blog

Poslední propadne peklu

Petr Štěpánek – Trikolora sítě.

Vždycky okolo 17. listopadu se kolektivně plácáme po ramenou, jak jsme toho bolševika zvoněním klíčů na náměstích zahnali, přičemž u toho tak nějak zapomínáme na mezinárodní kontext. V Polsku už v té době dávno měli první nekomunistickou vládu v čele s Tadeuszem Mazowieckim, Maďaři už otevřeli hranice do Rakouska, v Praze už od léta parkovaly tisíce trabantů, zanechaných tu prchajícími východními Němci, a i ta Berlínská zeď už byla v okamžiku, kdy červené barety na Národní třídě mlátily studenty, obrazně řečeno pryč. Pravda, úplně poslední jsme nebyli a na rozdíl od posledního Rumunska jsme to zvládli sametově, ale to na věci nic nemění. Naši komunističtí geronti sloužili tuhému reálnému socialismu ještě dávno poté, co Gorbačov na východě spustil perestojku a vyhlásil glásnosť.

My totiž všechno děláme naprosto příkladně, respektive až do samé krajnosti. A tak i ta poslední kravka musela být ve jménu světlých komunistických zítřků odvedena do družstevní stáje a také každému holiči jsme znárodnili štětku na holení, břitvy i smeták. V jiných lidodemo zemích to tak nebylo. Zbytky soukromého či živnostenského podnikání tam po celou dobu socialistické éry zůstaly zachovány. Zkrátka a dobře, asi je to u nás nějaká tradice či podivný národní rys, ale ať tu vládne, kdo tu vládne, ať děláme, co děláme, vždycky musíme být papežštější než papež.

Když jsme v roce 2004 vstoupili do Evropské unie, pro české restauratéry okamžitě nastala úřednická buzerace, jež vyžadovala oddělené záchody pro muže, ženy a zaměstnance a navrch ještě přístup pro vozíčkáře, a aby toho nebylo málo, všechno ještě nejlépe v chromovaném provedení. A pak se člověk ocitl ve starých unijních zemích a v kdejaké tamní hospodě jen zíral, jak volně se všemi těmi unijními nařízeními a pravidly zacházejí tam.

Vzpomínáte na český film Poslední propadne peklu s Ivanem Vyskočilem v hlavní roli? Tenhle trochu pohádkový příběh se odehrává na pozadí třicetileté války a všechno se v něm točí okolo kouzelné lahvičky, která majiteli vždy splní jedno přání. Zádrhel je v tom, že lahvičku musí každý následně prodat za polovinu ceny, za kterou ji koupil. A poslední, komu zbyde a už nejde prodat, protože menší peníz už neexistuje, propadne peklu. Přesně v téhle roli se ocitají naši vládní politici a my ostatní bohužel s nimi. Tak dlouho posluhujeme tu Bruselu, tu Berlínu, tu Washingtonu, až pomyslný lahvičkový Černý Petr zbyde v rukou právě nám.

Z Washingtonu vyhlásili obchodní válku Rusku, zapískali a naši vládní mopslíci okamžitě začali slintat. Vrbětice dodnes nejsou vyšetřené, podezřelí Čuk a Gek nejsou obžalováni, natož stíháni, proč asi?, ale to nám nijak nezabránilo v tom, že jsme naše diplomatické vztahy s Ruskem začali plánovitě destruovat. Dokonce dávno předtím, než se na Ukrajině rozhořel válečný konflikt. Tu medaili od CIA si ředitel StBIS Koudelka nějak zasloužit musel.

Pak zazněly první ruské výstřely a náš lokajský premiér Fiala od té doby snaživě vytrubuje, že jsme ve válce. V jaké válce? V americké obchodní válce s Ruskem do posledního Ukrajince? Ale kdyby jen Fiala. Snaživci se vyrojili prakticky všude. Žádná jiná země na světě se tak jako my nezahalila do žlutomodrého flóru. Namísto jisté uměřenosti a zdrženlivosti, odpovídající velikosti a významu naší země, se z nás na povel stali pomalu největší světoví válečníci. Proboha, proč?

Válka neválka, Maďarsko či Rakousko zvysoka kašlou na nějaké protiruské sankce a dál odebírají ruský plyn. Ne tak my. Naši vládní politici stojí v sankčním pozoru a s úsměvem idiota sledují, jak jsou naše domácnosti i firmy odírány, když si politicky a ideově očištěný, leč patřičně předražený ruský plyn přes překupníky nakupujeme z druhé strany světa. Ani elektrickou energii nám nezdražil Putin. Ceny nahoru vyhnaly naše vlastní sebepoškozující protiruské sankce, nesmyslná německá energetická politika a hloupost naší lokajské vlády.

Světová média už dávno poskytují realistický obraz ukrajinské války, ale naše média hlavního proudu dál a dál sní svůj sladký propagandistický sen o znovu ukrajinském Krymu i Donbasu.

Ukrajinská válka dříve či později skončí. Spojené státy jednoho dne upřou svůj zájem jinam a zase bude vymalováno. USA to nijak neublíží, za užitečné idioty budeme my, kteří Amíkům odezíráme ze rtů, abychom pak namísto zájmů vlastních, tedy českých, hájili obchodní a velmocenské zájmy americké. Co na tom, že až jednoho dne ve Washingtonu odpískají konec ukrajinské války, budeme mít vztahy s Ruskem, jehož plyn, ropu a další nerostné bohatství potřebujeme, zcela zpřetrhané, zato budeme mít skvělé vztahy s naprosto rozvrácenou Ukrajinou. A kdoví jestli.

Podobné to bylo s Afghánistánem. Zatímco čeští politici se stále ještě předháněli v tvrzení, že u Kábulu se bojuje za Prahu, Američané už v Kataru dávno vyjednávali s Tálibánem. A pak jednoho krásného rána prakticky ze dne na den Afghánistán opustili. Podobně jako kdysi Vietnam. A naši politici na to zírají jak čerstvě vyoraná myš.

Političtí trubci typu Tchajwance Vystrčila, dvousvetrové Markéty či umanutého bývalého pirátského primátora Hřiba v touze po washingtonské pochvale opakovaně prostomyslně dráždí Čínu, aby to pak tajný skutečný ministr zahraničních věcí Tomáš Pojar musel jet do Pekingu žehlit. Leč trubci dráždí dál.

Našim lokajským místodržícím nestačí, že jsme spolehlivým partnerem Izraele a máme s ním nadstandardní vztahy, oni ještě musejí po náměstích pobíhat zahalení v izraelských vlajkách. A Fiala pak v Africe zírá jak pes Goro před Tokiem, když mu dveře zabouchnou před nosem.

Kdy už nám konečně dojde, že onen stařičký bonmot, že mocnosti nemají přátele, nýbrž pouze své zájmy, je veskrze pravdivý? Až jako ti úplně poslední, ale jako vždy papežštější než papež, ba přímo ti nejpapežštější na světě propadneme peklu? Opravdu tohle chceme?

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
25. 11. 2023 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, není to příjemné začínat diskuzi. Tak ji začnu neobvykle. Viktore ( Hugo), prosím, přijď napsat další díl s názvem Ubožáci.

Pijack
25. 11. 2023 12:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zdravím. Co je tom nepříjemného? Přečti článek a víš vo co gou 🙂
Ostatně s tím si poradí i žáček z třetí “B” Obecné školy 🙂

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 12:20
Odpovědět  Pijack

No jo, když já chodil do 3 A. 😀

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 12:46
Odpovědět  Pijack

Sakra, já ty ubožáky myslel naše škůdce a na to mi 3.A stačí.

Pijack
25. 11. 2023 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Lépe bych to nenapsal. Poklona Petrovi Štěpánkovi za tento článek, pěkné shrnutí !!!
Je dobře, že se Trikolora spojila s SPD. Lidé v obou táborech mají ve většině stejné myšlenkové proudy. Mají prakticky stejné vlastenecké cítění a členové obou táborů uměli věcně analyzovat zhovadilosti, které se na nás hrnou z EU. Programově tedy 100 krát palec nahoru. Jen doufám, že mezi nimi se nebude jiskřit kvůli nějakým personáliím. To by byla chyba. Povaleči z kaváren na sebemenší zaváhání čekají jako hladoví vlci. Trochu mě uklidňuje politická vyzrálost Tomia Okamury, i paní Majerové. Víme že SPD posílila o erudované politické figury jako je pan Mach a Trikolora posílila též.
Musíme tomuto spojenectví držet palce a nakopat každému prdeI, kdo by se pokoušel tohle spojenectví rozvracet pomluvami a urážkami všeho druhu.

eFPe
25. 11. 2023 13:20
Odpovědět  Pijack

Ne nutně. Mohla by to být rozumná pravicová síla. Já osobně si počkám až se sjednotí levice. 4 prosince budu opravdu zvědavý, protože levice se do parlamentu musí vrátit.

Pijack
25. 11. 2023 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Modifikace jednoho Čínského přísloví:
Chceš-li jít rychle, jdi sám…
Chceš-li jít daleko, jdi s přáteli…
Chceš-li jít volit Fialu, jdi do prdeIe.

Slovan
25. 11. 2023 12:34
Odpovědět  Pijack

Včera mě to dorazilo do Wachcapu a taky přání k Ježíškovi o nádhernou latexovou slečnu. Na první pohled se to nepozná, ale je to prý velmi drahé. Má úplně vše a neremcá. 🤣🙋‍♂️

Unter
25. 11. 2023 13:07
Odpovědět  Slovan

Ale snad má i duši, měli by k tomu dávat sadu na opravy duší.

Slovan
25. 11. 2023 14:27
Odpovědět  Unter

🤣
Právě že nééé, ta je bezdušová a má jí růžovou.
I kousání se pro fajnšmekery povoluje a neuletí. 🤣
Kamaradka neváhala a hned mi poslala video tuším z Japonska, to jsou hrozný hovada. Výstava, zřejmě i prodejní, dámských intimních partií z tohoto materiálu. To byl pervézní hnus, ale oni si v tom snad libují, paka. 🤦‍♂️🙄🤦‍♂️🙏

Jura S
25. 11. 2023 12:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Nás bohužel po LIKVIDACI fašistické pětidemolice zachrání jen Miloš Zeman, pokud bude fit a v Moskvě vysvětlí, že češi nejsou banderovské swině….

Ladislav 💤
25. 11. 2023 13:35
Odpovědět  Jura S

Blbneš? Ten co se vrátil z Vojenského špitálu, kde ho sebrali smrtce z lopaty, tak mu tam vyměnili mozek! Už to není ten pravej Zeman! Zradil své voliče, je obyčejný dacan!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
25. 11. 2023 14:00
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak tam pošlem Katku Konečnou :-))

Ladislav 💤
25. 11. 2023 14:26
Odpovědět  Jura S

👍 tak ta by tam uděla více pro republiku, jak to fasistickobanderovské demoliční pětilejno!

Jura S
25. 11. 2023 14:29
Odpovědět  Ladislav 💤

Já osobně o tom vůbec nepochybuju… jen petihnus vozí banderovcům důchody našich občanů… přímo do chřtánu Kyjeva….

Slovan
25. 11. 2023 16:20
Odpovědět  Ladislav 💤

Je pravda že se někde něco podělalo že takhle Zeman otočil, ale já věřím že to neudělal pro nic za nic. Někdo do toho hodil vidle. Možná že časem to vyleze na povrch.

Me Two
26. 11. 2023 00:28
Odpovědět  Slovan

tak i Zeman má rodinu …

Duudu Wo
26. 11. 2023 06:23
Odpovědět  Slovan

Nasadil si na palici zesilovač.

Jaris
26. 11. 2023 01:30
Odpovědět  Ladislav 💤

Zeman byl vzdy chameleonsky hajzl. Podle me byl ucelove zvolen. Mezi tehdejsimi kandidaty na prezidenta byl tak ubohy vyber tajtrliku, ze mezi nimi byl Moshe Jsemzid Zeman perla. No a po zvoleni se vypitka Mylous ukazal jako nadite jelito, ktery CR zatahl do hnoje. Na co sahl tenhle palic rudych trencli, to zprznil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ivo
26. 11. 2023 02:17
Odpovědět  Ladislav 💤

Kdyby vám vyhrožovali že máte dceru atd. Taky by vás zlomili.

Pavel z Moravy
26. 11. 2023 11:23
Odpovědět  Ivo

Sakra, to by mu vyhrožovali předtím, ne když končil mandát. Normálně se podělal a nebo mu změnili vědomí.

Boomer
26. 11. 2023 13:01
Odpovědět  Ivo

pro: Ivo;26. 11. 2023 02:17

.. na tohle vám místní socialističtí revolucionáři nepřistoupí. Celý život v předklonu, ač nemuseli, protože nic neznamenali, ničím nevynikali, nic nemohli ohrozit, jenom poslušně tlačili káru za pár drobných, tudíž byli mimo zájem mocných. To se potom těžko jiným přiznává, že něco znamenali, v něčem vynikali, tím pádem představovali potenciální hrozbu a tak na ně našli páku.
Plazit se i když po vás nestřílí, to je vrchol zbabělosti… a že jich tu je! Červená čísla hovoří…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miro 2
25. 11. 2023 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Češi asi dostali do vínku, že vždycky musí někomu více či méně mocnému dělat voly. Přitom si trapně myslí, k posměchu druhých že jsou světoví. Češi neustále svůj svinčík zametají z jednoho kouta do druhého a neumí se ho zbavit jednou pro vždy.

Pavel z Moravy
25. 11. 2023 18:15
Odpovědět  Miro 2

Sakra, vždyť my jsme stejný případ jako Argentina. Ti pořád mění vlády a presidenty jak na běžícím pásu a přes 30 roků jsou v prde.li, vyždímáni MMF. A to byla Argentina docela na úrovni.
Teď se osli radují, že jim nějaký pošahaný pravičák co jezdil na mítinky s motorovou pilou bude vládnout. Ten současný človíček, to je tedy případ.
Nic než změna systému a dlouhodobá vláda jednoho subjektu nemůže zvrátit tuto hrůzu. 34 roků tady budují kapitalismus a vybudovali čím dál odpornější žumpu. Ale určitým týpkům to vyhovuje.

Slovan
25. 11. 2023 18:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jako přítel tě muším upozornit aby ses tak nerozčiloval a dával pozor na zdravíčko. Jestlipak dodržuješ pitný režim? Že né?!! Protože bys byl v klidu jako Já. Tedy pokud nejsi agresor. 😊🙄🤦‍♂️🙏🙋‍♂️