politika

Putin je nesnesitelný … (článek ve francouzských novinách «Liberation»)

PUTIN JE NESNESITELNÝ … (článek ve francouzských novinách „Liberation“). 

Je příliš odvážný a silný, příliš sebevědomý, Rusko křičí jak ho zbožňuje, ale my bohužel proti tomu nic nezmůžeme … 

Nikdo tak neznervózňuje Západ, jako Putin – člověk, který představuje nesnesitelnou mužskost pro naši nezdravou společnost, která si uvědomuje, že již nezastupuje zájmy všech a všeho.

Hlava Ruského státu je sportovec, mistr bojových umění, ve střelbě a myslivosti a naše společnost má ráda idioty, nemají rádi lidi jako Putin. 

Hlava Ruska – vlastenec, který přemýšlí historicky, strategicky, jako nástupce carů a SSSR – takový člověk je prostě rozzlobí. Vůdce národa s jasnou hlavou, který přesně ví, co dělat, je přivádí k zoufalství.

Proměnit svět v silikonový písek, skládající se ze zemí s obyvateli zombie, kteří se přehrabují v obrovských obchodech … – to je cíl hry těch, kteří ovládají. 

Ale to není pro Putina. Vidí svou zemi, dědictví. Vidí podvod a spiknutí tohoto světa.

Protiruská vzteklina se stává prostě nesnesitelnou. 

Západ křičel na Jelcina „BRAVO“, když ničil svou zemi, zbídačil svou populaci a šokovou terapií zabil 20 milionů lidí (to je demografický výsledek jeho vládnutí). 

Zvlášť když tento alkoholik poslal vojáky a tanky proti svému vlastnímu parlamentu… a Západ to tehdy považoval za skutečnou demokracii …

Dobří Rusové jsou jen mrtví Rusové a to, co se nepodařilo Hitlerovi, se chystal vykonat Jelcin a šoková terapie Goldman-Sachs. 

Se slabým Ruskem by rozebrali všechno. Ale Putin … nic nedal.

Západ vyčítá Putinovi, že zůstal dlouho u moci. 

Ale nikdo neobviňoval Mitterranda, bývalého francouzského prezidenta po dobu 14 let; ani F.D. Roosevelta, ani manželku Clintona, která se chce stát prezidentem po svém zneuctěném manželovi, ani paní Kirchnerovou, která nahradila svého manžela na prezidentském postu.

Proč obviňují Putina? 

Zaprvé – především je to jeho nesnesitelná maskulinita a zadruhé je to ruská výjimečnost, která nemá konec a měřítko, o které napsal Dostojevskij.

Anti-ruská nenávist – je nenávist dlouhodobá a hloupá, zejména ve Francii. 
Koneckonců, jak řekl Henry de Kerillis před válkou,

„Francie vždy měla výhody ze svého spojenectví s Ruskem, a dokonce i Výmarské Německo provádělo vojenské cvičení vojáků v sovětském Rusku. A dokonce Hitler – předtím, než poslal hnědé košile, aby zabily a proměnily v otroky zlatovlasé slovanské hlavy. Rusko chce mír a Západ si neustále přeje válku.“

Evropa se už dvakrát spojila proti Rusku- v letech 1812 a 1941. Svět ví k čemu to vedlo! 

Nemůžeme alespoň trochu žít v míru s Ruskem? A budovat Evropu – namísto toho, aby Západ proti Rusku zbrojil? 

Putin je v tuto chvíli jediná hlava státu, která myslí jak de Gaulle – a  to mu vyčítají.“

Nicolas Bonnal
https://bit.ly/2ywg7Aj

sdílet na