San Marino oznámilo dosažení kolektivní imunity vůči COVID-19 díky “Sputniku V”, který vytváří dlouhodobou buněčnou imunitu

Republika San Marino dosáhla kolektivní imunity vůči COVID-19. Více než 70 procent populace bylo plně očkováno. V úterý to oznámil Institut pro sociální zabezpečení země, píše ANSA.

Agentura poznamenává, že očkovací kampaň proti novému typu koronaviru začala v San Marinu v březnu s velkým zpožděním ve srovnání se zeměmi Evropské unie. Ale za pouhé tři měsíce byla většina z 33 tisíc obyvatel republiky očkována. V 90 procentech případů bylo očkováno ruskou vakcínou “Sputnik V”, která zatím není v EU uznávána.

San Marino je jednou z prvních zemí na světě, která dosáhla kolektivní imunity. A také jedna z mála, která s infekcí bojovala vakcínou, kterou Evropská léková agentura neuznává.

Z tohoto důvodu, uvádí publikace, občané San Marina očkovaní ruskou vakcínou dnes nemohou obdržet Green Pass, který bude od 6. srpna vyžadován k návštěvě veřejných míst v Itálii.

Už 6. července oznámila generální ředitelka San Marino Institute for Social Security Alessandra Bruschi, že země je bez COVID-19. Týden předtím nebyl během epidemiologického sledování ve státě detekován ani jeden případ infekce.

Účinnost “Sputniku V” v republice potvrzují jak lékaři, tak statistiky výskytu nemocí mezi obyvateli. 

Od 25. dubna v zemi na virus nikdo nezemřel.

Důvěru ve “Sputnik V” nepodlomilo ani nové zvýšení počtu infekcí. Za poslední dva týdny narostly z nuly na 32 případů. Žádný z nakažených však nevyžaduje hospitalizaci. Onemocnění je asymptomatické.

Vakcína “Sputnik V” proti koronaviru prokázala v San Marinu vysokou účinnost, uvádí Italský národní institut pro infekční choroby Lazzaro Spallanzani, který provádí studii o používání ruské vakcíny v trpasličí republice.

Také studie prováděné v Argentině jsou povzbudivé. Ukazují, že více než 90% očkovaných “Sputnikem V” má dlouhodobou imunitu, uvádí se v telegramovém kanálu vakcíny.

Nové údaje z argentinské národní rady pro vědecký a technický výzkum naznačují vytvoření takzvané imunity T lymfocytů po očkování “Sputnikem V” ve více než 90% případech, což naznačuje dlouhodobý vývoj ochrany proti COVID-19,“ uvádí zpráva.

„Imunita po Sputniku bude trvat asi dva roky“: Očkování ochrání před novými kmeny

Předpokládá se, že imunita po „Sputniku V“ zůstane zhruba dva roky, vysvětlil profesor Nikolaj Malyšev s odkazem na vývojáře vakcíny. https://xn--80aesfpebagmfblc0a.xn--p1ai/news/20210410-1951.html

Ginzburg počítá s neomezenou imunitou

Vedoucí centra Gamaleya Alexandr Ginzburg doufá, že vakcína proti koronaviru “Sputnik V” bude účinná po neomezenou dobu. https://rg.ru/2021/04/10/gincburg-rasschityvaet-na-bessrochnyj-immunitet-ot-sputnika-v.html

THE LANCET v AJ:

Bezpečnost a účinnost heterologní vakcíny proti COVID-19 na bázi vektoru rAd26 a rAd5: předběžná analýza randomizované kontrolované studie fáze 3 v Rusku.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00234-8/fulltext

O vakcíně, oficiální webové stránky vakcíny “Sputnik V”:
https://sputnikvaccine.com/rus/about-vaccine/

https://bit.ly/3ye8TuU
https://bit.ly/3le1d81

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
31. 7. 2021 07:56

Budú zrušené opatrenia, keď je dosiahnutá kolektívna vína, pardon, imunita?

ZRX1200
31. 7. 2021 11:37

Kolektivní imunita vůči čemu. Tak je tu ten vir, nebo není. Navíc je na takovou statistiku příliš brzo. Pokud je chybovost testů 40 procent, znamená to, že pozitivních případů bude stále dost, i když lidem vlastně nic nebude. Případy se označí jako bezpříznakové, jako to ostatně vidíme u tzv. mutace delta. Prostě přestaňte testovat, řešte jen nemocné, kterých je naprosté minimum, no a virus zmizí. A také se vrátí stará “dobrá” chřipka, která myslím tvořila většinu případů tzv. koronaviru.

Michal47
31. 7. 2021 12:24
Odpovědět  ZRX1200

Přesně tak, ale právě to, co jste napsal, nemohou přece “plánovači” tzv. “nwo” potřebovat, oVčanstvo globálně vzato na tuto “skvělou budoucnost” není ještě dostatečně paralyzováno a zotročeno. To potřebuje podle těchto paranoidních zločinců aspoň ještě 10 nových tzv. “mutací” velice “nebezpečného” tzv. “coronaviru”?!???

zdena
31. 7. 2021 14:00

No to je ale arogance, neuznat očkování Sputnikem a odmítnout očkovaným Zelený pas….. to je neskutečná arogance…..

ZRX1200
31. 7. 2021 18:26
Odpovědět  zdena

Arogance a sviňárna. Prostě o tom, čím budete očkovaní rozhodneme MY, a těm odmítačům to taky spočítáme.