nezařazené

Putin byl prohlášen za válečného zločince za *přemístění* stejného počtu dětí, které Izrael v Gaze aktuálně *zabil*

Caitlin Johnstoneová

„Pravděpodobně stojí za zmínku v tomto historickém bodě, že celkový počet dětí zabitých v Gaze právě překonal počet dětí, za jejichž přesídlení z válečné zóny Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Nedávný odhad úřadů Gazy uvádí počet palestinských dětí zabitých izraelským bombardováním za posledních sedm týdnů těsně nad hranicí šesti tisíc. Toto číslo pochází z Gaza Media Office, který je schopen provádět pouze nepotvrzené odhady, protože ministerstvo zdravotnictví v Gaze, které obvykle uvádí taková čísla, ztratilo schopnost efektivně počítat mrtvé kvůli komunikačnímu kolapsu způsobenému bombardováním.

V březnu tohoto roku — ironií osudu právě k 20. výročí americké invaze do Iráku — soudci ICC vydali zatykač, který obvinil Putina z válečných zločinů na Ukrajině. Znění? „Nezákonná deportace“ asi šesti tisíc ukrajinských dětí do sítě „převýchovných“ táborů v Rusku.

Jak v té době zdokumentoval The Grayzone, obvinění ICC vycházelo ze zprávy Humanitarian Research Lab Yaleské univerzity, kterážto zpráva je plná rozporů, neúplných informací a poměrně významného střetu zájmů, protože Yale HRL financuje ministerstvo zahraničí USA. Samotná zpráva uznává, že nenašla „žádné doklady o špatném zacházení s dětmi“ a že téměř všechny děti byly vráceny svým rodinám včas.

Ale i kdyby všechny tyto výtky byly nepravdivé a Vladimir Putin právě nezákonně unesl šest tisíc ukrajinských dětí, aby je proměnil v Rusy, bylo by to horší, než je zavraždit svržením silných vojenských výbušnin na oblasti, o nichž je známo, že jsou plné dětí? Proč je jedno válečný zločin a druhé zjevně v pořádku? Rusko koneckonců není stranou Římského statutu ICC o nic víc než Izrael.

Nedávná zpráva Organizace spojených národů říká, že „Od 7. října, kdy bojovníci Hamásu zaútočili na Izrael, se odhaduje, že 67 % z více než 14 000 lidí zabitých v Gaze jsou ženy a děti. Pokud předpokládáme, že je to dokonce 14 000 a uděláme obscénně velkorysý předpoklad, že každý z mužů zabitých Izraelem byl bojovník Hamásu, 67 % z celkového počtu zabitých je 9 380 mrtvých žen a dětí na za pouhých sedm týdnů bombardování.

Za 21 měsíců války na Ukrajině OSN odhaduje počet zabitých civilistů na zhruba deset tisíc. Celkový počet zabitých dětí? Kolem 560.

Čísla ukazují, že Izrael se zjevně chová způsobem, který je v Gaze mnohem, mnohem vražednější a zločinnější než jak se chová Rusko na Ukrajině, ale my dobří a věrní členové mezinárodního společenství si máme přát pouze stíhání ruského vůdce v Haagu.

Skutečně „mezinárodní právo“ žádným smysluplným způsobem neexistuje, a proto je mocné vlády vždy ignorují, zatímco lidé, kteří jsou ve skutečnosti zadržováni ICC, jsou vždy ze slabších národů (v drtivé většině z Afriky). Snad nic nedokazuje tuto dynamiku lépe než americký zákon o ochraně příslušníků ozbrojených sil, lépe známý jako Haagský zákon o invazi. Tento zákon z roku 2002 opravňuje k použití vojenské síly k osvobození jakéhokoli vojenského personálu USA nebo spojenců USA od jakéhokoli pokusu ICC stíhat je za válečné zločiny. Pod termínem „spojenci USA“ jsou údajně zahrnuty i izraelské síly.

Ve skutečnosti našemu světu vládnou tyrani, kteří si dělají, co chtějí, a jejich činy ospravedlňují masmédia, která fungují jako propagandisté centralizované mocenské struktury v USA. Mediální experti pláčou a roztrhávají svůj oděv nad ruskými zločiny, zatímco obhajují, minimalizují a zamlžují mnohem větší zločiny Izraele, protože Izrael je součástí této celosvětové mocenské struktury, zatímco Rusko nikoli.

Nemám žádný zvláštní zájem hájit ruskou vládu. To, co mě zajímá, je postavit se proti vražednosti celosvětově rozšířené mocenské struktury, ve které žiji, a proti všem lžím, dvojím standardům a pokrytectví, které se používají k udržování vražedného systému.“

https://www.caitlinjohnst.one/p/putin-was-declared-a-war-criminal?publication_id=82124&post_id=139127737&isFreemail=true&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Prodost
25. 11. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

No jo, vždyť jo. To je tak, když se deviace stane novou normou. A že těch nově “znormovaných” deviantů přibývá, co? Nejlépe je to vidět na politické “forbíně”.

Mike
25. 11. 2023 11:55
Odpovědět  Prodost

No jo,když oni se v tý emerice tak těšili na novou sklizeň adrenochromu a dětských tělíček pro pedofilní hrátky prasácké kliky. A von jim do toho Vladimír hodil vidle.

ijn
25. 11. 2023 12:01
Odpovědět  Prodost

za ČR EPH majitel+Sekyra+….vydíratelní jsou natočeni i v satanistických scénách a takové metody je spojují aby nepraskla jejich zvrácenost

Administrátor
P.A.Semi
25. 11. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

To s tím Putinem, Marií Lvovou-Bělovou a “přemístěnými” dětmi do táborů vzniklo tak, že Židi v USA se splašili, když si vygooglili, že Rusové vozí děti do táborů po celém Rusku, protože v USA neznají dětský letní tábor, ale zato když vidí “tábor”, představí si “koncentrák”, protože o tom pořád dokola fabulují…

A současný konflikt v Gaze naprosto odhalil dvojí metr a pokrytectví a lži Západu…

Již jen totální zaslepenci věří současné Propagandě a nechávají se manipulovat televizemi a jejich prolhanými manipulativními nálepkami…

πα½

Helena
25. 11. 2023 10:24
Odpovědět  P.A.Semi

Kdyby na západě neznali jen dětské tábory, oni neznají ani školní jídelny /proto teď skřet Bek se snaží školní jídelny zlikvidovat/. Rozkaz je rozkaz. Přece si nebudou ty čecháčkovské nicky-absolutní lejna a NIC /naše děti/ “žrát” v jídelnách teplé jídlo k obědu. A pak v pohodě čekat v družině na rodiče.

Helena
25. 11. 2023 10:26
Odpovědět  Helena

Podle západu mají naše děti “žrát” v poledne jedovatý odpad z kuřat z KFC a MD a odpoledne stát frontu u drogových dýlerů na fentanyl. Asi tak.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 11:39
Odpovědět  Helena

Heleno, přiznejme si to. Dopustili jsme, aby nám vládli grázlové toho nejhoršího ražení. Jelikož jste se nezajímali o politiku, vládnou vám ti nejneschopnější z vás. Dobře to ten Platón řekl. Do frasa, ono se to děje stále po spirále a my se divíme. Likvidují nám nyní naši vlast, připravují k absolutní porobě a hlupáci se hádají, kde je levnější máslo a kuřecí řízky a kolik ušetří za nákup v Polsku. Čekal jsem to hodně zlé, že to bude tady ale tak duševně vytuněné, tak to mne nenapadlo. A to jsem jeden z těch neobyčejnějších občanů tohoto státu. Kdybych měl tu možnost, tak bych šel vytvořit nějakou normální zemi rozumných a zralých jedinců, kterým ještě to mezi ušima funguje. Tak vy všichni normální, mějte se.

tom
25. 11. 2023 17:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

“vládnou vám ti nejneschopnější z vás.” a tobě ne?

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 18:19
Odpovědět  tom

Píši snad jasně, dopustili jsme aby nám vládli. To další se vztahuje k tomu jak to komentoval Platón. Kapišto ?

Janaz
25. 11. 2023 22:12
Odpovědět  tom

Robí ti problém pochopiť, že cituje Platona? Či ani nevieš, kto bol Platon?

Slovan
25. 11. 2023 11:58
Odpovědět  Helena

A jak málo by stačilo, dupnout si a říci DOST!!

25. 11. 2023 10:37
Odpovědět  Helena

Aniž bych chtěl popírat obsah článku, je dlužno přiznat v rámci korektnosti: Na západě také znají dětské tábory, pořádané s různými tématikami. Některé ty tématiky i takové, co vychovávají mládež k obrazu jejich (Západních) hodnot…

Administrátor
P.A.Semi
25. 11. 2023 11:37
Odpovědět  primak

Řekl bych, že v New Yorku a v Yale dětské letní tábory neznají, protože jinak si lze těžko vysvětlit, jak ten Hoax o 6000 “přemístěných” dětech vznikl, když v té době bylo těch adopcí méně než 500, možná jen 150 ?

Započítali tam dětské letní tábory…

A kdybyste viděl toho Žida (viděl jsem interview), který s tím v Yale přišel, on tomu celkem věřil, že z Donbasu vozí děti do Ruska do koncentračních táborů… A ti další už si to nijak víc neověřovali, hodilo se jim to do Propagandy…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
25. 11. 2023 10:42
Odpovědět  P.A.Semi

Tedy pro upřesnění – z Donbasu adoptovali do jara 2023, kdy bylo to skandální lživé obvinění z Yale, z NYT a z ICC, jen několik set dětí, ale těch cca 6000 dětí (do té doby) jelo někam do Ruska na letní tábory, což se v překladačích a vyhledávání google Američanům ztratilo v nepochopení…

Bety
25. 11. 2023 13:27
Odpovědět  P.A.Semi

Nejspíš to slovo LETNÍ z těch zpráv úplně vypustili….

ModrýKlokan
25. 11. 2023 23:49
Odpovědět  P.A.Semi

@ P.A.Semi, Bety

Nechci být nepříjemný, ale vy k jasnému návodu k potenciálnímu pochopení taky moc nepřispíváte. Letní tábory, zimní tábory, koncentrační tábory, dětský tábory. Pořád se motáte dokola.

Je potřeba s jazykem pracovat přesně a nedorozuměním předcházet předvídavě: např. označením Dětské rekreační prázdninové tábory typu YMCA, Scout Jamboree.

A nejlépe k tomu dodat: se školní výukou, pedagogickým odborným personálem a animačními programy. Tomu musí rozumět i ti zdebilizovaní židi a retardovaní anglosasi. Na to fakt není potřeba být bilingvní filolog.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Me Two
26. 11. 2023 04:16
Odpovědět  P.A.Semi

fíha, teď koukám na wiki, a tam už jich mají 700 000 ! těch dětí.

Velitel
25. 11. 2023 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Na úvod bych rád připomněl, že před zahájením SVO Ukrajinci na východní Ukrajině zabili 14200 civilistů, což ve své zprávě konstatovala jak OSN tak pozorovatelé OBSE. Kupodivu to nechává KoZu klidným, holt soudruzi se znaky SS z AZOV mohou dělostřelectvem zabíjet civilisty,
Naopak provokace jako Buča , kde i francouzká policie zjistila, že na ulici ležely mrtvoly zabité dělostřeleckými granáty ráže 122mm (v tělech se našli šipky z těchto granátů) ale na ulici nebyly krátery po dopadu a dokonce chyběly i díry v oblečení mrtvol, tzn. po smrti je musel někdo převléknout a dovést do Buči) se dodnes uvádí jako Ruský masakr,
V neposlední řadě zběsilé žvásty KoZa a šašku v ČR o izolaci Ruska a rekordní nákupy ropy, plynu, oceli a surovin z Rusko ukazují jaká verbež tu vládne.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 11:43
Odpovědět  Velitel

Veliteli, vládne tady neuvěřitelná pakáž. To přesahuje míru všeho.

Slovan
25. 11. 2023 11:52
Odpovědět  Velitel

Včera jsem tuna napsal příspěvek, jak jsem zajel do naší nálevny na kávu v domění že tam pokecám s důchodci. Jó došlo při mém hodinovém posezení i na politiku, ale tohle kdybych jim tam přednesl, tak mě mají za Putinovce a nebudou mě to věřit. Fakt. Oni si to ani připustit nechtějí, natož se nad tím zamyslet.To co já tu čtu, jde u těchto lidí mimo realitu, ti vůbec nic takového nesledují. Ještě tak na co se zmůžou je vivat Babiš, jedině Babiš ten nám zvedl důchody, ale to je vše. Co s tímhle materiálen? Stav společnosti je fakt špatný.

Velitel
25. 11. 2023 12:27
Odpovědět  Slovan

Máte pravdu, tou největší tragédii je , že neexistuje alternativa, protože ANOfert a pětidemolice je národní fronta a jediný rozdíl mezi agenty Pávek a Bureš je v tom kdo je hlouběji v řiti USA a kdo v řiti EU. Viz jejich spolupráce při prosazování okupační smlouvy s USA a svinstev z EU.

Slovan
25. 11. 2023 12:39
Odpovědět  Velitel

Ale ono je to ještě horší, oni nejsou schopni to rozlišit, roztřídit, poskládat. Klapky na očí a tradáááá.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 12:51
Odpovědět  Slovan

No tak vidíš, že jsme v číči. Nic jim do prde.le nedojde. Je to absolutně marné. Jak říká Sizok, 93 % vemen.

Slovan
25. 11. 2023 13:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já jsem zastáncem pozitivnějšího čísla, ale je to hodně špatné. Oni to zas takový negramoti nejsou ale muší si rozbít papulu, aby je to vyvedlo z letargie. Ano ano.

Jaris
26. 11. 2023 01:43
Odpovědět  Velitel

Nejhorsi na tom je, ze mafianskeho kmotra – zidaka Babisze budou Cesi opet volit na post premiera. Jeho preference jsou uz ted vysoke. Zda se, ze na Babiszaka nikdo nema a proto je nemozne se ho zbavit. Davno mel sedet tenhle netvor v base.

Me Two
26. 11. 2023 00:35
Odpovědět  Velitel

ale to je jednoduchý. oni nezabíjeli lidi. oni deratizovali rusáky. to je, jako když zašlápnete škvora.
a pak začal škvor šlapat zpátky a to jsme z toho najednou celí .. angláni mají jedno slovo – butthurt

25. 11. 2023 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže zločinec je ten, co evokuje děti z válečné oblasti, aby nebyly zabity. Na rozdíl od toho pána, co tu evakuaci zabrání, takže děti jsou zabity. (možný návrh na příští Nobelovu cenu míru)

Paradoxně, sami USA prováděli známé podobné akce (i když nejsou dobře známy ty konečné výsledky, kam se ty děti dostaly):
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Babylift – (Wiki v češtině není) – Vyvezení asi 110 000 dětí z jižního Vietnamu do zemí KOZA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Peter_Pan – (Wiki v češtině není) – Pokoutné vypašování asi 14 000 kubánských dětí 6 – 18 let v letech 1960 – 62 do USA pod záminkou, že Fidél bude děti žrát (vtip), že je dá do dětských převychovacích táborů. Radši je dát Američanům (do jejich převychovacích táborů)

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, prostě žijeme pod kuratelou největších západních světových grázlů. Tato banda nás míní stáhnout do té nejhlubší propasti. Již plánují vytvoření evropské federace, neboli 4. říše. A tohle centrum bude řídit otroky pod jednou vlajkou. Potřebují, aby se jim splnil jejich dávný sen ovládat celou Evropu. U nás mají dostatek zrádcovského materiálu, který jim ten cíl pomůže splnit. A co my, co jsme na druhém břehu, kam půjdeme? Kur.wa, to jsme se tedy s přeformátovanci dožili konců, jen co je pravda.

Slovan
25. 11. 2023 11:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vidíš a nedáš pokoj, já taky ne a stále se stresujeme a ničíme si život.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 13:05
Odpovědět  Slovan

Naše milá Albi nám radí, konkrétně nám dvěma jmenovcům, ať si uděláme zásobu pivka a nějakého toho špiritusu. Tož od věci to není, mám sice byt plný, ale na tohle by se místečko mělo najít. Albi říká, že ten tekutý chléb nám prý neztvrdne až dorazí ta bída. Tak ti napíšu vtip z Ruska, starý. Muž si přijde do obchodu koupit šunku. Prodavačka popírá existenci šunky a nabízí chutnou rybu Natatěniji. Muž chce tedy kus uzeného nebo bůčku. Také není, ale je prý natatěnije plná fosforu. A pořád mu nabízí oceánskou rybu natatěniji. Muž se nakonec naštve a prohlásí, nechte si svoji natatěniji i s fosforem. Já nechci, aby mi svítil, ale aby mi stál.

Slovan
25. 11. 2023 14:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 😊 😊 😊 😊
Nám už ani natatěnija nepomůže, ale jinak zásoba je, snad nepochybuješ o mých myšlenkových pochodech že je třeba stále dpolňovat pro strýčka Příhodu. Ale i to pivo co já beru je nefiltr a má to záruku asi dva měsíce a neboj to se nestačí zkazit.

Silver1
25. 11. 2023 15:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bla-bla …udelej neco s kamosma. Urcite jich mas hodne.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 18:23
Odpovědět  Silver1

Nejsem schopen pochopit tvůj myšlenkový pochod tak ti nemohu odpovědět.

Gales
25. 11. 2023 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Když se buduje IV. Říše, už není třeba nosit masky a hrát si na liberály a mírotvorce

Evropská unie vzešla z nacistů po II. sv. válce. Nejprve vzniklo Evropské společenství, potom Evropské hospodářské společenství, následně Evropská unie podle smlouvy z Maastrichtu, a nyní má proběhnout 4. etapa přerodu, a to do Evropské federace podle smlouvy [3] z Aachenu z ledna 2019. Nacisté si tak po více jak 75 letech od II. sv. války splní sen a vytvoří IV. Říši v Evropě.

Nedivte se, že najednou chování evropských politiků připomíná nácky, když řvou do války namísto k míru. Už se nemusí skrývat a přetvařovat za lidumily, už mohou odkrýt barvu, mohou se projevit. Už se mohou omlouvat i esesáci, vojáci Wehrmachtu, Ustašovci v Chorvatsku, prostě už jsou zase hrdinové, kteří bojovali proti zlému Rusku! A tak znovu začíná nacistický teror, zavírají lidi za svobodný projev, dříve pálili ve 30. letech knihy závadových autorů, dnes blokují weby závadových autorů, usilují o Total Control lidí, o jejich evidenci a dokonalý přehled, digitální měny, čipy, šmírování a sledování….. Z Ajronetu

Gales
25. 11. 2023 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Těch šest tisíc dětí bude,po plnoletosti,děkovat Putinovi za záchranu.

Pijack
25. 11. 2023 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zjevně za tím figurují Američtí pedofilové. Je známý fakt, že Ukrajinští náckové kradli děti z východní Ukrajiny Rusky mluvícímu obyvatelstvu a pak je prodávali hovadům z Anglosaského kulturního okruhu. Ty mafie jsou známé, už o nich publikovali v různých Evropských médiích před rokem 2014 a občas i v letech do začátku speciální operace Ruských sil. Kdo tedy rozpoutal dezinformační válku proti Rusům, tedy proti záchraně potenciálních obětí? Jedině ti nabubřelí pedofilové, protože tím ztrácí své zdroje ukájení svých úchylných praktik. Jména pedofilů neznáme, ale známe výsledky vyšetřování mnoha kauz. Tyhle dětské oběti byly i poměrně na Americký vkus velmi levné a obchod s nimi bujel ve velkém. V samotných USA mají svých skandálů pedofilové dost a dost. To se umlčet prostě nedaří. Tam ještě taková cenzura jako u nás nefunguje.
Doložitelným příkladem tohoto tvrzení je například zadržená loď v přístavu San Diego… taktéž v Santa Barbara a vsadím gatě, že i v mnoha dalších tras. V lodích našli desítky dětí a světě div se, všechna mluvila rusky. Byly z Ukrajiny. Byl snad někdy vydán zatykač na Kyjevský režim? Pouze na pašeráky. TEČKA.

25. 11. 2023 12:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Hloupá fiflena s Krysákem už jsou zase za naše peníze na výletě u Alzáka…
Tady už se to měla tahle lůza dávno houpat…

PENNYS
25. 11. 2023 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

 Organizace spojených národů (chtěl jsem napsat spojenych státu) S OKAMŽITOU PLATNOSTI ZRUŠIT!!!

josef
25. 11. 2023 14:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Zabití palestinských dětí Izraelem je kruté. V každém zlu je i nepatrné množství dobra. Ve vztahu k ukrajinským dětem, odvezený Ruskem z prostoru válečných operací ledacos naznačuje. Zároveň ukazuje spravedlnost a nezávislost Mezinárodního trestního soudu v Haagu.A což teprve takový soudce tohoto soudu Karim Khan. Když se podíváme na jeho původ a na důvody trestního stíhání jeho bratra … . U V.V.Putina by to nepochybně byl stejně spravedlivý proces jako například u presidenta Jugoslávie Miloševiče. Kdo všechno se tehdy zaručil za jeho bezpečnost?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
25. 11. 2023 16:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A “Putin ty děti hodil do kotle a přidal pepř a sůl a pak je jedl celý Kreml milé děti” -a pohádky KOZA a pětikulčáku je konec milé děti”… – nové stránky v povánočních učitelských povinných nalejvárnách… A paní učitelko, jedli ty děti s chlebem, kečupem ? “Pepíčku drž radeji pusu, nechci sedět 6 let na Mírově… za těch pár šustů mi to nestojí”… a paní učitelko “co je to pár šustů?…. to se zeptej Pepíčku fotra za ODS…

eFPe
25. 11. 2023 17:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Autor nemá zájem hájit ruskou vládu? To je mi teda sračkomet. A co když i ruská vláda má právě zájem na odstranění těchto nepravostí a dvojitých metrů ve Světě?

Boomer
25. 11. 2023 17:39
Odpovědět  eFPe

.. no, ruská vláda to určitě přežije, nevypadá, že by byla na něčích obhajobách existenčně závislá. Slova jsou jen slova, činy hýbou světem…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Duudu Wo
26. 11. 2023 05:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy že tady bude dobře? Až všichni kdo zde škodili od roku 89 budou v táboře.🤫 pracovním.

Karel
26. 11. 2023 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

No ano, Putin zachraňuje děti před válkou.Na rozdíl od něj židovští sadističtí vrazi, ta nenávistná sběř děti hromadně vraždí v rámci sebeobrany. A jak sami říkají, mají na to právo.