politika

Rusko uzavřelo „ropný ventil“ pro Polsko

Od začátku roku Rosněft přerušil dodávky dvěma největším polským společnostem: Lotos a Orlen.

Protože ruská ropná společnost byla největším dodavatelem ropy pro polské ropné rafinerie, povede takové rozhodnutí ke ztrátám pro polskou ekonomiku, píše Myśl Polska.

Je třeba poznamenat, že na politické úrovni se Polsko snaží „diverzifikovat“ dodávky ropy, avšak z ekonomic-
kého hlediska poskytla ruská ropa zemi dobrý příjem, protože Polsko se nachází na tranzitní trase a jeho podniky jsou historicky přizpůsobeny používat ruskou ropu.

Autor navíc zdůrazňuje, že ruské suroviny se vyznačují nejlepší cenou.

Nyní však ruskou ropu v Polsku nahrazuje saudská ropa, která je podle evropských údajů mnohem dražší.

Polsko opakovaně usilovalo o nezávislost na dodávkách černého zlata z Ruské federace, ale když k tomu došlo, nebyl důvod k radosti, uvádí Myśl Polska.

Publikace konstatuje, že Polsko dokázalo vydělat slušné peníze rafinací a prodejem ruské ropy. Nyní bude nutné znovu vybavit vlastní podniky jinými druhy surovin. Není to ale snadné, protože to bude vyžadovat spoustu finančních prostředků. Odborníci se rovněž domnívají, že ruskou ropu je v zásadě obtížné nahradit, protože je mnohem levnější než analogie z jiných zemí.

Pokud nebude žádná alternativa, pak Polsko přijde o spoustu peněz, daňové odpočty do rozpočtu a pracovní místa. Podle portálu Rusko již našlo kupce pro objemy ropy, které byly dříve odeslány do Polska.

https://bit.ly/3szBsiY

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 2. 2021 16:49

Polsko je zcela největší sbírka idiotů na světě. Nejprve si v minulých stoletích sami Poláci zničili stát svojí svárlivostí a nabubřelostí. Postupné trojí dělení Polska vyplynulo nikoliv snad z vnějších vlivů, ale vnitřním rozpadem a nesvorností jednotlivých šlechticů. Jeden si v Sejmu postavil hlavu, vstal, prohlásil Niepozwalam a bylo všechno v prdeli. O čemkoliv. Příště to udělal jiný. Jednotlivé části se postupně připojovaly hospodářsky k okolním třem státům, Prusku, Rakousku a Rusku, až se třikrát sešli vládci těchto zemí a pokaždé se dohodli, koho který stát vezme pod svá křídla. Sami si to posrali. Severní válku začalo Polsko a Švédsko. Švédsko za ní zaplatilo Finskem, Polsko samo sebou. Teď si vykoledovali odstřihnutí od ruské ropy. Názorný příklad polské národní tuposti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
1. 3. 2021 21:26

Hlavně, že politicky mají splněno. Pár užitečných dostane ze Západu odměnu, a ostatní Poláci holt budou muset víc zabrat, aby z toho nějak ekonomicky vybruslili. Však u nás to není jiné.