Sergej „Armagedon“ Surovikin: Je čas na obtížná rozhodnutí

❗️Shromáždili jsme prohlášení velitele Společné skupiny sil Ruské federace v oblasti speciální vojenské operace, armádního generála Sergeje Surovikina:

▪️Situace v oblasti speciální operace je napjatá;

▪️Ukrajinská strana nezanechává pokusů o útok na pozice ruských jednotek;

▪️Rusko chce, aby Ukrajina byla nezávislá na Západě a NATO, přátelský stát pro Rusko;

▪️Nepřítelem je zločinecký režim, který tlačí občany Ukrajiny k smrti;

▪️Ozbrojené síly Ukrajiny stahují všechny dostupné zálohy do první linie;

▪️Ukrajinské úřady používají proti svým vojákům nacionalistické oddíly, které zastřelí každého, kdo se pokusí opustit bojiště;

▪️V průběhu speciální vojenské operace provedlo ruské letectvo více než 34 000 vzletů, použilo více než 7 000 naváděných zbraní;

▪️Nadzvukové střely „Kinžal“ se během speciální operace dobře osvědčily při zasahování cílů, neohrozí je žádný ze systémů protivzdušné obrany protivníka;

▪️Hlavními zálohami Ozbrojených sil Ukrajiny je územní obrana, která neabsolvovala úplný kurz výcviku, ukrajinské vedení je odsuzuje k záhubě;

▪️Chersonským směrem se vyvinula obtížná situace;

▪️V průběhu speciální vojenské operace bude Rusko jednat vědomě a včas, přičemž nevylučuje možnost přijímat obtížná rozhodnutí;

▪️Stíhačka Su-57 se vyznačuje zejména kvalitou bojového použití ve speciální operaci, při každém vzletu zasáhne cíle;

▪️Objevují se informace o možnosti Kyjeva použít zakázané metody války v Chersonské oblasti. Ruské ozbrojené síly mají informace o přípravě Kyjeva na masivní raketový útok na hráz vodní elektrárny Kachovskaja;

▪️Další plány ve vztahu k Chersonu budou záviset na vznikající vojensko-taktické situaci, není to jednoduché a nelze vyloučit ani obtížná rozhodnutí;

▪️Denní ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny se pohybují od 600 do 1 tisíce lidí;

▪️Ruské drony během speciální operace provedly více než 8 tisíc bojových letů, úderné UAV zničily více než 600 objektů Ozbrojených sil Ukrajiny; 

▪️Speciální operace potvrdila účinnost leteckých systémů a systémů protivzdušné obrany ve výzbroji Ruské federace;

▪️Ruská skupina na Ukrajině metodicky „mele“ nepřátelské jednotky a postupuje;

▪️Rusko v průběhu speciální vojenské operace neusiluje o vysokou rychlost postupu, staráme se o každého vojáka.

Před bitvou o Cherson

„Chersonský směr není jednoduchá situace. Nepřítel útočí na kritickou infrastrukturu. V Chersonu jsou problémy s dodávkami vody a elektřiny. To je přímé ohrožení zde žijících rodin.

Vedení NATO dlouhodobě požaduje ofenzivy od kyjevského režimu. Ozbrojené síly Ruské federace zajistí bezpečný, již avizovaný odchod obyvatelstva v rámci programu přesídlení připravovaného ruskou vládou.

V těchto podmínkách je naším hlavním úkolem zachování životů a zdraví občanů a našeho vojenského personálu, to je pro nás prioritou. 
Budeme jednat vědomě, přijímat ta nejtěžší rozhodnutí“.

„Ukrajinská strana hromadí síly pro rozsáhlou ofenzívu. Ruská federace vytvořila vojenskou skupinu, která má tuto ofenzívu odrazit. Naše země, mírumilovná města a vesnice Chersonské oblasti se mohou stát bojištěm této konfrontace. Může dojít k okamžitému nebezpečí zaplavení území v souvislosti s plánovaným zničením přehrady Kachovskaja a vodou z kaskády elektráren proti proudu Dněpru. V takové situaci jsem učinil těžké, ale správné rozhodnutí ohlásit organizovaný přesun civilistů obyvatel obcí Berislav, Belozerskij, Snigirev a Alexandrovskij na levý břeh Dněpru.

Toto rozhodnutí bylo způsobeno vytvořením rozsáhlého obranného opevnění tak, aby byl případný útok odražen. Tam, kde působí armáda, není místo pro civilisty. Ať ruská armáda splní svůj úkol. Za těchto podmínek je naším klíčovým úkolem zachránit lidské životy a umožnit jednotkám Ruské federace efektivně plnit své funkce k ochraně Chersonské oblasti. Organizovaně po etapách odvedeme civilní obyvatelstvo na levý břeh.

Pro ty obyvatele regionu, kteří se rozhodnou přestěhovat se dále do regionů Ruska, vláda Ruské federace poskytne osvědčení o bydlení. Konkrétně to uvedl místopředseda vlády Ruské federace Marat Chusnullin.  Přemístění a dočasné ubytování obyvatel obcí Berislav, Belozersky, Snigirjovsky a Aleksandrovsky bude provedeno bezplatně EMERCOM Ruské federace a vládou Chersonské oblasti. Prosím všechny, aby zůstali v klidu, neposlouchali alarmisty, Chersonská oblast zůstává pod spolehlivou ochranou ruské armády. Naše věc je správná. Víme to a ví to i náš nepřítel. A vítězství bude naše.“

Soudě podle informačního pozadí začne v nadcházejících dnech v Chersonské oblasti tvrdá bitva s masivními útoky na Cherson, Berislavu, Nikolaev. Civilisté by se měli buď evakuovat, nebo se postarat o otázky osobní bezpečnosti (úkryty proti bombám, sklepy atd.), jakož i o zásobování toho, co je nezbytné v případě vážného zničení sociálně-ekonomické infrastruktury.

Začne to v nejbližších dnech.

Celé video projevů Surovikina a Salda https://t.me/boris_rozhin/67669

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3eEPZsn
https://tass.ru/interviews/16090589

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Rapa
19. 10. 2022 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Generál Surovikin vše říká bez obalu a pravdivě.CHystá ůčinnou obranu nejen v oblasti CHersonu,ale po celé bojové linii. Co se dá očekávat po semletí dalších tisíců obyčejných ukrajinců hnaných bandernacisty do ůtoku,zcela jistě protiofenzíva,nástup nové armády z povolaných záloh a možná,že zároveň otevření severního společního běloruskoruského severního frontu s uzavřením západních hranic od polska,slovenska,rumunska s ůtokem na Kyjev a Lvov.Povstane i Oděsa,nastanou dny zůčtování za oběti a masakr před osmi lety.

josef
19. 10. 2022 08:14
Odpovědět  Rapa

Je to voják a říká pravdu. Strašnou pravdu. A ti co se ho bojí vědí proč.

me2d44
19. 10. 2022 15:02
Odpovědět  josef

Taky jsem byl voják – 20 let. Gen.Armagedon říká pravdu, ale nevykecá, co má v plánu, jinými slovy – pod jeho velením zrádcovství nekvete. Kdesi jsem četl, že v Rusku bylo zatčeno už asi 80 generálů – očista armády začala! Současně začala čistka v náborových střediscích – taky se týká nespolehlivých důstojníků. Mít pravomoc, tak je degraduji na „mladší seržanty“ (svobodníky po našem) a pošlu je do první linie – to bych pokládal za dostatečný výchovný prostředek.

Pedro
19. 10. 2022 10:08
Odpovědět  Rapa

Dejte si do ulož to tenhle text .. TOTO VIDEO BY STE MALI VŠETCI VIDIEŤ, ABY STE KONEČNE POCHOPILI AKO PRACUJÚ NACISTI (LIBERÁLI)

Veny232
19. 10. 2022 18:14
Odpovědět  Rapa

Nic obtížného na tom není, vymazat nevymazat, k tomu stačí mince. Bude Británie? Nebude Británie? Vyhodil bych minci do vzduchu…A to v přímém přenosu na Netu , po celém světě aby se lidé dívali na vůli osudu. Ono by to Anglossaské Satanské Nácky rychle přešlo ,ty jejich vlhké sny o světové nadvládě.

Aleš
19. 10. 2022 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Je strašné co se USA a EU povedlo, vyvolat a to bratrovražednou válku ukrajincu a rusu. Fiala má pravdu, je ve válce, válce, kterou Zapad spáchal. Doufám že USA a EU a všichni Ti Fialové Rakušanové, Pekarova budou jednou za ty slova stát před soudem, neboť jsou doznanim jejich viny.

Frankie
19. 10. 2022 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

To čištění bude asi ještě nějakou dobu trvat.

Pozor
19. 10. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Už Lenin povedal, že najlepšia obrana je útok. Rusi sa po prvých dvoch mesiacoch vojny zastavili a ľaľa iniciatívu prevzalu ukroši, veď ako povedal Lenin, najlepšia obrana je útok. Rusi teraz za svoje zastavenie žnú ovocie.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

A teď banderonacisti uvidíte,jak to vypadá,když se ruský ruský medvěd neplánovaně probudí…..

Markýza
19. 10. 2022 09:15
Odpovědět  Wojciechovsky

Neplánovaně? Vždyť už dlouhá léta nedělají nic jiného, než že se ho snaží vzbudit. No tak vzbudili, no. A ještě si budou stěžovat a divit se, uvidíte.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 10:37
Odpovědět  Markýza

Tím medvědem byl myšlen generál Armagedon.-)

Markýza
19. 10. 2022 13:55
Odpovědět  Wojciechovsky

Jo aha – tak to musíte rozlišovat, Lefe. 🙂 Jinak medvěd = Rusko. Víte co? já z něj nejsem nadšená, z generála jednoho. Ještě to jméno! Ale chápu, že někdy byliny a horký čaj nestačí a je třeba chirurga.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 18:09
Odpovědět  Markýza

Tady není na chirurgii čas, banderonacisti chápou jen sílu.

jiří
19. 10. 2022 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

“Vyhraje ten, který ví, kdy bojovat a kdy ne”. Sun Tzu.

Gales
19. 10. 2022 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Genocidu Ukrajinců provádí jejich spojenci. Je jen otázkou času,kdy se ukrouši postaví na odpor.Aspoň doufám.

Albi
19. 10. 2022 11:06
Odpovědět  Gales

Asi se nedočkáte, protože je-li naplánováno „do posledního Ukrajince„, nebude kdo by se postavil.
Zelenský se nepočítá. Ten pravděpodobně poslední nebude a přežije-li, nejspíš nebude schopen ani zvednout hlavu, natož vstát.

Gales
19. 10. 2022 19:04
Odpovědět  Albi

Už z něj zbyl jenom hologram.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 20:19
Odpovědět  Gales

Možná už se tak stalo,kdo ví….????

Veny232
19. 10. 2022 17:21
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=7RIiaVDCEIQ&list=RDMM&index=6 🙂