Bílý dům oznámil, že je připraven potrestat Rusko „za špatné chování“

Biden řekl, že donutí Rusko „platit“ za všechno.

Podle amerického vůdce Joe Bidena Spojené státy „donutí“ Rusko platit za jeho činy. Ve svém projevu na ministerstvu zahraničí Biden poznamenal, že během telefonního rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem dal jasně najevo, že Washington nyní nebude tolerovat agresivní akce ze strany Moskvy.

“Nebudeme váhat, abychom přiměli Rusko platit a chránit životně důležité zájmy Američanů. Rovněž v Rusku zahájíme efektivnější práci s našimi stejně smýšlejícími partnery,” řekl Biden.

Administrativa Josepha Bidena vybuduje zahraniční politiku USA z pozice síly, a to platí i pro Rusko. Uvedl to na tiskovém briefingu poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Sullivan.

“Na rozdíl od předchozí administrativy máme v úmyslu podniknout kroky k tomu, aby Rusko bylo odpovědné za celou řadu škodlivých akcí, které podniká. To zahrnuje podkopání americké demokracie, otravu lidí chemickými zbraněmi v Evropě, kybernetické útoky a mnoho dalších.

Uděláme to včas a ve formě, kterou si vybereme. A jsme přesvědčeni, že uplatnění těchto opatření a výskyt podobných důsledků bude mít v budoucnu vliv na ruské chování.

Zastaví to Vladimira Putina dělat to, co se nám nelíbí? Samozřejmě že ne. Jsme si však jisti, že dokážeme zaujmout tvrdší postoj k ruské agresi a špatnému chování Ruska,“ řekl Sullivan.

To však nevylučuje možnost, že Spojené státy budou schopny spolupracovat s Ruskem v otázkách společného zájmu. Jako příklad uvedl rozhodnutí o prodloužení smlouvy START III o omezení strategických útočných zbraní.

https://bit.ly/36Ljzp8
https://bit.ly/2MqAxSP

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
5. 2. 2021 00:25

Joe se posral v kině v první řadě a to ještě dřív, než na promítání zhasli 😛