Copak? Nikdo nepožaduje mezinárodní vyšetřování?

Na berlínském letišti v neděli večer neplánovaně přistálo letadlo společnosti Ryanair, které mířilo z Dublinu do Krakova. Důvodem byla hrozba pumovým útokem.

Osobní letadlo společnosti Ryanair nouzově přistálo v Berlíně kvůli zprávám o nebezpečí výbuchu na palubě, cestující byli posláni do Krakova jiným letadlem.

“Krátce po 20.00 v neděli večer přistálo letadlo Boeing 737-800, které bylo na cestě z Dublinu do Krakova na letišti Willyho Brandta Berlín Braniborsko (BER). Irská letecká společnost obdržela telefonické oznámení a vyzvala pilota k přistání na letišti BER. Po dohodě s letištěm pilot bezpečně s letadlem přistál. Federální policie kontaktovala pilota a po podrobném posouzení rozhodla, že situace je vážná. Výsledkem bylo, že všech 165 cestujících bylo nuceno opustit letadlo a jejich zavazadla byla vyložena. Všichni cestující prošli kontrolou,“ cituje zprávu RIA Novosti.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova komentovala nouzové přistání letadla Ryanair v Berlíně a sarkasticky poznamenala, že „tentokrát nikdo nepožaduje mezinárodní vyšetřování“.

Letadlo přistálo včera a zprávy se objevily až dnes? O incidentu se informuje pouze z tiskové zprávy společnosti, a ne z reproduktorů NATO? Ani jedno politické prohlášení nebo komentář? Nikdo nepožaduje mezinárodní vyšetřování? To snad ne, po týdnu západních útoků na téma přistání letadla stejné společnosti po podobném incidentu v Minsku? … Tomu nerozumíte, #TO JE JINÉ,“
řekla Zacharova na Facebooku.

https://bit.ly/2SL3Li0

sdíletj na