nezařazené

Gaza jako ztělesnění západních hodnot

Caitlin Johnstoneová účtuje:

„Když izraelský prezident Isaac Herzog popsal útok na Gazu jako válku „za záchranu západní civilizace, za záchranu hodnot západní civilizace“, ve skutečnosti nelhal. Mluvil pravdu – jen možná ne tak docela, jak to myslel.

Demolice Gazy je skutečně páchána na obranu západních hodnot a sama o sobě je dokonalým ztělesněním západních hodnot. Ne západní hodnoty, o kterých vás učí ve škole, ale ty skryté, u kterých nechtějí, abyste se na ně dívali. Ne atraktivní obal s reklamními slogany na etiketě, ale produkt, který je ve skutečnosti uvnitř krabice.

Západní civilizace po staletí silně závisela na válkách, genocidě, krádežích, kolonialismu a imperialismu, což ospravedlňovala pomocí narativů založených na náboženství, rasismu a etnické nadřazenosti. To všechno vidíme dnes ve spalování Gazy.

To, co vidíme v Gaze, mnohem lépe znázorňuje, o čem západní civilizace skutečně je, než všechny ty bláboly o svobodě a demokracii, o kterých jsme se učili ve škole. Mnohem lepší reprezentace západní civilizace než všechno umění a literatura, ke kterým jsme si po staletí hrdě gratulovali. Mnohem lepší reprezentace západní civilizace než láska a soucit, které rádi předstíráme, když se kolem nás točí naše židovsko-křesťanské hodnoty.

Je tak neskutečné sledovat západní pravicové žvásty o tom, jak divoká a barbarská je muslimská kultura, vzkříšené zombie z Bushovy éry, tentokrát v roce 2023, když západní civilizace ve stejné době hrne před sebou horu deseti tisíc dětských mrtvol.

Ta hora dětských mrtvol je mnohem lepší reprezentací západní kultury než cokoli, co kdy vytvořil Mozart, da Vinci nebo Shakespeare.

Tohle je západní civilizace. Takhle to vypadá.

Západní civilizace, kde Julian Assange čeká do února na své poslední odvolání proti vydání do USA pro svou žurnalistiku, která odhalila americké válečné zločiny.

Kde jsme krmeni nepřetržitou záplavou masmediální propagandy, která má vyrobit náš souhlas s válkami a agresí, které jen v 21. století zabily miliony a desítky milionů vysídlily.

Kde nás rozptyluje fádní zábava a umělé kulturní války, abychom příliš nepřemýšleli o tom, co je tato civilizace zač a koho zabíjí a mrzačí, moří hladem a vykořisťuje.

Kde ve zpravodajských cyklech dominují spíše drby celebrit a nejnovější vejšplechty Donalda Trumpa než masová zvěrstva, která jsou aktivně podporována západními vládami.

Kde si liberálové gratulují k tomu, že mají progresivní názory na rasu a pohlaví, zatímco jimi zvolení úředníci pomáhají trhat dětská těla vojenskými výbušninami.

Tam, kde se sionističtí Židé soustředí na sebe a své emoce, protože odpor k aktivní genocidě v nich vyvolává pocit, že jsou pronásledováni, a kde příznivci Izraele, kteří nejsou Židé, mají stále pocit, že jsou pronásledováni také.

Kde obří světová říše poháněná militarismem, imperialismem, kapitalismem a autoritářstvím požírá lidské maso s neukojitelnou chutí, zatímco my si gratulujeme k tomu, oč jsme lepší než národy jako Írán nebo Čína.

To jsou západní hodnoty. Tohle je západní civilizace.

Požádejte někoho, aby vám řekl, jaké jsou jeho hodnoty, a on vám dá spoustu příjemně znějících slov o rodině, lásce a péči nebo o čemkoli jiném. Sledujte jejich činy, abyste viděli, jaké jsou jejich skutečné hodnoty, a často získáte velmi odlišný příběh.

To jsme my. To je západní civilizace. Říkáme, že si vážíme svobody, spravedlnosti, pravdy, míru a svobodného projevu, ale naše činy vykreslují zcela odlišný obraz. Skutečné západní hodnoty, skutečný produkt v krabici pod atraktivním štítkem, jsou ty, které dnes vidíte v Gaze.“

https://www.caitlinjohnst.one/p/the-atrocities-in-gaza-are-the-perfect?publication_id=82124&post_id=139940598&isFreemail=true&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
20. 12. 2023 13:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím,neříkal bych tomu západní hodnoty…i na západě vám ukážu lidskou krásu nesmírnou…
Tohle jsou Chazarské hodnoty…a Chazaři nemají Stát…oni státy jen kradou.
Je pravda,že v Americe už od jejich ohavného vzniku je koncentrace toho zla největší…
Ale toto zlo se nedá porazit obecně…ne ne, to se musí chytit každý zvlášť za ucho vytáhnout na světlo Boží…aby každý tu špínu viděl. A pak pověsit,třeba na tom už nesejde,ale logicky proč to živit.
To je jako s Fialkama a Inflací…to co tu probíhá je ideologická záležitost.
S ekonomickými rozhodnutími to nemá nic společného,ať jsou jakékoli, proinflační,protiinflační je to jedno…
Pokles ekonomiky způsobuje samotné lidské znechucení…nechtějí pro tuto hanbu pracovat…
A tak není možné očekávat nastartování ekonomiky, dokud hanba bude vládnout…
A žádné ekonomické rozhodnutí, ani pobídky,ani dotace…na tom nic nemůžou změnit.
Ta apatie je způsobená znechucením k předem jasně daným lidským faktorům.
A tak logicky nemůže odeznít,dokud budou přitomny ty rušivé elementy…že? To dá rozum.

Pijack
20. 12. 2023 14:01
Odpovědět  Veny232

Pravda. Západ žádné hodnoty nezná. Západ zná jen pravidla. Nastavená pravidla. Jsou to pravidla bohatých a mocných. Ti ta pravidla určují a není to žádná propaganda či dezinformace. Sami představitelé západu přiznávají, že jde o pravidla (obchodu, daní, diplomacie, migrace, válek, práce, bydlení, vzdělání…) nikoliv hodnoty. Hodnoty má lidská bytost. Tihle napomádovaní nadutci s lidskou bytostí nemají nic společného. Jsou to psychopati a zločinci. Takže žádné přijatelné hodnoty. TEČKA.

20. 12. 2023 14:36
Odpovědět  Pijack

Ano však se na to podívej,tento článek..parlamentnilistycz/arena/monitor/Trapas-Predrazeny-syr-Jadel-za-51-90-Kc-vyvrcholil-ostudou-747561
Tak ať mi ten blbec Prouza ukáže jediný výrobek,který ty zloději z hitlermarketů, prodávají se zápornou marží?
Už jen za to lhaní ho chytit a pověsit do průvanu…a tak je to se vším…
Korporace mají dost prachů, nakoupit si tyhle tupé blbečky…
Aby společně s vrchním jedním procentem, mohlo deset procent těchto blbečků, parazitovat na 89%tech slušných lidí…a tak je to všude.
Jen na Srý lance s tím miliardářským morem udělali krátký proces…teď se tam koupou v jejich bazénech a jezdí v jejich Ferari…ono to jinak asi nejde s tou chátrou rozežranou.

Unter
20. 12. 2023 15:03
Odpovědět  Veny232

On ten Prouza asi blbec nebude, nebude to asi ani Čech, spíš tam budou nějaké ty žido-křesťanské hodnoty, asi víc žido než křeťanské.

katango
20. 12. 2023 16:27
Odpovědět  Unter

Možná ne blbec, ale hajzl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bai
21. 12. 2023 00:52
Odpovědět  Pijack

Sociopati.

Aragonit
20. 12. 2023 16:57
Odpovědět  Veny232

Presne chaos, koprupcia, konflikty, elitami organizovaný ekonomický úpadok, terorizmus vojny a LGBTI hyper kultúra to sú tie pravé hodnoty západu. Kto tomu v konečnom dôsledku velí a kto to riadi ku stále väčšiemu chaosu je nám všetkým jasné. Skrátka kultúra smrti a zločineckej chamtivosti brzdí zámerne všetko aj ekonomický rast a dusí celú túto civilizáciu aby sa nemohla rozvinúť do tých lepších zajtrajškou a k Zlatému veku.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
20. 12. 2023 17:06
Odpovědět  Veny232

Západní systém lze plnohodnotně popsat jedním slovem . Fašismus .
Z toho logicky vyplývá , že ten , kdo tento systém jakkoliv podporuje , je fašista a jako takový musí být souzen .

Putinovec
20. 12. 2023 17:46
Odpovědět  Putinovec

Tady je informace , že hnUSA je demontována na všech frontách .
https://www.infovojna.bz/article/video-vzostup-nacistov-medzi-prvou-a-druhou-svetovou-vojnou-podporovali-americania
Je to obvinění z generační podpory a zavádění fašismu . Obvinění z toho , že 2 sv. válku vyvolal západ a nainstaloval Hitlera . A copak dělá sebranka dosazená do protektorátních lágrů ? Podporuje a dotuje fašismus a honí po soudech lidi , kteří s touto podporou fašismu nesouhlasí .
Za válečné zločiny , podporu genocidy a apartheidu je provaz . Existuje dostatek důkazů , o této podpoře . A těchto zločinů , pokusy vyvolání války s jadernou mocností , podpory apartheidu a genocidy národa , se účastnil i šmejd Babiš a spol . Nechtěl bych být na jejich místě . Smyčka se už stahuje .

Pijack
20. 12. 2023 13:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší blbečci jsou u toho Koudelka z ústavu BIS, Nejvyšší státní zástupce Stříž, nebo učitelský mafiánek Rakušan ze STAN současně s imbecilním Cemperem, který nestačí vyrábět dezinformace… konče s nenávistnou ČT a stejnou kvočnou Tachecí z Radiobulváru. Vůbec netuší, jaké dostanou k přežvykování notičky z USA, protože i tam nemají jasno po rozepřích na půdě OSN. Nedokáží pochopit a analyzovat situaci ve světle Izrael – Hamas – Ukrajina. A tihle lidé se dostali k moci. Jsou nepoužitelní, protože jsou na úrovni nevzdělaných aktivistů. Nejsou schopni strávit úzké vazby Izraele s Hamasem a EU. Nejsou schopni pochopit fakt, že Zelenskému zmizela armáda, když vyřvával do světa, že zabije všechny Rusy. Teď je na dně a čeká ho osud Nicolae Čaušeska.

A na tohle vládní propaganda civí jako KOZA na nová vrata. Kdyby to nebylo nacisticky a fašisticky smutné, tak by to byl humor století. Ale není. Naše vládní garnitura musí zmizet. Každým dnem nám hrozí větší a větší riziko. Byly země, kde se za stejné vlastizrady věšelo. I za šíření strachu a perzekuce vlastního obyvatelstva… jako odplata.

20. 12. 2023 13:58
Odpovědět  Pijack

Je otázka,jestli nedokáží analizovat…nebo nechtějí…protože z toho mají prospěch…

Pijack
20. 12. 2023 14:05
Odpovědět  Veny232

Řekl bych že neumí, oni by aj chtěli, ale bez notiček nejsou toho schopní. A jestli to z nich někdo umí, pak má bobky, protože neví, jak to jejich vlastní režim vezme… jestli se nestane obětí vlastní propagandy. Vnitrostranické čistky jsou pro ně noční můra 🙂 O to jsou víc nebezpeční.

Radegast
20. 12. 2023 14:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenže Západu nevládnou Evropané, ale satanistická spiklenecká mafie Ukrajinců Chazarů.

K židovskému náboženství se dávno nehlásí, jsou z nich katolíci.

Rozkradli český stát od Škody Plzeň po OKD, rozdávají si falešné VŠ diplomy z plzeňských práv aj., okupují všechna vedoucí místa, státní správu a mainstreamová média, takže se proti nim těžko bojuje.

Administrátor
P.A.Semi
21. 12. 2023 19:12
Odpovědět  Radegast

Jestli tam mají pár “katolíků”, tak to jsou jen šábesgójim, vykonavatelé… Vrchnost je pořád ještě Judaistická, s jejich mafiánským rasismem, jak jsou prý ti “vyvolení”… A hrdě se k tomu hlásí – v USA, kde se nemusí “bát” zveřejnit, jak jsou jewish

πα½

x-13
20. 12. 2023 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč těm Palestincům nepomůžou okolní arabské země? Tady by se měli vysrát na nějakou politiku a pomoct jim, ne? Vždy se prezentují jak drží svorně proti bezvercum, no a tady je doslova holocaust Palestinců a nic…..

Helena
20. 12. 2023 14:42
Odpovědět  x-13

Já si nemyslím, že NIC…. Mají mentalitu, kterou my nemůžeme pochopit – tak jak nemůžeme pochopit, že se někdo omotá semtexem a vyrazí se odpálit do davu lidí. Rozhodně být Izraelskými vrahy a jejich usáckými lumpenbratry, nebyla bych vůbec v klidu.

Jaris
20. 12. 2023 22:57
Odpovědět  Helena

Heleno, vite o tom ze s tim vyhazovanim se do vzduchu na frekventovanych mistech Palestiny, zacali zidaci? Byl to takovy trucujici protest, ze zidaci chteji svuj Izrael na palestinskem uzemi. Jaksi se o tom dnes umyslne mlci.

Administrátor
P.A.Semi
21. 12. 2023 19:15
Odpovědět  Jaris

Ve Wikipedii je zamčená stránka https://en.wikipedia.org/wiki/Hamas, kupodivu celkem objektivní, když jsem tam asi před týdnem koukal…

Je tam vidět, že začali jako Partyzáni, proti Okupačním vojákům… Ale Izrael začal vraždit civilisty, tak pak začali také… A několikrát (od 90-tých let) nabízel Hamás příměří a konec vražd civilistů, ale opakovaně to Izrael odmítal…

Takže z toho vyplývá, že Izrael je Teroristický Stát, ale Hamás je hnutí Partyzánů, bojujících proti Fašistické Okupaci…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
komoří Lang
20. 12. 2023 14:49
Odpovědět  x-13

…no protože Palestinci jsou svou nezáludností a dobrotou tak proslulí, že by to mohli do těchto zemí zavléci. Tak jednoduché to je.

x-13
20. 12. 2023 14:55
Odpovědět  komoří Lang

Mne nic neudělali, tak nevím. A zároveň nevím, že by páchali něco zlého co by vybočovalo od jiných někde jinde. Je mi jen známo jak to vypadalo v megakoncentraku zvaném Gaza než jej Židé začali srovnávat se zemí.

Pijack
20. 12. 2023 15:04
Odpovědět  x-13

Tuším, že se k nim přidal Jemen. Velitelé povstalců v Jemenu to včera hlásili do světa. A je možné, že se přidají další. Problém je s informovaností českých médií, nad kterými drží dozorovou ruku ČTK, BIS a Státní zastupitelstvo. To vše pod kontrolou Ministra vnitra. Je ti doufám jasné, že s takovou poklicí se toho moc nedozvíme.

x-13
20. 12. 2023 15:12
Odpovědět  Pijack

Samozřejmě je. Ten prolhany chlév nemá stejně ani cenu sledovat. Prosakuje toho velmi málo.

Bai
21. 12. 2023 01:03
Odpovědět  Pijack

Roman Hirsch na YT.

Pijack
20. 12. 2023 15:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Zato Český vládní mainstream zase dnes perlí. Černochová je prý smutná z toho, že se Rusku daří… 🙂 a na jiném místě zase vyřvávají, že se Putin mstí za sankce proti Rusku. No kdo s tím přišel první, s tou mstou? Přece EU. Nebo snad ty mstivé sankce vymysleli na Marsu v politbyru Marťanů? 🙂

zuzana
20. 12. 2023 15:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nákupy vakcín proti COVID-19 v EU svědčí o organizovaném zločinném spolčení mezi Big Pharma a Big Government

https://aktax.cz/nakupy-vakcin-proti-covid-19-v-eu-svedci-o-organizovanem-zlocinnem-spolceni-mezi-big-pharma-a-big-government/

Slovan
20. 12. 2023 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Omlouvám se že to je mimo téma, ale tohle bychom pořebovali i unás, gratuluji Slovensku k další výhře.

Blaha: Vyhral som súd, ďalšie naše veľké víťazstvo – YouTube

x-13
20. 12. 2023 16:55
Odpovědět  Slovan

Skvělé. Včera Fico poděkoval alternativním médiím za jejich napravování deformací, které Slováci mají na mediálním trhu, že zkrátka suplují mainstream. Jelikož se nacházíme v takové řiti jako se nacházeli Slováci před nedávnými volbami, pokládám si otázku, zda poděkuje alternativě i předpokládaný staronový spasitel českého národa:-D. Odpověď všichni známe, i ti co jej ryzího demokrata budou volit

Slovan
21. 12. 2023 18:25
Odpovědět  x-13

Np mám zlé zprávy, nějak se to tam kočkuje a obštrukcuje a když neschválí štátní rozpočet do konce roku, tak bude špatně pro občany.

zuzana
20. 12. 2023 16:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Lavrov obvinil „zahraniční síly“ ze sabotáže příměří v Gaze

https://aktax.cz/lavrov-obvinil-zahranicni-sily-ze-sabotaze-primeri-v-gaze/

Administrátor
P.A.Semi
21. 12. 2023 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

To ale není “Západní Civilizace” celkově…

To je Synagoga Satanova, která ovládá USA a Izrael a skrz Banky leccos dalšího… Lehko nyní vidíte všechny Židy světa – ne jen “zionisty”, jak fandí genocidě Gazy…

Protože podstatou Judaismu a jádrem všech jejich svátků je Masová Vražda a Lež a Podvod… To je podstata Judaismu, spolu s extrémně špatnou verzí Rasismu…

(V tomto případě, Masovou Vraždu vidíme, Lež tam je 7.října připravený false-flag, a Podvod je označení obyvatel Gazy jako Amalek jako zdůvodnění jejich zničení… To je Podvod, Gaza ani Palestinci nejsou a nikdy nebyli Amalek…)

A samozřejmě v tom bývá ropa, v tomto případě podmořská plynová pole Gaza Marine, to je jádro “problému” Hamas, že chtěli podíl z toho, co patří Palestinskému lidu…

A dobře na tom vidíme, kde všude to ovládají – kde se neozvali proti genocidě Gazy nebo jen velmi nesměle a se strachem, když dosáhla skutečně obludných rozměrů – na dnešní dobu…

πα½