nezařazené

Gincburg vyhodnotil účinnost kombinace vakcíny „Sputnik V“ s AstraZeneca

Kombinace ruské vakcíny “Sputnik V” a léku od britsko-švédské farmaceutické společnosti AstraZeneca poskytne ochranu před koronavirovou infekcí po dobu dvou let. 

Oznámil to v pondělí 28. prosince ředitel Centra Gamaleja Alexandr Gintsburg.

“Paměťové buňky se vytvoří mnohem lépe díky použití takové dvousložkové hybridní vakcíny. A očkovací látka bude očividně chránit očkovanou osobu ne po dobu 3–4 měsíců, ale nejméně po dobu dvou let,“
uvedl v rozhovoru pro televizní kanál «Россия 24».

Gincburg rovněž poznamenal, že v současné době bude Rusko užívat vakcínu „Sputnik V“ v její klasické verzi. 

Podle jeho slov ty země, které nemají možnosti vyvíjet a vyrábět lék, budou mít zájem o výrobu preparátu kombinovaného s AstraZeneca s velkým objemem výroby.

“A pokud vím, pro zaregistrování tohoto léku na svém území, nyní v mnoha zemích zahájily nebo plánují zahájit relativně malé klinické studie,” dodal Gincburg.

Vedoucí centra také uvedl, že změny, ke kterým dochází u koronaviru, jsou bodové mutace. 
To nemá vliv na účinnost vakcíny.

Den předtím Gincburg uvedl, že vakcína “Sputnik V” proti koronaviru bude v Rusku použita v původní formě, bez složky britsko-švédské farmaceutické společnosti AstraZeneca.

11. prosince vývojáři vakcíny “Sputnik V” uvedli, že AstraZeneca společně s odborníky z centra Gamaleja provedou klinické zkoušky kombinace vakcín proti koronaviru.

Jak poznamenala britsko-švédská farmaceutická společnost, studium kombinací různých vakcín pomáhá pochopit možnost vytvoření flexibilnějších vakcinačních programů, které lékařům poskytnou širší výběr přístupů k prevenci nemocí.

https://bit.ly/34NEVkM

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Krecek
29. 12. 2020 08:55

Jiste, dva roky od testovani jeste neutekli, ale uz vime, ze nas tato vakcina bude chranit dva roky. ??

Editor
29. 12. 2020 20:46
Odpovědět  Krecek

Koukám, že mi lezeš do zelí! A hned do dvojího, jak čeština, tak chemie 😛
Jo a chemický míra dojebal státní kasu ne jednou, ale hned 6x

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
1. 1. 2021 15:33
Odpovědět  scipio

pokud budu počítat slovenštinu jako cizí jazyk, domluvím se kromě češtiny dalšími pěti evropskými jazyky živými, rozumím dost dalším dvěma a plynně ovládám jeden již nepoužívaný. Koukám že jsi další, který má tu správnou DNA, kdo nemá stejný názor a má argumenty, tak nejlépe ho označit za blbce, i když sám argumenty nemáš. Uměl to velmi dobře Pepa G.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Krecek
1. 1. 2021 00:58
Odpovědět  Krecek

Jetzsnaria “i” budes resit? Ty jsi necetl ty clanky od pani Pekove, co tu visi? Di do prdele a nech se naockovat, kdyz si mylis, ze ti to pomuze, ale dostanes tu “zapadni” vakcinu a nic s tim neudělas. Maximalne by ses stal obcanem RF.