politika

Buď si vás koupili, nebo vám totálně hrabe

Salvini v europarlamentu: Navrhujete zastavit výrobu a dovážet vše z Číny. Buď si vás koupili, nebo vám totálně hrabe. Pracujete pouze pro zednáře, banky a nadnárodní korporace.

Vzhledem k aktuálním událostem je dobře připomenout si projev bývalého italského vicepremiéra Mattea Salviniho v europarlamentu před pár měsíci, když se stále více ukazuje, co to vlastně globalizace je, a jaké důsledky to bude mít pro hospodářství, soběstačnost a národní a kulturní identitu evropských národů.

O tom, jací zkorumpovaní a nekompetentní a hlavně nikým nevolení úředníci sedí v čele EU a přijímají protinárodní nařízení, je zbytečné hovořit. 

Je načase ptát se, kdo je uplácí, koho zájmy prosazují a co chtějí opravdu dosáhnout.

Úzká finanční, obchodní a podnikatelská elita států Evropy a její kulturní a akademičtí sluhové v jednotlivých členských státech mají spolu s dalšími nadnárodními podnikateli a finančníky za cíl vytvořit z planety jedno obrovské tržiště, kde bude svobodná bezcelní výměna zboží a surovin, a svobodný pohyb pracovní síly. 

Kvůli tomu se snaží eliminovat hranice států a postupně i samotné národy.  Poté, co nastane svobodný pohyb pracovní síly z Asie a z Afriky do Evropy, tak etnické skupiny a národy Evropy budou doslova vygumované.

Nadnárodní podnikatelské seskupení se snaží většinu průmyslu Evropy přemístit do Číny, kde je levná pracovní síla a vůči podnikatelům benevolentní legislativa. Díky tomu se Čína stává hlavním nástrojem globalizace.

Evropa by měla žít z turismu a z lehkého potravinářského průmyslu. Tento proces zajistí trvalé miliardové zisky pro nadnárodní podnikatelské seskupení, banky a korporace a minimální nebo nízkou mzdu pro pracující.

Proti tomuto procesu se postavil Donald Trump s některými podnikatelskými a vládními kruhy v USA a také Velká Británie, která vystoupila z EU. Obě země plánují stáhnout výrobu z Číny, zavřít hranice, zavést cla, což už USA i udělalo, a obnovit vlastní hospodářskou základnu a soběstačnost.

Ve svém projevu tehdy na to poukázal bývalý vicepremiér Matteo Salvini.  Na úvod se zeptal na nesmyslné dotování tureckého diktátora z našich peněz:

“Přimlouvám se těm, kteří jsou mimo tuto budovu, ne těm, kteří vládnou EU, protože jste neschopní, falešní a pokrytečtí. Jsem šokován vaším postojem k Erdoganovi. Jedete mu dát 10,5 miliardy eur. Když máte aspoň špetku důstojnosti, zastavte tuto dotaci tureckému režimu. Nelze rozdávat peníze těm, kteří nám budou v Evropě vysvětlovat, co je to demokracie a říkat o nás, že jsme fašisté a rasisté. 
Můžete zastavit toto financování, které kradete z kapes Italů a občanů evropské unie? 
Už když jsme u toho, tak zastavte dohody o vstupu Turecka do EU, protože toto nemělo nikdy nastat. 
Protože Turecko nikdy nebylo a nebude Evropou.  Samozřejmě, pokud někdo z vás už s ním nedělá byznys.”

“Někdo tu navrhl přestat vyrábět Italské produkty a vyměnit je za konkurenční z Číny. Buď si vás někdo koupil, nebo vám úplně hrabe. Obnovili jste sankce proti Rusku, které jako jediné šlo bojovat do Sýrie proti islámským teroristům. Kdybychom měli čekat, než se evropské organizace rozhodnou bojovat proti ISIS, tak dnes už sedí v parlamentu zahalení s kulomety a dávají nám lekce z demokracie.”

“O zemědělství nepadlo ani slovo. Zamořit naše stoly a žaludky evropských dětí olejem z Tuniska, pomeranči z Maroka, rajčata bůhví odkud, nekontrolované výhonky z Číny, bůh ví co v nich je, rýže z Kambodže. 

Žádám vás, abyste chránili suroviny, které jsou pěstovány v evropských státech a mořích, před touto komisí, která vše devastuje.

Vy jste záhuba evropského snu, který jsem chtěl zanechat svým dětem. Byl zkažený lidmi jako jste vy. 

Váš sen jsou banky, lobbisté, zednáři a nadnárodní korporace. Dejte ruce pryč z EU a nechte ji občanům”.

Mezitím Čína aktivizuje jednání s EU o komplexní investiční dohodě.  Proběhly telefonické rozhovory vicepremiéra ČLR Liu He s místopředsedou Evropské komise Valdisem Dombrovskisem. Podle slov Dombrovskise se snaží obě strany uzavřít jednání o ambiciózní investiční dohodě do konce roku.

Jednání o komplexní investiční dohodě EU-ČLR začala v roce 2014. Dohoda se má stát jednotným mechanismem regulujícím investiční spolupráci Číny s členskými zeměmi EU a nahradit všechny platné dvoustranné dohody o čínských investicích s evropskými zeměmi.

Což v překladu znamená, že Čína bude mít takové obchodní privilegia v evropských zemích, jaké určí Evropská komise a ne jaké si určí jednotlivé členské státy.

Dokument má napomoci usnadnění přístupu na evropský trh pro čínské společnosti, ale i přístupu na čínský trh pro investory z EU.

Předpokládá se odstranění diskriminační praktiky vůči zahraničním investorům, vytvoření mechanismů ochrany investic a zajištění stejných pravidel hry pro zahraniční a domácí společnosti a také stimulace stabilního ekologického rozvoje, mj. dodržování základních ekologických a pracovních norem investory.

Jednání o komplexní investiční dohodě EU a ČLR však pokračují pomalu.  Strany narazily na určité rozpory, když začaly projednávat konkrétní znění dohody. Brusel poukazoval na negativní skutečnost, že mnoho odvětví v Číně je pro zahraniční investice uzavřených.

Určité potíže vyvolávaly také čínská pravidla kontroly pohybu kapitálu.  Neurovnané zůstaly mechanismy ochrany práv intelektuálního vlastnictví a transferu technologií, a tato otázka je nyní pro Evropany obzvlášť choulostivá, protože USA z toho udělaly obchodní válku.

Ivan Blaho
https://bit.ly/2S4BRdk

sdíletj na