politika

Úplné fiasko! Celý příběh byl připraven předem

Maria Zacharova ve svém Telegramu zveřejnila informace z 97. zasedání Výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní. Ukázalo se, že je to úplné fiasko! Klient ještě ani neonemocněl a jeho kurátoři již začali jednat a všechno to dopadlo, tak nějak trapně!

Zacharova: Verze o otravě Navalného se úplně zhroutila.

Podle jejího názoru nyní tato interpretace událostí vypadá zcela neudržitelně. Bylo naprosto jasné, že celý příběh byl připraven předem.

„A je to. Západní kolegové, držíce se za ruce s Navalným, společně jdou ke dnu se svým příběhem o otravě chemickými zbraněmi … Opona padá a s ní také dekorace,“ napsala.

Poukázala na to, že Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) se rozhodla vyslat do Ruska tým specialistů v souvislosti s podezřením na otravu Rusa 20. srpna loňského roku na žádost Německa.

„20. srpna 2020 ruský občan Navalnyj právě přiletěl do Omsku a skupina OPCW již byla vyslána, aby poskytla technickou pomoc v souvislosti s podezřením na otravu chemickými zbraněmi,” vysvětlila Zacharova.

Diplomatka upozornila na skutečnost, že příprava žádosti SRN na OPCW by měla zabrat značnou dobu, k tomu nemohlo dojít okamžitě.

„Koneckonců, Německo muselo mít v rukou alespoň něco, aby mohlo vyvodit i původní závěry ohledně kontaktu s OPCW,” uvedla Zacharova.

Diplomatka uvedla, že generální ředitel technického sekretariátu OPCW neodpověděl na otázku, jak k tomu může dojít, a zástupce Německa naznačil, že se jedná o překlep v dokumentech.

Jak mohla OPCW vědět, že Navalnyj bude otráven?

“Jak je to vůbec možné?” Rusko se ptá OPCW poté, co zpráva tvrdí, že tým byl vyslán do Německa ve stejný den, kdy Navalnyj onemocněl na Sibiři

Nejnovější zpráva OPCW obsahující údaje o reakci na “otravu” ruského opozičníka Alexeje Navalného ukazuje na zjevné nesrovnalosti, tvrdí Moskva a dodává, že úřad pro kontrolu chemických zbraní je nevysvětlil.

Rusko požádá Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) o vysvětlení jejích zjištění, oznámil vyslanec země při této organizaci Alexandr Šulgin.

Dokument předložený na 97. zasedání výkonné rady organizace na začátku tohoto týdne obsahuje informace o reakci orgánu na otravu Navalného ze srpna 2020.

OPCW v něm uvádí, že její sekretariát “vyslal na žádost Německa 20. srpna tým za účelem technické pomoci” v souvislosti s podezřením na otravu “ruského občana”. Problém je v tom, že toho dne Navalnyj pouze letěl z ruského sibiřského města Tomsk do Moskvy. Právě během tohoto letu se mu poprvé udělalo špatně a po nouzovém přistání letadla byl převezen do nemocnice v jiném sibiřském městě, Omsku.

Rusko požadovalo, aby OPCW vysvětlila, “jak je to vůbec možné”, a proč organizace předtím sdělila zúčastněným státům, že její tým byl do Německa vyslán až na začátku září, uvedl Šulgin.

Co tu tedy máme? Když se Navalnému poprvé udělalo špatně ještě na palubě letadla z Tomsku do Moskvy, experti OPCW už na něj čekali v Berlíně?

Podle ruského vyslance při OPCW technický sekretariát úřadu pro dohled nad chemickými zbraněmi dosud na tyto otázky neodpověděl. Podle Šulgina má Rusko pro OPCW “spoustu otázek” a bude hledat “jasné odpovědi” na každou z nich.

Na odhalení reagovala také mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Uvedla, že do očí bijící nesrovnalosti ve zprávě OPCW jen ukazují, že některé západní země spolu se samotným Navalným “jdou s celou tou jejich historií o otravě chemickými zbraněmi ke dnu”.

Místo odpovědí na otázky Ruska se na zasedání výkonného výboru OPCW odehrálo další “drama” o “údajné otravě Navalného látkou z chemických zbraní”, uvedl Šulgin. “Rutinní protiruské teze se staly pro státy NATO “povinnou” součástí každé akce OPCW,” dodal.

Po onemocnění během letu z Tomsku do Moskvy byl Navalnyj 20. srpna hospitalizován v Omsku a upadl do kómatu. Lékaři v Omsku nenašli v jeho těle žádné stopy po specifických chemických látkách a dospěli k závěru, že jeho stav byl způsoben metabolickou poruchou.

O dva dny později byl Navalnyj na žádost svých spolupracovníků a rodiny letecky převezen na berlínskou kliniku Charite. Dne 24. srpna němečtí lékaři uvedli, že výsledky klinických studií naznačují, že byl otráven inhibitorem cholinesterázy.

OPCW nyní rovněž uvedla, že ve vzorcích krve a moči odebraných Navalnému, které byly zaslány do jejích laboratoří, byly nalezeny “biomarkery inhibitoru cholinesterázy”.

Navalnyj se více než měsíc léčil v Berlíně a od té doby opakovaně tvrdil, že si jeho otravu “objednal” Kreml. Mezitím zpráva zveřejněná v britském lékařském časopise The Lancet naznačila, že právě činnost ruských lékařů v Omsku mohla hrát klíčovou roli při záchraně života opozičního představitele.

Ruský prezident Vladimir Putin také v říjnu 2020 prozradil, že osobně požádal ruské prokurátory, aby Navalnému umožnili vycestovat do Německa. Opozičník měl v té době kvůli podmíněnému trestu cestovní omezení.

Berlín pak také opakovaně prohlásil, že Navalnyj byl otráven látkou “podobnou novičoku”, což je odkaz na nechvalně známou chemickou látku, kterou měl být v roce 2018 ve Velké Británii otráven bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera.

Zatímco úřady nejmocnějšího členského státu Evropské unie se odvolávaly na důkazy získané německou armádou a na analýzy ze dvou laboratoří ve Francii a Švédsku, Moskva opakovaně poukazovala na skutečnost, že Berlín nikdy nepředložil žádné věcné důkazy o Navalného otravě a nesdělil ruským představitelům žádná zjištění. A to navzdory nejméně čtyřem formálním žádostem o spolupráci ze strany ruské generální prokuratury.

Zvědavec
https://bit.ly/36vCnrL
https://bit.ly/3i7tBG2

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
12. 7. 2021 23:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý politik když otevře hubu tak se mu z ní práší jenom lež a kecy.

TRT
13. 7. 2021 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle naprosto přesně zapadá do celé komedie. Navalného potřebovali dostat do Německa, aby tam mohl natočit tu od podlahy vymyšlenou, slaboduchou hovadinu o Putinově paláci. A protože by ho ruské úřady nepustily, tak vymysleli tu komedii s otravou. V Německu Navalnyj zázračně vstal z mrtvých a za týden už vesele točil ve studiu Black Forest. Impotentní sračkomet “Putinův palác” financovala CIA a byl kompletně vyrenderován na počítači nějakými idioty, kteří ani nerozeznali ruský státní znak od státního znaku Černé hory. Téměř okamžitě se ukázalo, že reálný objekt neměl s počítačovým “Putinovým palácem” nic společného. Člověk s IQ nad 60 si klepe na čelo a kroutí hlavou, jací to jsou na tom západě ubožáci.

https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.enthuellungsfilm-zu-putin-produzierte-nawalny-in-kirchzarten-nawalnys-film-entstand-im-schwarzwald.3daa62fd-3ba0-4cf3-85b0-85dd3720f7ad.html

https://www.world-today-news.com/report-film-about-allegedly-putins-castle-produced-in-blackforest-studios/