VIDEO: Ruský velvyslanec v OSN varoval před jadernou katastrofou v Evropě v důsledku pokračujícího ostřelování Záporožské jaderné elektrárny ukrajinskou armádou! 

Dělostřelecké granáty dopadly do skladu vyhořelého jaderného paliva! Kyjev se snaží trefit chladící zařízení primárních okruhů jaderných reaktorů a k palbě na elektrárnu používá dělostřelecké granáty, které na rozdíl od raket nedokáže ruská protivzdušná obrana zneškodnit! Největší hrozbu představuje případný zásah vodíkových okruhů, které by způsobily masivní explozi v jednotlivých jaderných blocích!

Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzia v Radě bezpečnosti OSN ve čtvrtek varoval, že pokud bude ukrajinská armáda nadále pokračovat v palbě na Záporožskou jadernou elektrárnu, povede to k větší katastrofě, než jakou byl Černobyl. Nebenzia varoval [1], že radiační mrak by ohrozil obrovské území Evropy a západní sponzoři Kyjeva nedělají vůbec nic proti tomu, aby Kyjev odradili od hazardování s jadernou bezpečností jedné z největších jaderných elektráren v Evropě. K tomu by došlo po zásahu vodíkových okruhů, které odstraňují vodík z primárního okruhu reaktorů. To by vedlo k explozi celého bloku elektrárny.

Co je ovšem zajímavější, to jsou souvislosti, proč Ruská armáda poslala do elektrárny speciální odborníky na jaderné zbraně, experty z Kurčatovova institutu jaderné fyziky a chemie v Moskvě a přímo v elektrárně rozbalili své stany a něco tam zkoumají. Na místě jsou i zástupci Generální vojenské prokuratury RF a na ruských sociálních sítích se začíná spekulovat, že Zelenského režim na 2 blocích jaderné elektrárny, konkrétně na blocích 3 a 4, prováděl obohacování uranu a výrobu transuranů a plutonia úpravami na obou reaktorech.

Záporožská jaderná elektrárna je vybavena sovětskými lehkovodními reaktory typu VVER-1000, které byly určeny pro efektivnější obohacování uranu vkládaného do obložení reaktorových stěn. Po rozpadu sovětského svaz odvezla Ruská armáda technologická zařízení pro obohacování do Ruska. Jedná se o speciální kanály v reaktoru, do kterých se zasunují tyče určené nikoliv pro výrobu energie, ale pro získávaní izotopů plutonia Pu239.

K tomu se používají speciální dutiny po stranách reaktoru naplněné těžkou vodou, které zpomalují letící neutrony a na stěnách tyčí na obalu reaktorů vznikají izotopy plutonia. Ruská armáda po rozpadu Sovětského svazu všechny dutiny na reaktorech Záporožské elektrárny zalila betonem, aby v nich Ukrajina nemohla vyrábět vlastní vojenský štěpný materiál.

Proč se Ruská armáda od začátku operace tak moc zajímá a zkoumá reaktory v ukrajinských jaderných elektrárnách?

Ale podle obrovské aktivity vědců z Kurčatovova institutu na blocích 3 a 4 v Záporoží to vypadá, že Ukrajincům se mohlo podařit tyto obohacovací kanály na obvodu reaktorů vyčistit od betonu a znovu je zprovoznit, takže Ukrajina mohla začít vyrábět Plutonium Pu239, které je nezbytné jako roznětka a spouštěč pro dvoustupňové termonukleární bomby. Brzy se zřejmě dozvíme, jak daleko byla Ukrajina od získání dostatku plutonia pro výrobu vlastních jaderných zbraní. Není proto překvapivé, že Kyjev se snaží teď střílet právě na bloky č. 3 a 4. Rusko ale rovněž mlčí a není jasné, proč zatím nedošlo k žádnému veřejnému oznámení. Dodávala snad Ukrajina plutonium nějakému státu, který dobře platil? KLDR? Irán? Někdo jiný?

Ruský voják na hlídce v Záporožské JE

Tohle je zatím zahaleno tajemstvím a vzpomeňme si, co se odehrálo po zahájení speciální operace. Ruská armáda okamžitě obsadila Černobylskou jadernou elektrárnu, zůstala v ní skoro měsíc a potom se bez vysvětlení stáhla. Během obsazení elektrárny byli na místě opět odborníci z Kurčatovova institutu a zkoumali reaktory elektrárny. Celé je to natolik podivné, že to vypadá, jako by Moskva něco hledala. A zřejmě v Záporoží to konečně našli. Pokud opravdu Kyjev tajně vyráběl plutonium a prodával ho na černém trhu, potom v tom jsou zapleteny nejen špičky ukrajinského režimu, ale především západní partneři. Bez nich by to asi nebylo možné. Kdo by zaplatil na černém trhu nejvíce za plutonium? Írán? KLDR? Venezuela? Anebo Izrael?

Izrael jako přítel Ruska a po invazi na Ukrajinu jako nepřítel? Moskva něco Izraeli překazila?

Proč naprosto překvapivě po zahájení speciální operace začal Izrael kritizovat Rusko? Ostrá reakce překvapila i Moskvu. Proč tak najednou? Nepřerušila snad ruská invaze na Ukrajinu nějaký velký kšeft Izraele s Ukrajinou? Není možné, že Izrael nakupoval plutonium od Zelenského, od dosazené figurky Igorem Kolomojským, občanem Izraele, čímž se Izrael dostával k dostatku startovacího štěpného materiálu pro vlastní vodíkové zbraně? A proč by o tom Kreml mlčel, kdyby to bylo plutonium určené pro ukrajinskou armádu?

Tohle mlčení naopak potvrzuje, že v Záporoží se vyrábělo plutonium nikoliv pro výrobu vlastních ukrajinských jaderných zbraní, ale jako produkt určený pro Izrael. A tučné zisky za to inkasoval ten, kdo Zelenského dostal k moci a do funkce. Igor Kolomojský. Ruská invaze však do tohoto kšeftu podle všeho vhodila vidle a Rusové jsou strachem bez sebe, v kolika všech ukrajinských elektrárnách Zelenského režim vyrábí plutonium. Proto Rusové obsadili dnes již prakticky bezvýznamnou a zastavenou Černobylskou elektrárnu a něco tam usilovně zkoumali a hledali. Proto je zajímá i Záporožská elektrárna.

Ruští vojáci obsazují Pripjať nedaleko Černobylské JE

Kyjev podle všeho využíval část svých reaktorů pro původní účely sovětské armády, tedy k výrobě plutoniových tyčí a v Moskvě z toho dostali šok, komu všemu by se to mohlo dostat do ruky. Většina zřejmě opravdu končila v Izraeli a není překvapením ten výkřik Zelenského na bezpečnostní konferenci letos v únoru v Mnichově, že Ukrajina vzhledem k ruské agresi má plné právo znovu usilovat o vlastní jaderné zbraně.

Zelenský to neřekl náhodou, protože věděl, že ukrajinské elektrárny umí plutonium již znovu vyrábět, jako tomu bylo v dobách SSSR. A proto musela Moskva zasáhnout. Izrael je vztekem bez sebe a začal okamžitě řvát na Moskvu, kvůli speciální operaci, přičemž sám Izrael okupuje Golanské výšiny a Západní břeh Jordánu.

Co je to za nesmysl, když Izrael jako země okupující Golany a Zajordánsko najednou křičí na Rusko kvůli okupaci Ukrajiny? Co je za tím ve skutečnosti?

Tomu se prostě říká chucpe, tedy nehorázná drzost. Moskva prostě invazí na Ukrajinu zkazila a přerušila Izraeli kšefty s Ukrajinou. Nějaké strašně důležité kšefty. Tak důležité, že Zelenský dokonce zrušil Kolomojskému ukrajinské občanství. Kolomojský mu přitom zaplatil volební prezidentskou kampaň. Copak se to stalo? Zhroucený kšeft, který zpřetrhal vazby. Ukrajinská armáda střílí na elektrárnu z opačného břehu Dněpru a používá k tomu americké houfnice M-777 a Ruská armáda s tím překvapivě zatím nice neudělala. Jako by nebylo dovoleno. Podivnosti okolo celé speciální operace jsou zřetelné na mnoha místech a když se začneme probírat informacemi o tom, o co má Ruská armáda největší zájem, tak to jsou jaderné elektrárny, kde vojáci a odborníci z Moskvy něco usilovně hledají.

Těmito americkými houfnicemi M777 střílí ukrajinská armáda na Záporožskou jadernou elektrárnu

A jsou to rovněž výzkumné laboratoře na Ukrajině, kde odborníci hledají stopy po výrobě chemických a biologických zbraní, včetně nervových látek. Ukrajina se stala v podstatě evropským Afghánistánem, kde si západní partneři a Izrael udělali hřiště a zkušební polygon, kde je dovoleno hrát bez pravidel.

Výroba plutonia, výroba antraxu, výroba virů, testování vakcín na vojácích, bez jakýchkoliv regulací. Takže ten řev západu po začátku invaze není kvůli altruismu, kvůli hodnotám demokracie a svobody, ale ozývá se kvůli tomu, že Kreml invazí někomu překazil sakra výnosné businessy. Businessy s vakcínami, s výrobou plutonia, s výrobou biologických zbraní. Proto se ozval ten řev i od největšího spojence Ruska, tedy z Izraele. Právě proto. Můžete být největší kamarádi, ale když vám někdo sáhne na kšefty, je z toho řev, přítel nepřítel.

autor VK: https://bit.ly/3vYYWlO

3.9 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.9 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
13. 8. 2022 23:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby ten mrak hrozil doletět do USA, ostřelování by skončilo do minuty!

Lev Prch
14. 8. 2022 10:01
Odpovědět  Pedro

Kéž by amiokupantům bouchnul Yellowstone 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Vladimír
13. 8. 2022 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrael přítel Ruska? Něčemu takovému by snad mohl věřit jen mýtický a pohádkový, neexistující Ivan Hlupec… Nikoliv někdo, kdo sleduje politiku a trvalé vazby Izraele na USA. Ale podívejme se na věc z jiného konce, např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=L1gXTHJoKPg&t=10s a také na další videa plukovníka Vladimíra Kvačkova. Pak bude zřejmějších mnoho podivných okolností kolem SVO a málo čemu dalšímu se budeme divit.

Nebenziju jsem viděl v roce 2014 v přímém přenosu z OSN. Po skončené diplomatické bitvě ohledně ukrajinského Majdanu se Samanthou Power, v níž Rusko nevyhrálo, diplomaté ze pozvolna rozcházeli a kamera ukázala dojemné objetí obou protagonistů, jako by šlo o nejlepší přátele. Netvrdím, že je to nějaký důkaz proti Nebenziovi, doba je moderní a možné je leccos. Za Stalina by ovšem Nebenziju doma čekal rozhovor s NKVD.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 00:48
Odpovědět  Vladimír

No ba, musí se to filtrovat. Zajímal by mě autor (není to VK?). Nějak mi zapáchá manipulací – nejen co se týká toho „spojence nejvěrnějšího“. Možná vyplyne z toho vidka, ale teď na to nemám náladu. Zatím mi to připadá že našel knoflíky a látá k nim kabát. Začne s „…to vypadá“ a „…mohlo se podařit“ a „…dodávala snad Ukrajina“ a „..podle všeho“ – a než se jeden rozkouká, už o tom píše jako o prokázaných faktech. Neříkám že to tak nemůže být – a pravděpodobně je -, jen mě tento manipulativní způsob zprostředkování informací z duše se-re!
Proto ostatně některé alterweby ignoruju. Že jsou jako Hovínky nebo Seznam v obráceném gardu. No, uvidíme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
14. 8. 2022 01:31

Také mám dojem, že by autorem mohl být pan VK z Aeronetu. Už podle toho, jak rád používá slovo „chucpe“ (což kromě něj dělá jen málo kdo).

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 02:46
Odpovědět  Vladimír

Trefa! Mě to nedalo a pak jsem si najel na Aeronet. A pak jsem se poplácal po ramenou, že mi instinkt „po ovoci poznáte je“ furt ještě dobře slouží. Já to zase hádal na něj podle té manipulace a implicitní nenávisti k Židům. On totiž nerozlišuje a má je všechny v jedné kupě.

Pavel
14. 8. 2022 16:58
Odpovědět  Vladimír

Možná jste si nevšimli, ale autorem je pan V.K. Je to dole pod článkem

Pavel K
14. 8. 2022 17:01
Odpovědět  Vladimír

Touché😂😂🙋‍♂️

oldoo
14. 8. 2022 07:52

Nějak tomu nerozumím,z článku je jasné,že je to rozhovor s tzv.VK.
Ale také z něho nemám dobrý pocit,zdůvodnit to neumím,nesleduji ho,nevěřím mu.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 14:34
Odpovědět  oldoo

Sakra, tak jsem to přehlédl! To se mi stává. Když totiž dostanu pocit že manipulace, tak to jen tak přelétnu a pak mi v palici utkví něco jako stručný výtah. K VK. Krom podsouvání a manipulace jsem u něj ještě zaznamenal defétismus, a pak jsem si začal klást otázku, zda je vědomý či podvědomý. V případě že podvědomý, každej jsme ňákej, ale v případě že vědomý a úmyslný, není to vlastnost, a pak tedy… K tomu ta manipulace… Prostě mi smrdí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 14:45
Odpovědět  oldoo

Tak jsem to ještě jednou přelétl. Ale ten odkaz dole, v době kdy jsem to psal (00:48) tam nebyl! Hledal jsem ho totiž! Pod tím vidkem nebylo nic a jsem si tím jistý. Sice to vypadá jakože se kroutím abych nebyl za blbce, ale vím co vím. A pak – sice mám tlustý ego, ale nikdy jsem neměl problém přiznat si vlastní blbost či nedostatečnost a od srdce se sám sobě zasmát. No nic.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
14. 8. 2022 19:56

Když jsem odpovídal, že autor používá slovo „chucpe“ stejně jako VK, přímo jsem ten odkaz také hledal – jako potvrzení své domněnky. Mohl jsem sice teoreticky mít vlčí mlhu, ale ten odkaz jsem nenašel.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 00:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se i toto prokáže, pak musí stát Ukrajina navždy zmizet z mapy světa. Ono to už stačilo s biolaboratořemi, ale čeho je moc, toho je příliš.
P.S. Pro obzvláště inteligentní troly: Stát Ukrajina, ne obyvatelé bývalého státu Ukrajina.

Albi
14. 8. 2022 00:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Že „řev západu po začátku invaze není kvůli altruismu, kvůli hodnotám demokracie a svobody“, tomu snad tady nevěřil nikdo.

Za druhé – je dost pravděpodobné, že to ostřelování elektráren provádějí opravdu Rusové, převlečení za Ukrajince.

Možná už došly školky, školy, nemocnice, ba ani těch svateb nebude dostatek. 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 00:51
Odpovědět  Albi

Jen počkej zajíci, já ti dám sarkasmus! To se to bude panečku utěšeně červenat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 8. 2022 14:29

Ostříže? 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 14:54
Odpovědět  Albi

Asi mám právě záchvat blbosti. To se mi občas přihodí. Nerozumím tomu „ostříže?“

Pavel K
14. 8. 2022 17:09

Zkusím si tipnout, slovo odvozené od ptáka Ostříž (druh dravce) který žije v našich lesích, který má dokonalý zrak a špičkově zahlédne svoji kořist. Tudíž slovo ostříže odvozeno od Ostříž tzn. dobře viděti.
Jen tak mimochodem je to námherný pták. Já mám ale hezčí.😋😋😂🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 20:59
Odpovědět  Pavel K

Já vím Vohniváka. Akorát že ti už nesvítí, ale vohnívá.

[Trol-1] spam Pavel
14. 8. 2022 03:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby se Budapešťským memorandem UA nezřekla jaderných zbraní, nikdy by k nynější válce nedošlo. Zajímavé, jak se v Rusku stupňuje antisemitská rétorika. Zase jeden společný vzor Hitler – Stalin.

oldoo
14. 8. 2022 07:54
Odpovědět  [Trol-1] spam Pavel

Ano,protože by vůbec neexistovala,ty chytrolíne.

sizok
14. 8. 2022 07:57
Odpovědět  [Trol-1] spam Pavel

Není většího hlupáka, než jsi ty.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 15:00
Odpovědět  sizok

Je. Všici vládní ničitelé.

Lev Prch
14. 8. 2022 10:08
Odpovědět  [Trol-1] spam Pavel

Hitler-Pšonci spolupracovali daleko dřív, než se SSSR….od roku 1934.
P.S.A komu byli Hitler s Goebelsem v roce 1935 na funusu????? Pšonkovi Pilsudskému ty havlochuji!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
14. 8. 2022 12:25
Odpovědět  [Trol-1] spam Pavel

Slouho globálu, táhni ke svým. Pavle. K. díky, že jsi toho grázla hned odhalil. Jinak, já žádným dobrým mokem neopovrhnu. Jinak já se svými kámoši, z nichž většina je již na onom světě jsme si fakt užili. Asi jako všichni my, dělničtí kluci. Člověk to občas slušně přeháněl, nu ale byli jsme mladí, plní života, dnes bych již určitě odpadl. Na Ostravsku hlavně pivko, ta tehdejší skvělá plzeňská 12 za 4.20kč u nás v kulturáku v Havířově. No a samozřejmě vínko na Jižní Moravě, kde jsem jezdil k rodině a na Hanou a tu strejdovu skvostnou slivovici po které jsem pak celou cestu spal a vzbudil se někdy až na konečné vlaku v Bohumíně. To byly skvělé časy a že byl nějaký socialismus člověk ani nevní

Pavel
14. 8. 2022 12:33
Odpovědět  Pavel

Pracovali jsme, bavili jsme se a žili. A to pokračovalo i když jsem se oženil. Takové sračky a prodejné grázly, které řešíme dnes nám ani na um nepřišly. Když jsem pracoval v textilce, makačka to byla, člověk se dost často 8 hodin nezastavil, ale té legrace v kolektivu a té zábavy po práci, však to určitě znáš. To je ten skutečný život. To tito nedomrlci nikdy nepoznají. Čau a dobrou chuť k obědu, já mám dnes kuře na smetaně, takže pošušňáníčko. Jen to plzeňské, kdyby mělo ten říz jako kdysi, i když pořád je nejlepší, ale cenově je to již horší, jenže stejně tu za pár let nebudu, tak jde o ho..o.

Pavel K
14. 8. 2022 13:10
Odpovědět  Pavel

Mám v Ostravě-Porubě kamaráda, rad bych se s ním rád sešel, nebo po telefonu pozdravil. Nemáš tam někoho se mi po měm podívat jestli tam ještě je a je na živu? Já jsem si dnes poručil ovocné knedle s domácím tvarohem a nakydám si tam kopec šlehačky až prasku. S tím pivem plzeňským to je jako se vším v tomto státě, fšechno dookuurrwwený. Ale znám spousty jiných malých pivovárků kde je to dobré. Já si doma sám čepuji od 20-23kč za 0,5l. Kde jsou ty časy když sluníčko svítilo nad hlavou a kolo mě vedlo domů. A tý vostudy, to byly pařbya vždycky to začalo tak nevinně. Člověk v dobré víře pro něco jel a měl štěstí, že jede právě okolo. Následky tragické a kufry před vchodem.

Pavel
14. 8. 2022 17:17
Odpovědět  Pavel K

Já už tam Pavle dlouho nežiji, takže s tím ti nepomohu, ale v Porubě jsem se vyučil. Teď již dlouho, vlastně celou dobu mého manželství žiji v oblasti Jeseníků. Teď jsem právě skouknul ostravský čtyřdílný film Bez ženské a bez tabáku s panem Krónerem a paní Ranošovou. Byl natočený na konci 70 a začátku 80 let. Mohu se na to dívat stále. Ta pohoda a lidskost + hudba co z toho čiší to je neuvěřitelný balzám na duši. Je to sága z Valašska, ale skvěle zahraná, no prostě, když herci byli ještě herci. A o těch pařbách mi ani nemluv, ještě teď je mám před očima. Tak se drž a zdravím západní Čechy a všechny fajn lidi tady z pokecu.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 14:59
Odpovědět  [Trol-1] spam Pavel

Tak už jste najeli na noční a makáte i přes víkend plagiáte?
Tak to máte hodně stažený řitě, když jste takhle přitvrdili.
Slááááva! Hurrráááá! Váš konec se blíží šmejdi!

konzerva
14. 8. 2022 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to kokainista zelenáč přiznal, že střílí po jaderné elektrárně. Sláva okrajině a co na to místní tupohlavi. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusky-vojak-v-elektrarne-je-cil-pro-rozvedku-tajnou-sluzbu-i-armadu-Ano-to-Zelenskyj-rekl-711283

Gales
14. 8. 2022 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím Rusko chránilo Izrael.Až tomu tak nebude,Izrael skončí.

primak
14. 8. 2022 16:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Video z briefingu UN mluvčího o Zaporožské JE, kde v 13 min. je otázka dobře kladená, proč tedy se tam nejde? A ten milý mluvčí má dost problémy, jak odpovědět.
https://www.youtube.com/watch?v=FuoqbddTAWQ

Vždyť už v Davosu byl ten Grossi, přednosta Mezinárodní Atomové Komise, dotazován, jak je to tam s tím nedokumentovaným jaderným materiálem skladovaným tam Ukrajincema? Taky se kroutil jak odpovědět. A pořád dále se kroutí.

Aleš
14. 8. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukám, ze nacisté z Ukrajiny pod vedením USA mají své instrukce. A EU tleská.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Arnoldix
14. 8. 2022 22:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaderna elektrarNA na eletryku zastavi Ruske ynženyry. ———– MUSI TO TAK BYT.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2022 04:16
Odpovědět  Arnoldix

(_!_)