nezařazené

Zemřel Maradona

Diego Maradona zemřel. Před nedávnem oslavil 60. narozeniny. Říkají, že po poslední operaci krevní sraženiny v mozku. Srdce se zastavilo. Nejspíš mohl stále žít, ale on sám hodně podkopával své zdraví v průběhu desetiletí nepříliš zdravého životního stylu.

Kdo byl Maradona?

Samozřejmě skvělý fotbalista, který se stal jedním ze symbolů fotbalu v 80. a 90. letech. Obrovský talent.

Příběhy s drogami a bouřlivým životním stylem kontrastovaly s jeho obrazem velkého sportovce, určitě mu bránily dosáhnout ještě větších sportovních výšek a měly značný vliv na Maradonův post-fotbalový život. 

Kromě toho jasně ovlivňovaly jeho zdraví, v důsledku čehož měl Maradona od 40 let trvalé zdravotní problémy a pravidelně se jezdil léčit na Kubu, kde podle jeho názoru existovala nejlepší medicína na západní polokouli, za což byl ve “správném tisku” neustále obviňován ze spolupráce s Castrem a propagandy socialismu.

Maradona byl velkým přítelem socialistických vlád v Jižní Americe, často navštěvoval Kubu a Venezuelu a všemožně zdůrazňoval své přátelství s Fidelem Castrem a Hugem Chávezem. 

Maradona sice nebyl bezprecedentním kritikem amerického imperialismu, ale občas učinil prohlášení, která byla docela odvážná pro jeho status celebrity. Podle názorů latinskoamerických soudruhů, navzdory skutečnosti, že sám Maradona nebyl socialista, jeho přátelství s Chávezem a Castrem, mnoho lidí vedlo
k formování levicových přesvědčení.

https://www.youtube.com/watch?v=lbelmymShYc&feature=emb_err_woyt

Jde o legendární a kontroverzní osobnost, která po sobě zanechala více pozitivních dojmů než těch špatných.

Nechť odpočívá v pokoji. Rodině a přátelům upřímnou soustrast.

https://bit.ly/3nXKd4k

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
26. 11. 2020 10:48

Křivák a podvodník, který opravdu uměl hrát fotbal, ale podváděl při něm. Předchůdce nagelovaných potetovaných třtin ve větru, které padají na trávník nárazem tlakové vlny, která vzniká, přeběhne-li metr od něj protihráč. Větší hajzlík než on je snad jedině ten pitomec, co protihráče kouše!