politika

Obžaloby proti kosovským teroristům se ukázaly být závažnější, než se očekávalo

Ukázalo se, že spisů proti bývalým vůdcům teroristické Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) je dvakrát více než spisů Slobodana Miloševiče a třikrát více než v případu Radovana Karadžiče. 

Uvedl to Ben Emmerson, právník bývalého „předsedy“ kosovského „parlamentu“ Kadri Veseliho, který spolu s bývalým „prezidentem“ Kosova Hashim Thacim a několika dalšími obžalovanými stojí před soudem za válečné zločiny během ozbrojeného konfliktu v jihosrbské provincii v 90-tých letech.

„Jsem připraven věřit státnímu zastupitelství, když prohlásí, že je potřeba ztrojnásobit počet svědectví, aby se případ dostal k soudu v plném rozsahu. To je dvakrát více než v přípravném řízení proti Slobodanu Miloševičovi. To je třikrát více materiálů než v případě genocidy Radovana Karadžiče ve Srebrenici a dalších trestních činů. Pokud jde o obžaloby, shromáždili mnohonásobně více důkazů než ve dvou případech, které jsem zmínil. Souhlasíme s rozhodnutím [povolit navýšení důkazní základny státního zastupitelství], ale ptáme se: jak dlouho bude trvat, než slyšení začne, a jak dlouho bude trvat, než skončí? – cituje Emmersona “Balkanist“.

Obžaloba uvedla, že se bude držet termínu 17. prosince, aby předložila předběžný seznam obvinění.

Připomeňme, že čtyři bývalí vůdci UÇK, včetně Hashima Thaciho, jsou obviněni ze zločinů v 10 bodech obžaloby, včetně pronásledování z politických a etnických důvodů, nezákonného zatýkání a zadržování, špatného zacházení, mučení a vraždy. Jejich zločiny v šesti bodech jsou klasifikovány jako zločiny proti lidskosti, ve čtyřech bodech – jako vojenské.

Slobodan Miloševič zemřel ve vězení haagského tribunálu ještě před vynesením verdiktu. 

Radovan Karadžič, bývalý politický vůdce bosenských Srbů, byl odsouzen haagským tribunálem ke 40 letům vězení na základě obvinění z válečných zločinů během občanské války v Bosně a Hercegovině v letech 1992-1995. Část veřejnosti přitom považuje rozsudek nad Karadžičem za zpolitizovaný a zmanipulovaný.

Kirill Borščev

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
17. 12. 2021 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně někdo chce pohnat ty kosovoalbánské velezločince k odpovědnosti, už byl nejvyšší čas! U tohoto tzv. “soudu” se znovu ukázal dvojí metr kolektivního západu a pindostánu a jejich obludná nenávist vůči nám Slovanům!! Kosovo je bilo, jeste i zauvijek ostaće Srbija, sviďja-li se ovo zapadnjačkim govnarima, ili ne! Srbija i Rusija jesu braća po krvi i naravu i biće tako za sva vremena!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
17. 12. 2021 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdo požene k odpovědnosti humanitárního bombometčíka Havla a jeho poskoky kteří nas zatáhli do té špinavosti na Balkáně . IN memoriam.

Michal47
17. 12. 2021 12:18
Odpovědět  josef

Máte pravdu, ten hajzl venca flaška ochlasta z toho.vyvázl žel beztrestně! Doufám aspoň, že se smaží v pekle po boku hitlera a podobných gaunerů!!