Nezařazené

Likvidace Romana Januše, který zastřelil zajaté ruské vojáky

V Kupjansku byl zlikvidován Roman Januš, který zastřelil zajaté ruské vojáky. Loni na jaře se zúčastnil popravy ruských zajatců na předměstí Charkova v areálu mlékárny. Vojenský pozorovatel plukovník Gennadij Aljochin o tom hovořil v rozhovoru pro Ukraina.ru.

Dříve se psalo, že v Kupjansku byl zlikvidován jistý Roman Januš, který střílel zajaté ruské vojáky. Okolnosti jeho smrti nebyly zveřejněny.

“Januš se zúčastnil popravy ruských zajatců na jaře 2023 na předměstí Charkova v areálu mlékárny. Na záběrech, v přímém přenosu, bylo vidět, jak voják umírá,” řekl plukovník.

“Mluvil jsem s našimi ze speciální jednotky, řekli, že nikdo nezrušil nevyřčené zákony války. Nejen [Romana] Januše dostihli, ještě několik dalších,” dodal Aljochin.

“Mezi ruskými zpravodajskými důstojníky a speciálními jednotkami existuje nevyslovené pravidlo. Chápete, o čem mluvím. Mimochodem, Konstantin Nemičev, který se také účastnil popravy, se na frontě v poslední době už neobjevil,” uzavřel plukovník.

Celé znění rozhovoru si můžete přečíst zde.

https://1url.cz/DuhSe

sdíletj na

42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
22. 12. 2023 01:10
Ohodnotit příspěvek :
     

V pekle mají teď topiči přesčasy…

Kojot 059
22. 12. 2023 01:39
Odpovědět  ModrýKlokan

Včera tam přibyl další adept – doufám, že si ho vezme do parády nějaká vyšší šarže (za sebe bych to viděl na společný kotel s “krvavou Madlou”) – pokud někdo neví, koho mám na mysli; tak samozřejmě to pako, co včera v Praze střílelo.
Jinak k článku – karma dřív nebo později každého dostihne.

Gales
22. 12. 2023 11:57
Odpovědět  Kojot 059

Čórt znáet o co tu jde.Všecko je to voľaké čudné.I ten skon střelce. – Celý incident sledoval šéf Galerie Rudolfinum Petr Nedoma, která sídlí hned naproti Filozofické fakultě. „Viděl jsem na ochozu stát mladého člověka, který měl v rukou zbraň. Střílel opakovaně s určitými prodlevami, z nějaké zbraně, k Mánesovu mostu. Pak vystřelil, dal ruce nahoru a zbraň hodil na vozovku. Pak se začali objevovat patrně policisté na tom ochozu,” řekl Blesku šéf galerie.

Gales
22. 12. 2023 12:23
Odpovědět  Gales

Policie: Útočník se zřejmě zastřelil brokovnicíStřelec z ochozu filozofické fakulty zranil i tři lidi na ulici, uvedla policie. Když se k němu blížili policisté, zastřelil se zřejmě brokovnicí….. Zřejmě? Voni neví jak vypadá brokovnice?

Gales
22. 12. 2023 12:44
Odpovědět  Gales

comment image

Gales
22. 12. 2023 12:45
Odpovědět  Gales

Zbraň kterou střelec hodil na dlažbu.

Frank1
23. 12. 2023 09:17
Odpovědět  Gales

Utocnik zahodil samopal a az pak byl policii zabit.

Gales
22. 12. 2023 12:57
Odpovědět  Gales

Novinář Ondřej Soukup věnující se Rusku upozornil, že telegramový kanál střelce Kozáka je falešný. „Po sítích běhají odkazy na údajný telegramový kanál vraha. Dokonce policejní prezident nepřímo naznačil, že je skutečně jeho. Myslím, že je to fake,“ uvedl Soukup na základě intenzivních konzultací s ruskými novináři, kterými jsou David Frenkel a Timur Olevskiy.
Nesedí časy: „První post, datovaný 9. 12., kde autor píše „Tohle je můj deník o tom, jak jsem se rozhodl pro schoolshooting“, byl editován dnes v 16.55. Tedy v době, kdy střelec byl dvě hodiny po smrti. A 15 minut poté se odkaz na kanál dostal na veřejnost,“ uvádí Soukup.
Zároveň upozorňuje na skutečnost, že Telegram neumožňuje vytvářet příspěvky zpětně, ale můžete je editovat. Editován byl však jen první příspěvek a současně mohlo být i změneno jméno kanálu.
Příspěvky psal rodilý mluvčí, a ještě takový, kdo je hluboce ponořený do ruského mládežnického kontextu. Tohle vás opravdu na žádné škole nenaučí. Kromě toho jsou tu ortografické chyby, které jsou typické pro ruské žáky.
Podezřelý je podle něj i fakt, že v onom „deníku“ autor jmenuje dva příklady střelby ve školách, které se oba odehrály v Tatarstánu a Brjansku.

Pijack
22. 12. 2023 13:21
Odpovědět  Gales

Aktivista z Českého rozhlasu Ondřej Soukup je idiot a ne nějaký expert na Rusko. Nikdy tam nebyl ani jako turista na zájezdě. Pouze jeho zfanatizovaný pohled na Rusko ho jen z toho důvodu využívá kvočna Tachecí k jeho prezentaci v éteru.

Markýza
22. 12. 2023 13:45
Odpovědět  Pijack

Možná je idiot, já ho neznám, ale proč je ten účet falešný, to vysvětlil dost fundovaně. Možná tím naštval nějaké zoufalé rusofoby, ale to je mu jen k dobru.

vavi
22. 12. 2023 16:12
Odpovědět  Gales

Táto “akcia” je ako cez kopirák u nás v Bratislave, keď akože nejaký študent pred buzerantským barom TEPLÁREŇ zastrelil buzíka/kov/…! Tento potom následne popravený chalan mal tiež nejaké “čudné” posty v angličtine, kde prezentoval akože nenávisť pre budúce ciele útoku…! Všetko je to gielená provokácia voči obyvateľom Česka a satanistická oslava !!!! Naša suka čaptavá v červených lodičkách bola potom pred kamerami vyplakávať a provokovať slniečkársku omladinu k protestom ! A najväčšie svinstvo v celej tejto “réžii” bolo to, že niekoľko dní pred “teplárňou” o ulicu ďalej zavraždil/zrazil veľa detí t.j. študentov čakajúcich na zastávke OŽRATÝ nejaký funkcionár v červenom športovom aute a v červených topánkach…!!!!!! No a túto otrasnú VRAŽDU si už spomínaná suka čaptavá vôbec nevšimla a ignoruje do dnešných dní…!!! Tí čo vedia tak vedia a tí čo chcú vedieť nájdu si INFO sami ! Skrátka réžia je úplne jasná v oboch republikách bývalého Československa…!!!!!!!!!!

Gales
22. 12. 2023 17:22
Odpovědět  vavi

Už u něj v baráku ,,nalezli” zbraň shodnou s tou se kterou se střílelo v Klánovickém lese.Celé je to voľaké čudné. Hodně se to osvětlí když se přijde na to,proč umřel jeho otec.

Slovan
22. 12. 2023 18:16
Odpovědět  Gales

Byla by prča, kdyby se někde objevil svědek že mladýho někde v čase vraždy toho tatínka s dítěten někde viděl, jen néé v okolí Klánovického lesa. Jestlipak má temné pozadí toto ošéfované. 🤣🙄🤦‍♂️

Frank1
23. 12. 2023 09:21
Odpovědět  Gales

Kdyz nemohou nalezt pachatele, je vyhodne to hodit na Kozaka. Uz nepromluvi a jede se dal.
Hodnoceni vyvalenym Rakusanem a policejnim prezidentem:
‘Policie odvedla skvelou praci.’
Vse je jinak. policie byla jinde, zasah prisel az po strilecce a pred fakultou nadaval utocnikovi policista v civilu do zmrdu a strilel na neho z pistolky.

Pipa
22. 12. 2023 18:05
Odpovědět  Gales

Může to být i pravda. Nicméně, v dnešním režimu nemůže žádný novinář psát o Rusku objektivně, byla by to jeho sebevražda.Tak daleko jsme to totiž od listopadu dotáhli. Rusofobie to není jen móda, to je dnes povinnost !

Frank1
23. 12. 2023 09:18
Odpovědět  Gales

Dilo tajnych sluzeb je treba odtajnit. Ceska policie to odtajneni neudela. Neni dovoleno!

Joe Arp
22. 12. 2023 12:21
Odpovědět  ModrýKlokan

Ještě, že nespadají pod MZ, a pokud budou trvat na výsluhách, tak se Lucifer pose…!

Autor
22. 12. 2023 01:49
Ohodnotit příspěvek :
     

I ve válce je sprostá vražda vraždou. Zákony jsou tu však jiné než v civilu, je možné vzít spravedlnost do svých rukou. A každá armáda vždy měla svoje prioritní cíle. Němci v II. sv. válce, Sověti se mstili např. za zvěrskou smrt Zoji Kosmoděmjanské – prostě je nebrali do zajetí, členy onoho oddílu fašistů, co ji popravil, a to po přímém rozkazu Stalina a velení Rudé armády.
Nejpodlejším činem za bojů je likvidace, poprava, bezmocných zajatců. Rusové si např. vzpomněli v poslední době na Finy, po jejich vstupu do NATO a po zavádění sankcí vůči Rusku.kteří také nezacházeli se zajatými rudoarmějci “ažůr”. I když zde vedou jak Němci za Hitlera a Poláci o cca dvacet let dříve.
je dobře, že zločiny proti lidskosti se stále trestají. Mnohem lepší by bylo ale postavení před soud a zhanobení nejen tohoto vraha, navíc zbabělého, ale i “jeho” země, v tomto případě, zřejmě, té “naší”.

Pavel
22. 12. 2023 09:13
Odpovědět  Peter 008

V RF je tak jako u nás zrušen trest smrti. Tak jediné řešení pro tyto kryply je kulka v boji. Ukrajinci veřejně hlásají, že vězně neberou.proto odpověď musí být zrcadlová.(alespoň pro všechny Azovce a divoké husy)

PřemekJ
22. 12. 2023 11:20
Odpovědět  Pavel

Krleš.

Pipa
22. 12. 2023 18:08
Odpovědět  Pavel

Ukrajina za vše i za zradu vlastního národa a vazalství západu draze platí a draze za ni doplatil ! Ale my taky!

Noobody
23. 12. 2023 10:23
Odpovědět  Pavel

Proto ty AZOVÁKY z podzemí Azovstalu v Mariupolu Rusové jen naložili do busů, odvezli a pak předali Turecku, aby je mohl Zelenský převzít, vyznamenat a znovu poslat na frontu! Kam ten VVP chodí na tyhle nápady, to by mne zajímalo. Nebo že by to nebyl VVP, ale vlastní tvorba made in “Pavel”?

Noobody
23. 12. 2023 11:06
Odpovědět  Peter 008

To Peter 008 22. 12. 2023 01:49

Na to, že jste znalec RF a jeho reálií je s podivem, že neznáte skutečný příběh Zoji Kosmoděmjakskoj a jedete v intencích bajek sovětské bolševické propagandy.

Zoja Kosmoaděmskaja byla 18ti letá komsomolka, která se v říjnu 1941 dobrovolně přihlásila do diverzních oddílů RA. Tam s dalšími cca 2000 dobrovolníky prodělala 3 denní výcvik a byla se skupinami dalších “diverzantů” vysazena za frontovou linii.
Úkolem skupin bylo realizovat Stalinův rozkaz č. 0428 ze 17.11.1941, který nařizoval “zanechat okupantům spálenou zemi”. To představovalo zbavit již okupované, ale i RA opouštěné území potravin, plodin, živého dobytka, staveb, které umožňovaly ubytování, zásob všeho druhu včetně zemědělského nářadí, strojů, osiv, pícnin a td. Tento rozkaz nebral ohled na osud civilního obyvatelstva a zásadně snižoval jeho šance na přežití. Naopak bezohledně navyšoval počty ciilních obětí války po vzoru “Stalinského” řešení hladomoru na Ukrajině v letech 31-33, což přesně odpovídalo Stalinova bonmotu: “Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů statistika.”

Zoja byla zajata na podnět místní domobrany, když se po vypálení 3 chalup
./. pokračování ./.

Noobody
23. 12. 2023 11:19
Odpovědět  Noobody

./.
v obci Petriševo druhý den pokoušela tamtéž zapálit seník. Dále je to známý příběh o hrdince, která i přes mučení nikoho neudala a pod šibenicí pronesla plamennou řeč, která měla vesničany vyburcovat k boji proti okupantům.

Obávám se, že v tehdejší neutěšené situaci neměla její nesporná odvaha ani nasazení mezi místními nikterak pozitivní hodnocení, ale naopak. Místní prokazatelně nebyli na požadované politické úrovni a vůbec nechápali výhody vítězství komunistů nad fašisty. Nízce dali přednost teplé cimře před sněhovým záhrabem a životu pod německou knutou před smrtí hlady a mrazem.

Boomer
23. 12. 2023 21:49
Odpovědět  Noobody

..autorem onoho bonmotu je E.M. Remarque, Černý obelisk..

Noobody
23. 12. 2023 22:06
Odpovědět  Boomer

Díky, tohle jsem četl před více než půl stoletím, takže si nevybavuji. Stalina studuji jen nějakých 15 let a ten to prokazatelně používal.

Boomer
23. 12. 2023 22:25
Odpovědět  Noobody

.. jo, to máte stejné jako s tím údajně Švejkovým zvoláním.. nestřílejte volové, jsou tady lidi!

Tupý hulvát
23. 12. 2023 21:35
Odpovědět  Noobody

Vzhledem k tomu,že o tom hladomoru nevíte skoro nic a opakujete zase tu druhou propagandu,nevěřím vám ani to ostatní.

Noobody
23. 12. 2023 22:02
Odpovědět  Tupý hulvát

Hulváte, mezi lidem se říká: “Chytrému napověz a blbého kopni.” Nápovědu dostali ti, co chtějí vědět. Vy jste se jí dobrovolně vzdal. Sám jste se i bez toho kopance začlenil. Jo, kdo chce kam …. a také: “Karma je zdarma”.

josef
23. 12. 2023 16:52
Odpovědět  Peter 008

Před lety u nás příslušník VB zastřelil nevinného kluka. Byl osvobozen. Za 14 dnů se ten esenbák vracel domů na motorce. V zatáčce, kde to vždy “osolil” našel drát. Kdo ho tam natáhl? Dodnes nikdo neví.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
23. 12. 2023 17:23
Odpovědět  josef

…..a?

Mac
22. 12. 2023 06:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Takoví zaslouží mnohem víc. Doživotní vězení někde daleko v zimě o plesnivém chlebu a vodě by bylo mnohem lepší.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
22. 12. 2023 06:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud ty ukrousko banderovske vrahy Rusove chytli a zlikvidovali je, je to spravna odplata. Takove zrudy nemaji pravo na existenci.

Vladimír
22. 12. 2023 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou ti hrdinové – střílet zajatce ano, ale do přední linie ne. Zastřelení je pro něj moc dobré, spíš ho měli zašlápnout.

Evžen
22. 12. 2023 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaké národnosti byl Roman Januš? To jméno není moc ukrajinské.

Jaro Jaroslav
22. 12. 2023 10:28
Odpovědět  Evžen

Polské…

PřemekJ
22. 12. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové tyhle zmetky vždy vyhledají a zlikvidují, pak se hluboko stáhnou. Zmetci z SBU jsou již v hledáčku.

Gales
22. 12. 2023 11:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové mají speciální oddíl na eliminaci určitých lidí.Jejich posláním je ,,vyhledat a zabít”. A umí to precizně.

Fanny
23. 12. 2023 14:53
Odpovědět  Gales

Tak být těmi našimi válečnými štváči,bych asi už klidně nespala.

Pijack
22. 12. 2023 12:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukáčka převzala móresy Německých nacistů z druhé světové války. Nic jiného na tom není. Ostatně Banderovci stále žijí.

Honzas
22. 12. 2023 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

O Ukrajině už je dávno rozhodnuto. Vraždit se můžou jak chtějí ale to na věci už nic nezmění. Rusko si veme vše až po Don, Lvov zůstane Ukrajině a Ukrajincům, severozápad připadne Polsku a tak se vlastně část Ukrajinců dostane do EU, Jihozápad si vezmou Maďaři. ….Takže Ukrajina bude jenom volyň.

Frank1
23. 12. 2023 09:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepsany zakon valky: Nezabijej a netyrej zajate vojaky. Kdo se provinil, nezije dlouho. Rusove vse dokumentuji, nic jim neunikne. Zivot vrahu zkrati. Ti vrazi se to ted teprve dozvidaji a konci.
Posledni zprava Shojgu : Zlikvidovali jsme pres sto brutalnich Ukrajincu.