politika

Evropská komise bude nucena jednat jestliže Maďarsko bude usilovat o ruskou vakcínu

Maďarsko se stalo první zemí EU, která vyjádřila připravenost koupit ruskou vakcínu proti COVID-19,
v případě jejího osvědčení. Oznámil to zástupce Evropské komise Eric Mamer.

Maďarský premiér Viktor Orbán ohlásil jednání s Ruskem a Čínou o možnosti nákupu jejich vakcín.

„Pokud některá ze zemí EU zakoupí cizí vakcínu, která nebyla certifikována, bude Evropská komise nucena jednat,“  řekl Eric Mamer.

Maďarsku bude povoleno koupit ruskou vakcínu proti koronaviru, pokud bude registrována v Evropské unii, uvedl zástupce Evropské komise Eric Mamer.

„Nediskutuje se o tom, jakákoli vakcína zakoupená v zemích EU musí plně splňovat normy kvality EU a musí projít certifikačním postupem na trhu EU. Pokud některá ze zemí EU zakoupí cizí vakcínu, která nebyla certifikována, bude Evropská komise nucena jednat, “ cituje Mamera TASS .

Podle Mamera nejsou ruské a čínské vakcíny považovány za „součást očkovací strategie EU založené na předobjednávkách předplacených vakcín“. Řekl, že Brusel nevyjednává s Ruskem a Čínou a bude podepisovat dohody o dodávkách vakcín pouze s výrobci působícími v EU.

Zástupce EK zdůraznil, že ty vakcíny, které se vyvinuly v Ruské federaci a Číně, se nikdy nestanou součástí očkovací strategie EU.

https://bit.ly/31YbXNy
https://bit.ly/3oGu6cv

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
30. 10. 2020 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

To je blb…Zástupce EK zdůraznil, že ty vakcíny, které se vyvinuly v Ruské federaci a Číně, se nikdy nestanou součástí očkovací strategie EU.
Pražané určitě nadšeně hýkají blahem z rozkazu a strategie EK. Podle diskutujících na iDěsu pod články o vakcínách se diskutující bijí v prsa, že by se nikdy nenechali očkovat ruskou vakcínou (to prý raději zemřou) a to je dobře, protože Praha není Česko a ostatní na za hranicemi Prahy mají jasno?

Pítrs
31. 10. 2020 17:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou státy EU svobodné? Je zajímavé, že Slováci se nechávají otestovat testy, které nemají licenci a nejsou certifikovány v EU a nikomu to nevadí! V Maďarsku mají premiéra, který má na mysli především obyvatele Maďarska, což se o nás nedá říci.