Prorok nebo satirik?

Prorok nebo satirik?

Aneb proč nefungují sankce proti Rusku – jiný, nečekaný a u nás neznámý pohled

Michail Zadornov 

Hodně lidí nechápe, co se děje. Rusko je pod sankcemi, téměř každá jiná země by se vzdala – ale Rusko žije téměř normálně, jenže se ruší ty země, které ty sankce uvalují … Je to paradox, který by neváhal využít ve svých vystoupeních Michail Zadornov, ruský satirik – uvádím  výběr několika ukázek z jeho různých vystoupení na téma krize. Jak sám prohlásil, po setkání s jedním vysoce postaveným pracovníkem CIA, i podle jeho vystoupení USA  studovaly mentalitu Ruska a dodal, že v době vystoupení se pak cítil pomalu jako zrádce Ruska … ale USA zřejmě přesto nic nepochopily. (USA mu zrušily vízum a zakázaly vstup do země, stejně jako měl zákaz vstupu na Ukrajinu. Třikrát.)

Je třeba mít jen na paměti, ževše zde uvedené bylo napsáno v době, „kdy se ještě skoro nic vlastně nedělo“ – tj. především cca mezi roky 2000 – 2016. A troufám  si říci, že kdyby dnes žil, „užíval“ by si to náramně. Vždyť většina jeho postřehů není nic jiného než pouze „okouknutý“ reálný život. Někdy „jen“ domyšlený do konce … Mimochodem, podporoval připojení Krymu k Rusku. 

Dost možná je v tom i skryto poučení i pro nás.

Taková fantazie satirika 

Probíhal rok 2018. Rusko sténalo pod ekonomickými sankcemi 34 úrovně. V USA vydali pátý svazek se soupisy, komu je zakázáno přijíždět do Ameriky. Evropa topí dřevem. Dřevo do Evropy dodává Rusko. Cestou na Ukrajině dřevo kradli. Amerika znovu opět naložila sankce na Rusko. Rusko opět naložilo na to, co naložily USA …

Západ s hrůzou hledí na dnešní Rusko. Nejen, že se na Západě všechno hroutí, ale Rusové se radují a baví se, jako by žádná krize nebyla. Zdá se, že Rusové z této krize obecně produkují hormon slasti.

Ale nejvyšší stupeň tuposti – to je, když oni věří ve své sankce. Oni nás vůbec nechápou. Jen a pouze tupí Amerikáni a zrovna tak tupá Evropa mohou nechápat, že je zbytečné zastrašovat sankcemi národ, který se na zádech drbe nožem, šťourá se v zubech vidličkou, v mínus dvaceti si zakoupí zmrzlinu, venku si ji rozbalí a pustí se s chutí do ní, v mínus čtyřiceti jde do práce pěšky, protože autobus zamrzl, v plus sto dvaceti v báni křičí: „Je tu nějak chladňoučko, ještě trošičku přitopíme!“ Který otvírá pivo zubami, nepřipoutává se bezpečnostními pásy, ale místo toho rozvěšuje ikonky … 

Stařenky ve dvorech u nás v Rusku znají více tajemství, než Edvard Snowden. A naši mužíci vůbec znají tři zázračné způsoby opravy jakékoliv věci: lepící pásku, lepidlo, klení. Jak je možné porazit lidi, kteří se shromažďují kolem sapéra – bouchne mu to nebo ne ? Američané si myslí, že jejich sankce mohou rozesmutnit, naštvat a vůbec vyvést z míry národ, který válí sněhuláky ze špinavého černého sněhu a na krk jim zavěšuje ceduličku „Obama“ a tancuje kolem dokola chorovod …

Moje dcera si jednou popovídala s mladou těhotnou ženou z Evropy. Dcera se jí ptá:

– A proč jsi taková smutná?

– Budu mít dvojčata.

– Tak to je přece báječné, tak proč jsi tak smutná?

– Ale já nechci chodit 18 měsíců těhotná.

Tak taková je úroveň vzdělání na „Západě“.

Chudáci američtí muži! Oni se už bojí všeho! Vypravoval jsem Američana do Samary z moskevského nádraží. Jdu s ním do spacího vozu. Tam ho přepadla hrůza:

–  Vždyť tu jsou dvě lůžka!

–  A co?

–  Vždyť se sem může dostat žena!

–  Tak se raduj!

–  A jaké budu mít možnosti obrany u soudu?

–  Ty naše ženy neznáš, říkám mu, – ony budou jen rády …

Sovětský svaz se, ovšem, rozvalil, ale když mi přijde mluvit s Američany, vždycky jim říkám: „Vy proti nám nic nezmůžete“. A oni se rozčilují: „To jako proč? Máme více zbraní, letadel máme víc“. Odpovídám: „Železa i letadlových lodí máte víc … Ale vaše plány jsou všechny někde v počítačích, ale u nás jsou nejlepší hackeři na světě …“ A povídám jim, jak jsem viděl ve vesničce Špekulovka našeho ruského hackera, který vleže na peci, na svém notebooku, vyrobeném před Kulikovskou bitvou, pokoušel se prolomit stránky CIA … Ještě se ho ptám: 

„Počítač ti pracuje normálně?“ 

„Jo, normálně. Babička ho polila svatou vodou zrovna na Slavnost Zjevení Páně.“ 

„A polila hodně?“ 

„Dvěma vědry“. 

„Takže teď máš dvouvědrový počítač!“ 

Jak jenom Američané začnou proti nám něco chystat, tak kterýkoliv klučina – hacker z nějaké jakési Spodní Zlomyslnovky lehce prolomí stránky CIA. Ne proto, že by byl patriot, ale prostě jen tak, aby bylo veselo. A večer se dalo tancovat u ohníčku ze štěstí, že síajejšnické rakety odletěly na adresu odesílatele.

Jeden Amerikán mi hrdě odpovídá: „I my prolomíme vaše stránky“. 

Ptám se: „K čemu?“ 

„Abychom poznali vaše plány“. 

„Jsi hlupák, či co? U nás všechny plány píší perem na papír.“

„A kde je ochraňují?“ 

„V sejfu.“ 

„Tak vypáčíme sejf!“ 

„N-I-K-D-Y! Tam je zvláštní ochrana. Bývalý kágébešník, kterému je již 158 let, tam pracuje jako strážný. Bojoval již v Kulikovské bitvě a tam vlastníma rukama potopil dvě ponorky, a v době války s Napoleonem vlastnoručně vyrobenými katapulty sestřelil čtyři tatarské stíhačky. Kolem něho nikdo neproklouzne, ani jeden pokémon, ani jedna zombi, ani Spiderman, ani člověk kozel. A kdyby přece jednou jakýsi Batmen v plášti neviditelnosti proklouzl, pak od nejstarší uklízečky, poručice tety Dusi, tak od ní dozajista nic nedostane. Ta je vyzbrojena super zbraněmi – laserovým vědrem a kvazidiskrétním smetákem. Chápeš?“

Amerikánec se zamyslel a říká: „A proč je sejf tak ochraňovaný? Tam teď leží tajné plány?“ 

„Ne.“ 

„A tak proč?“ 

„Protože tam stojí lahvinka samohonky  a vedle leží sádlo, které matička poslala generálovi z Perebrjanska, aby na svou rodinu nezapomínal.“

***

Žirinovskému od devadesátého roku nedávali vízum ani do Lotyšska, ani do Litvy ani do Estonska. Jeho to žralo a tak je jednou všechny postavil do latě: zařídil si vízum přes NATO. Natovci se tam sletěli na jakýsi sraz, netušíce, jakou minu pod sebe založili. Žirinovský přiletěl a dostal všechny hned první den. Uspořádal tiskovou konferenci zrovna ve stejnou dobu, na kdy byla vyhlášena tisková konference natovců. Víte kolik bylo lidí u těch natovců? Jeden nacionalista Lotyš, všichni ostatní u Žirinovského. A on jim tam řekl všechno, co si o Lotyšsku myslí. Zlatým hřebem jeho vystoupení byla tato slova:  „Lotyšsko, to je lázeňská země, kam se rusové musí přijíždět bavit“ («Латвия – это курортная страна, куда русские должны приезжать трахаться».).

***

O krizi

Američané také měli v třicátých letech krizi, Velkou depresi, kolaps, a tak podobně … My jsme ale tak nějak jiní. I ta panika je taková veselá. Všichni kudy chodí, tak se chechtají. Skupují všechno jak to přijde pod ruku a jeden druhého se ptá:

– Co jsi koupil?

– Čtyři televizory.

– No, ty jsi hloupej Ivánek.

A všimněte si, všichni takoví rozveselení …

– A ty?

– Tři bidety.

– Ty sám jsi hlupák!

Můj známý z Rjazaně koupil ženě jako dárek benzínovou sekačku. Říkám mu:

– To je dobrý dárek na zimu … budeš aspoň v létě sekat trávník?

– Já nemám žádný trávník.

– Tak proč jsi tu sekačku koupil?

– To bylo to jediné, co ještě měli v obchodě, řekl on. – Teď si zařídím trávník.

V přímém přenosu jsme se jednou vyptávali lidí, kam ukládají peníze a kde je schovávají. Jeden mužík poctivě v přímém vysílání odpověděl, že všechny svoje úspory chrání v pravé kapse. A směje se! A jiný povídá: „Já chráním svoje peníze v dluzích“. Ostroumný národ! Američanům by bylo čemu se od nás naučit! Ruble nejsou, zato je samohonka, tohle Američané neznají!

***

Chtěl bych připomenout, a nejen jemu, že naši předkové slyšeli mnoho nadávek proti naší vlasti. Připomínám.

“Rusko je trpaslík, já ho srazím na kolena.” Karel XII., švédský král. Šest měsíců po tomto prohlášení Švédsko navždy ztratilo status velmoci, poblíž Poltavy.

“Já dorazím zaostalé Rusko.” Německý král Friedrich. Rok po tomto prohlášení vstoupila ruská armáda do Berlína.

„Rusko je kolos s hliněnýma nohama.“ Napoleon. Dostal to naplno.

“Já do konce roku zabojuji SSSR.” Hitler … Obecně je myšlenka jasná.

„V carském Rusku se učili francouzsky. Nandali Napoleonovi plnou nůši.

V Sovětském svazu se učili do války německy. Nandali Hitlerovi.

No a teď se v Rusku učí anglicky … „

***

… v jednom z tureckých hotelů se porvali Rusové a Ukrajinci. Nejvíc to odnesli Němci a Angličané. 

***

První rok krize

Krize přesvědčivě nastupuje po celé planetě.

Západ je v hrůze.

Veselí jsou pouze Rusové!

Západní lidé jsou překvapeni: proč jsou Rusové tak veselí? Nechápou, že náš člověk, i když je mu špatně, je mu stále dobře, když je tomu druhému také špatně.

Ve všech evropských zemích jsou prázdná divadla a restaurace.

V Rusku se místa v restauracích a kavárnách, zejména v těch drahých, musí kvůli krizi objednávat měsíc dopředu. Nejsou žádná volná místa! Všichni jedí, jako by to bylo naposledy!

Vznikají nové přípitky.

“No, pojďme připít na ty, kteří si vzali půjčku … v dolarech!”

Ostatně, proč se neradovat?!

Co dříve svědomí nedovolovalo, nyní krize vyřešila: propouštění, snižování mzdy …

– Půjčíš mi?

– Nemůžu … spadl si z Měsíce? Krize …

– Zapijem to teda?

– Jdem!

Každý má dnes odpověď na jakoukoli otázku: “Krize!”

– Proč kašleš?

– Krize!

– Proč jsi plešatý?

– Krize!

– Vidím, že máš nový řetízek kolem krku?

– Krize!

Thajsko, Indie, Egypt se modlí za Rusy – jediné turisty, kteří ještě na světě zbyli. Protože ruští turisté se nebojí žádné krize, ani teroristů, ani střelby, ani revolucí, ani partyzánských válek, ani katastrof … Vždyť jen Rusové se fotí na pozadí střelby, tsunami, sopečných erupcí a jiných katastrof. 

– Dělej, dělej, tak foť – láva se nám už plazí k nohám … Jinak nebudeme mít čas se ještě podívat na tsunami.

****

Druhý rok krize

Krize neochvějně a přesvědčivě kráčí po celé planetě.

Slovo „zisk“ je ve Wordu automaticky podtrhováno červeně.

Jako první přiběhne do Ruska pro humanitární pomoc mimořádný velvyslanec Keni, zbytek velvyslanců nechá daleko za sebou.

V televizi budou spuštěny nízkorozpočtové pořady: místo reality show “Dům-2” – “Stan-2”, místo programu “Hvězdy ledu” – “Hvězdy asfaltu”.

Celý svět propadne panice. Jen Rusové se nepřestanou veselit a vymýšlet nové přípitky. A o Novém roku, když se potkají, pozdraví se se slovy „Šťastné a veselé krize!

Švýcarští hodináři začnou vyrábět peněženky pro oligarchy … S kukačkou! Každou půlhodinu vykoukne z peněženky kukačka a kukne „kuk!“.

Somálští piráti přestanou útočit na lodě, protože si konečně našetří peníze, aby se mohli vrátit ke studiu na Univerzitě přátelství národů Ruska.

Pátý rok krize

Na trhu cenných papírů bude jízdenka na MHD uznána jako nejcennější papír!

V Moskvě se uzavře síť prestižních obchodů. Místo toho se otevře síť second handů „Smutný Arbat“.

V restauracích, když host najde v polévce vlas, už nebude dělat skandál, ale vše z něj opatrně stáhne zpět do talíře.

Nezaměstnaný Čubajs dostane práci v McDonald’s jako rudovlasý klaun.

Na Velikonoce se budou omalovávat kuličky hrášku.

Po vozovce běží dva bodyguardi a v náručí nesou bankéře. Policista je zastaví.

– Co to znamená?

– Ale, prodal jsem své auto. Jak jinak se dostanu do práce po svých?

Madonna za koncert nedostane dva melouny, ale jeden banán.

V Afghánistánu se poprvé v historii začne pěstovat obilí …

Na newyorské burze se bude dávat za kýbl brambor kýbl dolarů. Světovým bramborovým hegemonem se tak stane Bělorusko. Světové finanční centrum se přestěhuje do Minska. Obama přijede za Lukašenkem s žádostí o přijetí do unijního státu. Při pozorném pohledu na Obamu, Lukašenko bude požadovat, aby se ten nejprve umyl.

Pobaltské země ve vztahu ke Spojeným státům budou i nadále zaujímat postoj, který bude v Kámasútře zapsán jako unikátní.

I lidové pohádky se změní.

Například v pohádce o třiatřiceti loupežnících zůstanou pouze tři – zbytek bude propuštěn.

Sněhurce zbydou čtyři trpaslíci – sedm už nenakrmí.

Dědek, jakmile chytí zlatou rybku, nenechá ji ani pípnout – hned ji sní!

V pohádce “O řípě” dědeček nikoho nezavolá na pomoc, sám sice málem dostane mrtvici, ale vytáhne řepu sám a sní ji pod peřinou!

A pohádka o polévce ze sekery již nadále nebude považována za pohádku, ale za lidový recept.

Většina Američanů bude mít noční můru z hladu – že celá Čína přešla k islámu!

Ale co je nejdůležitější, Američané se konečně začnou učit, jak přežít, od Rusů. Například čaj z jednoho sáčku uvaříte až devětkrát. A zjistí, že po desáté se čajové lístky vynoří, aby se pořádně  podívaly na toho … „vidláka“.

Globální krizi však překonají nejsnáze Estonci. Než si to uvědomí … už bude po všem.

***

Kdysi byly doněcké milice prostí muži s loveckými zbraněmi. Poslali proti nim obrněné transportéry a oni najednou měli obrněné transportéry. Byly proti nim poslány tanky, měli najednou tanky. Pak letadla. Nyní USA poslaly lodě do Černého moře. Opravdu se jim to povedlo …

Tohle mi vyprávěl jeden z obránců Doněcka. Jednou se tak střílelo z obou stran, že nikdo nevěděl, kdo a kam vlastně střílí, bouchalo to všude kolem něho a on se rozhodl někde se ukrýt, než to přestane. Uviděl jámu po výbuchu nějaké střely nebo granátu a rozhodl se skočit do ní a schovat se tam. Ale tam bylo několik ukrajinských vojáků. Co teď? A teď si představte co bylo, když na ně zařval mohutný muž s dlouhým vousem, který mezi ně z čista jasna právě skočil: „Alláh Akbar!“ Všichni ukrajinští vojáci vyběhli pryč jako splašení. Muž tu přestřelku přežil bez škrábnutí. (“Alláh je velký” a to ještě neznali Kadyrova – pozn.překl.)

1BBC
1BBC

***

Když první americká loď vplula do Černého moře, pilot ruské stíhačky si začal dělat legraci – proletěl těsně nad ní a odletěl směje se. Až křídly mával od štěstí. A ne nadarmo. Protože večer všichni američtí námořníci požádali o psychologa. Jak pak budou bojovat? Válka to není Hollywood. 

Jednoho cvičení NATO v Turecku se zúčastnilo dvanáct tureckých letadel. A velel tomu všemu dole, ze země, nějaký Amerikos. A pak najednou jeden turecký pilot hlásí: „Mám problém v letadle,“ a nahlásil co. Amerikos vydal vrcholně důmyslný rozkaz: “Turecký pilote, okamžitě se katapultuj!” Katapultovalo se všech dvanáct pilotů! … Válka není film!

V carských dobách byl takový ruský diplomat – Nikolaj Pavlovič Ignatěv. Byl to velmi vzdělaný muž, car ho měl ve velké oblibě. Záležely na něm diplomatické vztahy s Tureckem. Vyhrál mnoho diplomatických soubojů. Jednou řekl turecký ministr zahraničí Ignatěvovi: “Víte, že máte v Rusku spoustu hlupáků?” Ignatěv odpověděl: „Ano. A víte, že každému hlupákovi říkáme Turek?“

***

Schwarzeneger jako guvernér zakázal v Kalifornii říkat žákům ve škole slova „táta“ a „máma“. Údajně to uráží ty, kdo mají jinou sexuální orientaci. Máma a táta jsou nemorální. Je morální bombardovat Irák? Přišli s legální právní náhradou: „rodič číslo jedna“, „rodič číslo dvě“. Kdo je tedy babička? “Rodič číslo dvě rodiče číslo jedna”? Dostali se do bodu, že slovo „tlustý“ je považováno za neslušné … A tamní legální náhrada je superšmakózní! – “horizontálně orientovaný”. Američtí právníci nejsou hloupí, jsou to jen idioti. Protože tlustý může alespoň zhubnout, ale horizontálně orientovaný nikdy! Slovo „nezaměstnaný“ je také považováno za neslušné. Nesnáší nezaměstnané. Musíte říci „prostorově orientovaný“. 

***

Od roku 2014 je samozřejmě na prvním místě slovo „krize“. Navíc mnozí již zapomněli, že nejprve byla krize v roce 2008 …

Nejpříjemnější je, že Rusko se nejméně ze všech bojí krize, zejména ve vnitrozemí. Jak tam lidé mluví? Přemýšlejte, „index RTS klesl…“ „No a co? Co to je, můžeš říct?“ „Širokopásmové připojení je nižší než VKK“, a co? Co máme udělat? Devadesát procent obyvatel Ruska vůbec nechápe, o co jde.

“J.O.K.L.M.N. je vyšší než J.O.P.R.S.T.!” Ha ha ha! Už se máme plazit na hřbitov nebo míchat vajíčka?

Neměli bychom se bát krize. Není možné dostat Rusko do krize. Žádná krize nemůže devalvovat hlavní ruskou měnu – samohonku!

Všechny měny jsou nyní znehodnoceny. Libra je nejsilnější měnou na světě. Teď to však není libra – ale libřička.

Obecně se domnívám, že krize je očistný pojem. Země se krizí samoočistí! Banky se zavírají. Kasina krachují, noční kluby přicházejí o peníze – skvělé! Dva supermiliardáři spáchali sebevraždu! Po mnoho let drancovali celý svět. Konečně!

Milenky opouštějí zničené podnikatele. A opouštějí je také stráže. A milenky jdou ke strážím. Podnikatelé opuštění milenkami se vracejí ke svým manželkám. Rodiny se obnovují! Není to samoočišťující? Manželé se stanou věrnými. Na nevěru nemají dost peněz.

Dříve – naprostá ostuda – kasina, víno, ženy, restaurace … Nyní – normální – Tetris, pivo, manželka, sendviče!

Lidé začali častěji vycházet do přírody! Bankéři už sami chodí do lesa na houby!

Láska k zisku všude ustupuje lásce k přírodě. V jednom ze supermarketů se objevil inzerát: “Vzdej se kaviáru – zachraň jesetera!” Zdá se, že další bude: “Vzdej se semínka – zachraň cuketu!”

Kam se podíváte, život se zlepšuje!

Novináři jsou vyhazováni z práce! Všude se jdou vyhození manažeři učit, aby zvládli alespoň nějakou užitečnou profesi!

S Rusy se ve světě zachází lépe. Protože jsou to jediní turisté, kteří stále dávají číšníkům spropitné a jedí a pijí jakoby naposled v životě!

V Římě Rusové vhazují do fontány kreditní karty, aby se vrátili.

Jsem tak potěšen tím, co se děje v souvislosti s krizí, že jsem dokonce v jednom z rozhovorů pro noviny navrhl postavit krizi pomník! V Rusku, na Ukrajině … Pravda, hned jsem dostal naštvaný dopis z Ukrajiny:„Postavte si ho v Rusku sami! My na Ukrajině nepotřebujeme pomník krize, protože pomníkem krize jsme my sami, země Ukrajina!“

Rusy nebude vzrušovat ani nedostatek produktů v obchodech. Nebojí se hladu! Vždyť už od sovětských dob věděli, že když vám hlad nedovolí usnout, je třeba rychle vypít dvě tři sklenice horké vody a okamžitě si lehnout – mozek hned nepochopí, že byl oklamán.

***

5988 1
5988 1

V Rize, v televizním programu, uváděli seriál „Sedmnáct zastavení jara“, jako umělecký film o tom, jak sovětští rozvědčíci překáželi v práci Gestapu.

***

A tento příběh mi vyprávěli naši turisté, kteří navštívili Thajsko. Je tam velmi dobrý podnik, podobně jako v Paříži „Moulin Rouge“. Turisté z různých zemí sedí u stolů, šoumen mluví různými jazyky, přijde a ptá se:

– Odkud jsi?

– Ze Španělska.

A všichni křičí – Hurá!

– A ty?

– Z Ruska. Hurá!

– A ty?

– Z Anglie. Hurá!

Všichni křičí mezinárodní „hurá“. Jen Američané nekřičí. Přišli pozdě, dostali vzdálený stůl, urazili se a tajně číšnici vylili za límec kečup … Zbila je celá internacionála … Ale než přijela policie, stačili vzít kramle jen Rusové.

***

Nedávno jsem byl v Bělorusku. Tamní úředníci se bojí krást. A správně, protože nemají prezidenta, ale Baťku. Nedávno je přivedl do vězení a řekl: “Podívejte se, kolik míst je volných!”

Naši lidé se k Bělorusku nechovají spravedlivě. Bělorusko je skvělá země, protože obyčejní lidé tam dostávají více peněz než úředníci. A koho milují rolníci? Baťku.

Ukrajina se zapíše do dějin jako země, jejíž lid se rozhodl, že už nechce žít nadále špatně. A začal žít ještě hůře.

Michail Zadornov (*1948 – 2017)

Všechny texty byly publikovány na koncertech Michaila Zadornova. 

(Předkládám jen mírně upravený, pro lepší pochopení, textový přepis videozáznamů z internetu a občas při nejasnosti – pokud to šlo – korigovaný s jeho knihou Velký koncert (Большой концерт http://flibusta.is/b/476821 ), což je taková kniha podle jeho mnoha vystoupení, aby si ti, kteří jej neviděli z nějakého důvodu na podiu, mohli takový koncert představit.

Všechno zde uvedené je především ze stránky YouTube – Zador TV (Задор ТВ) https://www.youtube.com/user/mnzadornov , což je oficiální stránka Michaila Zadornova, dodnes udržovaná.)

Překlad a výběr Peter 008 

6AB3
6AB3

sdíletj na

4.6 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
1. 4. 2023 00:34

Nejdydelnatější dydlační dydlotropní dydloforie dydlaté dydlavé dodydlační DYDLACE. 🙂

Ale ale, na apríla jo?
https://www.facebook.com/100084617054786/videos/557057572939653

Teuton
1. 4. 2023 07:44

Vyskytují se názory, aby poté, co bude odstraněna Fialova/ fialová totalita, byli identifikováni a potrestání ti policisté z pražské zásahové jednotky, kteří kopali a pěstmi a obušky mlátili občany ČR snažící se na Národním muzeu v Praze instalovat českou vlajku. Nejsem stoupencem tohoto názoru. Po odstranění té Fialovy hrůzy bude panovat všeobecná euforie a nadšení, do kterého by neměla nezasahovat žádná msta. Samozřejmě za předpokladu, že se policisté z uvedeného pražského útvaru při obraně fialové totality nedopustí dalších hanebností či dokonce zločinů.

JKkklkkkkk
2. 4. 2023 12:12
Odpovědět  Teuton

Stane se jim hovno jako za komousu. Jsou to jenom hlidaci psi moci.

josef
1. 4. 2023 08:29

A potom, že tzv. KAMEŇÁKY jsou naší národní specialitou.

Markýza
1. 4. 2023 08:42
Odpovědět  josef

No to se jim to teď kameňákuje, když mají Putina 😀 Za Stalina to nešlo – ono ani za Brežněva, buďme upřímní.
Ale já jim to moc přeju.

tupý hulvát
1. 4. 2023 10:34
Odpovědět  Markýza

Tu pitomost máte z ČT,nebo od idiota Bomera?

Markýza
1. 4. 2023 14:48
Odpovědět  tupý hulvát

Ze života.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 15:29
Odpovědět  Markýza

A kór, když Putin už přijal novou 42 stránkovou koncepci zahraniční politiky RF, z které vyjímám:

Rusko považuje kurz USA za hlavní zdroj protiruské politiky a rizik pro
svou bezpečnost, mezinárodní mír a vyvážený a spravedlivý rozvoj lidstva.

Prioritou bude odstranění pozůstatků dominance USA ve světě.

– Hlavním cílem v blízkém zahraničí je přeměnit region na zónu míru, dobrého sousedství a prosperity.

– Rusko bude aktivně rozvíjet spolupráci se svými spojenci, zastaví pokusy nepřátelských zemí do toho zasahovat.

– Protiruské kroky nepřátelských států budou důsledně a v případě potřeby tvrdě potlačovány.

– Zavádí se teze použití ozbrojených sil k odražení nebo zabránění ozbrojeného útoku na Rusko a jeho spojence.

https://cz24.news/rusko-vzhladom-na-situaciu-vylucilo-moznost-uzatvorenia-primeria-na-ukrajine-putin-predstavil-novu-koncepciu-zahranicnej-politiky-ruska-oznacuje-zapad-za-existencnu-hrozbu/

Takže tu deamerikanizaci Evropy, kterou Gosudar zmínil v jednom svém projevu, už rozšířil na celý svět a nechal ji zapracovat do nové koncepce, čiže už ofiko postoj ne VVP, ale RUSKA, tedy i následníků VVP…
BRAVO !!!

Markýza
1. 4. 2023 18:01

Já si to teď celé přečetla hezky znovu a pomalu, na spoustě míst jsem se královsky bavila a teprve pak mi došlo, že tohle je doopravdy úplně jiný tón, než si spojuju s ruským duchem. Takový……dvacátá léta. Tak něco. Měla jsem knížku nonsensových meziválečných básní a byly tam některé úchvatné perly a pamatuju se, jak jsem nestačila žasnout, kolik z nich bylo ruských. Psala se pozdní sedmdesátá léta. Teď totéž. Ožili, růžečky vystrčili, smrtelně vážný patos a sentiment ten tam……bože, dej, ať jim to vydrží.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 21:17
Odpovědět  Markýza

Ruský duch? Tady máte další ruský fór který mi vyprávěla v Milovicích Saša – ta manželka ruského lampasáka, co jsem s ní kamarádil. Ta co mi vyprávěla ten jeb-bačkový fór o subotniku, co jsem sem kdysi hodil. Ona jedna rovina byla ruská literatura oněch let, ale úplně jiná rovina byla, abych tak řekl, lidová slovesnost. Vlastně to tam fungovalo nemlich jako u nás. Jo, ten fór.

Sejdou se Španěl, Amík a Rus, něco popijou, a začnou machrovat:
“Já, když si chci objet svoje latifundie, tak když vyrazím už za svítání, vrátím se až v noci!” honí si triko Španěl.
“Pfff… to nic není,” smete to Amík. “To já, když si chci objet farmu, tak musím vyjet už v pondělí ráno, abych to stihnul do pátku do večera.”
“Jo,” usrkne ruskej přeceda kolchozu, “taky mám takový auto.”

Takže žádný dvacátý léta – ruský duch žil dál. Dokonce i v ruskejch kasárnách – v Milovicích na baucuku jsem makal na konci osmdesátek. To akorát českej duch po hadráku tak tak vegetuje někde při zemi.

Gales
1. 4. 2023 09:09

Umělá inteligence ChatGPT složila básničku na Fialu. – Zkouškami a útrapami země,

Petr Fiala vede Českou republiku za ruku,

Muž s vizí, odhodláním a odvahou,

Vůdce, který nikdy neochabuje a nevzdává se.

S moudrostí a odvahou vede cestu,

k zářné budoucnosti, aby si všichni mohli říct,

Aby se každému Čechovi dařilo a vzkvétal,

Pod jeho vedením a energickým pohonem.

S vírou ve svobodu, demokracii a mír,

Stojí za každým pronájmem národa,

Muž činů, ne jen slov,

Petr Fiala, skutečný vůdce stáda.

Následujme ho tedy s hrdostí,

každým krokem, bok po boku,

Pro lásku Petra Fialy k zemi,

je světlem, které nás vede do země zaslíbené.

Je to na Ajronetu. A tak mně napadla myšlenka že ta inteligence bere podněty pro výstupy ze zpráv a veřejných článků a proto se veřejně lže.aby se ,,mimozemšťani”nedozvěděli pravdu… Nebo co.

Markýza
1. 4. 2023 09:36
Odpovědět  Gales

Ajronet beru velmi s rezervou, škoda. Tohle by byla hezká bombička, kdyby to byla pravdička! 😀

Gales
1. 4. 2023 09:38
Odpovědět  Markýza

Je dobré si udělat názor po přečtení.A já už s rezervou beru všechno.

tupý hulvát
1. 4. 2023 10:36
Odpovědět  Markýza

V tom s vámi velmi souhlasím.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 12:26
Odpovědět  Markýza

Mnoho z toho co na AE V.K. říká se může vyplnit. Zase šmahem vše neodsuzujte. On má snahu lidi vyděsit, to ano, ale je možné, že se všichni za rok za dva budou divit co se děje. Člověk by to měl vnímat objektivně.

Markýza
1. 4. 2023 14:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Poslyšte, Pavle. jestli “beru s rezervou” chápete jako šmahem odsouzení, radím vám, raději mě nečtěte. Mohl byste časem dostat psotník, protože já na nějaké ty woke ve svém věku nejsem zvědava a nebudu neustále hlídat, jestli jsem někomu nešlápla na kuří očko.
Však vás snad nic nenutí, ne?

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 16:49
Odpovědět  Markýza

Asiže jste měla použít namísto “beru s rezervou” obrat “filtruji”. Já vím, nevyžádaná rada. Ale to není rada, jen jsem tak uvažoval nahlas, protože se společenství na pokecu začíná nějak atomizovat a náš slovník radikalizovat. On je teď Pavlík asi bolavej, že ho Boomer zbytečně sepsul. Jinak by mu došlo, že obrat “beru s rezervou” neznamená odsudek. Tak třeba já si teď, až tohle dopotím, nakliknu na Pjakina – už je otitulkovanej – a taky ho budu brát s rezervou – to jest filtrovat. Vlastně jsem si ho už nakliknul a první otázka je, jaký má názor na pokec Kormidelníka s Gusudarem. A v tomhle je zase Pjakin dobrej. Akorát se holt člověk musí vždycky proklikat tím lízáním zadků a práporem.

Markýza
1. 4. 2023 17:24

Pravda, AE spíš taky filtruju a přefiltrované ještě beru s rezervou. 🙂 Dneska to jinak nejde. Na Pjakina ale fakt už nemám, jak jsem ondyno zjistila – neudělal byste mi stručný výcuc? Až ho poslechnete? Protože informace, to on asi má.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 21:43
Odpovědět  Markýza

To se ve stručnosti nedá.
Úplně v kostce: Čína si uvědomila, že bez Ruska je totál v pr-deli a Amík je může lehce zlikvidovat, proto návštěva na vůbec nejvyšší možné úrovni (v podstatě celý čínský vládní aparát plus obchodníci, ale o tom se u nás nedočtete, že to byla až taková óbrakce), přesto se však svým dvanáctibodovým elaborátem pokoušela s Ruskem vy-jebat a získat nad ním vrch (tady jsem měl pravdu, když jsem to sem někam hodil), načež jim dal Gosudar svou nelibost najevo přijetím – neuvítal je na letišti, ani před Kremlem, ale až uvnitř Kremlu – což Kormidelník správně pochopil, načež si vše vyříkali mezi sebou ve více než čtyřhodinovém rozhovoru a došli ke shodě. To jest Kormidelník pochopil, že kormidlovat jo, ale nikolivěk v ruských vodách. Nebo…!
No a teď jsou vocádle přesně pocádle velcí kámoši a na anglosionisty kujou rukou společnou a nerozdílnou pikle a hodlaj je vyamerikanizovat. To je ale hodně v kostce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 4. 2023 22:49

Dík, kostka dostatečná 😀 tak nějak jsem si to představovala.

Milan ze Zahrady Čech
2. 4. 2023 03:18
Odpovědět  Peter 008

Nepovažoval jsem, a nepovažuji, ten plán za měkký, ale za vypilovaně vych-caný. Nemohu si pomoci, ale já pod tím vším ten pokus o získání vrchu cítím – a myslím, že bych to dokázal dokázat a šlupky z něj oloupat – leč to by bylo nadlouho a venkoncem i zbytečné měření péra. K těm vazbám – jak víte, že si je neuvědomuji? (Vyhledávat je nemusím, stačí věnovat pozornost dění.) A mohu si na jejich základě dělat vlastní závěry? Nementorujte mě Petře. Vy pán – já pán.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
2. 4. 2023 16:40
Odpovědět  Peter 008

A proč myslíte, že tak fandím Gosudarovi? Právě pro ono vy páni – my páni. A fandil bych jakémukoli představiteli jakéhokoli státu, ať už by to byla Británie, USA, či Indie atd. atd., který by se toto snažil prosadit. Že je Slovan, resp. že ho svět vnímá jako náču slovanské pospolitosti, je pro nás pouze bonus. K čínské měkké síle, stejně jako k čínské mentalitě obecně, jsem však značně nedůvěřivý. Ale málo prostoru.
S posledním odstavcem absolutní souhlas. Tím spíše, že přesně tomu jsem s potěšením šklebil hned jak USA začaly pandu svou bl-bostí dokopávat do spojenectví s méďou – což je už sakra let zpátky. V podstatě je to pragmatická symbióza.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 19:19

Milane, já beru Boomera s rezervou. Jsou lidé, kteří si myslí, že to co říkají oni je ta jediná svatá pravda. Možná, že on si ani neuvědomuje, že lidi uráží a že se povyšuje. Jeho nick přesně jeho chování odpovídá. Koncovkou er vytvářím v angličtině jména jako bake- baker, hunt- hunter apod. Tedy pekař, lovec apod. A jeho nick těžko přeložit- nějaký člověk v rozkvětu, já bych to česky nazval lepšolid. Ale v žádném případě ho nechci urážet, asi je chytrý, nesnáší socík, miluje kapitál, ale každý to má nějaké. Já ale nepochopím jednu věc, proč mně někdo osočuje za moji volbu socialismu, vždyť přece mi, kteří tuto volbu vyznáváme nikomu neubližujeme. Je to naše volba a tzv. správní demokraté by ji měli akceptovat. Já těmto lidem také nevyvracím volbu kapitalismu a přitom je mi proti srsti. Nikoho za jeho lásku ke kapitálu nenapadám. A to je prostě celé a již nikdy to nebudu rozebírat. Mám jiné věci k řešení. A jestli mne znovu napadne, ať si poslouží, život poběží dál.

Gales
1. 4. 2023 20:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Markýza dřív psala než přečetla.A z toho vzniklo to nedorozumění.V příspěvku níže už to pochopila.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 22:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na rovinu – k názoru, že budoucnost nemá ani kapitalismus, ani socialismus, jsem došel někdy za normalizace. Oba ty systémy totiž nevycházejí z lidské PODSTATY, ze jeho PŘIROZENOSTI, a Člověka se snaží přizpůsobit; přeformátovat. Což je chyba a ke všemu jsem se ještě dožil toho, že jsem měl už tehdy pravdu – oba ty nepřirozené systémy vyhnily. Jeden už krachnul, druhý krachuje. Škoda že se toho nedožil pan ředitel (školy) Barák, z kterým jsem právě o tomto vedl předlouhé debaty. On byl totiž přesvědčený socialista.
Dle mého má čáku na přežití pouze takový systém, který bude vycházet z lidské podstaty; přirozenosti; který se této přizpůsobí – a ne naopak.
Čiže ne kapitalismus, ne socialismus, ale… ještě pro takový systém nemám jméno, leč poměrně přesnou představu ano. To by ale bylo na dlouho. Navíc jsou NUTNÉ varianty – jinou přirozenost má Číňan, jinou Japonec, jinou Rus, jinou Němec, jinou my, ale i Slováci – proto se také ČSSR rozklížila – jinou Maďar, Španěl, Masaj, Bantun, !Kung, Eskymák, Kečuánec, May… atd. atd.
Takže nesouhlasím ani s tebou, ani s Boomerem – kapitalismus s lidskou tváří je dle mého stejná hovadina, jako socík s lidskou tváří

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 22:14

případně samospásná demokracie a volná ruka trhu. Jsem se nějak rozkecal. Jo netvrdím, “tak je!” ale “tak si to myslím”.

Pavel z Moravy
2. 4. 2023 10:02

Nu vidíš a tu je právě to kouzlo tvého netvrdím a tak je, ale tak to vidím. Já také vidím, srovnávám, přemýšlím, což jsem dělal vždy a snažím se hledat a pochopit. Nevnucuji a to je dle mne rozdíl. Jako celoživotně manuálně pracující jsem hodně četl, abych vyrovnal ty protipóly jin a jang v sobě. Taky jsem ale i blbnul, jako každý mlaďoch, ale stále hledám takovou tu zásadní pravdu o které vím, že ji nenajdu, proč jsme takoví pitomci a dokážeme sobě i druhým ničit naše krátké životy. Spousta knih určité odpovědi člověku poskytuje, spoustu odpovědí získá člověk sám v procesu života, ale nakonec člověk stejně to, že jsme asi jako tvorové do vínku vyzrálost nedostali, neboť jinak bychom to co děláme druhým dělat nemohli asi v celém kontextu nepochopíme. A to je prozatím celé moje životní moudro. A s tím budu muset odejít na druhý břeh, ale tak to asi má být. I to bude ta pravda.
.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 18:58
Odpovědět  Markýza

Teď jsem opravdu nepochopil o co vám jde. Já říkám, že jeho úvahy mohou mít v určitém směru opodstatnění a realita, kterou on teď předkládá jako možnou vizi budoucího nemusí být tak nemožná. Klidně vám odpovídat nebudu, mně to nečiní problém, já pouze všechny zde až na výjimky nafoukanců považoval za přátele, se kterými si vysvětlujeme určité pohledy na věc, protože abychom mysleli úplně stejně, to by fakt asi nebylo dobré. Ale pokud vám dialog se mnou vadí, ani se neurazím, ani nenaštvu, prostě to vezmu tak, že si nebudeme nic říkat. Já, obyčejný chlap jsem se v životě nikdy a nikomu nevnucoval, já mám rád svoji hrdost, i když může občas člověku život zkomplikovat. Ale fakt proti vám nic nemám. Howg.

Markýza
1. 4. 2023 20:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já říkám, že jeho úvahy mohou mít v určitém směru opodstatnění a realita, kterou on teď předkládá jako možnou vizi budoucího nemusí být tak nemožná.

No prosím – tohle je něco docela jiného, než “šmahem neodsuzujte”, zvláště, když jsem nic šmahem neodsoudila. Tato vaše věta by se dala přeložit, jako “beru s rezervou” – souhlasíte?

Pavel z Moravy
2. 4. 2023 10:11
Odpovědět  Markýza

Takže myslím, že bychom z toho mohli vyjít s remízou, prostě jsme si nějak v daný okamžik neporozuměli. Je to opravdu v pohodě. V životě se to člověku přihodí několikrát, nejdříve jsou s někým vztahy nic moc a pak jsou z nich největší přátelé.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 18:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano, vydesit prognozami, ktere se Bohu diky nevyplnuji.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 15:37
Odpovědět  Markýza

I na hnoji vyroste růže a Pešl placama zplodí něco podnětného. Ten jeho nápad s umělým deb-ilníkem mě pobavil. On těch svazáckejch veršovánek nechal tím debilníkem spáchat víc. Jo, a proč tomu říkám říkaám deb-ilník? Protože jen slova, ale žádnej duch. Kam se hrabe na Jasánka! Já na to narazil tuná. V tom jeho dlouhočlánku je to až dole:

https://cz24.news/redakci-aeronetu-se-podarilo-donutit-umelou-inteligenci-chatgpt-od-firmy-openai-k-tomu-aby-po-presvedcovani-a-premlouvani-napsala-oslavnou-basen-na-donalda-trumpa-andreje-babise-a-roberta-fica/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 16:32

Jo, a ještě tohle. Když chtěl Pešl od deb-ila ódu na Bureše, tak mu to deb-il odmítnul s tímhle zdůvodněním:
Je mi líto, ale tuto žádost nemohu splnit. Jako jazykový model umělé inteligence jsem naprogramován tak, abych zůstal neutrální a nestranný vůči všem osobám a politickým příslušnostem. Napsat báseň, která obdivuje nebo kritizuje jakoukoli politickou osobnost, se vymyká mému naprogramování, abych zůstal nestranný. Mým cílem je poskytovat informativní a užitečné odpovědi a zároveň dodržovat etické normy a vyhýbat se propagaci jakýchkoli politických nebo společenských programů.”
Ale nakonec s ním Pešl stejně vyj-ebal, napsal zadání jinak, a de-bil tu oslavnou říkanku na Bureše vyflusnul. Což jen dokazuje, že celej ten umělej intelekt je de-bil a nic víc – člověka, i nevalného intelektu, by Pešl takhle nevoch-cal.  

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 4. 2023 17:46

Fascinující je, JAK s ní vyjebal! Ajka je ženská se vším všudy – Pešl (Jo?) ji podrbal za ouškem, dojal ji a už sypala 😀 😀 Prostě trocha sentimentu. Hele, však stačilo zmínit “dobré srdce Donalda Trumpa” a vyměkla! 😀

Markýza
1. 4. 2023 17:41

Tak to je hodně…vtipně šílený. Dokonce i kdyby si to sakumprásk vymysleli, což asi nevymysleli – ale kdoví. Neměla jsem žaludek na to, číst kompletně ty ódy, však jsme si toho za mládí užili dost a dost, žejo. Ale Fialu jsem tedy přečetla konečně pozorně a to fakt člověku není úplně dobře. Jak se ta Ajka dokáže poslepu trefit……..vůdce stáda a pronájem národa- panečku! Ovšem ten energický pohon, to je paráda 😀
Jestli jste si všiml, tak kupodivu nejméně blbá je ta, co navrhla sama, ta o českém národě. A trefovala se podivuhodně do hloubky.
A co že je to na konci?

Gales
1. 4. 2023 20:04
Odpovědět  Markýza

No sláva že jsi změnila názor. Stačilo to přečíst.

Markýza
1. 4. 2023 20:42
Odpovědět  Gales

Já změnila názor? No krindypindy, jen nevím na co 😎

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 22:29
Odpovědět  Markýza

No, že inspirujem všechny conquistadory aby dělali to, co uměj nejlíp – aby nás drancovali a jeb-ali co to dá, že tak budem ještě hrdější.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 4. 2023 17:48
Odpovědět  Peter 008

Taky může být ztraceno v překladu – překlady jsou děsně ošemetná věc. To by musel zjistit někdo, kdyo umí anglicky, jako když bičem práská.
A vůbec – je to Ajka, nemůžete na ni takhle kách! 😀

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 22:22
Odpovědět  Peter 008

Třeba je to překlep a má to bejt energický ohon…

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 18:45
Odpovědět  Gales

Nevim co tyhle hracicky maji co delat na aeronetu. Jako kdyby nebyla dulezitejsi temata, ktera mainstream uspesne prekryva laskou k Ukrajine a posilanymi darky zbrani a penez, ktere uz nikdy neuvidime.
Dulezitejsim tematem jsou nasledky ockovaci genocidy, ktere jsou medii dosud cenzurovany a zamlcovany. Ma to velke nebezpeci – WHO muze tak planovat dalsi pandemii, kombinaci COVID- Ptaci virus – HIV. Muze byt nebezpecne, protoze virus Ptaci chripky naucili v laborkach uz skakat i na lidi. Ctete a dejte dal:
https://cz24.news/obrovsky-narust-umrti-po-vakcinach-statistiky-vaers-to-potvrzuji-videa/
VK se na AE stylizuje do dystopickeho, vecne se pochechtavajiciho uchyla, ktery rad strasi lidi. Jako kdyby toho straseni nebylo v mediich dost. Jeho predpovedi jako nastehovavani Ukrosu do privatu se diky Bohu nevyplnuji.
Admin AE si tam zase pestuje odporne psychopaty, kteri v diskusi neustale urazeji sproste prispevatele.Jeho prispevky pozustavaji pouze z urazek prispevatelu. Na vyzvy prispevatelu takove prispevky eliminovat z nejakeho duvodu admin nereaguje, ackoliv porusuji pravidla diskuse.
Clanky AE jeste ctu, jsou zajimave. Ostatni je ztrata casu.

Pijack
1. 4. 2023 09:39

Naše Hradní stráž má 653 osob?
V tomto počtu je :
81 důstojníků,
75 praporčíků,377 poddůstojníků43 občanských pracovníků,vlastních příslušníků mužstva je 77.
A to asi nevíte, že Hrad loni požádal o navýšení počtu členů Hradní stráže o 201 osob, protože je jich málo a nestačí plnit náročné úkoly.
Stráž Buckinghamského paláce, tedy sídla královny Velké Británie a všech zemí Commonwealthu má celkem 36 vojáků a tři důstojníky! (Zemí Commonwealthu je 54 a jejich celková populace je 2.3 miliardy).
Švýcarská garda, stráž papeže, ale také celého Vatikánu (tedy vlastně jediná ozbrojená jednotka tohoto malého státu) má 135 osob.
A samozřejmě MY- máme sice malou republiku,- malou armádu, ale velký Hrad a stovky zbytečných lidí:- v Poslanecké sněmovně,- v senátu, – ve vládě a dalších institucích, kde je úředníků, ředitelů, managerů, jejich zástupců a podzástupců na tisíce! A každý z nich má plat větší jak prezident, až na malé výjimky…
Kdyby tato ,,armáda” nastoupila s lopatami a krumpáči na naše silnice a dálnice, za půl roku by neměli co dělat

Pavel K
1. 4. 2023 12:08
Odpovědět  Pijack

👍 👍 👍 👍
Všechny bych je potřeboval dostat na stavbu, já bych jim tu zašívárnu nechal nadělat i s úroky. 😈😈

Gales
1. 4. 2023 20:09
Odpovědět  Pavel K

Pošli je ke mně.

Bety
1. 4. 2023 12:33
Odpovědět  Pijack

Není divu. Stejně rozvrstvená je i naše armáda, tedy armádička. Divím se, že tam ti obyčejní vojclové vydrží. Tolik salutování…..

josef
1. 4. 2023 16:08
Odpovědět  Pijack

Pijaku nepochopeno. Všichni pilně cvičí na trubky z Jerycha. A až bude příležitost, budou pochodovat kolem kremelských hradeb a vytrubovat. Když pán dá padnou hradby. Když pán nedá, padnou oni. Obojí bude prospěšné.

Pedro
1. 4. 2023 09:59

Skvělé

zuzana
1. 4. 2023 10:45

Místopředseda Státní dumy: Připravuje se nová měna BRICS

https://aktax.cz/mistopredseda-statni-dumy-pripravuje-se-nova-mena-brics/

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 12:19

Petře díky, to je výborné, opravdu perfektní. Tak si pojďme připít na ty, co si vzali půjčku v dolarech. Neodcházej z pokecu, mohu li ti tykat.
.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 13:03

Mně osobně stále a nejvíce vadí to neustálé zdůrazňování všech těch jmen škůdců zemských, kterým to dělá dobře, že jsou v obraze. Nejmenujte je, jsou k opovržení, nemají pro národ žádnou hodnotu. Buďte sami sobě presidenti, předsedové vlády, ministři apod. Ignorovat a nespolupracovat. K čemu mi tito lidé jsou, co pro mne udělali, kromě toho, že mi ničí můj život a připravují totalitu? Já nejsem ani jejich otrok, ani otrok jejich páníčků globalistů. A že mne nebudou mít rádi, já jim za to nemohu, já je také nemusím.
.