Mexiko: Ruská vakcína proti koronaviru je jednou z nejlepších na světě

Mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard uvedl, že Mexiko vysoce oceňuje kvalitu ruských technologií a má zájem o další vakcínu a dokonce o výrobu vakcíny „Sputnik V“ na svém území.

„Ano <…>, došlo v tomto směru k významnému pokroku,“ řekl. Podle ministra mexická státní farmaceutická společnost Birmex vykonává nezbytné práce. Ministr zahraničí neuvedl podrobnosti procesu vyjednávání.

Ebrard zdůraznil, že Mexiko „vysoce oceňuje kvalitu ruské technologie“ a vakcíny vyráběné v Ruské federaci proti koronaviru „v současné době nepochybně patří k nejlepším dostupným na světě“.

Mexický ministr zahraničí brzy odjede do Ruska na pracovní návštěvu, během níž bude jednat se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Očekává se také, že se setká se zástupci struktur zapojených do vývoje, výroby a distribuce vakcíny „Sputnik V“ a navštíví Národní výzkumné středisko pro epidemiologii a mikrobiologii NF Gamaleja.

Mexiko již používá „Sputnik V“ k ochraně starších lidí. Začátkem tohoto týdne byla do latinskoamerické země dodána další dávka „Sputniku V“.

https://bit.ly/3gBwOOW

sdíletj na