Nový britský spojenec

Uvádí se, že britský zpravodajský úředník se setkal s vůdcem teroristické skupiny Haját Tahrír al-Šám HTS (An-Nusrá po rebrandingu) Jolanim a diskutoval s ním o možnosti její legalizace na Západě.
Je třeba připomenout, že během syrské války byl Jolani považován za druhého největšího nepřítele po zesnulém (nebo také ne) chalífovi Baghdádím. 

USA v loňském roce vypsaly za hlavu Jolaniho oficiální odměnu 10 milionů dolarů.

Nový britský spojenec

Zástupce britské zpravodajské služby MI-6, bývalý britský zvláštní vyslanec pro Libyi Jonathan Powell, se setkal s vůdcem teroristické skupiny Jabhat alNusra, Abu Mohammedem al-Jolani.

V pondělí pro TASS uvedl diplomatický zdroj v Moskvě.

Zpravodajské služby západních zemí nejen nepřímo, ale také přímo navazují kontakty s mezinárodními teroristickými skupinami působícími v Sýrii, uvedl diplomatický zdroj v Moskvě.

„Například se stalo známým setkání vůdce mezinárodní teroristické aliance „Haját Tahrír al-Šám“ (teroristická skupina HTS zakázaná v Rusku), vůdce notoricky známé „An-Nusra“ (teroristická skupina) Abu Mohammeda Al-Jolani se zástupcem britské zpravodajské služby MI6, bývalým britským zvláštním vyslancem pro Libyi Jonathanem Powellem,“ – uvedl zdroj RIA Novosti .

Podle jeho slov „skutečnost, že hlavním tématem diskuse byla možnost vyloučení HTS ze seznamů teroristických organizací, dodává této události speciální cynismus“.

Kromě toho bylo dosaženo dohody o zachování stálého komunikačního kanálu s mezinárodními teroristy, které jako takové uznává Rada bezpečnosti OSN.

„Britská strana nabídla [seskupení] Haját Tahrír al-Šám, aby prohlásilo, že odmítá pokračovat v podvratných aktivitách proti západním zemím a má zájem navázat s nimi úzkou spolupráci,
uvedl zdroj. –Muhammadovi al-Jolanimu bylo doporučeno poskytnout rozhovor jednomu z amerických novinářů, aby vytvořil pozitivní obraz o teroristické alianci, kterou vede, v zájmu její následné rehabilitace“. 

„Rádi bychom připomněli těm, kteří rychle zapomenou na svou hořkou zkušenost: neexistují žádní „dobří“ teroristé, všechny pokusy o jejich zkrocení a krmení z ruky zpravidla končí spoustou krve nevinných obětí,“ uzavřel diplomatický zdroj.

V březnu provedli teroristé ze skupiny Jabhat al-Nusra 30 útoků v deeskalační zóně Idlib.

https://tass.ru/politika/11520745 

Mimochodem, Jolani opravdu začal dávat rozhovory v západních médiích.

V roce 2021 byl Jolani dotazován americkým novinářem, kde (tentokrát oblečený v obleku) řekl, že ve skutečnosti není nepřítelem Spojených států, ale bojuje proti Bašárovi Asadovi. 
https://www.pbs.org/wgbh/frontline/article/abu-mohammad-al-jolani-interview-hayat-tahrir-al-sham-syria-al-qaeda/

Jolani uvedl, že neohrožoval zájmy Spojených států a že HTS by měla být odstraněna ze seznamů teroristických organizací. Jak není těžké uhodnout, britská Mi-6 pracuje na legalizaci teroristů Al-Káidy na Západě.

Británie a Al-Káida spolu.

https://bit.ly/2TurXFz
https://bit.ly/3g2Ni0q

sdíletj na