Atmosféra houstne

Atmosféra houstne před evropským turné Bidena v polovině června. Před možným setkáním Putin-Biden na konci tohoto turné. 

Několik novinek, které se staly dnes v pondělí 31. května 2021.

– Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že agendy Ruska a Spojených států na nadcházejícím setkání Putina a Bidena se neshodují.

– Ruské ministerstvo zahraničí slíbilo pomoci Bělorusku v případě nových evropských sankcí.

– Rjabkov (ruské ministerstvo zahraničí) varoval USA před nadcházejícími „nepříjemnými“ signály z Moskvy.

– Šojgu (ministerstvo obrany Ruské federace) oznámil vytvoření 20 nových vojenských jednotek a formací v západním směru do konce roku.

– Lavrov (ministerstvo zahraničí) oznámil, že Rusko je připraveno odpojit se od společnosti SWIFT.

– Lavrov znovu označil Evropskou unii za nespolehlivého partnera.

Den ještě neskončil a zprávy již dorazily, možná to není vše.

Vypadá to, že schůzka Putin-Biden se nemusí konat. Protože s největší pravděpodobností USA a jejich satelity chtějí, aby byl kontext setkání (vytvořený společným úsilím Bidena a Evropanů před jednáními s Putinem) definován v rámci „trestů, pokynů a lekcí pro Rusko.“ 

A samotné setkání by mělo probíhat ve stejném kontextu – jako završující akord „vítězství západní demokracie nad zlým a neposlušným Ruskem“. 

A hned poté přidat Rusku další sankce. Přičemž i ty vážné, jako je odpojení od SWIFTu. 

Ve výsledku – podle jejich plánu – by měl vzniknout obraz veřejného bičování Ruska západní demokracií, triumf Bidena jako vůdce Západu, který znovu sjednocuje Evropany, a společných akcí, kterými Rusko potrestají.

Na druhou stranu Rusko nevykazuje připravenost vyjednávat za každou cenu, jak to zamýšlejí Spojené státy. A prakticky ke všem konfrontačním slovům a činům ze strany USA, vytváří vlastní tvrdé reakce a vyjadřuje připravenost na další eskalaci, pokud si to Západ přeje.

A nejzávažnější zprávou je prohlášení Šojgu. 

20 nových vojenských jednotek a útvarů v západním okruhu – to asi nikdo nečekal. 
To je – pokud počítáte starým způsobem, jako za druhé světové války a později v SSSR – asi 2 armády. 
A nejedná se o verbální intervenci v předvečer ženevských rozhovorů, pokud samozřejmě budou. 
Jedná se o systematické a plánované opatření zohledňující všechna rizika a hrozby blízké budoucnosti, vypočítané na úrovni základních procesů probíhajících ve světě, včetně Evropy.

Svět, světový systém ekonomiky, financí a politiky, vstoupil do zóny bifurkace. 

Stará schémata, vzory, algoritmy vytvořené Západem, fungující a používané Západem, přestávají fungovat. Ale tiskařské lisy západních, dosud rezervních měn, pracují na plný výkon a hlavně na udržení zdání stability. Stability globální i sociální, a tedy i politické v samotných západních zemích. 

A jelikož je vytištěno mnoho bilionů dolarů a eur, roste dluh západních zemí o přibližně stejnou částku 
Nemohou však zastavit tisk dluhů, dolarů-eur, protože se okamžitě začnou hroutit, zhroutí se stabilita, a poté vyvstane otázka samotné existence mnoha států.

Západ může své problémy vyřešit pouze teoreticky, na úkor „někoho“ pomocí vojenské síly. 

Ten „někdo“ jsou Rusko a Čína. Ale západ nemá převahu vojenské síly. To znamená, že Západ nemůže problém vyřešit na praktické úrovni. To znamená další verbální intervence proti Rusku a Číně. A nové sankce. A tak se to může táhnout další rok nebo dva. Aby došel do stejného bodu nemožnosti něco udělat, ale v situaci ještě horší než nyní.

Bude v tomto případě setkání Putin-Biden, nebo ne? Možná, že ne. Rusku tato schůzka nic nedá, pokud Západ radikálně nezmění svůj přístup. A on ho nezmění. Protože nemůže. 

Nebo – pokud se schůzka uskuteční, Rusko by mělo být vybaveno souborem konfrontačních slov a činů na takové úrovni, která neumožní kolektivnímu Bidenovi vysílat do světa obraz veřejného „bičování Ruska“ – tak, jak to mají v úmyslu udělat.

https://bit.ly/3uxT8wd

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BHX
1. 6. 2021 21:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin by musel být úplný idiot, kdyby na takovou schůzku jel! Jediné, co by od toho mohl očekávat je, že se ho tam pokusí zabít. Rakovinotvorné RNA rozptýlené ve vzduchu ve výtahu, nebo na chodbě hotelu? USA mají celý arzenál takových svinstev.
A pak jet na schůzku s někým, kdo vás nazve vrahem? Vůbec si nedovedu představit, co by tam Putin dělal?