politika

The Saker: Bezhlavé kuře a medvěd

Představujeme bezhlavé kuře

EU má zásadní problém: řídí ji třída kompradorů, která je zcela závislá na Spojených státech. Dobře, to samo o sobě není problém, na který odkazuji. 

Problém, o kterém mluvím, je problém, který bychom mohli nazvat problémem bezhlavého kuřete:
kuře může běžet bez hlavy, ale určitě neví, kde běží, kam běží nebo proč. 

To se stává všem třídám kompradorů, když jejich milovaní majitelé náhle zmizí. Přesně to se stalo evropským vládnoucím třídám, když Trump přišel do Bílého domu:
„ztratily hlavu“ a začaly všude běhat, očividně nic tím nedosáhly. Nyní, když se neocons zbavili Trumpa, se vládci EU zoufale snaží ukázat novým vůdcům USA, že nenáviděli pouze Trumpa, ne USA, a jaký je lepší způsob, jak ukázat své úplné podřízení, než štěkání na asijský Mordor Východu známý jako „Rusko“?

Tato nejnovější PSYOP (Psychologická operace) byla zjevně organizována v USA loni na podzim, zatímco Trump byl stále u moci, alespoň nominálně. To dává smysl, stejně jako obrovský „Patriot Act“ byl pečlivě připravován měsíce, ne-li roky před 11. zářím. 

Tentokrát jedna z amerických zpravodajských agentur (pravděpodobně CIA) přidělila případ německé BND, která měla sloužit jako prostředník a poskytnout USA „věrohodnou popiratelnost“. Velkým problémem je, že Němci zjevně věci pokazili a plán selhal: poslední sakrální oběť nemohla zemřít (znovu!).

Pokud jde o Putina, využil svou výkonnou moc k tomu, aby Navalnyj (který byl podmínečně propuštěn) okamžitě odletěl do Německa na ošetření, jakmile ho ruští zdravotníci stabilizovali. 

Od té chvíle se všechno zhoršilo a Navalného kurátoři spěchali zachránit vše, co se zachránit dalo.

Natočili film o paláci Putina na Krymu (v Gelendžiku ve skutečnosti nic nenatočili, ale nakreslili), – dobré pouze pro ruské reportéry, aby natočili skutečné místo a dokázali, že film je úplný falešný.

Poté poslali Navalného zpět do Ruska v domnění, že pokud ho ruské úřady zatknou, dojde k obrovským protestům, nebo naopak, pokud by Rusové nebyli aktivní, mohl by Navalnyj během důležitého volebního roku v Rusku vytvořit chaos.

To vedlo k dalšímu propadáku, nejenže davy v Rusku byly malé, ale chování protestujících bylo hluboce urážlivé a dokonce děsivé pro většinu Rusů, kteří již viděli dost majdanů a barevných revolucí, aby věděli,
jak to všechno končí. Pokud jde o Navalného, ​​byl okamžitě po přistání zatčen a jeho podmínka byla zrušena.

Samozřejmě, v zóně, které říkám „Zóna A“, psali o tom všem úplně jiným způsobem, ale i když to autorům této PSYOPu umožnilo skrýt rozsah jejich selhání, ve zbytku světa a zejména v Rusku bylo zcela jasné, že to směšné klaunství selhalo.

Tento výsledek představoval pro bezhlavé kuře EU velký problém:
“Na jedné straně protestujeme proti údajnému “Putin vraždí svůj lid bojovými plyny”, zatímco na druhé straně se chystáme dokončit „Nord Stream 2“ (NS2), který potřebujeme, pro zachování konkurenceschopnosti; pokud budeme pokračovat, ztratíme NS2 a ještě více odcizíme Rusko, ale pokud přestaneme jednat jako idioti, kteří si střílejí do vlastní nohy, naši zámořští páni nás donutí draze zaplatit.“ 

Vedoucím představitelům EU se zjevně nepodařilo dohodnout na plánu, takže stejně jako bezhlavé kuře běhali všemi směry současně: veřejně protestovali, ale také vyslali nejvyššího úředníka, vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella, aby se pokusili uklidnit Rusy.

Borrel ve skutečnosti odvedl slušnou práci, když se snažil Rusy uklidnit, ale tentokrát se něco velmi pokazilo.

Ministr zahraničí Lavrov byl ve svých veřejných komentářích nejen velmi tvrdý, ale Rusové také vyhostili 3 diplomaty EU za účast na demonstracích přímo během rozhovoru mezi Borrellem a Lavrovem.

Tehdy propukl skandál, přinejmenším v EU, jejichž „hlídací pes“ (zde používám výraz „hlídací pes“ ve smyslu „okamžitě štěkat na každého, kdo se odváží odchýlit se od oficiální propagandistické linie“) se zbláznil a Borrell byl obviněn z toho, že se vzdal Rusům. Někteří dokonce požadovali jeho rezignaci.

Pokud jde o samotného Borrella, udělal to, co obvykle dělají všichni západní úředníci po návštěvě Moskvy:
změnil tón, jakmile se vrátil domů.

Nakonec Maria Zacharova mluvčí ruského ministerstva zahraničí k tomu dodala:

„Úkolem Borrella bylo provést veřejné bičování Ruska, které, myslím, plánovali velmi pečlivě – byla to celá kaskáda témat: jednání o shromážděních, o novinářích a pokus o to, aby se Alexej Navaľnyj stal hlavním tématem diskuse.“

Podle Zacharové tento plán selhal, protože Rusko trvalo na projednání „skutečných problémů “.

Zajímavé je, že Rusové nevyhostili americké diplomaty (alespoň zatím), a to navzdory skutečnosti, že existuje obecná shoda, že původ PSYOP byl ze zámoří, a to navzdory kvazi-jistotě, že američtí úředníci museli být přítomni přinejmenším při protestech v Moskvě a Petrohradu.  K jejich cti – americké velvyslanectví v Moskvě skutečně doporučilo, aby se všichni občané USA vyhýbali nelegálním demonstracím.

Jedná se o pokračující krizi a v době zveřejnění této analýzy se věci mohou dramaticky změnit. Mým dnešním cílem není analyzovat akce USA nebo EU, ale to, co považuji za důležitý a zásadní posun v ruské politice.

V tomto okamžiku by vyhoštění tří diplomatů z EU nemělo být považováno za nic víc než za způsob, jak ukázat, že se vítr změnil. Ale tato vyhoštění nejsou tak velká, aby se kvalifikovala jako skutečná bolestivá odplata.

Proč?

Protože skutečnou fackou do kolektivní tváře EU byla tisková konference Lavrova a Borrella, na které byl Lavrov skutečně jednoznačně přímočarý a upřímný. Například Lavrov otevřeně řekl:

“Vycházíme z předpokladu, že EU není alespoň v současné fázi spolehlivým partnerem. Doufám, že v budoucnu bude věnována strategická pozornost základnímu zájmu EU o její nejbližší sousedy a že rozhovory, které jsme dnes vedli, pomohou najít konstruktivnější cestu. Jsme na to připraveni.“

V překladu z diplomatické do čisté angličtiny to znamená:

1) Máme vás dost;

2) Opravdu vás nepotřebujeme.

Toto přímočaré prohlášení vyvolalo v Bruselu všechny následné hysterie o špatném zacházení s Borrellem ze strany Rusů a následné prohlášení Borrella, že „ Rusko nechce konstruktivní dialog “ a že EU se nyní musí rozhodnout, zda se chce stále přiblížit k Rusku, nebo se chce distancovat od země, která údajně sklouzává k autoritářství.

[Poznámka: V západní řeči je míra „demokracie“ nebo „autoritářství“ definována a určena pouze ochotou země být satrapií Impéria. Podle této definice jsou všechny suverénní země označovány jako „diktatury“ a všechny anglosionistické satrapie jsou příkladnou ukázkou demokracie.]

Má toho ruský medvěd dost?

Jen před dvěma týdny jsem napsal, že s Bidenem v Bílém domě potřebuje Kreml nyní přeřadit a já věřím, že to je to, co dnes vidíme. Tady je můj důkaz:

  • Tón Rusů se změnil a stal se mnohem přímějším a drsnějším.

  • Skutečnost, že tři diplomaté EU byli vyhoštěni, když byl Borrell v Moskvě, byla úmyslnou fackou do kolektivní tváře EU.

  • Změnil se také tón ruských médií, kdy všichni novináři a odborníci vyjadřují své naprosté znechucení vůči EU a požadují méně slov a více akcí.

  • Lobby „Nord Stream 2“ v Rusku (která prosazovala politiku úplné nekonfrontace alespoň do doby, než bude NS2 dokončen) ve veřejném diskurzu téměř chybí. To by mohlo znamenat, že tato lobby hodila ručník do ringu, nebo že blok, kterému říkám „euroasijští panovníci“, nepovažuje NS2 za životně důležitý pro Rusko (mimochodem, v tom mají pravdu) a že zmáčknutí EU je mnohem důležitější (opět zde s nimi souhlasím).

  • Další protiruská vendeta EU, mám na mysli nedávný pokus o svržení Lukašenka, rovněž selhala. Tato operace však byl tak brutální a hrubá a EU jednala s takovou arogancí, že Rusku skutečně nedala jinou možnost, než jednat, a to nejen letem Tu-160 podél běloruských hranic nebo prodejem S-400, ale také pomocí velmi symbolických diplomatických protiopatření.

  • Ruské letecké a kosmické síly (2 Su-24M, 2 Su-27 a 2 Su-30SM) provedly simulované raketové útoky na americké lodě, jakmile vstoupily do jižních vod Černého moře. Poznámka: ve stejný den čínské letadlo provedlo předstíraný útok na americkou letadlovou loď v Pacifiku.

  • Rusko nyní nasadilo jak Bal, tak i impozantní systémy pobřežní protiraketové obrany Bastion. To v kombinaci s impozantními schopnostmi Jižního vojenského okruhu a Černomořské flotily z celého Černého moře dělá střelnici a z jakékoli nepřátelské lodi se stal pro Rusy snadný cíl. 
    Je zřejmé, že Rusové mají dost arogance amerického námořnictva.

  • Ministr obrany Šojgu právě oznámil výrazné zvýšení výroby vysoce přesných a nadzvukových zbraní.

Je to jen několik příkladů z mnohem delšího seznamu změn, které se odehrávají před našimi očima.

Doposud zprávu EU nedostala. Alespoň na oficiální úrovni. Sledování bojů nejen o Borrellův výlet, ale také o to, co dělat s vakcínami (The Lancet právě zveřejnil hlavní článek s názvem „Kandidát na vakcínu Sputnik V COVID-19 se jeví jako bezpečný a efektivní“, což ukazuje, že všechny západní nesmysly o tom, že “Sputnik-V” je 1. nebezpečný, 2. neúčinný, byly lži) jasně ukazuje, že vládci EU se vážně obávají.

Právě teď to vypadá, že EU prohrává „propagandistickou válku COVID“ a že všechny tyto rusofobní státy (s výjimkou tvrdých psycho z pobaltských zemí, Polska a Ukrajiny) budou nyní muset požádat Rusko o vakcínu.

Zatím jedinou oficiální reakcí EU bylo vyhoštění 3 ruských diplomatů a pokusy o protest. Jsou to však zjevně úvodní záběry mnohem delší konfrontace mezi Ruskem a EU.

Rozhodujícím faktorem, který je zde třeba vzít v úvahu, je toto:

zatímco celková síla USA + NATO + EU + 5EYES (aliance zpravodajských služeb zahrnující Austrálii, Kanadu, Nový Zéland, Británii a USA) je větší než Ruska, ale díky mentální paralýze vedoucích představitelů EU je samotná EU mnohem slabší než Rusko. 

Samozřejmě, protože Bidenova administrativa je skupina těch nejhysteričtějších rusofobů, jaké si lze představit, je pravděpodobné, že USA zasáhnou a pokusí se podpořit protiruské frakce v EU. 

S ohledem na tón, který používají ruští představitelé ohledně posledních provokací amerických sil v Černém moři a Japonském moři, nepochybuji o odhodlání Kremlu jednat slovy i činy.

Kromě toho existují jemné hrozby, kterým veřejnost zřídka čelí.

Posledním příkladem je vysoce specializovaný článek s názvem „Odůvodnění bojového využití letectví k narušení integrovaného masivního leteckého úderu během vícedoménové operace nepřítele“, který vysvětluje, jak by Rusko mohlo zmařit a odrazit útok NATO. 

Nebudu se zde zabývat všemi (velmi zajímavými) podrobnostmi, ale řeknu jen to, že autoři prohlašují, že Rusko může přejít od politiky jaderného zastrašování k politice (konvenčního) zastrašování tím, že má prostředky – „způsobit komplexní porážku (zemím NATO) s použitím všech druhů zbraní v rámci zastrašování tím, že jim způsobí nepřijatelné komplexní porážky všemi druhy zbraní v rámci preventivních akcí za podmínek nebezpečí místní války ohrožující Ruskou federaci.” 

Po pravdě řečeno, nejde o jediný ruský specializovaný článek pojednávající o budoucnosti války, a to co ho činí skutečně jedinečným je to, že společnost RT se rozhodla publikovat právě tento článek s názvem „Odborníci ruských vzdušných sil zveřejňují plán neutralizace sil NATO v totální válce s bombovými útoky“. 

Opravdu to vypadá, že Kreml si přál zajistit absolutní jistotu, že západní politici (na rozdíl od západních vojenských analytiků, kteří si tyto věci přečtou každý den) budou dlouho a velmi přemýšlet o tom, co americké vojenské plány pro NATO by ve skutečnosti znamenaly pro EU.

Pak je tu výsledek cvičení polského vojenského velitelského štábu „Zima-20“ – Winter-20, které vedlo k tomu, že Rusko úplně porazilo polskou armádu jen za 5 dní! 

(Podrobnosti najdete zde , zde nebo zde ). 

Opět zde není nic opravdu nového, USA a/nebo NATO provedly spoustu cvičení, ve kterých „ruské hordy“ porazily „síly demokracie a pokroku“. 

A opět, skutečný rozdíl byl v ruském pokrytí této zprávy: Rusové si poprvé otevřeně dělali legraci z NATO, zesměšňovali NATO a (vždy paranoidní a šíleně rusofobní) Poláky. 

Po pravdě, Rusové ve skutečnosti vždy věděli, že polská armáda je stejně dobrá v pompézních ceremoniích a přehlídkách, jako jsou nešikovní na bojišti, ale tento druh otevřeného pohrdání je něco nového, přinejmenším ze strany státem podporovaných médií.

EU se zatím zjevně s touto novou realitou nevyrovnala. 

Poslední (dech beroucí, stupidní a nesmírně hloupý) plán EU pokusit se vyděsit „Putina“ (zde „Putin“ je kolektivní kremelský boogeyman, ne nutně samotný VVP):
Svetlana Tichanovskaja apelovala na Navalného manželku Julii, aby se prohlásila a stala „prezidentkou Ruska”…. Ano, vážně. Julia Navalnaja jako ruská prezidentka!

Pokud jde o příznivce Navalného v EU, rozhodli se vytvořit ruskou exilovou vládu

To opět není vtip. 

Mimochodem, „ministr zahraničních věcí“ této „ruské exilové vlády“ Leonid Volkov původně prohlásil, že ilegální nepokoje by měly být zastaveny, ale jeho kurátoři trvali na opaku.

 Okamžitě udělal požadovanou otočku o 180 stupňů a prohlásil, že protesty budou pokračovat. 

Takto Maria Zacharova bez okolků a velmi oficiálně reagovala na Facebooku na jeho „změnu názoru“:
(minimálně upravený strojový překlad)

NATO zvyšuje tlak

4. února 2021 Volkov prohlásil, že protesty v Rusku byly zrušeny a obnoví se na jaře a v létě. 
Nebudeme příští víkend pořádat shromáždění … Vlna protestů musí skončit v nejvyšší chvíli. Protože pokud protest začne klesat, bude to pro všechny strašně demotivující a frustrující … Dobře se připravíme a uspořádáme něco velkého na jaře a v létě. Nikdy se nevzdáme svých požadavků .“ 

Poté 9. února 2021 Volkov změnil názor a oznámil, že kampaň bude pokračovat v únoru. 
Uděláme to mnohem složitější.“ přidal. 

Co se stalo mezi 4. a 9. únorem a donutilo „opozici“ radikálně změnit taktiku? Všechno je celkem jednoduché – 8. února 2021 se na Stálé misi Polska při EU v Bruselu uskutečnilo online setkání s Volkovem a Ašurkovem, kterého se zúčastnili zástupci zemí EU, USA a Velké Británie. Ve skutečnosti to bylo setkání zemí NATO. Členové NATO nařídili „opozici“ a ve skutečnosti svým agentům vlivu, jak pokračovat „více mazaně“ v provádění podvratné práce. 

Západ do tohoto příběhu již investoval příliš mnoho peněz a zdrojů, aby počkal do jara. Jasně to chápou:
na jaře bude nafouknutá informační kampaň Západu zmařena. Nemohou už žonglovat s tématem „chemických zbraní“, aniž by představili fakta – jsou přitlačeni ke zdi. 

Pokud jde o Navalného a jeho příznivce, byla Zacharova ještě přímější a řekla:

„Přestaňte je nazývat opozicí, jsou to agenti NATO!“

Jak jsem mnohokrát vysvětlil, západní politici nezvyšují sázky, když se cítí silní, ale když se cítí slabí, a vkládají své naděje do ochoty druhé strany vyhnout se další eskalaci.

A aby se ujistili, že Impérium může vyhrát bitvu o „srdce a mysl“ ruského lidu, Britové nyní (znovu) počítají s Pussy Riot, že vydá píseň na podporu protestů. Opět platí, že i když to zní jako vtip, není to tak.

Nyní přichází ta nejlepší část:
existuje spousta známek toho, že EU bude opět pod zbožnou záminkou „solidarity“ následovat politiky pobaltských zemí a Polska, a pokud neuzná takovou vládu v exilu, bude s jejími členy zacházet alespoň jako s reálnými úředníky. To by asi mělo vyděsit i Kreml.

Pokud je to však to nejlepší, na co může EU přijít, pak VVP a lidé v Rusku mohou klidně spát.

Kam tedy míříme?

Vytváření předpovědí je složitá věc, když jednáme se 1) zeměmi s omezenou suverenitou a 2) zeměmi vedenými nekompetentními / klamnými politiky.

Mnoho teorií o zastrašování, které existují, předpokládá to, co se nazývá „racionální aktér“ a skutečně suverénní stát. Jisté je, že Impérium a jeho protektoráty v EU pouze zvýší to, čemu říkám „opatření drobného obtěžování“, aby se pokusili urazit a ponížit Rusko (věci jako tyhle kecy)

V reakci na takové „kousání do kotníku“ Rusko udělá dvě věci:
upustí od jakékoli předstírání diplomacie a odsoudí tato „kousnutí do kotníku“ jako provokaci, a dále se obrátí na partnerství v zóně B (neboli „spolehliví partneři“).

Rusko také bez obalu vysvětlí Evropanům jaká rizika podstupují při rachocení zbraní podél ruských hranic. 

To bohužel pravděpodobně znamená, že stejně jako nedávno čínské námořnictvo bude ruským leteckým a námořním silám přikázáno „zpracovat“ všechna letadla nebo lodě ohrožujcí Rusko (zatím se jedná pouze o fámy, ale zdá se, že mají v Dumě silnou podporu).

Jedná se o velmi nebezpečný vývoj, protože západní politici, kteří jsou primárně ideologickými (a tedy klamnými) tvory, budou vždy raději hrát hru (bezhlavého) kuřete v naději, že ten druhý ustoupí. 

Skutečnost, že „jiný člověk“ (ruský i čínský) v minulosti skutečně ustoupil a projevil zdrženlivost, jen dále povzbuzuje západní politiky, aby vždy zvyšovali tlak ať už se děje cokoli.

Z těchto důvodů bych nazval pravděpodobnost skutečného vojenského střetu mezi USA/NATO a/nebo Ruskem/Čínou „pravděpodobně v roce 2021“. 

Pokud jde o budoucnost „Nord Stream 2“, vždy jsem předpokládal, že politici EU umí počítat svá eura a pochopí, že EU tento projekt potřebuje mnohem víc než Rusko. 

Abych byl upřímný, nejsem si teď tak jistý:
počítat s mentálními schopnostmi bezhlavého kuřete asi není dobrý nápad! 

Nepočítá se ani s odvahou typu politiků, které kdysi nazval Boris Johnson „protoplazmatické želé bezobratlých “.

Zdá se, že Rusko a EU jsou na cestě přímého střetu.

Abych byl upřímný, tleskám tomu i přes zjevná nebezpečí. Proč? Protože nic jiného než skutečná konfrontace nemůže přivést politiky EU zpět do reálného světa z „La-La land“, ve které aktuálně žijí.

Ruský medvěd musí srazit bezhlavé kuře. Hard.

The Saker
https://bit.ly/3pEV8QH

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Spectato
21. 2. 2021 14:43

Aj áno, aj nie. Čo vieme o III. svetovej vojne z proroctiev? Bude trvať 3 mesiace, tri týždne a tri dni. Skončí keď kvitnú čerešne. Takže február až máj 2023. Ako začne? Útokom Turecka na Grécko a Grékom príde na pomoc RF…
Takže stret EU/NATO vs. RF tento rok podľa mňa určite nebude.