politika

Kolonie nejsou. Plyn nebude. Gynekoložka von der Leyenová ví, kam vede Evropu

Alexandr Bočkarev

Evropu zničí nevědomost a naprostá neadekvátnost v chápání dějin. Ne, nemluvím o druhé světové válce, kterou Evropané také obrátili vzhůru nohama. Mluvím o něčem jiném. O tom, proč evropské země vzkvétaly v posledních staletích a potom – v posledních desetiletích. 

A to byly dvě různé prosperity.

Hustotě osídlení Evropy neodpovídá množství zdrojů a orné půdy, na které je možné hojně vyrábět potraviny. V USA, Rusku, Brazílii, Turecku nebo na Ukrajině – to odpovídá, ale v Evropě – ne.

Proto evropské země od 16. století vyhlásily hon na země „domorodců“ po celém světě. A po čtyři sta let dojily své kolonie, jak chtěly. Nechaly tam chudé Afričany, Indy, Indiány a všemožné zaoceánské ostrovany a odvážely odtud obrovské zdroje. A samozřejmě za korálky. Zrovna tak se Británie stala nepotopitelnou Británií s bankami a zlatými rezervami Indie.

V polovině století však koloniální politika Evropy skončila. Domorodci korálky zahodili a rozhodli se, že chtějí něco víc. A především – nezávislost.

Podíváme se, kdy klíčové evropské země přišly o poslední “dojné krávy”.

Francie, kdysi žijící na úkor severní Afriky, ztratila svou dominanci v Sýrii a Libanonu – v roce 1946, majetky v Indii – v roce 1954, Tunisku a Maroku – v roce 1956. V Guinei, Nigeru, Burkině Faso a západní Africe – v roce 1958, Kamerunu, Senegalu, Mali, Súdánu, Gabonu, Čadu, Mauretánii, Středoafrické republice, Kongu, Togu, Beninu, Pobřeží slonoviny a Madagaskaru – v roce 1960, v Alžírsku – v roce 1962.

Celkem měli Francouzi za posledních 500 let více než 150 kolonií. 

Představte si, jaké jsou to kolosální bezplatné zdroje. Francouzi by ani nemuseli pracovat. Prostě vzít všechno od domorodců a pak je ještě najímat do práce. Amerika okradla a ponížila černochy – po Indiánech! A o co lepší jsou Francouzi?

Docela nedávno náš ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že jeho kolega z Francie na něj málem křičel:

“Neopovažujte se vměšovat do Afriky! To je naše území!” 

Stalo se tak v okamžiku, kdy se africký stát Mali rozhodl odmítnout spolupráci s Francií v oblasti bezpečnosti a oznámil, že uzavře dohodu s naším PMC Wagner.

Pokud se budeme řídit touto logikou Francouzů, pak bych se jich rád zeptal: “A Ukrajina je také vaše?”

Ale – pojďme dál. Velká Británie.

Velké Británii samozřejmě patřila Indie, odkud v roce 1947 oficiálně odešla a cestou opustila území dnešního Pákistánu, Myanmaru, Bangladéše, Bhútánu a Srí Lanky. 

Ale měla také více než sto kolonií. Zde jsou některé z nejslavnějších, které opustila v polovině dvacátého století. Palestina – v roce 1948, Nigérie – v roce 1960, Kuvajt a Sierra Leone – v roce 1961, Uganda, Jamajka a Trinidad a Tobago – v roce 1962, Singapur a Keňa – v roce 1963, Gambie – v roce 1965, Mauricius – v roce 1968, Fidži – v roce 1970, Katar a Bahrajn – v roce 1971, Šalamounovy ostrovy, které nyní – podle Britů, Američanů a Australanů skandálně – uzavřely s Čínou dohodu o rozmístění čínských vojenských základen – v roce 1978, Hong Kong – v roce 1997.

A jak zoufale Britové bojovali o Falklandské ostrovy s Argentinou a tyto ostrovy stále zůstávají jejich kolonií – daleko, … za sedmero zeměmi.

Německo nemělo více než 25 kolonií a nebyly tak velké jako u jeho sousedů. Více jich měli i Nizozemci, například nejznámější Surinam.  A proto se Němci museli „na krmení“ dostat jiným způsobem – pokaždé rozpoutali války uvnitř samotné Evropy s cílem „okrást kořist“.

O tom, že právě díky koloniím se Evropa stala vládkyní světa, svědčí i tato skutečnost – Portugalsko a Španělsko byly kdysi koloniálními giganty, ale v 19. století ztratily téměř veškeré majetky. To je asi před 150 lety. Proto ani Portugalsko, ani Španělsko už dávno nejsou nejbohatší země. A nebýt jejich klimatu, ani nevím, co by se s nimi stalo.

A tak v 60. letech skončil koloniální ráj Evropy. A co se stalo potom? A poté přišel štědrý SSSR, který začal do Evropy plynovodem dodávat levný plyn. V roce 1967 byl tento plyn již v Československu a Rakousku. V roce 1970 byla podepsána smlouva s Německem – a již v roce 1973 Německo “sedlo” na sovětský plyn. Stalo se to jeho „kolonií“ – už nepotřebovalo bojovat.

V roce 1975 podepsaly smlouvy se SSSR Bulharsko, Maďarsko, Finsko, Itálie a Francie. O něco později se přidala Jugoslávie a Rumunsko.  A evropský boom začal. Kvůli jediné věci – levné energii.

Některé rozumné hlavy Evropy i nyní přiznávají, že evropské země žily 40 let z levných energetických zdrojů SSSR a Ruska, a přitom neváhaly nazvat svého dobrodince „benzínkou“.

A co chce nyní gynekoložka Ursula von der Leyenová – jako šéfka EU – Evropanům nabídnout? 

Kolonie nejsou. A už nebudou. Levný plyn nejspíš také nebude – když ho nechce. Jaký je tedy recept na prosperitu Evropy? Buď se musí vymyslet něco úplně nového a neuvěřitelného (solární panely může probrat s 19letou Gretou Thunbergovou, ale ne se seriózními lidmi), nebo postupovat jako kdysi Německo. Když mu chyběly zdroje k přežití.

Je tedy nutné jít Ukrajině na pomoc. A proto Evropané určitě přijdou. Ne teď, ale po příští zimě, až budou výt hlady a zimou. Nebo možná po zimě 2024, kdy se definitivně vzdají ruského plynu. 

Je dokonce děsivé si představit, kam v tom případě gynekoložka Evropany zavede.

A my musíme být připraveni na plnohodnotnou evropskou invazi. A my jsme připraveni. 

Máme Putina a Zirkony, Pravdu a Sarmaty. A také máme Boha, který nikdy neopustil a nikdy neopustí Rusko. Nezapomenu na slova jednoho buddhistického mnicha, který řekl: “Přátelte se s Ruskem. Hlídají ho Árijci.” V Indii, kam se kdysi Árijci z našeho území přistěhovali, o tom vědí hodně!

Pro Pokec přeložila Janinna.


https://bit.ly/3NoC9Xc

sdílet na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
6. 6. 2022 05:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Von Lejno patří před soudní tribunál! Ludra germánská!

ladik
6. 6. 2022 08:19
Odpovědět  Ladislav

Nejen Lejnová. Těch gaunerů jsou tisíce. V každé vládě Evropy pod kuratelou Fošingtnu. A milionové davy hlupáků jim statují.

Pavel K
6. 6. 2022 11:39
Odpovědět  ladik

SAMOZŘEJMĚ!!! ????‍♂️

Pijack
6. 6. 2022 09:05
Odpovědět  Ladislav

Zapomeň. Oni samy sebe soudit nebudou. Nikdy to nedělali a ani dnes tomu nebude jinak.

Pavel K
6. 6. 2022 11:40
Odpovědět  Pijack

Jedině tvrdě na dělohu. ??‍♂️

6. 6. 2022 16:01
Odpovědět  Ladislav

Klídek... Nabízím vakcínu optimismu:*alternatio.org/events/all/item/104536-minoborony-rf-pokazalo-kak-pozitsii-vsu-nakrylo-gradom-video

Pijack
6. 6. 2022 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět brilantní článek postavený na pravdě. Nutno dodat, že když už jsou koloniální velmoci vyždímané, tak zbývá obsadit už jen Rusko. Jiný kontinent už prostě zeměkouli nezbývá. Ta snaha kolonizovat Rusko trvá stovky let. Začali s tím vyvražděním Carské rodiny. Nasadili do Ruska Lenina a mysleli si, že rozvratem Ruska vtrhnou do země snadněji. Taky že to zkusili dvakrát. Před tím Napoleon a pak Hitler. Známá pravda. Ukrajina byla třetí pokus. Nevyšel. Jen nevím o čem přemýšlí ti pitomci v Praze, kteří si sáhli opět na žehličku, ale ještě jim nic nedocvaklo. Co jim brání slušně obchodovat s Ruskem? Musí opravdu zatahovat vlastní národ do pekel? To se nemohou smířit s tím, že k normální existenci stačí normálně jednat a spolupracovat? Co jim sakra Rusko udělalo? Jen to že existuje a ještě ho neobsadili?

Gales
6. 6. 2022 09:52
Odpovědět  Pijack

Jsou to námi placení hajzlové pracující pro cizí zájmy. Cizím zájmem je chudá a barevná evropa.

Pavel K
6. 6. 2022 11:44
Odpovědět  Gales

Tak Slovani nejvíce vadí česnekům, rostou jim přes hlavu a to není dobře, proto ta přednost té umrněné přičmoudlé pologramotní svoloči.

Ladislav
6. 6. 2022 11:22
Odpovědět  Pijack

Všichni do jednoho by měli Rusku děkovat a klanět, jinak by nebyli na světě! Polovina by šla do plynu a druhá polovina by mluvila germánsky a hajlovala! Ať žije nikým neporažené a svobodné Rusko!

Albi
6. 6. 2022 12:21
Odpovědět  Pijack

Jak – co jim Rusko udělalo?
Má všechno a oni to “své” prožrali – to jim udělalo.

Možná, že Evropa nemá např. dost orné půdy, ale za toho ošklivého socíku jsme byli témněř soběstační v potravináchh – a nemít banány není totéž, jako nemít brambory či obilí.
Dnes máme půl republiky zabetonované (sklady a montovny) a na polích pěstujeme řepku a solární panely.
Místo politiků takové neumětely, že každý laik by určitě “vládl” lépe. Ten by se aspoň někdy zeptal odborníků, kdyby nevěděl. Jenže už pomalu docházejí i ti odborníci. Místo nich budeme mít zanedlouho jen otitulované pitomce

6. 6. 2022 14:08
Odpovědět  Albi

Kdyby komančští hospodáři zadlužili Československo tak, jako současné lichvokracie, hráli bychom a s banány špačky. Nasekat dluhy ttotiž dokáže i im-becil - jak jsme právě svědky.

janle57
6. 6. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Naprosto reálné zhodnocení současné Evropy a její koloniální minulosti,obrovská hustota
lidí na malém prostoru navýšená o další milióny migrantů,žádné energetické zdroje,
totální úbytek orné půdy a tím i produkce potravin,takřka 100% závislost na průmyslových
dodávkách z Číny,může za téhle situace vyhrožovat potomek SS gruppenführera Lejnová
Rusku a tvrdit,že je Rusko se svými zdroji na pokraji bankrotu? Měli by jí zavčasu odeslat do ordinace dr.Chocholuška na komplexní vyšetření.

Lubek
6. 6. 2022 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Hustotě osídlení Evropy neodpovídá množství zdrojů a orné půdy, na které je možné hojně vyrábět potraviny. V USA, Rusku, Brazílii, Turecku nebo na Ukrajině – to odpovídá, ale v Evropě – ne.
A u nás, kde je kúsok dobrej pôdy, tam sa sejú a sadia …sklady a výrobné haly. Zrovna včera som videl pri Žiline, ako pri Váhu buldozéry odhŕňajú ornú pôdu a už tam stoja stĺpy budúcej haly.
Pritom je toľko opustených fabrík, priestorov, ruín dokonca v mestách. Ibaže, tam by boli náklady na likvidáciu ruín a opravu starej infraštrukúry. Na poli-roli je to jednoduchšie. Samozrejme, veľké parkovisko, prístupové cesty kde sa chce, nie kde sa dá.

Ladislav
6. 6. 2022 11:26
Odpovědět  Lubek

Zlatí komunisti, že? Ti nedovolili stavět na ornici! A to nebyli žádní Zelení (škůdci)!! To se to žilo, pane? Kdyby otevřeli hranice na ten dojebaný západ, vládli by dodnes!

rony
6. 6. 2022 12:18
Odpovědět  Lubek

To je díky děravým zákonů, korupci. apod. Ne všechna půda je v rukách státu, ale hodně si dělájí sami lidé sobě. Zprivatizovali a nebo grunt po předcích takhle znesvětili….A co třeba to žrádlo z Polska a odpad co upadne náckovi od huby? To sem nedováží stát, ale i naši lidi nám, sobě s vidinou zisku.

Lubek
6. 6. 2022 12:38
Odpovědět  rony

Pri hľadaní jedného druhu dreva som si prešiel celý areál bývalého JRD. Veľký. Drobní špekulanti a kšeftári časti areálu ako reštituované pozemky pokúpili a teraz čakajú, že predajú za stonásobok. Plot spadnutý, haly a maštale prepadnuté strechy. Kde tu drobný nájomník. Ďalší areál je po bývalej fabrike na spracovanie dreva. Tiež veľký. Živoria tam v podnájme rôzne “garážové” firmičky. Pýtal som sa, prečo, keď je to výhodne na okraji mesta s dobrým prístupom aut aj peších, prečo tam nepostavia aspoň obchoďák, čo by to upratal a ako tak skultúrnil. Vraj to “dostal” majiteľ po revolúcii “za korunu” a teraz čaká desať. Ale miliónov EUR. Mesto s tým v podstate nezmôže nič.

PENNYS
6. 6. 2022 13:51
Ohodnotit příspěvek :
     

horká zpráva “Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduju na Hrad. Před spaním jsem na to myslela…..
Jsem ateista, nevěřící, ale bože chran  už tak  tuto zničenou ” českou vesničku”
před takovou zrádnou Π čou!!’!

orinoko
6. 6. 2022 14:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Lakonické shrnutí včerejška i dneška. Poznání většinou bolí, ale zároveň uzdravuje. Zpoza oken jsem NATO koukal jako tele na TELEvizi. Něco se děje… a my to už vidíme…

https://www.youtube.com/watch?v=H84_KoHMBZE