politika

Prohlášení Putina v Taškentu

Zelenskij už není legitimním prezidentem Ukrajiny a NATO si zahrává s ohněm, když mluví o povolení zasáhnout Rusko. Putin poukázal na pokrytectví Západu i Ukrajiny. “Chtějí globální konflikt?” – zeptal se.

– Ústava Ukrajiny neříká nic o pravomocích prezidenta. Ukrajinský zákon o právním postavení stanného práva stanoví, že prezidentské volby se v tomto období nekonají. Ale kdo řekl, že by se měly pravomoci prezidenta prodloužit? Existuje článek, který říká, že nejvyšší pravomoci prezidenta přecházejí na předsedu parlamentu. Podle předběžných odhadů je jedinou legitimní vládou na Ukrajině parlament a předseda Rady – Putin o právním postavení Volodymyra Zelenského.

Rusko bedlivě sleduje prohlášení o úderech hluboko na svém území, NATO si musí být vědomo toho, s čím si zahrává.

V případě použití dálkových zbraní budou muset ruské ozbrojené síly opět rozhodovat o sanitární zóně.

Letové mise pro rakety dlouhého doletu nepřipravují Ukrajinci, ale zástupci zemí NATO – Putin o účasti Západu ve válce na Ukrajině.

Nevím, co říká generální tajemník NATO. Když byl předsedou norské vlády, řešili jsme s ním složité problémy týkající se Barentsova moře. V té době demencí netrpěl. I když je civilista, měl by vědět, že přesné zbraně dlouhého doletu nelze použít bez vesmírných prostředků rozvědky, – Putin na Stoltenbergovu výzvu k úderu na Rusko.

Tito zástupci, zejména v Evropě, v malých zemích, si musí být vědomi toho, s čím si hrají. Musí pamatovat na to, že jde o státy s malým územím a velmi hustým osídlením. To je faktor, který musí mít na paměti, než budou mluvit o úderu hluboko na ruské území. Velmi pozorně to sledujeme. 

Víme, že na Ukrajině jsou zahraniční vojáci. V éteru slyšíme angličtinu, pak francouzštinu, pak polštinu. Jsou tam zahraniční instruktoři pod rouškou žoldáků. Jsou tam a trpí ztrátami.

Myšlenka dnešních vlastníků Ukrajiny je přenést břemeno všech nepopulárních rozhodnutí na současnou výkonnou moc. Včetně snížení věku odvodu. Bylo to 27 let, nyní 25. V další etapě to může být 23 nebo hned 18 let. Po těchto nepopulárních rozhodnutích vládní úředníky nahradí jinými.

Zastrašování ostatních zemí je součástí imperiálního chování. Američtí analytici o tom mluví přímo. Imperiální ambice Spojených států jsou spojeny s vnitropolitickým děním. Brzy budou volby, mnozí chtějí tento status potvrdit, ale mnozí uvnitř Spojených států jsou proti: nechtějí nebezpečí ani odpovědnost.

Odpovědi na otázky novinářů po návštěvě Uzbekistánu

Vladimir Putin odpovídal na dotazy zástupců ruských médií po jeho státní návštěvě Republiky Uzbekistán. Tisková konference se uskutečnila na letišti v Taškentu.

….

P. Zarubin:  Dobrý večer!

Pavel Zarubin, televizní kanál «Россия». Omlouvám se, mám dva dotazy najednou a oba jsou dost zdlouhavé.

První. Jste v Taškentu a my jsme spolu s vámi přiletěli prakticky okamžitě z Minsku a od té doby všechny zajímá tohle téma: V Minsku jste odpověděl na otázku o Zelenského legitimitě a o tom s kým jednat, zda a kdy se tato jednání stanou možnými. Řekl jste, že se musíte podívat na Ústavu Ukrajiny, které vládní orgány mohou pracovat bez voleb. Ale na základě ústavy Ukrajiny se ukazuje, že nyní může pracovat pouze Nejvyšší rada, o rozšíření pravomocí prezidenta tam není ani slovo; Zdá se, že Zelenskij nadále působí ve funkci pouze na základě stanného práva. Řekl jste, že je potřeba právní analýza. Děláme tuto analýzu? S kým bychom měli mluvit, pokud budeme mluvit?

Mohu se hned zeptat na druhou otázku?

Vladimir Putin:  Prosím. Jak si přejete.

P. Zarubin: Z vysokých západních tribun zaznívají stále více militantní prohlášení. Nyní se dokonce dohodli, že Kyjevu musí být dovoleno zasáhnout západními zbraněmi hluboko do ruského území. Zrovna dnes na toto téma jednal ministr obrany Evropské unie a generální tajemník NATO dokonce řekl: my dáváme zbraně do Kyjeva a od té doby je považujeme za ukrajinské, a Ukrajina si může dělat, co chce, udeřit na ruské území tam, kde to považuje za nutné.

Děkuji mnohokrát.

V. Putin:  První otázka se týká legitimity ukrajinské vlády. Ve skutečnosti je třeba provést seriózní a hloubkovou analýzu.

První věc, která je vidět a co mi kolegové dokládají, je toto. Ústava Ukrajiny počítá s rozšířením pravomocí, ale pouze Rady, o rozšíření pravomocí prezidenta nic neříká. První bod.

Druhý. Ukrajinský zákon o právním statusu, právním postavení a stanném právu uvádí, že během stanného práva se prezidentské volby nekonají, ale to neznamená, že se prodlužují. Nekonají se, ale kdo řekl, že by měly být prodlouženy (pravomoci prezidenta)? V ústavě o tom nic není. Ale existuje článek 111 Ústavy Ukrajiny, který říká, že v tomto případě jsou pravomoci nejvyšší moci, ve skutečnosti prezidentské, přeneseny na předsedu parlamentu. Navíc jsou v podmínkách stanného práva rozšířeny pravomoci parlamentu. To je předběžná analýza, musíme se na to podívat blíže.

Někteří odborníci říkají, že jsou rozpory mezi ústavou, která hovoří pouze o rozšíření pravomocí Rady za stanného práva, a zákonem, o kterém jsem právě mluvil – zákonem, myslím, z roku 2016, který určuje právní stav stanného práva. Tam, jak už jsem řekl a opakuji, se říká, že prezidentské volby se nekonají, ale nikde není řečeno, že se pravomoci prodlužují, a to je problém.

O co jde? Faktem je, že ukrajinská státnost ve svém jádru není založena na myšlence prezidentské republiky, ale na myšlence parlamentně-prezidentské republiky, a hlavní páky moci jsou soustředěny v zastupitelském orgánu státu. Je proto zcela logické, že samotná ústava a další právní akty, které byly na jejím základě přijaty, jsou takto strukturovány.

Proto, přísně vzato, podle předběžného hodnocení – mluvím pouze podle předběžného hodnocení – jedinou legitimní mocí zůstává parlament a předseda Rady. A tak celkově, pokud by chtěli uspořádat prezidentské volby, pak by stanné právo muselo být zrušeno, to je vše, a volby by se konaly. Ale nechtěli to udělat z mnoha důvodů.

Myslím si ale (to už s ústavou nijak nesouvisí), že možná záměr dnešních vlastníků Ukrajiny, a ti jsou v zámoří, je uložit na současnou výkonnou moc břemeno všech nepopulárních rozhodnutí, včetně přijetí ještě jednoho rozhodnutí o dalším snížení věku odvodu. Bylo to 27 let, teď je to 25, následná etapa by mohla být 23 nebo hned 18 let.

A po tomto a dalších nepopulárních rozhodnutích budou dosavadní představitelé výkonné moci, myslím, nahrazeni lidmi, kteří nebudou mít na svých bedrech odpovědnost za přijatá rozhodnutí, která jsou mezi lidmi nepopulární. Tyhle prostě – šmik, vymění je, a je to. Pokud je toto záměrem, pak je v zásadě logika jasná. Uvidíme, co bude dál.

Ale jak jsem řekl v Minsku, politický a právní systém Ukrajiny sám musí definitivně formulovat a dát odpověď na to, co se na Ukrajině děje. Tady, zdá se mi, to vlastně není až tak složité. Opakuji potřetí: zákon z roku 2016 říká, že prezidentské volby nelze konat za stanného práva, ale nikde se neříká, že se tyto pravomoci rozšiřují. Znamená to co? Podívejte se na článek 111 ústavy – veškerá moc náleží předsedovi parlamentu.

Nyní o úderech.

Upřímně řečeno, nevím, co říká generální tajemník NATO. Když byl předsedou vlády Norska, komunikovali jsme s ním a řešili složité záležitosti ohledně Barentsova moře a další, a obecně jsme se mohli dohodnout, v té době, jsem si jistý, netrpěl žádnou demencí. Pokud mluví o možnosti zasáhnout ruské území přesnými zbraněmi dlouhého doletu, pak jako člověk, který stojí v čele vojensko-politické organizace, je sice civilista, jako já, ale přesto by měl vědět, že přesné zbraně dlouhého doletu nelze použít bez prostředků pro průzkum vesmíru. To zaprvé.

Za druhé. Konečnou volbu cíle a tzv. letovou misi mohou provést pouze vysoce kvalifikovaní specialisté na základě těchto zpravodajských dat, technických zpravodajských dat. U některých úderných systémů, jako je Storm Shadow, lze tyto úkoly zadávat automaticky, bez přítomnosti ukrajinského vojenského personálu.

Kdo to dělá? Dělají to ti, kteří je vyrábějí a ti, kteří údajně tyto úderné systémy na Ukrajinu dodávají. Obecně, může se to dít bez účasti – a děje se to bez účasti ukrajinského vojenského personálu.

A další systémy, například ATACMS, se také připravují na základě vesmírného průzkumu, formulují se [cíle] a jsou automaticky zaneseny do příslušných výpočtů – nemusí ani rozumět tomu, co zadávají – a výpočet, může být i ukrajinský výpočet, zadá odpovídající letový úkol. Tento úkol ale nepřipravuje ukrajinský vojenský personál, ale zástupci zemí NATO.

Takže tito představitelé zemí NATO, zejména v Evropě, zejména v malých zemích, si musí být vědomi toho, s čím si zahrávají. Musí pamatovat na to, že jde zpravidla o státy s malým územím a velmi hustým osídlením. A to je faktor, který musí mít na paměti, než budou mluvit o úderu hluboko na ruské území. To je vážná věc a my to samozřejmě velmi pečlivě sledujeme, díváme se.

Vše se nyní točí kolem událostí na předměstí Charkova. Byli to tedy oni, kdo tyto události v tomto směru vyprovokovali. Myslím, že jsem před šesti měsíci veřejně řekl: pokud budou pokračovat v útocích na obytné oblasti, budeme nuceni vytvořit bezpečnostní zónu. A právě nedávno, jak jsem řekl, jsme k tomu přešli.

Nejprve nás provokovali na Donbasu, vodili nás osm let za nos, klamali tím, že prý hodlají vyřešit problém mírovou cestou, a přinutili nás, přijmout opatření přivést situaci k míru ozbrojeným způsobem. Pak nás oklamali během vyjednávacího procesu, rozhodli se, že Rusko porazí na bojišti a způsobí mu strategickou porážku. Pak jsme je varovali: nevstupujte na naše území, neostřelujte Belgorod a další přilehlá území, jinak budeme nuceni vytvořit bezpečnostní zónu.

Podívejte se na všechny reportáže vašich západních kolegů. Nikdo nemluví o ostřelování Belgorodu a dalších přilehlých území, všichni mluví jen o tom, že Rusko otevřelo novou frontu a útočí na Charkov. Ani slovo. Čím to je? Udělali to vlastníma rukama. No, v tom případě sklízejí plody své práce. Totéž se může stát i v případě použití přesných zbraní na velké vzdálenosti, na které jste se ptal.

Obecně tato neustálá eskalace může vést k vážným následkům. Pokud k těmto vážným následkům dojde v Evropě, jak se zachovají Spojené státy s ohledem na naši paritu v oblasti strategických zbraní? Těžko říct.

Chtějí globální konflikt? Zdá se mi, že chtěli vyjednávat v oblasti strategických zbraní, ale z nějakého důvodu nevidíme velkou chuť to udělat. Rozhovory se o tom vedou, ale nezdá se, že bychom viděli velké přání to udělat. Uvidíme, co bude dál.

….

K. Panjuškin:  Dobré odpoledne, Vladimire Vladimiroviči! Konstantin Panjuškin, První kanál.

Nedávno vešlo ve známost, že vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Syrskij schválil rozmístění francouzských žoldnéřských instruktorů na území Ukrajiny, dalo by se říci vojáků, jak chcete. Nyní je to oficiální a konečně veřejné. Syrskij navíc říká, že doufá, že i další partneři kyjevského režimu budou oficiálně Francouze následovat. Co si o tom myslíte a kam až to všechno může zajít?

Dovolte mi ještě jedno malé upřesnění při rozvíjení otázky legitimity. Z vaší odpovědi vyplývá, že dokud západní kurátoři nenahradí Zelenského v Kyjevě, nemáte na Ukrajině prakticky s kým mluvit. Ale chtěl jsem se zeptat: nabídl vám Alexandr Lukašenko ukrajinskou armádu jako partnery?

Vladimir Putin: Koho? Vojáky?

K. Panjuškin:  Vojáky, ano.

Vladimir Putin:  Bohužel, zatím Alexander Grigorievič armádě na Ukrajině nevelí. Kdyby velel, už dávno bychom tento konflikt ukončili a k ​​oboustranné spokojenosti. Našli bychom řešení pro Ukrajinu, kdyby Ukrajině dnes veleli lidé, kteří by se řídili národními zájmy, a ne zájmy svých pánů v Evropě nebo za oceánem.

Co se týče toho, že na Ukrajině mohou být nebo jsou žoldáci, tak o tom dobře víme, tady není nic nového. Skutečnost, že vojáci jsou dnes na Ukrajině a hovoří o tom, že se mohou objevit, je proto, že jsou tam už dávno. V éteru slyšíme buď anglickou řeč, nebo francouzštinu nebo polštinu. Víme, že tam jsou, tito takzvaní žoldáci. Ale pod rouškou žoldáků tam jsou specialisté.

Zazněla otázka ohledně přesných zbraní na dlouhé vzdálenosti. A kdo tyto zbraně ovládá, kdo je obsluhuje? Samozřejmě, ti samí instruktoři převlečení za žoldáky, to je vše. Jsou tam a trpí ztrátami. Možná taková prohlášení zaznívají proto, že je pro ně zjevně stále obtížnější tyto ztráty skrývat. Proto snad nastal čas ukázat, že jsou tam oficiálně, aby se tyto ztráty mohly reálně, legálně ukázat. Nevím, možná to tak je.

Pokud jde o různé kontingenty, o tom jsem již mluvil. Polské úřady tvrdí, že jsou připraveny vyslat své kontingenty. Slyšíme polskou řeč, je tam mnoho žoldáků z Polska. Pokud některé kontingenty z evropských zemí přijdou společně s Poláky, pak ty odejdou, ale Poláci – nikdy. To je jasná věc – alespoň pro mě určitě. Možná se mýlím, ale stěží.

Proto pod rouškou „osvobození některých ukrajinských jednotek rozmístěných podél hranic, jejich uvolnění za účelem odeslání na bojiště, jejich držení podél hranic, aby byla zajištěna bezpečnost“ je nesmysl a hloupost, to je vše. A pokud tam jsou, pak budou také v zóně ničení našich ozbrojených sil.

Nemyslím si, že je to dobré, správné rozhodnutí a dobrá cesta ven. Jde o eskalaci a další krok k vážnému konfliktu v Evropě a globálnímu konfliktu. potřebují to? Ale prosím vás. Nadále budeme postupovat tak, jak uznáme za vhodné, bez ohledu na to, kdo je na území Ukrajiny. A to je to, co potřebují s jistotou vědět.

A. Golovko:  Alexej Golovko, televizní kanál Rossija.

V západním tisku se objevily zprávy, že údajně po švýcarské konferenci o Ukrajině chtějí západní země uspořádat další konferenci v Saúdské Arábii a oficiálně tam pozvat Rusko, aby Moskvě ukázaly údajně konsolidovanou pozici a zahájily nějaká jednání.

Vladimire Vladimiroviči, bude-li takový návrh podán, zúčastní se naše země této konference, a pokud ano, za jakých podmínek?

Vladimir Putin:  Momentálně nemáme žádnou odpověď, protože nevím, o čem je řeč. Říkají: dnes nejsme připraveni pozvat Rusko, ale později připraveni budeme. A my jsme nikdy neodmítli – ani teď, ani později, ani před rokem. Řekli jsme, že jsme připraveni.

Nebyli jsme to my kdo přestal vyjednávat, bylo nám řečeno: hotovo, už s vámi vyjednávat nebudeme. Dalo by se říci – nejsme spokojeni s dohodami, kterých bylo v Istanbulu dosaženo. Jednání začala v Minsku, byla dokončena a dovedena na určitou úroveň v Istanbulu. Bylo by to možné, kdyby na výpisu z dohody, který jsme připravili jako projekt, nebyly podpisy vyjednávací skupiny ukrajinské strany.

Parafoval to, což znamená, že to vyhovovalo ukrajinské straně. Dostali rozkaz hodit to do koše a pokusit se porazit Rusko na bitevním poli, způsobit mu strategickou porážku. Ale přímo veřejně řekl: kdybychom nedostali rozkaz ze zahraničí (v tomto případě z Velké Británie, tedy z USA, taktéž), tak by boje před rokem a půl ustaly. Bylo to řečeno.

Na tomto základě jsme nikdy neodmítli a jsme připraveni pokračovat v procesu vyjednávání. Ale nevíme, co a kdo nám, s ohledem na legitimitu představitelů ukrajinských úřadů, bude nabídnuto v některých dalších fázích. Takže v této věci nemám odpověď.

Vždy se s překvapením dívám na některé pohyby ze strany našich západních přátel a partnerů, kteří říkají, že Rusko odmítá vyjednávat. Řekl jsem to tisíckrát, jako by neměli uši: neodmítáme. Ukrajinská strana veřejně odmítla. Parafovali dohodu a odmítli s cílem porazit nás na bitevním poli. To se nedaří. Teď jsme připraveni. No, připraveni – vraťte se. O čem to mluví?

Chtějí něco nakreslit, vytvořit zdání světové podpory toho, co nakreslili, sami, na základě svých „přání“ a prezentovat to jako konsolidovanou pozici světového společenství. Takhle neuspějí. To jen znamená, že se nechtějí dohodnout, ale lpí na tom, aby získali něco jiného a obrátili situaci na bitevním poli – nedaří se to. A čím více pokusů bude, tím více bude ztrát a tyto ztráty zdaleka nejsou ve prospěch ukrajinských ozbrojených sil.

Proč se tohle děje? Dnešním vládcům Ukrajiny není těchto lidí líto, nepovažují je za své. To je problém a tragédie dnešní Ukrajiny. Nepovažují tyto lidi za své, nechrání dnes zájmy ukrajinského národa. Doufám, že to lidé po tom všem koneckonců vycítí.

Celý rozhovor zde: http://www.kremlin.ru/events/president/news/74132

sdílet na

65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
29. 5. 2024 00:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tentokrát tak trochu s Putinem nesouhlasím. Není to demence, ale infantilita, tj. západní “politici” se chovají jako děti, něco si usmyslí obvykle něco hloupého, a strašně se pak “po dětsky” rozčilují, když jim to nejde podle jejich přání. A pak si vymyslí zase další “přání a rozkaz” svému okolí … a nikdy to nekončí, stejně jako u takových věkem odpovídajících děcek … ty se stávají pak hrozbou všemu ve svém okolí. Jediná cesta je NIKDY jim neustupovat. Ani jednou jedinkrát! Párkrát řvou i týden, ale pak už jim nezbývá než se uklidnit …
Pokud znáte nějaké dítě, které si vyřve cokoliv, co si jen zamane, pak to pochopíte mnohem lépe.

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
cool
29. 5. 2024 01:15
Odpovědět  Peter 008

Jenomže amerika je už černá nehledě tomu že černá šlechta to rejduje stále přes milénia. Aktualizuj, jeden známý řekl židovi že je bílý a ten se urazil že s ním nemluví. 🙂 Navíc bělochů je 7% zlé jazyky tvrdí dvě. Proti 30% v 80.tkách vrtule jen tak nebo “financtr genocida?

orinoko
29. 5. 2024 07:14
Odpovědět  Peter 008

Jenže “partnjor” je holt entita do smluv. I Rusové vědí, že Zápach je dobytek a smlouvy s ním na kulové. Putin kdysi řekl – potřebujeme 7 let. Proběhlo snad 15 a on pořád stanovuje červené čáry, kterých si nikdo nevšímá. Nechce pro Rusko válku, ale svým nekonečným lavírováním ho k ní stejně sune.
V jednom státě se konaly volby i když probíhala válka. Tolik k Alzakovi. Všechny smlouvy s ním budou právně zpochybnitelné.

Administrátor
29. 5. 2024 09:02
Odpovědět  Peter 008

comment image

Gales
29. 5. 2024 11:11
Odpovědět  josh-xy

Má recht. Lidé by se už konečně měli probudit, věnovat pozornost politikům ve vládách a patřičným způsobem je začít odměňovat.

milan
29. 5. 2024 17:05
Odpovědět  Gales

jeden moudry muz rekl politici su paraziti ktere si musime ze zakona platit a reknu ze este pracuji proti zamestnavateli a my je ani nemozeme vyhodit no mozeme ale tak to nemyslim a co je poslanecky slib asi enom nutne zlo kkterym se nemusi ridit a enom to odhrkat po nastupu do funce poslance

Putinovec
29. 5. 2024 13:48
Odpovědět  Peter 008

Je to ještě horší . Nejedná se o děti , ale o systém vykonávání rozkazů , nejvýše postaveného mafiána .
Takže je to systém internacistické mafie , která si do pozic nadnárodních orgánů a řídících orgánů ovládnutých států , dosazuje své fašisty .
Z toho plyne fakt , že postavit se těmto dosazeným fašistickým mrvám a smést je , z jejich dosazených protektorátních postů , je morální povinností každého občana , žijícího v tomto fašisticky spravovaném protektorátu .
Mimochodem , ti občané na to mají zákonné právo .

janko z polanky
29. 5. 2024 16:00
Odpovědět  Putinovec

Zatím!

Albi
29. 5. 2024 18:24
Odpovědět  Peter 008

A k současné situaci:
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinsky-plukovnik-nova-ruska-ofenziva-je-jen-zacatek-tlak-se-zvysi/

„Generální štáb Armády Ruské federace ještě nepřivedl do boje své hlavní síly a postavení ukrajinské armády je již nyní mimořádně obtížné. Sami ukrajinští analytici to přiznávají . Situace je skutečně velmi vážná. Jak dlouho to bude trvat? To je jen začátek. Nepřítel přivedl do boje hlavní síly. A bude pokračovat v zavádění hlavních sil, nashromáždil určité rezervy a tlak se bude jen zvyšovat,“ říká Starikov – ukrajinský analytik.

To snad ani tou infantilitou nelze vysvětlit – možná to bude podle současné klasifikace: “hraniční porucha osobnosti se sklonem k sebevraždě“.
Nedělám si legraci, podle zpráv touto poruchou trpí stále větší počet děrí a mládeže – u nás to rychle stoupá nějakých řekla bych ˇ/- 20 let. V USA včetně KoZa. pravděpodobně x-krát déle.
Otázka je, jestli a jak úspěšně se to dá vyléčit a taky jak dlouho to duševní zdraví vydrží.

Pokud se tu objeví paní “katango“, možná by se k takové možnosti mohla odborně vyjádřit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
29. 5. 2024 19:47
Odpovědět  Albi

Katango dnes diskutovala na webu litterate.cz. Taky jsem tam hodil pár granátů. Je tam také dobrá společnost. Samozřejmě i liberální mankurti, s tím je potřeba počítat a řezat je jako žito.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
29. 5. 2024 20:05
Odpovědět  ModrýKlokan

….a ty si myslíš že ti libtardi co prudí na PP a třeba i občas i zde toho nestihnou více? Však to by podávali slabé výkony za ty prachy. 😊

katango
30. 5. 2024 10:20
Odpovědět  ModrýKlokan

Chodím tam už dlouho, stejně dlouho jako sem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
29. 5. 2024 18:28
Odpovědět  Peter 008

Já dodám jeden příběh, převyprávím ho podle sebe, protože odkaz nemohu najít. Ale příběh se prý opravdu stal.
Jakási paní v jednom supermarketu, zahlédla dědu s malým klukem. Ten zrovna vyřvával, že něco chce. Děda ho držel za ruku a v klidu nakupoval. Paní zaslechla, jak říká: “Klid Arnolde, klid, za chvíli bude po nákupu.”
Prošli oba o kousek dál a kluk si lehl na zem, kopal nohama vleže do podlahy a samozřejmě kříčel. Dědeček tiše říká:”Jen klid, za chvilku už Arnolde půjdeme domů.”
A nový regál a kluk zase něco nahlas řevem chce, děda si tiše povídá: “Klid Arnolde, za pět nimut už budeme doma.”
U pokladny kluk zase křičel, vyházel všechno z vozíku na zem, kopal do toho a válel se po zemi. Prostě ostuda, které se bojí každý rodič. A dědeček jen klidně sesbírá zboží, dá jej na pás a znova si za ruku přitáhne klidně kluka k sobě. Ten stále vyvádí.
Paní, když oba odcházeli, dědu zastavila a řekla, že obdivuje jeho klid a rozhodnost nepolevit Arnoldovi a i to, že k němu mluví tichým hlasem a neřve, jak by se stalo v jiných případech.
Děda se otočí a řekne: “Ten Arnold jsem já, ten zmetek se jmenuje Steven. Nashledanou.”

Asi tak jsem to myslel.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
29. 5. 2024 19:44
Odpovědět  Peter 008

🙂 🙂 🙂 Dobré!
Četla jsem podobnou:

Pamatuji si, jak nás naše babička nechala s bratrem na chatě. Zanechala nás s dědou. Musela odjet služebně. Bylo nám 8 let. Večer jsme šli spát, ale povídali jsme si, trojčili. Dědeček říká:
– Spěte. Zítra vás probudím brzy. Snídaně je v devět.
Je nám to jedno. Usnuli jsme po půlnoci. Dědeček nás budí v 8:30:
– Vstávejte. Snídaně je v devět.
– Ano, dědečku …
A spíme dál. Vstáváme v 11. Veranda s jídlem je zamčená. Dědeček má klíče v kapse. Babička nám snídani i pětkrát ohřívala.
– Dědečku, a co snídaně?
– Snídaně je v devět.
Protlačili jsme se kolem, mysleli jsme si, no, k čertu s ním.
– Dědečku, jdeme k řece.
– Jděte. Oběd je v jednu hodinu.
A jsme pryč. Vracíme se v půl třetí. Veranda je zamčená.
– Dědečku?
– Večeře je v sedm.

pokrač.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
29. 5. 2024 19:48
Odpovědět  Albi

Po koupání v řece toužíte po jídle, už jste hladoví. Navíc jsme ještě nesnídali. Za verandou byl otevřený sklep. Byly tam dvě třílitrové sklenice másla. Tak tady to je. Dva osmiletí chlapci ho jedli ze sklenic prsty.
Sedm hodin. Už sedíme u stolu. Dědeček dává do misek pohankovou kaši. Začínám jíst. Bratr odsune kaši:
– Dědečku, já takovou nejím. Babička mi dělá drobivou.
Dědeček mlčky bere misku:
– Snídaně je v devět.
– Ne, dědečku, neuklízej to. Budu jíst.
Druhý den jsme seděli u stolu v devět na první zvonění. Taková je výchova. Denně. Bez křiku, přednášek a řemenu …

Autor
29. 5. 2024 20:24
Odpovědět  Albi

JIstě znám, vždyť jsem to tu uvedl já …. 🙂 🙂 🙂 🙂

Albi
29. 5. 2024 22:15
Odpovědět  Peter 008

Fakt? To jsem si ani nevšimnla, 🙂
Já to totiž četla na Myšlenkách o ….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
29. 5. 2024 18:50
Odpovědět  Peter 008

To je Fiala když ho máma odtrhla od cecku.

Slovák
29. 5. 2024 06:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Dočítal som M.Magátovu knihu Židokracia, a po čachroch s Ukrajinou a Prigožinom či generálom Surovikinom, je čo coraz priehladnejšie aj to, že sa celý Západ len tak sam od seba nezbláznil do nevídanej rusofobie a nenavisti Ruska! A uz neverím ani to, ze Rusko sa bezbranne prizeralo na rozpínanie smerom na Východ! Celý kolaps Varšavskej zmluvy, Východného bloku a ZSSR je vysoko podozrivý! Dnes uz s prehľadom vidiet židozednářske dielo pre niečo Vyššie a v pozadí! Chabad Lubavicher a RŽK držiace Putina v chazarskej ” chazajke” je podozrivé, ako aj tento salamovy proces k nuklearnej WW3…Až príliš vela trikov ktorým bezní a naivní naleteli…Ja vidím niečo čo iní nevidia, a Rusku tiež neverím….Už som k nim skeptický ako k ZSSR v 68! Kto ma oči a rozum tak to vidí, ze je to len Jiddiš Divadlo u Forda, predohra k čomusi veľkému…

Max
29. 5. 2024 09:27
Odpovědět  Slovák

Chtěl bych upozornit, že Rusko není homogenní, z toho důvodu musí Putin lavírovat na ostří břitvy. Stačí se podívat na Fica, ten nelavíroval a jak dopadl. Putin velice dobře ví, kdo proti němu stojí. Svým lavírováním a nenápadnou práci dokázal opět postavit dobře vyzbrojenou armádu.
Jeho výhodou je, že je to bývalý rozvědčík, i když bývalí neexistují :), takže ví jaká je situace a kdo tahá za drátky. Nikdo na něj nemá, a svojí soustavnou prací krůček po krůčku nakonec dosáhne svého cíle.
Hraje vabank. Dal to celému světu vědět, když řekl, na co je nám svět bez Ruska. Tak tedy pokud bude svět, bude i Rusko. Pokud Rusko nebude, nebude ani svět. Rusové mají proti USA jednu velkou výhodu, kterou USA nemají. Ta výhoda se jmenuje Yellowstone.

Slovan
29. 5. 2024 10:05
Odpovědět  Max

Tak já nevím, ale ta výhoda je nevýhoda stejně pro celé lidstvo. Kdyby to tam jeblo, tak jsme jak říká kolega v dupě stejně všichni, tak jaká výhoda? A na tom místě by to potom někdo za xxx milionů let mohl pojmenovat Putinův průplav. To je snad jediná “výhoda” situace. 😊🙋‍♂️

Autor
29. 5. 2024 18:56
Odpovědět  Max

Rozpad SSR je podezřelý proto, že ve skutečnosti nebyl poražen, ale rozložil se díky – řekněme – liberární části vedení KSSS. A tato skupina, její lídři, již dost dlouho předtím spolupracovali se západními rozvědkami, především z USA.
VšechnY problémy v Sovětském svazu byly umělé a byly připravované postupně již od doby, kdy přišel k moci Chruščov. Mimochodem právě on prohlásil, že jako svářeč si – prý – vydělal více než jako stranický činitel.
Dobrá a zajkímavá kniha k pochopení všech těch procesů a co se dělo, je zde
http://flibusta.is/b/482727
autor je bývalý člen ÚV KSSS, později poslanec Nejvyšší rady Litvy a vedoucího aparátu výboru Státní dumy KSSS. Napsal i knihu o Katyni i o procesech rozpadu Litvy do dnešního “stavu”.

Gales
29. 5. 2024 19:07
Odpovědět  Slovák

Chabad Lubavicher je židovský hasidský hnutie, ktoré má silnú prítomnosť v Rusku a iných krajinách bývalého Sovietskeho zväzu. Jeho vplyv a postavenie sú predmetom rôznych názorov a špekulácií.

RŽK (Ruská židovská kongregácia) je organizácia, ktorá zastupuje židovskú komunitu v Rusku. Je dôležité si uvedomiť, že tieto organizácie majú rôzne úlohy a ciele.

Slovan
29. 5. 2024 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to trošku o něčem jiném ale také o Rusku. Teď jsem narazil na článek jak naši tři mládežníci vyrazili do Soči atd. Ale jak to ty novinářský swyněě hned vytáhli a brojí proti těm mladíkům. Ale hlavně jakou mají STRANICKOU legitimaci. Zajeďte si na diskuzi co tu žije mezi námi za lidi. To stojí za to.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-trojice-mladych-cechu-se-ucastnila-festivalu-v-soci-pobyt-hradily-ruske-urady-252741#dop_ab

Frank
29. 5. 2024 08:44
Odpovědět  Slovan

Seznam čtou jenom pitomci.

Slovan
29. 5. 2024 12:46
Odpovědět  Frank

Tak já ho taky nějak nečtu, jen to projedu a co mě přece jen trochu zaujme, tak nahlédnu. To že chytrý neumřu to mi nemusí nikdo říkat, to vím. Ale dávám za pravdu jednomu pánovi, že je třeba vědět co si nepřítel myslí. Asi tak, se divím že vy to nevíte.

katango
29. 5. 2024 15:36
Odpovědět  Slovan

Jo, to říkával můj otec taky, ale toho asi nemyslíte.

Pavel
29. 5. 2024 16:03
Odpovědět  Frank

jí čtu na seznamu diskuze když se mi něco nepovede a hned je mi lépe protože takové množství lemplů na jednom místě to je lahoda to se mi hned zvedne sebevědomí až astronomických výšin nebo takový forum 24 tam kouknu na titulek a hádám kdo to sesmolil to je něco jako AZ kvíz

Janaz
29. 5. 2024 08:44
Odpovědět  Slovan

U nás na Slovensku si títo hovoria, že sú “Slušné” Slovensko. Z ich prejavov by jeden grcal /blil/.

katango
29. 5. 2024 11:10
Odpovědět  Janaz

Když má někdo potřebu deklarovat, že je slušný, pak slušný rozhodně není. Slušný člověk považuje slušnost za samozřejmost, o které není potřeba mluvit, natož vykřikovat.

Slovan
29. 5. 2024 12:47
Odpovědět  katango

Jj a hlavně netykat!! 🤣🤣

krůtí brko
29. 5. 2024 11:35
Odpovědět  Slovan

Seznam postupně omezuji. Jak mail, tak zpravodajství. Nemají už co nabídnout. Všechno co píší, se dozvím dřív z ruských webů nebo z alternativních. A ani to, co čte většinová populace, nepotřebuji vědět, protože ta se krmí jen tím nejhorším. Je potřeba odstup a absence jakýchkoliv iluzí.

Slovan
29. 5. 2024 12:50
Odpovědět  krůtí brko

Mě to mladý před xxx lety dali jako otevírací stránku. Mám v kozičkách to měnit. Jen to přejdu a jdu dál. Nic víc.

krůtí brko
29. 5. 2024 21:39
Odpovědět  Slovan

jj, taky mě to kdysi dali mladí 🙂

Gales
29. 5. 2024 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Kim začal ekologicky bojovat s Jižní Koreou. Gréta bude mít radost a dávat ho za vzor…….. – Severní Korea vypustila v noci na středu přes mezikorejskou hranici více než 200 balonů naplněných odpadky a exkrementy. 

ModrýKlokan
29. 5. 2024 20:18
Odpovědět  Gales

Čongun se s tím nepáře. Inspirativní.

krůtí brko
29. 5. 2024 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Děkuji za překlad proslovu pana prezidenta. Osobně si myslím, ale je to jen odhad, že do Evropy nejdříve pošle konvenční pozdrav a nikoliv jaderný. Jako poslední varování. Cíl bude čistě vojenský, bude to chirurgická práce. Jestli se to pak vyvine v jadernou válku, to bude záležet na reakci USA. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se to sehrálo podobně jako nedávno mezi Íránem a Izraelem.

Tom
29. 5. 2024 12:09
Odpovědět  krůtí brko

…a všiml jste si, že nepadlo ani jediné slovo o populistech. U nás je to mantra.

krůtí brko
29. 5. 2024 21:40
Odpovědět  Tom

njn, to je vidět ten rozdíl

All
29. 5. 2024 12:37
Odpovědět  krůtí brko

Ruská pravidelná armáda se přehnala Evropou vícekrát a není vyloučeno,že to udělá ještě jednou a doufám,že už naposledy a Evropa bude opět očistěná a svobodná.Rusko je taky vůdčím principem pro všechny slovanské národy rozeseté po Evropě po celá tisíciletí.Je potřeba připomínat naše dějiny,Čechů,Moravanů a Slováků,které odkazují původní osídlení 25-30 000 let nazpět,jsme tu zde už tolik let..Slované jsou především udržovatelé i ochránci živé a rozsáhlé přírodní databanky na Zemi.Nepřišli jsme zde se zlými ůmysly a bránit svůj rod a rodinu jsme začali,až jsme k tomu byli přinuceni a jsme vynikli svým přirozeným umem a znalostmi.A tak současný západ znovu jen s podivem sleduje,jak rychle Rusko vymýšlí a dodává své armádě vynikající konvenční zbraně,které vynikají rychlostí-přesností-ůčinnosti -spolehlivostí.Rusko prošlo peklem vícekrát a nezastavilo se,ale šlo,šlo dál,aby peklo překonalo.Toto je důležité a rozhodující,nezastavit se a jít dál,jsme bratři a sestry.

krůtí brko
29. 5. 2024 21:42
Odpovědět  All

Ano, Rusko prošlo peklem… a hodně za to zaplatilo.

Ladislav 💤
29. 5. 2024 13:20
Odpovědět  krůtí brko

Jak můžež to zelené fašistické hovando nazvat panem p——–m?👎👎👎nechápu!

Pavel z Moravy.
29. 5. 2024 15:23
Odpovědět  Ladislav 💤

Ladislave, on myslel pana Putina.

Slovan
29. 5. 2024 16:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

DA!!

krůtí brko
29. 5. 2024 21:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Přesně tak 🙂

zuzana
29. 5. 2024 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Polsko popírá zprávy, že plánuje vyslat vojáky na Ukrajinu

https://aktax.cz/polsko-popira-zpravy-ze-planuje-vyslat-vojaky-na-ukrajinu/

Ladislav 💤
29. 5. 2024 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevěřte Americkým zasrancům!

Bývalý šéf Bílého domu Donald Trump učinil tvrdé prohlášení o Moskvě a Pekingu. Řekl, že během svého prezidentování by je bombardoval, kdyby Rusko poslalo vojáky na Ukrajinu nebo Čínu na Tchaj-wan.

Jak říkám, je úplně jedno kdo těm magorům vládne!!
Vždy budou jen válčit, dokud je Rusko nevymaže!
Jiné cesty pro světový mír není

Amické F 16 už jsou v
banderonacistánu!
Nastane hon na zajíce!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
29. 5. 2024 13:24
Odpovědět  Ladislav 💤

Však vám to říkám pořád Rrumpeta je falešná opozice…stejná svině…atom na ně…
To jediné na tu špínu platí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
29. 5. 2024 15:05
Odpovědět  Ladislav 💤

Jestli je to pravda, tak potom jsem rád že jsem to trefil, když jsem řekl, že trumpeta je jen silně namistrovanej frajerm. Amík, nic vím. Jako vyšitý.

Pavel z Moravy.
29. 5. 2024 15:35
Odpovědět  Slovan

Nu, přečti si na https://cz24.news jak to Trump s tím Johnsonem pěkně zařídili, aby poslali ty prašule k prodloužení těch konfliktů. Tady se na západě nedá věřit nikomu. To je banda hrabošů, která pracuje pouze pro sebe a své klany. To je odporná žumpa. Někteří z nich občas líbivě mluví, aby ty blbečky z ulice ochca.li, ale už jsou připraveni k podrazu.

Slovan
29. 5. 2024 20:12
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle, když to slyšíš a vidíš v každém jejich filmu nebo seriálu. Jak jim zacinkáš tím přeškrtnutým S tak jsou jak utržení od vozu.

Pavel z Moravy.
29. 5. 2024 15:30
Odpovědět  Ladislav 💤

Však také těch 95 miliard, které posílají banderovcům a izraelcům jsou s jasným posvěcením Trumpa a s jeho dohovorem s M
Johnsonem. Jak bylo vtipně řečeno, Trump potřebuje hlasy a nemůže si znepřátelit vojensko průmyslový komplex, když navíc jsou všichni řízeni sionisty. A to nejsou moje slova, ale slova přímo od amíků.

Prodost
29. 5. 2024 17:16
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A kdo jsou ti sionisté? Chazaři, pocházející z jihojihovýchodních stepí dnešního Ruska, okolo Kavkazu. K rozprášení jejich říše došlo údajně v roce 964. Židům (je to umělý termín) ukradli identitu a Rusko patologicky nenávidí. Ovládají celý tzv Západ (Česká republika = Maharalovo údolí – Rabín Jehuda Ben Loewi Maharal). Jejich nenávist a přirozený úpadek Západu pro nedostatek všeho (co na zeměkouli ovládali, všechno za dobu své vlády už vyrabovali. Jediná jejich “naděje” je ovládnou a rabovat Rusko. Podtrženo, sečteno, Chazarská nenávist a pocit nutnosti vyrabovat Rusko, to vytváří pohonnou směs, pohánějící motor jejich agresivity. Ovšem právě pro onen nedostatek (říká se tomu “molekulární krize”) způsobí, že se jejich motor v blízké budoucnosti zadře. Už není ani z čeho vyrábět výbušniny v množství, potřebném k vedení války proto jakémukoliv většímu státu s dobrou armádou. P.S. Doby, kdy pár britských důstojníků s jedním Gatlingem porazila Zuúlskou armádu, tak ty doby už jsou pryč. Vždyť už se pakují i z Afriky. Tož tak nějak.

Pavel z Moravy.
29. 5. 2024 17:50
Odpovědět  Prodost

Ale stále hýbou americkou politikou a určují směr. A konkrétně třeba s takovým Bidenem nemají práci vůbec žádnou. A jak se zdá, tak na Trampíka zatlačí a bude to úplně stejné. Zkrátka šedé eminence jsou stále v kurzu.
.

Prodost
29. 5. 2024 19:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jejich nejmocnější zbraní je jejich finanční systém. Je to zbraň hromadného ničení. Pokud tzv. dedolarizace není pouze PR podvodem, spočívající v neakceptování dolaru v mezinárodním obchodu a ostatně konci všech hotovostních měn ve prospěch CBDC, pak by to byl jejich konec. Protože jsem však založením skeptik, vidím to jako podvod (viz zavádění CBDC v Putinově Rusku. Samozřejmě alternativně. Avšak vzpomeňte, “jen dva prstíčky strčíme, jen se trochu ohřejeme, hned zase půjdeme”. Život nás učí, že leda kulový! Tím se jejich moc promění v moc absolutní. Totéž platí o Číně, kde se marxistický totalitní systém (komunismus, socialismus – nazvěte to jak chcete) šmahem přes noc promění v marxistický totalitní fašismus a nebude se to muset vůbec přejmenovávat. Je si to už velmi podobné. Totiž spojení moci finanční a korporátní s mocí politickou = fašismus. Takže tak nějak.

Gales
29. 5. 2024 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

No,nevím jestli vydržíme žít do žní. Naše záchrana závisí i na nás.Je potřeba se zúčastnit akce ve dnech 30.5 – 1.6 v Praze. Jinak nás naši Jidáši zatáhnou do války.

zuzana
29. 5. 2024 12:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Studie potvrdila, že krávy nezpůsobují klimatické změny

https://aktax.cz/studie-potvrdila-ze-kravy-nezpusobuji-klimaticke-zmeny/

Ladislav 💤
29. 5. 2024 15:02
Odpovědět  zuzana

Na to nepotřebuji žádné studie, ale obyčejný selský rozum! A ten těm “vědcům” chybí!

Gales
30. 5. 2024 12:38
Odpovědět  zuzana

Jedině když se Pekarka zahřeje.

Horňák
29. 5. 2024 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni víme, že válka se přesune na celou Evropu. USA hrají o svoji existenci a Evropa je vůbec nezajímá.

Slovan
29. 5. 2024 15:10
Odpovědět  Horňák

Zase se budu opakovat, proč myslíte že sem ty bubáky natahali? Prý Holansko, Itálie, Švédsko, Německo volají po odsunu těchto inviduí. Kontrolní otázka, co myslíte že se stane až to začnou “odchytávat” a posílat rekomando zpět odkud to dorazilo? Nó, co myslíte? A určité kruhy jim rádi dopomůžou ke zbraním.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Horňák
29. 5. 2024 13:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Fakt si někdo myslí, že Putin nechá rozbíjet Rusko západem, jen pro to, že na zbraně USA se namaluje ukrajinský hákový kříž? Chápete že již dnes tyto rakety odpalují a řídí američané z německé základny USA ?

29. 5. 2024 13:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Já Bůh souhlasím…https://www.youtube.com/watch?v=VQ4o86qsm_Q

29. 5. 2024 13:45
Odpovědět  Veny232

Takže nám Bedna dodal k tomu,že nejen že jsou tam vysmaženci…ale ještě k tomu tam kradou…
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kokain-ve-snemovne-k-legalizaci-nepovede-ztraci-se-tu-veci-a-take-nepovolujeme-kradeze-rika-benda-40473910
😀
No dopr…a to tu vládne.
Za tři roky z vás udělám Nebeský Národ, a nikde se nebudete plazit…
Technologie jsou už dávno…
Jen vládne dobytek…

Miro 2
30. 5. 2024 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Každému, kdo trochu přemýšlí musí vědět, že je Západ prolhaný a záludný a všechny plánované útoky na Rusko jsou jím sváděny na Ukrajinu, číní ji odpovědnou místo Západu a jeho vojenské složky NATO. První, kdo zaplatí za odvetu Ruska v případě napadení strategických cílů přímo v Rusku bude Ukrajina. Už i tak jí není pomoci. Západ si asi neuvědomuje, že lidé už ví kdo ve skutečnosti způsobil válku na Ukrajině, že to nebylo Rusko, ale USA, a začalo to už převratem na Majdanu v roce 2014 a že krůček po krůčku zavdává příčinu k jaderné válce s tolika oběťmi jakou svět neviděl.