nezařazené

Gincburg hodnotí nebezpečí vakcíny Pfizer po smrti 23 očkovaných Norů

Ředitel centra Gamaleja Alexandr Gincburg vysvětlil nebezpečí vakcíny proti koronaviru od americké společnosti Pfizer. 

V komentáři ke zprávám o 23 úmrtích po vakcíně Pfizer v Norsku vědec poznamenal, že mnoho bezpečnostních otázek dosud nebylo u vakcín RNA vyřešeno.

Když do buněk vstoupí velké množství cizí RNA, imunitní systém to vnímá jako velké nebezpečí. Vzniká silný zánětlivý proces. U této metody podávání vakcíny nejsou zahrnuta žádná omezení,” uvedl Gincburg.

Specialista dodal, že společnost Pfizer vynaložila veškeré úsilí k řešení tohoto problému. Vysvětlil, že neví, zda byli američtí farmakologové úspěšní.

Gincburg zdůraznil, že je zásadně důležité vědět, v jakém okamžiku zemřelo v Norsku 23 očkovaných pacientů: jestli po prvním očkování nebo po druhém očkování.

Poznamenal, že smrt po prvním očkování by znamenala, že pacienti prostě nebyli chráněni. Mělo by se s nimi zacházet jako s neočkovanými.

„Pokud byli plně očkováni a poté zemřeli, pak je to docela skandální příběh,“
zdůraznil vědec.

Nesouhlasil ani s tvrzením Steinara Madsena, mluvčího Norské agentury pro léčivé přípravky, který uvedl, že 23 úmrtí nebylo „nijak zvlášť alarmujících“.

Gincburg zdůraznil, že na velkém vzorku, i když je ohroženo 0,01 procenta očkovaných, to budou desítky,
ne-li stovky lidských životů.

Podle jeho slov v Rusku nikdo nebude „unáhleně registrovat“ vakcínu od společnosti Pfizer. Nejprve je nutné provést výzkum a analyzovat všechny získané zkušenosti, uzavřel rozhovor vedoucí Centra Gamaleja.

https://bit.ly/3qjl7Om

sdíletj na