Krize UKRAJINApolitika

Evropa si sebevražedně zasadila dvojitý direkt: Dodávky zbraní Ukrajině postup Ruska nezastaví. Washington si mne ruce. Globalismus je však také v troskách. Brusel si utahuje oprátku kolem krku. Konec EU se blíží

18. 4. 2022

Petr Akopov konstatuje, že evropské dodávky zbraní Ukrajině jsou smrtící strategickou chybou, kterou EU riskuje pád na ekonomické dno a rychle přibližuje konec německo – francouzského integračního projektu kontinentální Evropy

Není vůbec překvapivé, že Anglosasové – USA a Velká Británie – chtějí, aby válka na Ukrajině trvala co nejdéle: původně měli zájem na tom, aby Rusku zařídili „druhý Afghánistán“ a zabránili nám tak vyrvat Ukrajinu ze západního řetězu, nebo nás alespoň donutili zaplatit za to maximální cenu.

Zároveň řeší druhý úkol – posílit svůj vliv na Evropu a geopoliticky (vojenskými a ekonomickými opatřeními, včetně dodávek amerického plynu) učinit Starý svět na nich ještě závislejším. V této situaci se Evropa stává obětí – nikoli mýtické ruské hrozby, ale zcela konkrétní anglosaské hry.Jelikož tuto jednoduchou kombinaci chápe celý svět, od Číňanů daleko od Evropy až po Araby, zdálo by se, že i samotná EU by se mohla alespoň trochu začít trápit vážnými pochybnostmi. EU by proto měla mít největší zájem na brzkém ukončení bojových operací na Ukrajině – aby Anglosasové neměli záminku k eskalaci propagandistických útoků na ruské dodávky energií do EU, a tím aby došlo k uvolnění atlantického obojku.

O to více překvapuje, že unijní politici stále více sázejí na prodlužování války. Jako by si uvědomovali, kam to nakonec povede.

Pokrytectví

Vedoucí představitelé EU – šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf evropské diplomacie Josep Borrell hodlají podpořit Ukrajinu v konfliktu s Ruskem nikoli morálně, ale materiálně, tj. dodávkami zbraní. Ačkoli Evropská unie tvrdí, že se chce vyhnout přímému střetu s Ruskem, opakovaně zdůraznila, že si nepřeje porážku Ukrajiny, a proto zvýší dodávky zbraní Kyjevu. Jaký je však smysl těchto dodávek? Věří snad Brusel, že Rusko operaci zastaví? Počítá s vítězstvím Ukrajiny? USA a Velká Británie chtějí, aby boje trvaly co nejdéle, protože je to pro ně výhodné. Čeho však chce dosáhnout Evropská unie?

Josep Borrell ve středu v Evropském parlamentu vysvětlil, že EU záleží na výsledku konfliktu, a proto se bude snažit krizi vyřešit „co nejdříve, ale ne za každou cenu“:

Objevily se názory, že nejlepší způsob, jak konflikt co nejdříve ukončit, by bylo zastavit dodávky zbraní na Ukrajinu, ale když boje skončí, jaký bude výsledek? Pokud to skončí zničenou a poraženou zemí s miliony uprchlíků a tisíci mrtvých, není to to, co chceme. Proto musíme pokračovat ve vyzbrojování Ukrajiny. Musíme méně tleskat a více pomáhat. Ukrajinci očekávají, že jim dodáme více zbraní, a my tak činíme. < … > Musíme pokračovat ve vyzbrojování Ukrajiny, aniž bychom se dostali do eskalace, do níž budou zavlečeny další a další země. V těchto konfliktech se vítězí zbraněmi a ekonomickým oslabením nepřítele.

Evropská unie se tak otevřeně označuje za stranu konfliktu, protože nejprve vyhlásila Rusku totální ekonomickou válku a nyní chce zvýšit dodávky zbraní na Ukrajinu. Borrell zároveň říká, že „se nacházíme ve složitě vybalancované situaci“:

Chceme Ukrajině pomoci, ale nechceme se zapojit do války. EU není vojenskou aliancí, ale domnívám se, že bychom měli Ukrajině pomoci. Děláme, co můžeme, ale nepřekračujeme červené linie, aby se konflikt nerozšířil.“

EU ani Rusko si samozřejmě nepřejí přímý vojenský střet, protože by šlo o válku mezi Ruskem a NATO, tedy protivníky s jadernými zbraněmi. Ale EU nepovažuje za riskantní podporovat Ukrajinu. Jde prý o maličkost – pouhé zbraně.

Evropský přívěšek NATO

Žádné evropské dodávky zbraní ruskou vojenskou operaci samozřejmě nezastaví. Za prvé proto, že Evropané nemají možnost dopravit těžkou techniku a letadla do míst, kde se odehrávají hlavní boje ukrajinské armády, tedy do Donbasu. Za druhé, rozsah dodávek je poměrně omezený – například sklady Bundeswehru nejsou nekonečné, takže už teď se řeší otázka nákupu zbraní speciálně pro Ukrajinu.

Přestože zvrátit průběh bojů se nepodaří, evropské dodávky mohou prodloužit agónii ukrajinské armády a na čas posílit její odpor. Rusko bude muset vynaložit více prostředků na zničení západní zbraní, ale Moskva se nezastaví na půli cesty. To znamená, že cíl Ruska je jasný, ale cíle EU vyvolávají otázky.

Borrell říká, že „je nutné zajistit, aby Ukrajina přistoupila k jednání s Ruskem z pozice síly“. To znamená, že si mimo jiné musí zachovat silnou armádu. Opravdu EU věří tomu, že Rusko může být donuceno upustit od demilitarizace Ukrajiny? Úžasná krátkozrakost, ba přímo slepota.

Ale pokud tomu Bruselané nevěří, pak dodávkami zbraní sledují stejný cíl jako Anglosasové: jednoduše prodloužit válku na co nejdelší dobu. Pak je ovšem nutné se zeptat na to hlavní: K čemu EU potřebuje vleklou válku na svých východních hranicích?

Je to pro ni přínosné? Naprosto ne! Udělá ji to silnější? Rovněž ne – naopak ji to oslabí ve všech směrech. Zvýší to její závislost na vnějších silách? Jednoznačně ano – a každý ví, kdo ony vnější síly tvoří.

Čím déle budou boje na Ukrajině pokračovat, tím více se bude EU měnit v přívěsek NATO. To znamená, že atlantický projekt zcela zmaří integrační projekt a německo-francouzské ambice na vybudování sjednocené Evropy skončí na smetiště dějin.

Pod kuratelou Anglosasů

Rusko v každém případě přimkne Ukrajinu k sobě – a přitom neztratí, ale naopak zvýší svou váhu ve světě. EU nejenže ztratí Ukrajinu ze sféry vlivu, ale obětuje už i tak drhnoucí integrační projekt na oltář anglosaských ambicí. Anglosasové to neocení, protože Evropany stejně považují za své vazaly. Nemluvě o tom, že tato oběť ani Anglosasům nepomůže udržet jejich rozpadající se globalistický projekt.

Evropa bude pouze tratit – nejprve zlikviduje plány na osvojení Ukrajiny, všechny vazby na Rusko, pak životní úroveň občanů členských států, ekonomickou nezávislost a o strategické autonomii si už nebude moci nechat ani zdát. A to je teprve začátek sebevražedné destrukce. Euro je již zdiskreditováno (po zmrazení ruských aktiv) a z přičinění Anglosasů vezmou postupně za své i vazby s Čínou.Borrell přiznal, že nedávný summit s Čínou byl „dialogem hluchých“ a „na ničem jsme se nedohodli“. 

A co se stane se samotnou EU v permanentní konfrontaci s Ruskem a ve studené válce s Čínou? S anglosaskou energetickou oprátkou, v podmínkách hluboké hospodářské krize a likvidace exportního potenciálu hlavních evropských ekonomik. Přesto sází na prodlužování bojů na Ukrajině v domnění, že tím ubližuje Rusku. 

Brusel si sám utahuje oprátku kolem krku.

Zdroj : Protiproud

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
18. 4. 2022 14:02
Ohodnotit příspěvek :
     

EU ničí ekonomicky své obyvatelstvo a anglosas se tlemí! A to ještě netuší, co dokáže nasraný dav, kreténi dosazení bez voleb!

Josef
18. 4. 2022 14:21
Odpovědět  Pedro

Již staří Římané znali : Vox populi – vox Dei.

18. 4. 2022 16:54
Odpovědět  Pedro

A s nimi Rusové. Že prý musí být EU chobotnice, když má furt ještě nějakou končetinu, do které se může střelit, jak jsem četl na nějakém ruswebu. Pravda, je to hořký smích, ale mají pravdu.

Ladislav
18. 4. 2022 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby to bylo a tu oprátku Bruselu pořádně utáhnout!

Pavel
18. 4. 2022 14:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby se to vězení národů rozpadlo. Nic lepšího by nás nemohlo potkat. Nějací slušní národovečtí lídři se zde snad najdou a časem by se život mohl snad vrátit do normálu. Vládnout ale skutečně musí lidé, kterým jde o národ, jazyk a kulturu. Bez čestných a nezkorumpovaných lidí to nepůjde. Hlavně musí chtít ale národ vyhrabat se z této morální a ekonomické žumpy, která se tu usadila.

me2d44
18. 4. 2022 17:25
Odpovědět  Pavel

Hezký den Pavle. Na úvod – s posledními větami Vašeho komentu se dá souhlasit. Ale jinak – ono “samo se” nikdy nic nevyřešilo. O to, aby došlo k nějakým změnám se musí zasadit lidi. A k tomu, aby se změnil vládní management si ty profesionály musíme vychovat – já už jsem za horizontem, jako důchodce. Vám mladším přeji hodně štěstí…

miro
18. 4. 2022 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá slavná EU je prohnilý spolek velice dobře placených idiotů kteří se u koryt drží zuby-nechty a každý měsíc je pro ně dobrý, nemluvě o vyplacených důchodech které si schválili.Myslím že díky Rusům jim zvoní hrana akorát je škoda že ty zmetci uniknou trestu.

Albi
18. 4. 2022 15:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Takové shrnutí už zaznělo mnohokrát a to z různých konců světa, tedy nejen z Ruska.
Jenže Evropa to nechce slyšet, vnímat, rozumět.

Skoro bych ji přirovnala ke staré zdegenerované šlechtě, množící se jen “mezi svými” a její příslušníci končící často v blázincích nebo sebevraždou.

Akorát s tou výjimkou, že evropští politici vč. českých nejsou žádná šlechta (odvozenina od slova “šlechtetný”), ale jen obyčejní parvvenu – zbohatlíci.

Pavel
18. 4. 2022 17:23
Odpovědět  Albi

Kdyby jen zbohatlíci,ale jak se na to dívám tak jsou to i potomci bývalých SS pohlavárů viz.Scholtz a spol. v německém kabinetu a u nás kolaborantů z protektorátu “Bőhmen und Mőhren”.Jen se chci dožít toho, až ti dobráčci co si zvolili tuto “svoloč” ,budou mít protažené ksichty z toho jak budou muset platit ty úžasné ceny za ten “osvobozující US zkapalněný plyn” a naši elektriku z německou přirážkou! To už žádný “milion chvilek” nebude svolávat demonstrace jako proti Babišovi a pokud vyjdou do ulic dopadnou jako za tatíčka Masaryka s pořádnou nakládačkou nebo kulkou v čele jako na Ukrajině!

Gales
18. 4. 2022 16:55
Ohodnotit příspěvek :
     

EU byla utvořena za pomoci CIA a podle toho se chová. Bude sloužit svým páníškům do posledního vzdechu svých ovčanů.Ovčané mají rypák zarytej v nákupních košících a ostatní neřeší.

Helena
18. 4. 2022 17:26
Odpovědět  Gales

Ne všichni!

me2d44
18. 4. 2022 17:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký den. Už jsem to na jednom článku do diskuse psal, ale opakování je matka moudrosti. Divím se, že přestože Rusové vědí, že západ cpe zbraně na Ukrajinu hlavně po železnici, že ještě nebylyy přerušeny železniční dopravní cesty. Na jednu stranu – oprava vybombardované železnice (pokud tam nebude 20 m v průměru kráter) je snadná – ale pár dnů/ týdnů/měsíců zabere. A účinek by to mělo obousměrně – 1.) vlakem na Ukrajinu nikdo nic nedodá a 2.) vlakem z Ukrajiny žádný hajzl nezdrhne (a pěšky to má na dlouho…)

18. 4. 2022 17:35
Odpovědět  me2d44

Některé byly poškozeny. Viděl jsem ve zprávách, že je opravují. Zřejmě ale Rusové nechtějí to zničit všechno, neb to umožňuje odsun lidí – humanitní koridory.

Bozena K
18. 4. 2022 21:59
Odpovědět  me2d44

četla jsem, že Západ dodává zbraně pod označením humanitární pomoci, dokonce i ti politici, co jezdí pořád do Kyjeva, prý těmi vlaky vozí zbraně, aby je RF nemohla bombardovat… proto RF musí sledovat dodávku do místa určení a tam ji zbombardovat

Helena
18. 4. 2022 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pryč se stávající vládou, ven z Bruselu. A vše začne mít smysl.

Pijack
18. 4. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

To tvrdím už dlouhé roky, že se EU zhroutí sama vlastní vahou. Ten konec je nevyhnutelný, protože kdyby byli v Bruselu inteligentní lidé, nikdy by takové kraviny nedělali. A že jich je – několik tisíc vyhlášek a norem… děs běs. Tato existence nemá logiku a co nedává smysl, nikdy dlouho nevydrží. Tato zkušenost je stará a osvědčená tisíce let.