlo:
“Cenzura vždycky jenom upozorní na to, co se nemá říkat na veřejnosti.”

A k “Tzv. dezinformace je jen předčasně zveřejněná pravda.” bych poznamenal, že “hate speech is the speech the liars hate“…

πα½