BBC News: Generální ředitel Kraft Heinz říká, že lidé si musí zvyknout na vysoké ceny potravin

Ředitel Kraft Heinz řekl, že nakupující by si měli zvyknout na vysoké ceny potravin. Náklady na jídlo podle jeho názoru nadále porostou kvůli nedostatku vhodné půdy pro pěstování potravin.

OSN dříve oznámila růst světových cen na 10leté maximum.

Spotřebitelé na celém světě by si měli zvyknout na vysoké ceny potravin. Pro BBC uvedl generální ředitel americké korporace Kraft Heinz Miguel Patricio. 

Ceny podle jeho slov rostou z několika důvodů: pandemie narušila nabídku zdrojů nezbytných pro produkci potravin, nabídka nedrží krok s rostoucí poptávkou na pozadí hospodářského oživení a růst mezd a růst ceny energií zvýšily náklady producentů. 

„Vzhledem k tomu, že se ekonomiky restartovaly, nabídka těchto produktů nebyla schopna držet krok s vracející se poptávkou, což vedlo k vyšším cenám. Vyšší mzdy a ceny energií také zvýšily zátěž pro výrobce“.

Patricio poznamenal, že spotřebitelé si budou muset zvyknout na vyšší ceny potravin vzhledem k tomu, že světová populace roste, zatímco množství půdy, na které se pěstují potraviny, ne. Situaci mohou napravit pouze technologie, které „zvýší účinnost“ farem, dodal šéf Kraft Heinz. 

Patricio říká, že tato široká škála faktorů přispívá k rostoucím cenám potravin.

Velcí producenti potravin „s největší pravděpodobností budou muset tyto náklady přenést na spotřebitele.“

Podle Patricia by zvýšení nákladů nemělo zcela padnout na bedra kupujících, část nákladů budou muset nést výrobci. „Myslím si, že to závisí na nás, na odvětví a na dalších společnostech, musíme se snažit udržet růst cen na minimální úrovni,“ řekl.

Přitom samotný Kraft Heinz již zvýšil ceny u více než poloviny svých produktů ve Spojených státech a bude k tomu donucen i na jiných trzích, přiznal generální ředitel.

https://bbc.in/3Dr3zX8
https://bit.ly/3oOhuT3

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
paw
11. 10. 2021 00:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedostatek a hlavne zivotne dulezitych potreb pro zivot a tech absolutne zakladnich a nenahraditelnych, je raj pro megazisky a vzdycky byl.
Mimo potravin a vody, brzy nastane nedostatek cisteho vzduchu, kdyz EU si zpusobila nedostatek plynu a musi stale vice pouzivat uhli..